Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ЗА НАПРЕДНАЛИ][Урок] Конвертиране на ZTE Blade до Gen3
#1

[box]
СЛЕДВАТЕ ТЕЗИ СТЪПКИ НА СВОЙ РИСК.
Урокът е изпробван и работи. Не нося отговорност за брикнати телефони, такива с липсващ IMEI, както и "изпържени", ударени с чук, хвърлени през прозореца/терасата и т.н. апарати, както и за невалидна гаранция .


Прочетете урока внимателно, дума по дума! Има шанс, макар и нищожен, да брикнете телефона си! Гаранцията ви ще отпадне, но можете да си я върнете чрез обратно конвертиране от Gen3 до Gen2 или Gen1.

Важно е стъпките да се изпълняват в реда, в който са описани.

УРОКЪТ НЕ Е ПРЕДНАЗНАЧЕН ЗА ZTE LIBRA!

Предупредени сте.
[/box]

[h]Тъй като методът не се препоръчва за ежедневна употреба, продължете само, ако знаете какво правите. Експериментирането с този метод, особено от начинаещи, не е препоръчително.
[/h]

Здравейте,
с този урок ще ви покажа как да конвертирате своя ZTE Blade до Gen3, да инсталирате последния, официален софтуер от ZTE, базиран на Android 2.3.5 - Gingerbread, както и как да руутнете телефона си след това.

Ако телефонът ви е Gen2 (за всеки случай попитайте г-н Риба-прасе; ако е GLOBUL Z3 - то значи е Gen2; ако е Orange San Francisco и е конвертиран по TPT метода на Wbaw@modaco да се счита за Gen1; ако е конвертиран с Windows Flasher да се счита за Gen2), можете да прескочите стъпка 1 и 2 и да отидете направо на стъпка 3. Ако е Gen1, следвайте всички стъпки.

Необходими са ви: компютър с Интернет достъп, USB кабел, ZTE Blade и около 15 минути.
Ако сте с Gen1 телефон препоръчвам да си приготвите един Gen1 ROM и един Gen2 ROM по избор на SD картата.

Преди да започнете си направете nandroid backup от Clockworkmod Recovery (backup and restore>backup). Препоръчвам също и да си направите backup с Titanium Backup.

Да започваме.

САМО ЗА GEN1 ТЕЛЕФОНИ! СТЪПКА 1: Връщане до Gen1 за TPT конвертирани телефони

  1. Свалете този архив.
  2. Разархивирайте го направо на SD картата, без да го слагате в която и да е папка.
  3. Изключете телефона. Натиснете Menu и бутона за усилване на звука и включете телефона. След това ги отпуснете. Ще видите зелен текст или черен екран. Не се притеснявайте, телефонът ще се рестартира след около 1 минута и на екрана ще се появи познатото Clockworkmod Recovery.
  4. Инсталирайте който и да е Gen1 ROM. Ако нямате такъв на SD картата, спокойно можете да изберете mounts and storage>mount USB storage и да си качите. След това инсталирайте това. То ще замести Clockworkmod Recovery със стоковия FTM! Aко сте с Orange San Francisco можете да пропуснете тази стъпка.
  5. Изтеглете този архив ако сте с Orange San Francisco. Изтрийте папката image на SD картата си, след което повторете точки 2 и 3 с току-що изтегления файл.


САМО ЗА GEN1 ТЕЛЕФОНИ! СТЪПКА 2: Конвертиране до Gen2 чрез Windows Flasher

  1. Уверете се, че имате инсталирани USB драйверите. Изключете телефона си. Натиснете и задръжте бутона за намаляване на звука и включете телефона. Не го отпускайте, докато на екрана не се изпише FTM на бял фон.
  2. Свалете този архив. Разархивирайте го някъде на компютъра си.
  3. Телефонът ви е във FTM mode. Не го изключвайте и не вадете батерията. Свържете го към компютъра с USB кабела.
  4. Отворете папката, в която разархивирахте архива. Стартирайте "download_noChecksGen2.exe".
  5. Може да се наложи да почакате няколко секунди преди бутона Start да стане активен. Ако това не се случи, значи нямате инсталирани USB драйвери или те не са инсталирани правилно. Можете да пробвате тези.
  6. Натиснете бутона Start. Екранът ще стане черен след 10-15 секунди. Това не бива да ви притеснява. НЕ изключвайте телефона. Не изключвайте и USB кабела. Така перманентно ще брикнете телефона си! На около 98% телефонът ще се рестартира и ще влезе в ClockworkMod Recovery. Все още не изключвайте телефона или USB кабела. Изчакайте потвърждение "Download Successful" или "Flash Successful" на компютъра си.
  7. В папката, в която разархивирахте архива (или в C:\Windows\sysdy) ще намерите файл, именуван Channel1.nvm. Много е важно да запазите този файл на сигурно място! Той съдържа информация за IMEI номера, така че ако нещо се обърка да можете да го възстановите.
  8. Инсталирайте който и да е Gen2 ROM и включете телефона нормално. Проверете дали IMEI номера е същия като този под батерията. Използвайте кода *#06# от Dialer-а или проверете в Settings>About phone

Оттук нататък стъпките са както за Gen1, така и за Gen2 телефони.

СТЪПКА 3: Конвертиране до Gen3

  1. Изтеглете този архив. Това е софтуерът от официалния сайт на ZTE.
  2. Свържете телефона към компютъра с USB кабела. Разархивирайте архива, изтрийте съществуващата папка image на SD картата си и сложете папката image от архива в картата.
  3. Изключете USB кабела от компютъра и от телефона. Идете в Settings>About phone>System updates>Storage card updates. Изберете OK. Телефонът ще се рестартира и процесът ще започне. Изчакайте да приключи.
  4. Апаратът ще стартира. Честито, той вече е Gen3!

СТЪПКА 4: Инсталиране на ClockworkMod Recovery

  1. Вече стартиран, включете телефона към компютъра си. Включете USB прехвърлянето на файлове. Освен картата памет, в My Computer ще се появи и виртуално CD устройство, съдържащо USB драйвери. Инсталирайте ги. Те са по-нови и ще ви трябват за следващите няколко точки.
  2. Изтеглете този файл. Това е ClockworkMod Recovery
  3. Изтеглете този файл. Разархивирайте го така, че папката Android да се намира в C:\ . Сложете файла с ClockworkMod Recovery в същата папка.
  4. От телефона включете USB Debugging (Settings>Applications>Development>USB Debugging)
  5. От компютъра: Start>Run или Старт>Изпълнение (за Windows Vista и 7 ще трябва да го потърсите със search bar-а в старт менюто), пишете cmd и натискате Enter. Пишете всички команди по-долу, като [Enter] означава натискане на клавиша Enter.

    [/*]
  6. Пробвайте дали телефона влиза в recovery. Ако все още пише FTM, опитайте отново. Ако виждате ClockworkMod Recovery (със син текст) - успели сте.

СТЪПКА 5: Руутване

  1. Изтеглете този файл. Инсталирайте го през ClockworkMod Recovery.

Честито, телефонът ви е Gen3 с най-новия софтуер. Ако официалният не ви харесва дори след root, можете да изпробвате този. Инсталира се през ClockworkMod Recovery.

КАК ДА СЕ ВЪРНЕМ КЪМ GEN2 (за GLOBUL Z3 и Orange San Francisco, ъпгрейднат с Windows Flasher):
  1. Теглим това.
  2. Включваме телефона към компютъра с USB кабел, трием папката image на SD картата (ако имаме такава) и разархивираме архива по познатия начин, директно на SD картата.
  3. Изключваме телефона и го включваме, като задържаме MENU и Volume Up заедно с Power бутона. Ако тази клавишна комбинация не проработи, включваме телефона и отиваме в Settings>About phone>System updates>Storage card updates>OK. Може да се появи съобщение за грешка, но това не бива да ви безпокои.
  4. През CWM инсталираме който и да е Gen2 ROM. Телефонът пак си е Gen2.

КАК ДА СЕ ВЪРНЕМ КЪМ GEN1 (само за Orange San Francisco с Windows Flasher):
  1. Следвайте стъпка 2, но вместо дадения в т.2 архив, използвайте този.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
Аксесоари
#2

:bow: Евала, добре направено.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#3

Писах го почти час и половина. Надявам се да е полезен на някого. :thumbup:

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#4

Горе!!! :bow: :bow:
Цитирай
#5

На мен ще си полезен, доста често ми се налага да прикачвам файлове в и-мейли и сега когато разбрах какво е HSUPA мисля да направя интервенцията. Wink

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#6

:bow: :bow:
И все пак 1 въпрос:

- могат ли на така конвертирания телефон да се инсталират ромове, правени за ГЕН2, напр. Цианоген? Защото за момента няма много избор от Ген3 ромове.

п.с. Този урок според мен трябва да се направи важна тема в раздела.

Old: ZTE v880 Blade a.k.a. Orange San Francisco a.k.a. Globul Z3 GEN2 converted White TFT, CyanogenMod Nightly 217
NEW: Lenovo A820 Lambda 2.3.4. ROM by Infrared
Цитирай
#7

teou написа::bow: :bow:
И все пак 1 въпрос:

- могат ли на така конвертирания телефон да се инсталират ромове, правени за ГЕН2, напр. Цианоген? Защото за момента няма много избор от Ген3 ромове.

Не съм особено сигурен. Ще тествам и ще ти отговоря.

Между другото, забелязах, че стоковия Gingerbread ROM стартира доста по-бързо от други custom-и.

Edit: @teou - да, може, но няма да можеш да ползваш GSM и data функционалността, тъй като baseband-а в Gen3 е различен.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#8

стана ми интересно и само да споделя защо нямам папката image във моята карта памет...не сам се пробвал да конвертирам до Ген3 просто исках да вида стъпките....
За момента няма много ромове за Ген 3 и ще задържа.....!

ZTE BLADE (GLOBUL Z3)-Ginger Stir Fry Beta 26
Цитирай
#9

Това е папка, която се създава от потребителя и вътре се качва тпт имидж. Виж в другите важни теми.

Фабрично няма как да я имаш.


Шадее, жалко значи не става на този етап, ще чакаме ген 3 ромове или бейзбанд.

Old: ZTE v880 Blade a.k.a. Orange San Francisco a.k.a. Globul Z3 GEN2 converted White TFT, CyanogenMod Nightly 217
NEW: Lenovo A820 Lambda 2.3.4. ROM by Infrared
Цитирай
#10

всичко е ОК
освен това че не ми работи сензора за близост...
Цитирай
#11

Sev написа:всичко е ОК
освен това че не ми работи сензора за близост...


Със стоковия ROM или custom-а?

Ако си със стоковия, използвай следния код: *983*0#
От появилото се меню избери Sensor. След това бутона calib. Като изпише Proximity Calibration OK си сложи и отдалечи пръста 2-3 пъти. Би трябвало на мястото на X:Fail да се изпише X:Yes и X:No

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#12

много благодаря :thumbup:
дано има повече хора като теб по форумите
Цитирай
#13

почнах от стъпка 3 със Z3 от Globul съм 2генерация с фабричен 2.2. Свалих фаила, направих архива, копирах папката на картата бутнах настройките и... телефона се ресна и си почна... . Искара ерор на 60 процента стоя стоя така накрая му махнах батерията и сега искарва логот на ZTE+някакъкви ероглифи отива на зеления робот и до там. Като задаржа power+ volume - стигам до FTM. по напред не иска.Някой знае ли как да го оправя? Мерси предварително

извадих картата нямаше ефект с menu volume+ power ъпдеита почна отначало и искара ерор на 60% пак

истрих папката image и я копирах на ново , този път стана Smile искара го до край, бая се шашнах Smile

Z3
Цитирай
#14

Изпоти ли се? На всеки се е случвало Smile

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#15

Emski, ще я ''бутнеш'' тази темичка за важничка?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#16

Добре сега, колко хора са го качили?
Искам да знам по-бързо ли работи телефонът от Ген2?
Освен по-бързият ъплоуд през мобилния оператор някакви други екстри?
Има ли си ги всички нормални неща-примерно клавиатура на български, клок на процесора?
Защо ромовете за Ген3 да са различни? Нали всичко е андроид 2.3 Джинджър?
Ще ме прощавате ама предпочитам някой да ми сервира отговорите наготово щото много ме мързи да го търся по чужди форуми! Crazy
Цитирай
#17

Здравейте,
Аз пак да попитам всичко направих както е написано по точка 3
СТЪПКА 3: Конвертиране до Gen3

Изтеглете този архив. Това е софтуерът от официалния сайт на ZTE.

Свържете телефона към компютъра с USB кабела. Разархивирайте архива, изтрийте съществуващата папка image на SD картата си и сложете папката image от архива в картата.

Изключете USB кабела от компютъра и от телефона. Идете в Settings>About phone>System updates>Storage card updates. Изберете OK. Телефонът ще се рестартира и процесът ще започне. Изчакайте да приключи.

Апаратът ще стартира. Честито, той вече е Gen3!

Но нищонестава рестартира се телефона стои малко зеленотороботче ислед което пак си зарежда моя Ром
а съм с GEn2
Имам ZTE BLADE SAN FRANCISKO
на какво се дължи това
Може би не слагам на правилното място папката image
Цитирай
#18

San Francisco e Ген 1, приятелю. Трябва да минеш всички стъпки, няма значение, че си го конвертирал до ген2. Wink

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#19

Добре що като направя проверка с (за всеки случай попитайте г-н Риба-прасе; ) ми дава GEN2 иаз имам стоковия ром на телефона и като искам да си го върнане става защото съм бил с GEN2
Цитирай
#20

Опитвам се да ти кажа, че телефона ти вероятно е бил конвертиран до ген2, първоначално е бил ген1, затова ще трябва да предприемеш всички стъпки от 1 до N-та. Още не съм чувал за san francisco стоково gen2.

shadee написа:Ако телефонът ви е Gen2 (за всеки случай попитайте г-н Риба-прасе; ако е GLOBUL Z3 - то значи е Gen2; ако е Orange San Francisco и е конвертиран по TPT метода на Wbaw@modaco да се счита за Gen1;

Нека започнем отначало, за да ти помогна. Телефона ти от Англия ли е купуван и orange san francisco ли е?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#21

А мерси сега схванах идеята ти че не зависимо че съм го направил до GEN2 пак трябва да си мина по тези стъпки защото фабрично е ген1 и затова не става без да минапрез тези стъпки софтуерно съм го направил да го излъжа ама без да мина нямада стане мерси
Цитирай
#22

Ако не си го конвертирал с Windows Flasher се счита за Gen1. Тогава започни стъпките отначало.
Ако е използван Windows Flasher е Gen2 (като фабричния, ако не се лъжа фабричните Gen2 могат да се конвертират до Gen1 със същия метод).
Ако Mr. Pigfish казва, че е Gen1, можеш да започнеш от точка 4 на първа стъпка.

Edit: Някой с Gen2 ако му се рискува нека да изпробва flasher-а от стъпка 2. Мисля, че по този начин е възможно телефона да бъде върнат на Gen2. Като се прибера по-късно ще погледна за стоковия partition layout.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#23

Значи ако съм го конвертирал с Windows Flasher и Mr. Pigfish казва че е ГЕН 2 значи е GEN 2 и тогавакакто сутринта питах защо не става
Цитирай
#24

ldlalov написа:Добре сега, колко хора са го качили?
Искам да знам по-бързо ли работи телефонът от Ген2?
Освен по-бързият ъплоуд през мобилния оператор някакви други екстри?
Има ли си ги всички нормални неща-примерно клавиатура на български, клок на процесора?
Защо ромовете за Ген3 да са различни? Нали всичко е андроид 2.3 Джинджър?
Ще ме прощавате ама предпочитам някой да ми сервира отговорите наготово щото много ме мързи да го търся по чужди форуми! Crazy

И мен ме вълнива честно казано.

Xiaomi Redmi 5 Plus +Samsung Galaxy A9
Цитирай
#25

ldlalov написа:Добре сега, колко хора са го качили?
Искам да знам по-бързо ли работи телефонът от Ген2?
Освен по-бързият ъплоуд през мобилния оператор някакви други екстри?
Има ли си ги всички нормални неща-примерно клавиатура на български, клок на процесора?
Защо ромовете за Ген3 да са различни? Нали всичко е андроид 2.3 Джинджър?
Ще ме прощавате ама предпочитам някой да ми сервира отговорите наготово щото много ме мързи да го търся по чужди форуми! Crazy

1. При мен няма разлика при бързината при Gen1 и Gen2
2. Може би подобрен обхват заради новия baseband (не забелязах подобно нещо, но пък хващам Wi-Fi от малко по-голямо разстояние)
3. Клок на процесора мисля че няма.
4. Различни са заради baseband-а (просто казано, firmware на радиопредавателя; Gen2 ROMове могат да се инсталират на Gen3, но няма да работят: GSM, 3G, GPS, Bluetooth)
5. Да, Gingerbread е. И то официален от ZTE.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)