Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство]Root-ване, отключване, S-on на HTC EVO 3D
#26

От къде мога да си намеря PG86IMG.zip файла?


Можете ли да ми кажете точно как да го направя с този файл, защото го слагам на sd картата пускам bootloader-а и прави нещо но не downgrade-ва. Пробвах няколко начина и пак нищо така че ако можете да ми кажете стъпка по стъпка точно ще съм ви много благодарен.


Ползвай бутона редакция!!!
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте, опитах се да си руута телефона,заради Бийтс аудиото наЛии Дроид,обаче стана проблем. След като минах по стъпките за отключването на bootloader-a,уж да направя далнгрейд,но въпреки,че мина мина всичко ок,според командпромпта се оказа,че след инстлацията на LeeDrOiD_3D_V5.4-Final-GB телефонът зарежда до логото на НТС и дотам. Мого да влизам в рековъри,но не мога да старим телефона.Дайте някакви идеи как да се измъкна от това положение? Оказа се,че и HBOOT-1.53.007 не се е променил,въпреки,че пишеше,че всичко е ок? Дайте идея какво да правя и предварително благодаря за съветите=

SONY XPERIA P\ISC 4.0.4
Цитирай
#28

По кое ръководство го root-на?
Сега S-ON или S-OFF е?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#29

Здравей,ползвах третият пост от раздела,с отключване на буутлоадера и флашфане на НВООТ-а.
https://www.androidbg.com/forum/topic203...vo-3d.html

не мога да си обясня как влизам в рекавъри,а не мога да си пусна PG86img,инсталирам ЛИИ Дроида, а не се стратира,опитах да върна към стоков-не става-пълен блокаж,освен,че мога да влизам в рекавъри

SONY XPERIA P\ISC 4.0.4
Цитирай
#30

Явно си го направил S-ON, щом си ползвал това ръководство.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#31

Оправих тела,мерси Luba6ky, оказа се,че съм сгрешил една буква в бейзбанда. Мерси

SONY XPERIA P\ISC 4.0.4
Цитирай
#32

Направи му отново downgrade и си го направи S-OFF.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#33

То хубаво ама аз като съм със 1.53.00007 и не мога да го сваля на по-ниска версия. И двата начина пробвах , иначе в HTC DEV всичко мина ок. RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20....... Ми дава грешка , не ставала тая версия а с PG86IMG.zip също не става. И са нямам руут заради HBOOT-та . Рековери 6 сложих ама без руут права тъпо.

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай
#34

Когато пуснаха ъпдейта до ICS имаше мнения, че ако не е рутнат не може да се рутне след ъпдейта. Сега как стоят нещата? Има ли вече възможност да се рутне Evo, което в момента е с версия 4.0.3?
До сега рутването не представляваше интерес за мен, но видях, че вече има възможност за инсталиране на Гармин. А това ще бъде сериозен пропуск, ако не го направя

Android Huawei P30
Цитирай
#35

orelcho написа:Когато пуснаха ъпдейта до ICS имаше мнения, че ако не е рутнат не може да се рутне след ъпдейта. Сега как стоят нещата? Има ли вече възможност да се рутне Evo, което в момента е с версия 4.0.3?
До сега рутването не представляваше интерес за мен, но видях, че вече има възможност за инсталиране на Гармин. А това ще бъде сериозен пропуск, ако не го направя



ами аз не успях Sad

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай
#36

Лошо. A описание има ли? Тъй като важните теми в раздела стоят от преди ъпгрейта. Сега погледнах първите и последните мнения, но не намерих нищо за версията и предположих, че са описания за рут на старата версия

Android Huawei P30
Цитирай
#37

ами до колкото разбрах трябва да си понижа hboot за да стане руут-а

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай
#38

Здравейте колеги ... имам следния проблем ... Правя си регистрация във www.htcdev.com стигам до стъпка 5 и файловете които трябва да се качат на Компа ги няма ... незнам какво да правя ...Някой може ли да помогне. Искам да сменя софтуера... този Ice Cream Sandwich прекалено много проблеми взе да ми създава .. а засега неми показва да има нова актуализация на софтуера ...

Благодаря предварително Smile

Samsung  Galaxy S7 edge  32GB
Цитирай
#39

дадели му ресет, може да се оправят проблемите?

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай
#40

а колкото до фаиловете тях теглиш от страницата със стъпка 5. горе в дясно но някъде в тази или другата тема ги има само фаиловете докато от htcdev теглиш целият пакет който не ти е нужен.

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай
#41

Ок оправих се някак си .. но сега не мога да Понижа Hboot :/ :/ Cry Изтеглих файла дето е показано .. но с него не стана , затова намерих друг в нета и пак същото :/ намира файла зарежда го и когато вкарам телефона в Hboot си пише отново 1.53.0007 Можеш ли да помогнеш ?

Samsung  Galaxy S7 edge  32GB
Цитирай
#42

аз го направих с това http://unlimited.io/juopunutbear.htm

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай
#43

Хора с HBOOT 1.53.0007 съм, правил съм unlock на bootloader-a с HTCDev, не съм правил S-OFF (вижда ми се излишно).
Искам да направя така, че в bootloader-a да пише ***locked***, не друго. Тела ми е в гаранция и искам да го дам в сервиза - отлепена ми е ласната на дисплея и казаха, че ще ми сменят цялото стъкло...ама ми е unlock-нат и гаранцията не важи май. Иначе root става супер лесно и елементарно. Който иска да ми пише (slawito@gmail.com). А ако ми кажете закакво ви е тоя S-OFF??? Няма смисъл, само се забатачваме още повече. Това го мъчих един цял час - около 40 пъти съм го направил - http://unlimited.io/juopunutbear.htm и нищо. Не става и тва е. Опитах се да го правя заради темата на xda за lock-ване на боота... моля ако някой знае как да си заключа буутлоудъра да каже. И ако го понижа до 1.49 има ли вариант за заключване??
Мерсаж Smile
Цитирай
#44

пробвали с стоковия ром, (ruu.....exe)? a то всъщност след отключване с DEV до колкото знам е невъзможно да стане локед. Релокед изписва понеже устройството се регистрира, че е било отключвано.

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай
#45

а иначе как постигна руут?

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай
#46

за мен root е като сложиш rom_manager-а и да ти каже тела ви е руутнат.
"инсталират се хтц драйвери
андорид папка (adb, fastboot, и едно recovery.img) се слага в ц:
пише се в цмд fastboot flash recovery rec.img
маха се батерията, слага се
и се избира през рекавъри суперзипа
ready Smile"
100% работи, тествал съм го 10 пъти. ама не съм качил файловете в нета да дам линк.
Някъде четох, че ако се ъпгрейдне тела от seting-update soft се оправа от самосебе си и се локва боота. Ама като съм последна версия ICS на сандвича, какво да правя. Ако инсталирам GB примерно? При положение, че сега съм на ICS какво ще стане? Smile Мн четох по тея форуми ама никой не пише при проблем какво да правиш.
Цитирай
#47

навсякъде пише, че не е необходим s-off за да качваш ромове.
Цитирай
#48

cholov написа:натискате Enter:
Теглите следния файл-http://PG86IMG.zip

Няма линк към файла. Някой може ли да помогне, моля?

Благодаря предварително.

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай
#49

Отключих bootloader , руутнах s-on, но после направих няколко неуспешни опита да сложа YAS4 v 10 RОM, който уж е съвместим със стоковия ми кернел. Затова искам да го направя от s-on на s-off.

Направих всичко, следвайки тази тема за отключване със s-on: https://www.androidbg.com/forum/topic203...vo-3d.html

Някой може ли да ми даде детайлна информация, как да премина от сегашното състояние - Unlocked, Rooted, S-on - към руутнат S-off?

HTC EVO 3D |  YAS4 v11 /Yet Another Sense 4.1/ with 3DCamera
Цитирай
#50

С риск да ми наклепате минуси се присъединявам към мнението на колегата горе.
положението ми е същото.
какво да направя за да стана S-OFF?

Motorola G5s XT1793
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)