Първо мнение - [РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#1

ИНСТРУКЦИЯ ЗА УПОТРЕБА НА FLASHTOOL




Работи с абсолютно всички телефони от XPERIA серията.
Изключение правят само някои от функциите. Описани са подробно.


СЪДЪРЖАНИЕ:



1.  Проверете дали Flashtool разпознава вашия телефон и имате ли необходимите драйвери.

2.  Как да флашнем фърмуер [стоков Sony софтуер] на телефона

3.  Как да руутнем [Root] нашия телефон

4.  Инсталиране на Recovery: xRecovery или Clockwork Mod

5.  Отключване на Буутлоудър [Boot Loader Unlock] за телефоните от серия 2010

6.  Премахване на системни приложения от телефона

7.  Инсталиране на проложения [apk файлове] на телефона

8.  Редактиране на файлове в телефона в текстов формат [пр. buld.prop редактиране] 

9.  Пребрандиране на фърмуер [само за Х10, скоро и X8]. Преминаване от операторски бранд към глобален или обратното

10. Отключване/заключване на Bootloader [BL] за телефоните от серия 2011 и по-нови модели

11. Как да създадем сами ftf файл за флашване

12. Сваляне на официален фърмуер и компилирането му в ftf файл







Flashtool = One tool to rule them all!
Цитирай

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#26

аз малко ще се включа неподготвена, но не следя темите...работи ли този флаштуул за новите телефони?
Цитирай
Аксесоари
#27

mazy написа:аз малко ще се включа неподготвена, но не следя темите...работи ли този флаштуул за новите телефони?

Работи на всички Xperia телефони.
Пише го в първия пост в box-a.

И ако намериш някой ftf файл за Ray ще го бодна в поста с фърмуерите...Че ме мързи да търся Big Grin
Цитирай
#28

:bow: :bow: :bow: Супер е темата, още като пусна първите постове я инсталирах и върви без проблем!

Mazy, аз до колкото знам има нова версия на флаштуул именно заради новите експерии.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#29

Извинявам се тогава, малко ме домързя да чета Blush Blush
Значи махам стария и слагам този :thumbup:
Цитирай
#30

GH0STFACE написа:
mazy написа:аз малко ще се включа неподготвена, но не следя темите...работи ли този флаштуул за новите телефони?

Работи на всички Xperia телефони.
Пише го в първия пост в box-a.

И ако намериш някой ftf файл за Ray ще го бодна в поста с фърмуерите...Че ме мързи да търся Big Grin

https://www.androidbg.com/forum/topic198...d-234.html

и може да делнеш и темата, да не пълним излишно раздела :thumbup:
сега виждам, че има и рикавъри Dance Dance
най-после ще сменя иконата на батерията :coffee:

сори за пост след пост, нещо съм разсеяна
Цитирай
#31

Да, предполагам че CWM ще бачка на Ray-a. За xRec не знам.
Цитирай
#32

За жалост за Рей не е активен рикавъри бутона :angry: :angry:
[Изображение: 2011-11-05_193431.jpg]
Цитирай
#33

Май си права. Сега гледах в Github, че в папките на 2011 серията няма Recovery.
Надявам се да се работи по въпроса.
Цитирай
#34

GH0STFACE написа:
kalybg написа:Колега ... супер е темата ...
Само имам едно питане за раздел - ПРЕМАХВАНЕ [UNINSTALL] НА СИСТЕМНИ ПРИЛОЖЕНИЯ

Дайте на направим един списък с нещата които наистина не използваме и които мога да се махнат безопасно !


Щом излизат в списъка тези приложения, значи е безопасно да се премахнат от телефона, без да има някакви последствията за работата.

Но все пак виж следващия ми пост:

Мерси .... сега ще го поорежа моята тупалка Smile
Цитирай
#35

браво призрако направо темата е невероятна и удобна Smile)

SONY XPERIA Z
Цитирай
#36

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1193004

тия приложения могат да се махнат без последствия, аз не съм ги махнал всички, но около 80%, все пак всеки си решава сам, и си направете първо бекъп !!

Xiaomi Redmi 6 pro
Цитирай
#37

Благодарим, но точно същите приложения вече съм ги дал няколко поста по-нагоре.
Цитирай
#38

При мен при стъпка "РАЗПОЗНАВАНЕ НА ВАШИЯ ТЕЛЕФОН" първо не искаше да нищо да намери,инсталирах драйвърите от инсталационния файл от папка drivers и пак не стане, накрая по 3тия описан начин с разархивирането на файла който е за моя тел X8 се качиха драйвърите... само,че флаштулса не може да ми разпознае телефона и ми изкарва списък с избор за модел,а моят го няма.. има X10....

CAT B15
Цитирай
#39

Да няма го. Написал съм навсякъде, че скоро се очаква и поддръжката на x8.

Въпрос на време е. До тогава използвай стария флаштуул: https://www.androidbg.com/forum/topic111...htool.html
Цитирай
#40

мерси много. Проблем ли,е че открива Е15, а не Х8... то май нали е едно и също

CAT B15
Цитирай
#41

Е15i е x8. Така че да, едно и също е.

Новия флаштуул ли ти го открива като Е15?
Цитирай
#42

Не свалих стария и с него /нали казах,че с новия не ми го отрива/
Относно bootloader-a, виждам ,че засега работи само на Х10,но пише скоро и за Х8 къде да мятам едно око от време на време за проверки ?

CAT B15
Цитирай
#43

Все пак да попитам за да няма фалове, тук има две рекаварита, каква е разликата м/у тях и кое е по-добро като възможности и трябва ли да се отключва Буутлоудъра за да се качи?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#44

За сега няма работещо рикавъри през флаштуул за твоя телефон.
Цитирай
#45

Добре, преправих си framework-res и SystemUI, ако евентуално след като ги заменя нещо се прецака какъв е начина да върна оригиналните (ако има изобщо без рикавари), разбира се изключваме варианта за преинсталиране.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#46

svetulka02 написа:Добре, преправих си framework-res и SystemUI, ако евентуално след като ги заменя нещо се прецака какъв е начина да върна оригиналните (ако има изобщо без рикавари), разбира се изключваме варианта за преинсталиране.

Без Флаштуул или СЕУС няма начин, след като нямаш рикавъри и бекъп Smile
Можеш евентуално (просто предполагам) да пушнеш оригиналните файлове обратно в телефона с ADB.
Цитирай
#47

Имам едно въпросче, бях си отключил BL преди време, обаче се наложи да "поправя" телефона през SEUS, сега и Flashtool и S1Tool ми казват че телефона ми е с отключен BL, а логото на SE в началото си е там ....wtf?
Цитирай
#48

Префлашване през СЕУС не заключва BL. Виждаш логото, защото си със стоковия кернел. Флашни примерно кернела на Doom и ще ти изчезне надписа Smile
Цитирай
#49

Не то не ми е проблем логото, просто се чудех и ти ми отговори на въпроса, така че нямам какво повече да питам по този въпрос.
Цитирай
#50

Благодаря много за ръководството. Помогна ми да съживя телефона на брат ми, който сбърканяците от сервиза на Германос не искаха.

Honor Play


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)