Първо мнение - [РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#1

ИНСТРУКЦИЯ ЗА УПОТРЕБА НА FLASHTOOL




Работи с абсолютно всички телефони от XPERIA серията.
Изключение правят само някои от функциите. Описани са подробно.


СЪДЪРЖАНИЕ:



1.  Проверете дали Flashtool разпознава вашия телефон и имате ли необходимите драйвери.

2.  Как да флашнем фърмуер [стоков Sony софтуер] на телефона

3.  Как да руутнем [Root] нашия телефон

4.  Инсталиране на Recovery: xRecovery или Clockwork Mod

5.  Отключване на Буутлоудър [Boot Loader Unlock] за телефоните от серия 2010

6.  Премахване на системни приложения от телефона

7.  Инсталиране на проложения [apk файлове] на телефона

8.  Редактиране на файлове в телефона в текстов формат [пр. buld.prop редактиране] 

9.  Пребрандиране на фърмуер [само за Х10, скоро и X8]. Преминаване от операторски бранд към глобален или обратното

10. Отключване/заключване на Bootloader [BL] за телефоните от серия 2011 и по-нови модели

11. Как да създадем сами ftf файл за флашване

12. Сваляне на официален фърмуер и компилирането му в ftf файл







Flashtool = One tool to rule them all!
Цитирай

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.

Остават си същите. А за да не разберат в сервиза трябва върнеш всичко в начално положение, заключване на буутлоудъра, ънруутване, качване на стоков кернел, горе-долу това

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
Аксесоари

Denie46 написа:Остават си същите. А за да не разберат в сервиза трябва върнеш всичко в начално положение, заключване на буутлоудъра, ънруутване, качване на стоков кернел, горе-долу това

буутлоадер няма да отключвам а и руут няма да правя просто ще флашна оригинален андроид 4. А този FTF фърмуер си е стоков ром. Предполагам като си флашна моя FTF фърмуер ми се качва и стоковия кернел нали ?
Цитирай

Да, качва се заедно с него. Аз ги дадох като пример какво трябва да направиш, за да не забележат ако се стигне до сервиз. Успех с процедурата :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

29/050/2013 09:50:49 - INFO - <- This level is successfully initialized
29/050/2013 09:50:49 - INFO - Flashtool Version 0.9.10.1 built on 2013-01-09 19:49:47
29/050/2013 09:50:49 - INFO - You can drag and drop ftf files here to start flashing them
29/050/2013 09:50:57 - INFO - Device connected with USB debugging on
29/050/2013 09:50:58 - INFO - Connected device : WT19
29/050/2013 09:50:58 - INFO - Installed version of busybox : N/A
29/050/2013 09:50:58 - INFO - Android version : 2.3.4 / kernel version : 2.6.32.9-perf / Build number : 4.0.2.A.0.62
29/051/2013 09:51:40 - INFO - Selected WT19i_4.1.B.0.587_Generic.ftf
29/051/2013 09:51:40 - INFO - Preparing files for flashing
29/051/2013 09:51:42 - INFO - Please connect your device into flashmode.
29/051/2013 09:51:53 - INFO - Device disconnected
29/052/2013 09:52:22 - INFO - Device connected in flash mode
29/052/2013 09:52:22 - INFO - Opening device for R/W
29/052/2013 09:52:22 - INFO - Start Flashing
29/052/2013 09:52:22 - INFO - Processing loader
29/052/2013 09:52:22 - INFO - Checking header
29/052/2013 09:52:22 - INFO - Ending flash session
29/052/2013 09:52:22 - ERROR -
29/052/2013 09:52:22 - ERROR - Error flashing. Aborted
29/052/2013 09:52:23 - INFO - Device connected in flash mode
29/052/2013 09:52:37 - INFO - Device disconnected


Къде греша ?

Готово флашнах си телефона . Просто трябваше да опитам няколко пъти . Във флаштуул ми показа, че имам инсталиран BusyBox това маха ли се когато си флашна оригиналния FTF фърмуер ?
Цитирай

Да, премахва се Smile

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

А това BusyBox какво е ? Какво мога да правя с него ?
Цитирай

Това е приложение, което е свързано с руутването, само инсталирано нищо не прави.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

Здравейте, пробвах и аз да добавя този РОМ на телефона, но не мога да отключа BL, всичко го правя като по тази тема https://www.androidbg.com/forum/post303357.html#p303357 . Само не мога да разбера, включвам програмата S1tool, както е показано цъкам на IDENTIFY и иска да изключа тела, включвам USB-кабела, но преди това задържам бутона за назад! Нищо не става нито пък показва, пробвах да го пусна след като включа кабела нищо задържах много време пак нищо, изключих тела прекрати програмата пише ми PROCEDURE STOPPED BY USER и времето което е зареждала..преди това руутнах! Какво да направя за да разбера дали мога да добавя Ром-а?
Цитирай

Модел телефон, дата на производство, възможност за unlock BL от сервизното меню, да кажеш нещо по тези въпроси ?

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

Нов съм не се сърдете много Smile
Модела е Xperia X10i http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/19...xperia-x10 тук пише че е 2009!
Възможност за unlock BL , не мога да намеря къде се намира, за да видя ?
Цитирай

Не чети какво пише Topper, той не е наясно, че x10 e коренно различен от Xperia 2011/2012 серийте и няма такова понятие като "възможност за unlock BL от сервизното меню"..

Аз не разбрах. Като ти казва да задържиш бутон назад и докато държиш да пъхнеш кабела...нищо ли не се случва? Не светва ли зелената лампичка?

Инсталирай flashmode driver-ите от папка flashtool/drivers.
Цитирай

Значи стартирам програмата и натискам бутона.Казва ми да изключа тела,да го направя ли или давам бутона за назад и включвам usb без да изключвам телефона. Зелената лампичка светва!
Цитирай

При изключен телфон задържаш и пъхаш кабела. Каквото ти казва програма, това трябва да правиш.
Цитирай

Колеги, моля за помощ.
Флаштула ми разпознава телефона, но докато е включен. Като тръгна да флашвам нещо, нали трябва да го изключа и да го включа със зъдържан бутон назад. Добре, ама като го направя и компютъра казва, че е неправилно инсталирано това устройство, и в таск мениджъра има въпросителен на SEMC нещо си...
На какво се дължи това?

Asus Nexus 7 16GB WI-FI Only, 4.4.2
Цитирай

Драйверите от директория drivers инсталирай

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

Topper написа:Драйверите от директория drivers инсталирай

Инсталирани са. Но някои от тях ми показа че не е могло?
Уиндоуса е 8, ако има значение.
Пак казвам, като е включен телефона, го разпознава, иначе не. Сиреч казано във флашмод не го разпознава.

Asus Nexus 7 16GB WI-FI Only, 4.4.2
Цитирай

Трябва да инсталираш abd драйверите. Когато ти каже, че не са сертифицирани, инсталирай ги въпреки това.
А и специално с Уиндоус 8 има проблем, тук (няколко страници по-напред) колега бе дал точния начин за инсталиране на драйвери на 8-ца. Или направи процедурата на 7-ца Smile

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

Здравейте колеги,
От година време имам Sony Ericsson Live with Walkman – W19 i, чета и този раздел на форума и другия за проблемите свързани с нашата марка телефони, но все не се решавам да пристъпя към всички процедури описани тук – отключване на BL, флашване, рутване и т.н.
Телефона е М-телски, но работи с всички оператори, с програмата s1tool проверих – може да се отключи BL, телефонът е 12W8 (което знам, че е от значение, но не знам какво означава ), а софтуера му в момента е виден от снимката.
– реших да започна с отключване на BL и тук започнаха мъките – с няколко от версиите на Flashtool пробвах, на всичките операционни системи Win XP, Win 7 и Win 8, но винаги се получава едно и също – спазвайки стриктно указанията на GH0STFACE – т. 10 от Ръководството, стигам до там, където би трябвало телефона да мине във Fastboot mode, като се случва едно и също – изпълнявайки указанието:
1. Извадете кабела от телефона (оставете го включен в компютъра)
2. Изключете телефона – телефона не е включен
3. Натиснете бутон Меню/Menu на телефона (за телефони със софтуерен Меню бутон, моля вместо това задръжте бутон "Volume Up")
4. Вкарайте USB кабела в телефона – тук светва зелената лампичка появява се надписа на Sony Ericsson – и до там
5. Освободете бутона, след като изчезне картинката. Лед индикатора трябва да светне в син цвят.
Понеже стана дълго – дали аз бъркам някъде или просто не може да стане с моя телефон и второ – ако флашна с някой друг фирмуер – дали ще се получи и най важното всичко ли ще трябва да преинсталирам или не (като контакти, програми и т.н.).
Ако някой помогне – благодаря предварително и се извинявам за обширното изложение.
Цитирай

tcheno написа:Здравейте колеги,
От година време имам Sony Ericsson Live with Walkman – W19 i, чета и този раздел на форума и другия за проблемите свързани с нашата марка телефони, но все не се решавам да пристъпя към всички процедури описани тук – отключване на BL, флашване, рутване и т.н.
Телефона е М-телски, но работи с всички оператори, с програмата s1tool проверих – може да се отключи BL, телефонът е 12W8 (което знам, че е от значение, но не знам какво означава ), а софтуера му в момента е виден от снимката.
– реших да започна с отключване на BL и тук започнаха мъките – с няколко от версиите на Flashtool пробвах, на всичките операционни системи Win XP, Win 7 и Win 8, но винаги се получава едно и също – спазвайки стриктно указанията на GH0STFACE – т. 10 от Ръководството, стигам до там, където би трябвало телефона да мине във Fastboot mode, като се случва едно и също – изпълнявайки указанието:
1. Извадете кабела от телефона (оставете го включен в компютъра)
2. Изключете телефона – телефона не е включен
3. Натиснете бутон Меню/Menu на телефона (за телефони със софтуерен Меню бутон, моля вместо това задръжте бутон "Volume Up")
4. Вкарайте USB кабела в телефона – тук светва зелената лампичка появява се надписа на Sony Ericsson – и до там
5. Освободете бутона, след като изчезне картинката. Лед индикатора трябва да светне в син цвят.
Понеже стана дълго – дали аз бъркам някъде или просто не може да стане с моя телефон и второ – ако флашна с някой друг фирмуер – дали ще се получи и най важното всичко ли ще трябва да преинсталирам или не (като контакти, програми и т.н.).
Ако някой помогне – благодаря предварително и се извинявам за обширното изложение.

Четеш, четеш, ама не четеш. Твоя телефон е серия 2011 и в ръководството в т.10 не пише да се проверява с S1tool
Съотетно, Мтелски телефон няма как да отключиш щом статуса е "No" въпреки че е разкодирван. Все пак се увери, като видиш в сервизното меню какъв е статуса на буутлоудтъра.


yotov написа:
Topper написа:Драйверите от директория drivers инсталирай

Инсталирани са. Но някои от тях ми показа че не е могло?
Уиндоуса е 8, ако има значение.
Пак казвам, като е включен телефона, го разпознава, иначе не. Сиреч казано във флашмод не го разпознава.

Липсват ти Flashmode драйверите.
Както и да е. Инсталирай на ново всички драйвери от flashtool/drivers, като преди това направиш следното:

1.) Bring up Charms by mousing over to the right of the screen
2.) Go to Settings
3.) Change PC Settings
4.) General
5.) Scroll down to Advanced Startup > Restart Now
6.) Trouble shoot
7.) Advanced options
8.) Windows startup options
9.) Restart
10.) Choose F7 or click on "Disable driver signature enforcement"
11.) Reboot

Демек, трябва да изключиш driver signature enforcement преди да инсталираш драйверите.
Цитирай

Благодаря Ви за бързата реакция! Може би не съм асимилирал всичко което чета! Но това означава ли че трябва да се откажа или трябва да използвам платената програма - Вотан ли беше. а това е сервизното меню ми меню!
Цитирай

ПОМОЩ! ФЛАШНАХ СИ ТЕЛЕФОНА - XPERIA NEO V - с програмата и преди да въведа IMEI кода това прозорче не ми излезна изобщо и сега телефона дефакто не се включва! ПОМОГНЕТЕ МИ, В ПАНИКА СЪМ!
Цитирай

благодаря за темата. аз съм с експерия ТХ, намерих си стоков ром и си го дръпнах, всичко е ок. имаше само един проблем че казваше програмата че не съм пуснал тва за грешките през юесбито, но като го повторих 30 пъти, накрая се убеди че съм.

само един въпрос имам - защо след като е готова инсталацията трее пак да го пусна тва за юесбито и инсталация за несертифицираните приложения?
Цитирай

Защото за да работят някои от функциите на Flashtool трябва да са активирани тези неща.
Но ти си решаваш, може и да не ги активираш.
Цитирай

аха, а аз си помислих, че трабва по някаква причина на телефона на вече инсталирания ром. мерси :cheers:
Цитирай

Може ли линк за по-стара версия, че с последната нещо не се получава.. :/

Desire 500 + SanDisk 8GB class 10 microSD card // JVC HA-FX3X
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)