Първо мнение - [РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#1

ИНСТРУКЦИЯ ЗА УПОТРЕБА НА FLASHTOOL




Работи с абсолютно всички телефони от XPERIA серията.
Изключение правят само някои от функциите. Описани са подробно.


СЪДЪРЖАНИЕ:



1.  Проверете дали Flashtool разпознава вашия телефон и имате ли необходимите драйвери.

2.  Как да флашнем фърмуер [стоков Sony софтуер] на телефона

3.  Как да руутнем [Root] нашия телефон

4.  Инсталиране на Recovery: xRecovery или Clockwork Mod

5.  Отключване на Буутлоудър [Boot Loader Unlock] за телефоните от серия 2010

6.  Премахване на системни приложения от телефона

7.  Инсталиране на проложения [apk файлове] на телефона

8.  Редактиране на файлове в телефона в текстов формат [пр. buld.prop редактиране] 

9.  Пребрандиране на фърмуер [само за Х10, скоро и X8]. Преминаване от операторски бранд към глобален или обратното

10. Отключване/заключване на Bootloader [BL] за телефоните от серия 2011 и по-нови модели

11. Как да създадем сами ftf файл за флашване

12. Сваляне на официален фърмуер и компилирането му в ftf файл







Flashtool = One tool to rule them all!
Цитирай

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.

Koлеги, в най-прясната версия на Flashtool девовете са махнали модула за инсталиране на Recovery. Аз сега като искам да сложа рекавъри (флашнах стоков ром и го руутнах), какви са ми опциите (освен downgrade до стар Flashtool)?
Цитирай
Аксесоари

Ами или кърнел с рекавъри интергирано, или ...даунгрейд (не, че ще е за първи път)

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

тъй като ми направи впечатление, че има съществени различия във възможностите и менютата на различните версии на FlashTool, пускам тоя линк, всеки да си избира Smile
http://www.filecrop.com/flashtool-0.9.9.0.html
p.s. не видях, коя версия за линукс има инсталл на рикавъри :angry:
свалих 9.9... сега свалям 9.10.1..
вече разполагам и с 9.11... Smile

Lex
Цитирай

Bgm8 написа:200-тния потребител натиснал "ДА" в анкетата Big Grin Някой има ли идея дали Flashtool, ще тръгне с Wine през Linux?
a USB-то как ше го подкараш под Wine Big GrinDD има си FlashTool za Linux, но за да фърчи ти трябва инсталиран libusb-xxx

Lex
Цитирай

кажи ми някоя програма коятосъс сигурност да каже ще мога ли да отключа бутлуудера
Цитирай

Със сигурност ще ти каже сервизното меню.

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай

Здравейте,

Може да са ми тъпи въпросите, но тази тема не ми дава отговор (или поне първите 3-4 страници и последната от нея).

Защо трябва да си сменим ROM-a? Какви са предимствата и недостатъците?

Защо трябва да си root-ваме телефона?

Каква е идеята на отключването на boot loader- a? Може да имаме 2,3,4 кернела и при пускане на телефона да избираме кои kernel да бутнем? Както примерно мога да си избирам Windows или Linux на РС-то?
Цитирай

Мисля че си объркал темата. В тази тема няма да намериш тези отговори.

Ето това е твоя раздел: https://www.androidbg.com/forum/forum178...atiya.html
Прегледай важните теми.
Цитирай

Малко помощ? След root, се опитах да махна малко приложения,но след като натисна clean ми дава този надпис и до там .Опитах 100 пъти и е все така.

Sony Ericsson XPERIA X10i;
Цитирай

Свали си някоя стара версия на Flashtool.
Цитирай

Мерси GHOSTFACE .Ето една стара версия (0.6.6) която работи перфектно моята X10- ka. http://dox.bg/files/dw?a=e4c70da352. Когато изтече линка,на лично го пращам веднага.

Sony Ericsson XPERIA X10i;
Цитирай

Имам въпрос относно създаването на ftf файлове. Лично аз съм правил няколко пъти за мойте телефони и няма проблем после като флашвам. Но доколкото знам за да работят тези ftf-та и на други телефони трябва да направя промяна в build prop-a и трябва да добавя нещо вътре в зависимост от оператора брандирал телефона. Така ли е и ако е така какво точно трябва да направя?

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай

На всеки един телефон от същия модел ще работи този ftf.
Цитирай

Благодаря!

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай

колеги може ли някой да ми помогне ...инсталирал съм флаштул , намира устройството ...опитвам да рут-на дава ми следната грешка The part1 exploit did not work ...опитвам да флашна друг кернел понеже моя е .62 и не става директно да го рут-на до колкото четох и там пък се появява следната грешка ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed"
помогнете какво да направя ?? искам да го рут-на понеже непрекъснато ми дава ,че вътрешната памет свършва а не мога да махна фабричната навигация която не става за чеп за зеле и други неща ...а телефона е ARC S
Цитирай

No final veritification трябва да ти е включено при флаш на 4.0.3 и 4.0.4

ако пак не можеш пиши ми лично да ти дам скайпа да ти го рутнем :thumbup:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Телефона е със оригиналния 2.3.4 :cheers:
скайпа ми е : gogata1982
надявам се не взимаш скъпо Dance
Цитирай

Искам да изкажа голямата си благодарност към колегата rado__8 сега телефона бачка направо супер !!! Вече е руут-нат и има андройд 4.0.3 Dance
Цитирай

Здравейте колеги, един приятел има xperia arc s LT18i с андроид 2.3.4 версия 4.0.2.А.0.62 и иска да му кача 4.0.4 4.1.B.0.431_GLOBUL но всеки път като пробвам с flashtool всеки път едно и също след като извадя кабела и изключа телефона и след това на ново го вкарам със задържан back бутон ми излиза следното съобщение. Направим съм всичко както е описано USB Debug, Unknown scources, активирайте MTP режим на sd картата.

Galaxy S20
Цитирай

не трябва ли картата да не е в MTP режим ?
Цитирай

В иснтрукцията пише "За устройствата от 2011 серия XPERIA активирайте MTP режим на sd картата" и затова така съм го направил, а видях че телефона е пуснат август 2011.

Galaxy S20
Цитирай

Инсталира ли всички драйвъри на флаштуул....Настройки>Xperia>USB>трябва да от MTP >MSC и ако пак не ти разпознае компа му инсталирай PCCompanion и когато вече е разпознат му убиваш всичко от Диспечер на задачите....ако всичко това е направено и пак не става ми пиши :thumbup:

Не му слагай 4.0.4 защото много забива и няма да ти е приятел после Big Grin ,а ще вика,че си му го развалил....сложи 4.0.3 ако наистина искаш да е доволен

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Благодаря сега ще пробвам пак на ново. Впрочем съм с win 8 64bit ако това има значение.

Galaxy S20
Цитирай

Колега, пак пробвах всичко на ново но без успех, всичко се случва по старо му. Ако не те притеснявам ще ми окажеш ли помощ!!!

Galaxy S20
Цитирай

Скайпа ми е като името ...две долни черти :thumbup:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)