Първо мнение - [РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.
#1

ИНСТРУКЦИЯ ЗА УПОТРЕБА НА FLASHTOOL




Работи с абсолютно всички телефони от XPERIA серията.
Изключение правят само някои от функциите. Описани са подробно.


СЪДЪРЖАНИЕ:



1.  Проверете дали Flashtool разпознава вашия телефон и имате ли необходимите драйвери.

2.  Как да флашнем фърмуер [стоков Sony софтуер] на телефона

3.  Как да руутнем [Root] нашия телефон

4.  Инсталиране на Recovery: xRecovery или Clockwork Mod

5.  Отключване на Буутлоудър [Boot Loader Unlock] за телефоните от серия 2010

6.  Премахване на системни приложения от телефона

7.  Инсталиране на проложения [apk файлове] на телефона

8.  Редактиране на файлове в телефона в текстов формат [пр. buld.prop редактиране] 

9.  Пребрандиране на фърмуер [само за Х10, скоро и X8]. Преминаване от операторски бранд към глобален или обратното

10. Отключване/заключване на Bootloader [BL] за телефоните от серия 2011 и по-нови модели

11. Как да създадем сами ftf файл за флашване

12. Сваляне на официален фърмуер и компилирането му в ftf файл







Flashtool = One tool to rule them all!
Цитирай

Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО] Flashtool: Flash, Root, Unlock BootLoader, и още.

Lichknight написа:Благодаря успешно си флашнах и руутнах телефона! Само че сега когато трябва да инсталирам xRecovery и трябва да избера Recovery Version след като натисна плюсчето, няма нищо за избиране... Стои си празно прозорче.. Какво да правя?

Сваляш този флаштуул: https://www.androidbg.com/forum/topic111...htool.html и с него инсталираш xrec. Обяснено е как става в същата тема.

ПС. В този (новия) флаштуул още не може да се инсталира рикавъри на х8.
Цитирай
Аксесоари

Благодаря!

Sony Ericsson Xperia x8 [ROM] GingerDX 2.3.7 v021
Цитирай

Искам само да попитам за какво точно служи Boot Loader ?

Sony Ericsson Xperia x8 [ROM] GingerDX 2.3.7 v021
Цитирай

По правилния въпрос е какво означава да си отключиш буутлоудъра.

Означава, че можеш да си слагаш къстъм кернели и ромове за отключен BL.

Абе с 2 дими....не ти трябва Smile
Цитирай

Опитвам се да си сложа новият софт през Flashtool и ми изписва един ерор?
http://pics.data.bg/zoom/albums/b8e23894...f0235e8e94 За xperia neo
Цитирай

oxwewe написа:Опитвам се да си сложа новият софт през Flashtool и ми изписва един ерор?
http://pics.data.bg/zoom/albums/b8e23894...f0235e8e94 За xperia neo


След 532432432 опита стана работата ,но защо се получава така Confusedtupid: va dumbom dumbom dumbom Confusedtupid: Confusedtupid: Confusedtupid: ????????
Цитирай

приятел супер е тамата , но имам проблем. Не мога да открия Device manager а единственон което исписва е device connected with usb debugging off. другия е аз съм със x8-ца и ако можеш дау линк за сваляне на фърмуер. Tongue Lol :tease:
Цитирай

Въпрос: защо ми казва, че Дебъгинга ми е изключен, а не е ? Искам да го руутна, ама не ми дава, а ме мързи да го правя ръчно .. Big Grin С х10 съм и пробвах и със стария Флаштуул, който пък изобщо не реагира, когато си закачих телефона.. Big Grin
Цитирай

Защото не са ти в ред драйверите. Изписва ли ти че е намерен x10, ако не.... драйвери.
Цитирай

Ами, не бяха наред, наложи се ръчно да ги инсталирам и флашнах стоков, че омазах работите с едно МИУИ. Не виждам какво повече мога да направя с тях.. ;/

OneClickRoot работи ли за 2.3.3 ? Или имаше пре-руутнати стокови за флашване ?
Цитирай

Не работи. Няма преруутнати стокови. Но ако си отключен BL може да флашнеш кернела на DooM и това ще ти руутне стоковия.
Цитирай

Не съм.. наложи се да ми разкодират телефона и вече не мога да отключвам... и какво сега, оставам завинаги със стоков ли ?! Това е ужасяващо... ;(

Ще пробвам да сложа 2.1 и да руутна ръчно.. Big Grin
Цитирай

Стига бе, пробвай на друг компютър да руутнеш. Трябва да стане. В драйверите ти е проблема.

Може да пробваш и тоол-а на DooM за руутване: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1321582
Работи на x10
Цитирай

И това не го разпознава.. значи наистина е от драйверите, обаче при сегашните ми условия няма шанс да се добера до друг комп... ще трябва да изчакам до събота, когато се прибирам в БГ.. това ще са доста дълги 4 дена без руут.. Big Grin
Цитирай

Еее, помъчи драйверите де. Опита ли вариантите за които съм написал инструкция?
Цитирай

Първоначално изобщо не реагираше на флаштуул и ги инсталирах ръчно и успях да флашна. След това реших да пробвам и по втория начин, обаче в Мениджъра изобщо го няма телефона, че да му ги инсталирам ръчно... много странна работа.. но според Уиндоуса драйверите уж са успешно инсталирани... не че му вярвам де Big Grin

Добре, някак си успях да ги преинсталирам и сега вече всичко е наред !! Ще си имам пак руут Dance Гоуст, мерси много за помощта !! Мога да те черпя един немски Вурст с бира, ако искаш ? Big Grin
Цитирай

Пробвай да сложиш телефона във флашмоуд и тогава да видиш в device manager.
Освен това нали гледаш в device manager за проблемно устройство докато ти е свързан телефона във USB режим на прехвърляне?
Цитирай

Оправих се ( справка - поста над твоя Big Grin )
Цитирай

Аз ям и пия всичко без зелен фасул и тоник, така че няма проблем Big Grin

Похвали се поне как в крайна сметка се оправиха нещата.
Цитирай

Не съм сигурен.. след няколко рестарта на телефона и компа успях да го намеря в Мениджъра и да инсталирам драйверите.. Big Grin
Цитирай

Мога ли както съм с къстом кернел да флашвам направо нов,без да се връщам на стоковия?

[Xperia S][Unlocked BL][FXP CM10]
Цитирай

Можеш Christmas

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

22/009/2011 14:09:39 - ERROR - Cannot apply fixPart. Aborting
Това ми изписва Flashtool-a при действието за отключване на буутлоудъра, S1tool си ми дава резултатът като от картинката че може да се отключи демек.
Идеи каква е тази грешка?
А пък другата експириа не иска да влезне в рековъри.
Flashtool-a ми изписа че инстсала е успешен????

LG G2-CloudyG2_3.3-Dorimanx-V7.5-LP: LG G4/Huawei honor 8/Huawei Mate 10 Pro,Huawei Mate 20 pro. 
Цитирай

Аз съм с Xperia X8. За отключването на буутлоадъра проверих със с1тоол и установих, че мога да го отключа. Влезнах във Флаштоол и го оставих да разпознае телефона. УСБ дебъгинг е включен. Натискам Плъгинс, но нищо не се показва. Какво да правя?
Цитирай

Здравеите направих всичко което трябва но не ми разпознава телефона направих всичко което е написано ако не го разпознава но нищо не се получава моля помогнете че зех да се отчаивам вече Sad

Колата вози тялото, а мотора душата.   Honda CBR 600
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)