Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Филми , Сериали - препоръки ...

След смъртта на човек, Ангел на смъртта придружава починалия до отвъдния свят…в Singwa hamkke: ingwa yeon.2018.

 
Цитирай
Аксесоари

Южнокорейски трилър с участието на Jeong Woo-seong в Jipuragirado japgo sipeun jimseungdeul.2020. По романа на Sone Keisuke "Wara nimo Sugaru Kemonotachi" (2011). Същият актьор добре се представи и в трилъра Sinui hansu.2014.

 
Цитирай

Ма моля ви се пишете някакви, НАИСТИНА ТОП филми, които си заслужават вниманието, то ако не на всички, поне на повечето зрители, а не само да спамите поредната глупост от 1950г. дето сте гледали. Благодаря.

Разбирам, че всеки има различен вкус, ама все пак всеки филм, който гледате идва малко в повече.
Цитирай

По време на мисия, южнокорейски войници неволно се озовават на северна територия : трилър и на военна тематика - Gongdonggyeongbiguyeok JSA.2000. Както и доста добро представяне в него на Song Kang-ho. (Salinui chueok.2003 ; Gisaengchung.2018).

 
Цитирай

Гледах за социалната дилема и Спенсър, остават още два. После ще си кажа мнението, но да ви питам и за тези, докато не съм забравил, какво ми е харесало.
Гледали ли сте тези, кой ви хареса най-много.
https://www.imdb.com/video/vi1346420249?...vp_rv_ap_0
https://www.imdb.com/video/vi2051194393?..._=tt_ov_vi
https://www.imdb.com/video/vi3256991257?..._=tt_ov_vi
https://www.imdb.com/video/vi1209384473?..._=tt_ov_vi
https://www.imdb.com/video/vi1818738457?..._=tt_ov_vi
Имам чувството, че колкото повече търся какво да гледам, толкова повече осъзнавам, че все едно нищо не съм гледал, пълно е с филми, при вас така ли е.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Гледал съм ги,различен жанр са,Greyhound ми е фаворит и Escape from Pretoria (2020) е доста интересен,за планиране на бягство от затвора.Честен крадец Honest Thief (2020) не е кой знае какво.The Outpost също е хубав.
Цитирай

(2021-04-18, 01:16:42)hazART написа:  Гледали ли сте тези, кой ви хареса най-много.
Моят фаворит е Тенет (всички филми на Нолан са ми любими). Иначе всичките са добри, особено в тая криза...
Честния крадец не ми хареса много... Outpost също не ме впечатли (кой военен гений е разположил поста така, че да е заобиколен от всякъде с планини )... Между другото е сниман в България...
Цитирай

(2021-04-17, 19:34:21)nowhere написа:  Ма моля ви се пишете някакви, НАИСТИНА ТОП филми, които си заслужават вниманието, то ако не на всички, поне на повечето зрители, а не само да спамите поредната глупост от 1950г. дето сте гледали. Благодаря.

Разбирам, че всеки има различен вкус, ама все пак всеки филм, който гледате идва малко в повече.

И аз съм съгласен с написаното Smile
Искренно ще се радвам ако вземат да се предлагат филми поне 6.5 IMDB
Ако има някой по добър критерии за споделене на подобрият филм, ще се радвам .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2021-04-17, 19:34:21)nowhere написа:  Ма моля ви се пишете някакви, НАИСТИНА ТОП филми, които си заслужават вниманието, то ако не на всички, поне на повечето зрители, а не само да спамите поредната глупост от 1950г. дето сте гледали. Благодаря.
Разбирам, че всеки има различен вкус, ама все пак всеки филм, който гледате идва малко в повече.
Препоръчаните от мен за последния месец филми имат следния рейтинг в IMDb:

Jipuragirado japgo sipeun jimseungdeul.2020 - 7.1.
Sinui hansu.2014 - 6.7
Singwa hamkke: ingwa yeon.2018 - 7.1.
Mo gong.2006 - 6.7.
A Divisão.2020 - 6.3.
Tom yum goong.2005 - 7.1.

Спам в подобни филми не успях да видя. Що се касае за "поредната глупост", мой съвет е да минеш История на киното във филмотечното кино Одеон, както направих аз преди 15 години или най-малко за обща култура да се запознаеш с "История на киното" на проф. Тодор Андрейков, преди да пишеш подобни бисери.

 
Цитирай

Който не е гледал поредицата за Джейсън Борн с Мат Дейман,силно препоръчвам
The Bourne Identity (2002)
The Bourne Ultimatum (2007)
The Bourne Supremacy
Цитирай

Както и продължението на поредицата:
The Bourne Legacy.(2012)
Jason Bourne.(2016)

 
Цитирай

Хубава поредица, препоръчвам
Цитирай

@NoMaD Благодаря за допълнението
Цитирай

Джоджо Заека. 
На пръв поглед абсурдно заглавие, но доста любопитно.
Става въпрос за германско момче, което има за въображаем приятел.....Адолф Хитлер по време на Третия райх.
Филмчето е забавно, приятно и изненадващо не е наблъскано от началото до края с типичната злоба, огромен страх и комплексарщина от Хитлер.

Сцените с войната , която се вихри вече в Германия и дори децата взимат участие в нея са показани по изключително странен начин, аз не съм виждал досега такъв прочит, като едва ли не шега и закачка. И изобщо целия филм като цяло е такъв.
Е, не всичко е забавно, има и някои тъжни сцени , може би най-тъжната в целия филм е тази с обесването на майката на Джоджо (Скарлет Йохансон) и момента, в който той я вижда на бесилото. Убита е , защото е криела еврейско момиче в къщата си.
Момичето е симпатяга и накрая малкия хлапак хлътва по еврейската какичка, която се крие в тях и даже й се обяснява в любов, признава чувствата си, тя му казва,че също го обича, но като малко братче. Дори момчето измисля план да й помогне да избяга, но те губят войната и тя е спасена. Джоджо й подарява обувките на майка си и я пуска да си замине.

Тук може да гледате целия филм с български превод:

https://filmisub.com/filmi/48735-jojo-ra...-2019.html
Цитирай

(2021-04-18, 12:09:27)NoMaD написа:  Както и продължението на поредицата:
The Bourne Legacy.(2012)
Jason Bourne.(2016)

За любителите на поредицата препоръчвам сериала Тредстоун.
https://filmisub.com/filmi/ekshani/44741...-2019.html

Smile
Цитирай

Sinui hansu: gwisupyeon.2019. Няма връзка с първия филм, освен с общия сюжет и това е националната им игра Го.

 
Цитирай

Едно забавно филмче  Aladdin (2019)
Цитирай

@DoryanY @kamenvo за Честен крадец, не сте останали очаровани, аз си мислих, че ще е обратното.  Big Grin Какво не ви впечатли в него.
За Tenet и Greyhound гледалили сте ги и двата, кой ви допада повече. За вторият знам, че е по истински случай и че е на Apple. А това ме кара, да изгледам първо него. 
За другите, не знам, outpost гледам, че има доста екшън, би трябвало да е добър. 
Не че няма да ги изглезам всички, но като ви питам, си подклаждам интереса.  Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Greyhound според мен е по хубав,но всеки има различен вкус.Честен крадец го гледах на скоро,не е лош,но нито историята е интересна,аз очаквах да има обири на банки,а то само в началото един взрив,и целия филм как крадеца се обажда на ченгетата че той е обирджията и иска да предаде 9 те милиона долара на ченгетата.А те както винаги са корумпирани и искат да си ги присвоят.Има малко екшън във филма,иначе Лиам Нийсън ми един от любимите артисти.
Цитирай

(2021-04-19, 11:48:10)hazART написа:  @DoryanY @kamenvo за Честен крадец, не сте останали очаровани, аз си мислих, че ще е обратното.  Big Grin Какво не ви впечатли в него.
Блудкава история... Крадецът е прекалено честен, чак дразни на моменти . Язък за Лиъм Нийсън (между другото, гледах и The Marksman с него и той не ми хареса... ). Всъщност, не е чак толкова лош, особено при сегашната липса на добро кино. Става да се гледа веднъж и това е... Нищо запомнящо се, поне за мен.
(2021-04-19, 11:48:10)hazART написа:  За Tenet и Greyhound гледалили сте ги и двата, кой ви допада повече. За вторият знам, че е по истински случай и че е на Apple. А това ме кара, да изгледам първо него.
Гледал съм всички от списъка... Кое те кара да го гледаш първо - това, че е по действителен случай или че е на Епъл?

(2021-04-19, 12:30:08)DoryanY написа:  Greyhound според мен е по хубав,но всеки има различен вкус.
Определено голям филм, особенно за ценителите на филми за ww2 (като мен), а и Том Ханкс е просто великан . Tenet, както и цялото творчество на Нолан са леко специфични, но аз просто съм влюбен в начина, по който играе с времето... Всичките му филми се нуждаят от няколко гледания.
Цитирай

Идиокрация

хахахахахаха, страхотно филмче

[Изображение: 001021d1-f497-4a72-a5d7-e7bb6cc06007.jpg]
Цитирай

Е разбира се заради действителната история, Apple е само за престиж.
А Tenet ми е малко фантастичен, не знам, защо имам най-малко интерес към него.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2021-04-19, 14:33:40)hazART написа:  Е разбира се заради действителната история, Apple е само за престиж.
А Tenet ми е малко фантастичен, не знам, защо имам най-малко интерес към него.
Пошегувах се само...
Tenet не е малко, а много фантастичен.
Цитирай

Няма проблем  Big Grin Smile 
Ми triple action, Евакуация, Greyhound ще го гледам, преди другите два, като ви чета, outpost ми е интересен като му гледам трейлъра, за бягството от затвора, не ме впечатлява толкова, може би, защото съм гледал сериала Бягство от затвора  Big Grin, но ще го гледам и него. 
А Закрилникът 2 гледали ли сте, аз съм гледал първия, хареса ми.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Ако е този филм,супер е The Equalizer 2 (2018)
Също препоръчвам и The Shape of Water (2017)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)