Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[root]+[recovery]+[kernel]+[rom] на LG p350 v.2 (друг начин)
#1

Здравейте.
Пускам друга тема, подобна на горната на колегата, която има за цел да ви светне как да руутнете, оптимус-а си, как до му инсталирате рикавъри, от което да можете да флашвате кърнел и ром, съответно съм приложил линкове от XDA и други източници.

0. Преди всичко ако сте с операционна система WINDOWS си инсталирайте драйвърите за телефона от сайта на производителя, или от тук: https://rapidshare.com/#!download|411l33...0D300D|0|0
*В менюто на телефона отидете в Applications и изберете "unknown sources" . След това отидете в Development и изберете "USB Debugging" както и "Allow mock locations".
*Направете си бекъп на контактите (в сим картата или в гугъл); и на други неща, които може да ви потрябват в последствие (като инсталации на програми/игри) и други. Не си правете бекъп на кеша, понеже 100% ще имате проблем с него след инсталването на нов ром, така че се прижалете, че ще трябва да инсталвате всичко наново и да си слагате паролите и прочие..
!! Тези неща са много важни (особенно драйвърите, независимо, че компа ви намира телефона) !!

1. Руутването
Руутвате с GingerBreak като сваляте апликацията и я качвате в телефона и инсталирате като следвате инструкциите. Ето линк към XDA където има линк и за джинджербрейк -> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1044765
Тук има няколко, пробвайте с най-високата версия, ако не стане със следващата и така. Преди да го инсталнете прочетете статията (преведете с гугъл преводач ако трябва).
КАк ? -> Сваляте програмката на компютъра си и я мятате в паметта на телефона. От там я инсталирате (като ползвате файлове мениджер, като Linda manager, Root explorer и прочие). След като я инсталирате я пуснете и скрипта сам ще си свърши работаа. След няма и минута телефонът ви ще се рестартира и ще имате така мечтаните руут/административни права Smile

2. Кърнела
Най-добре си сложете добър кърнел още преди да сте си сменили рома за да се застраховате от бъдещи неволи и бъгове в рома, свързани със незадоволителен клок, бързо падаща батерия и прочие. Аз ви препоръчвам ПЕКАН, който позволява оувърклок до 844 мегахерца, фиксва бъга с тъчскрийна и други. Ето линк http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1360791
Линка е към ЗИП файл. Ако не сте качили рикавъри, изпълнете точка "3" и се върнете тук. Процедурата става лесно, сваляте от маркета QUICKBOOT, инсталвате и пускате. Избирате да буутне в recovery режим и сте вътре. ПРЕДВАРИТЕЛНО сте сложили файла на кърнела във SD-картаа си, избирате Install/Update опцията (движейки се със бутоните за усилване/намаляне на звука, съответно избирате с "меню бутона") и избирате файла на кърнела, който сте свалили на картата, натискате "menu" и би трябвало да сте готови. Рестартирате и воала

3. Рикавъри
То ви е необходимо, за да инсталирате ъпдейти/кърнел/ромове на телефона си, както и да го оправите ако се брикне.
Ето няколко лесни начини за инсталване... http://romrepo.info/wiki/index.php?title...d_Recovery
Изберете някой от 4-те начина, зависимост от това кой ви е най-лесен и разбираем.
Естествено можете да ползвате и друго рикавъри, но то трябва да поддържа install from ZIP (като амонра например).
! разархивирате някъде файла CWM_Install.rar , после влизате там, където сте го разархивирали, ако сте с уиндоус пускате файла install_recovery.bat и следвате инструкциите, ако сте с линукс, пускате файла install_recovery.sh и следвате инструкциите, ако искате можете да ползвате и ADB. Също можете да си набутате image файла и ръчно, но не препоръчвам последните два варианта за ненапреднали. Преди да го направите, естествено какво съм писал по точка 0 !!!
4. РОМ CyanogenMod 7
Ето, че стигнахме и до най-забавната част, смяната на ром-а. Този е версия 7 специално за Оптимус-МЕ (версия 2.3.7 Gingerbread) LINK -> http://www.multiupload.com/C7NWXRK4LR
*Сваляте файла от горният линк (ако не работи ми пишете да го кача някъде)
*Сложете update.zip файла в картата си в ГЛАВНАТА ПАПКА (не го слагайте в под-папка, понеже дава проблеми понякога)
*Буутнете през клокуорк рикавърито (описано в точка 3) чрез QUICKBOOT или пък чрез задържане на волуме копчетата, докато се пуска телефона.
// естествено можете да ползвате и друг рикавъри мод, но качването може да се случва по различен начин!
*Щом сте влезнали в рикавърито, се придвижвайте с ВОЛУМЕ копчетата нагоре и надолу и за избиране, ползвайте МЕНЮ копчето
*Изберете WIPE DATA и WIPE CACHE (и дата и кеш или квото там има) за да истриете старата си информация, което ако не направите няма да ви тръгне операционната система (телефона)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
*Изберете Install/Update from sd-card
*Изберете рома, който сте сложили в главната директория (update.zip) и цъкнете върху копчето MENU
(ако ви пита нещо каквото и да било, отговаряите с да (yes) )
!Ако сте си свалили рома (update.zip) директно от телефона, има вероятност той да се е прекръстил на update.zip.txt (или нещо друго. Моля проверете, преди да го изберете)
*инсталирайте гугъл апликациите за да си нямате проблеми с липсващи апликации (maps/mail/talk.....), синхронизации, липсващи модули и прочие. Те така или иначе ще ви потрябват ! ! Става по същият начин, както и рома, чрез избирането на Install или Update from sd-card. Те са обединени във една инсталация, ето линк за нея -> http://api.viglink.com/api/click?format=...3326903919
*като приключите и с това сте готови ! Вече можете да се насладие на новите си придобивки... Изберете GO BACK докато стигнете до главното меню и изберете REBOOT (за да рестартирате подобаващо)..

Вече сте готови и след рестарта ще сте с новият си софтуер, с новият кърнел и с руут права ! Smile
Първото стартиране може да отнеме МНОГО ВРЕМЕ (даже минути). Бъдете търпеливи и не махайте батерията докато не влезнете. Като влезете изчакайте малко време докато се заредят всички неща. След 1-2 рестарта телефона ще се стартира доста по-бързо, нормално е първият път да е бавен, докато създаде кеша и пусне новите ви настройки.

Ми айде честито!

Плюсове
*по-добър саунд (усилване, еквалайзер, бас, ривърб, лоуднесс за слушалките, колонката и през блутут) DSP manager
*по-добра визия
*по-голяма производителност
*по-издръжлива батерия
*по-голяма функционалност
*по-добри стилове на вградените програмки
*по-добри анимации
*по-добър мениджмънт на рамта (вече не ви трябват таск килъри и прочие)
*добра поддръжка на SWAP, COMCACHE, JIT и други благинки
*поддръжка на Flash - чрез Adobe Flash Player 10.3 (arm6)
*подобрения в камерата и драйвърите като цяло
*фикснати бъгове със 'заспиване' или 'вагване' при необичайни ситуации (като обаждания, отваряне на големи апликации и прочие)
*конзолни улеснения (например работеща команда SU , LOGIN , NETSTAT ....)
*без рекламки и спамнати приложения
*опции за сетване на инсталиране на аповете директно на картата, сетване на процесорната честота, настройка на бутоните на слушалките и още куп благинки от тоя сорт
*фикснато сетване на виртуална резолюция (DPI) сега можете да сетнете ниска стойност без да се появяват бъгове на екрана и виртуално да вдигнете/свалите резолюцуята на телефона си
*картите на гугъл мапс и gps-a като цяло работят по-квалитетно
*по-високи мрежови скорости на сваляне и качване
*фикснат бъг с тъча, бързото падане на батерята и шадол процесите
*малко подобрения във Phone App
*по-красива и гъвкава клавиатура (и БГ език, естествено)
*всички сервизи на едно място (в един процес) - облекчавайки телефонът ви дори още повече
*още много други, но това са повечето, които 'карат' хората да си сменят стоковият ром

[Изображение: attachment.php?attachmentid=745488&d=1318253911]

Минуси
*радио (ефирно) не работи
*фийдбак от бутоните не вибрират по начина, по който очаквате
*screen rotation-a се настройва по нов начин, проверете го и посетете SETTINGS > CyanogenMod settings

Темата в XDA http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1446868
CyanogenMOD 7.2 http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1418574

Бележки...
Ако сте тръгнали да си руутвате и ъпдейтвате телефона, знайте, че ако сгафите нещо софтуерно, то гаранцията НЯМА ДА ви покрие багиите, които сами сте си направили и вероятно ще ви ущипят около 40-50 лева за слагане на нов софтуер, така че внимавайте и не бързайте.
Хванете ли се да го правите, правите всичко наред, без да бързате и без да рестартирате телефона по време на тези операции.
Бекъпи трябва да сте си направили на информацията, понеже тя ще изчезне след смяна на ром! (контакти от телефона, инсталирани апове, рожденни дни, буукмарки и прочие)..
Захванете ли се с тези неща, подсигурете се, че имате достатъчно батерия (пълна, най-добре).
Пуснете Airplane Mode преди да започнете който и да е от процесите, за да не ви изненада някой близък, звънкайки ви и прецаквайки цялата процедура (което ще има неприятни последици, като брикване на телефона или некоректна инсталация, коруптнати файлове и прочие).

Тия неща не ги пиша за да ви 'сплаша' а за да се опитам да ви избавя от нещо глупаво, което бихте могли да направите Smile

Ето сега и малко реални цифри....
Този телефон, като го купих със стоковият софтуер, беше мнго бавен и изобщо не се справяше квалитетно със менежирането на паметта. Направих му квадрант тест и изкарах точки близки до 300 (на подразбиращите се настройки 245-600 мегахерца на 'ондеманд' политика). След руутването и флашването на този кърнел и най-вече рома, телефончето започна да се държи много по-прилично... имам повече рам, не забиват апликациите като цъкна 'бек' бутона, много по-бърз е и батерията издържа много повече.
Ето последният бенч, който направих с Quadrant на 245-804 мегахерца, политика 'производителност/performance'
[Изображение: 619737.png]
Мисля, че цифрите сами говорят, вие сами решете дали си заслужава Cool

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, поправи си линка на точка 2. Поздравления за темата.
Цитирай
#3

При мен линка си е ОК
Ето ги трите версийки все пак..
1.20 -> http://forum.xda-developers.com/attachme...1303829207
1.10 -> http://forum.xda-developers.com/attachme...1303479887
1.00 -> http://forum.xda-developers.com/attachme...1303397700
Препоръчвам първата

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#4

@maneff Благодаря за темата,но не мисля че е коректно почти да дублираш вече съществуваща тема.Дори да казваш че е "сложна" :o :o :facepalm: :facepalm: .....защо не написа подобна преди колегата b_ignatov???Аз лично следя твоите мнения и мога да кажа че ти си един от първите хора в форума,които си рутнаха телефона.Защо обаче не направи веднага една тема с по "лесно" обяснение....а само казваше "трябва това трябва онова" и че мненията които публикуваш са "опасни"???Заради такива,като теб...аз и още няколко човека трябваше да изчакаме b_ignatov,който дори не е с такъв телефон да публикува тема как се прави цялата работа. :angry: :angry: :angry: .Също така искам да кажа че темата на b_ignatov е доста добре написана и обяснена.Дори ламер като мен успя да си качи CM7 по нея.
Цитирай
#5

novaka написа:@maneff Благодаря за темата,но не мисля че е коректно почти да дублираш вече съществуваща тема.Дори да казваш че е "сложна" :o :o :facepalm: :facepalm: .....защо не написа подобна преди колегата b_ignatov???Аз лично следя твоите мнения и мога да кажа че ти си един от първите хора в форума,които си рутнаха телефона.Защо обаче не направи веднага една тема с по "лесно" обяснение....а само казваше "трябва това трябва онова" и че мненията които публикуваш са "опасни"???Заради такива,като теб...аз и още няколко човека трябваше да изчакаме b_ignatov,който дори не е с такъв телефон да публикува тема как се прави цялата работа. :angry: :angry: :angry: .Също така искам да кажа че темата на b_ignatov е доста добре написана и обяснена.Дори ламер като мен успя да си качи CM7 по нея.
Уважавам мнението ти, само не повдигай тон, понеже е ненужно.
Ся дали е по-лесна мойта версия или не е, е СУБЕКТИВНО. Аз НЕ му ремиксирам темата на колегата, а казвам ДРУГ различен начин за същите неща.. моят начин е ПО-ЛЕСЕН за частта от хората, които не искат да се занимават с конзолни команди и връзки към компа със нестабилен софтуер... Има сигурно още поне 5-6 начина да се направят тези неща, не разбирам защо се палиш. Та колкото повече инфу толкова по-добре.. (така поне мисля аз) Smile

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#6

Колега дай работещ линк за кернела че искам да го сменя.....да видим какво ще стане.Днес забелязах че телефона беше на 100% сутринта и към 17:00 батерията беше паднала на 72% без да е ползван .Явно стария кернел е кофти и ще ко сменям.Ще те помоля и да постнеш един скриншот да видя твоя кой е.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#7

b_ignatov написа:Колега дай работещ линк за кернела че искам да го сменя.....да видим какво ще стане.Днес забелязах че телефона беше на 100% сутринта и към 17:00 батерията беше паднала на 72% без да е ползван .Явно стария кернел е кофти и ще ко сменям.Ще те помоля и да постнеш един скриншот да видя твоя кой е.

site: -> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1259908
link: -> http://forum.xda-developers.com/attachme...1316120441

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#8

maneff написа:
b_ignatov написа:Колега дай работещ линк за кернела че искам да го сменя.....да видим какво ще стане.Днес забелязах че телефона беше на 100% сутринта и към 17:00 батерията беше паднала на 72% без да е ползван .Явно стария кернел е кофти и ще ко сменям.Ще те помоля и да постнеш един скриншот да видя твоя кой е.

site: -> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1259908
link: -> http://forum.xda-developers.com/attachme...1316120441
Благодаря колега.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#9

*Това е за версия до "10b" ! !
*Ако сте с по-нова, използвайте superOneclickRoot за придубиване на руут права (руутване) и амонра рикавъри..
*Ако сте с уиндоус, НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА МАХНЕТЕ "МОДЕМ"ния драйвър от компютъра си преди да Флашвате (за да не си брикнете телефона лошо)
*Има и 7.2 рц3 и нагоре версии вече, чекнете и тях, струват си


#Как разбирам дали съм с по-нова версия?#
-> Settings > About phone > Software\baseband version
трябва да е нещо от сорта на v10a... v10b.... v10c... v10d... v10e.... v10f.... Ако е "а" или "бе" този туториъл ви е целта, ако ли не вижте на колегите

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#10

линка към риковарито не е валиден

ZTE Blade III - Stock - 4.0 Ice Cream Sandwich
Цитирай
#11

Телефона ми е рутнат и инсталиран "ром менажер"
Когато от менюто на ром менажера стартирам партишан СД Кард ....тела сае рестартира и се нулират всички настройки.Отново инсталирам ром менажера....
Когато искам да го флашна с последното найтли....изтегля всички маркирани файлове ...рестартира е и отново се връща към фабрични настройки. Отново инсталира Ром Менажера Отно искам да инсталирам найтлито ,но ръчно
натискам ребоот инто рековери ..тела се рестартира и ....зарежда черен екран с два реда :

Fastboot mode started
udc_start()

... Как може да ми излезне менюто,
Къде ми е грешката... има ли кой да помогне
От това положение с KDZ и всичко наново:
п.п. Дали SU -то ми не е ок. Инсталиран е със SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse . Имам си постоянната иконка като я отворя виждам че на роот менажера има дадени СУ права и на РОМ менажара
Цитирай
#12

redsys написа:Телефона ми е рутнат и инсталиран "ром менажер"
Когато от менюто на ром менажера стартирам партишан СД Кард ....тела сае рестартира и се нулират всички настройки.Отново инсталирам ром менажера....
Когато искам да го флашна с последното найтли....изтегля всички маркирани файлове ...рестартира е и отново се връща към фабрични настройки. Отново инсталира Ром Менажера Отно искам да инсталирам найтлито ,но ръчно
натискам ребоот инто рековери ..тела се рестартира и ....зарежда черен екран с два реда :

Fastboot mode started
udc_start()

... Как може да ми излезне менюто,
Къде ми е грешката... има ли кой да помогне
От това положение с KDZ и всичко наново:
п.п. Дали SU -то ми не е ок. Инсталиран е със SuperOneClickv2.3.3-ShortFuse . Имам си постоянната иконка като я отворя виждам че на роот менажера има дадени СУ права и на РОМ менажара



НЕ ползвай ром мениджър на този телефон.. просто НЕ РАБОТИ!!
Влизаш в Дивайз мениджъра на компа и намираш ЛГ Модем (като си кънектнал телефона). Даваш му DISABLE, махаш телефона и после пак го свързваш (в Девелопер мод естествено).. после
КДЗ и всичко наново (сток шит)...
руутваш
рикавъри {
уайп всичко
флаш ром
уайп всичко
флаш гаппс
уайп всичко
рибуут
}

ако не уайпнеш или флашнеш адб нещо невалидно ще си пак никъде, особенно ако ползваш софтуер за други телефони Smile

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#13

misho0o написа:линка към риковарито не е валиден
Ползвай от на колегата темата Амонра2
Това е само за 'б' версия и няма смисъл да права ново огледало на файла :unknw:

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#14

maneff Благодаря , утре пак ще пробвам,че днес пак го брикнах ...май тия модемни драйвери са ми проблема...все ги забравям Confusedtupid:
Цитирай
#15

оправих се
Цитирай
#16

Дмес се мъчих да рутна моят LG Optimus Me и искам само да добавя един линк, за тези които не са разбрали, че за версиите по-нови от 10b, трябва да ползвате SuperOneClick. Ето линк за него - http://thepiratebay.se/torrent/7332064/S...oid_Rooter

Работи перфектно, днес го пробвах при мерн
Цитирай
#17

Някой пробвал ли е новия РОМ Мениджер. Дали са корегирали проблемите с нашето телефонче.
Цитирай
#18

Здравейте колеги!Имам следният проблем - опитвам се да руутна такова ЛГ , но без успех!Пробвах с всички възможни начини и не и не!Последно пробвам с СуперОнеКлик и резултата е следният:
...Rooting device... - Step #5

OK

Rooting device... - Step #6
False
OK

Getting mount path...
/dev/block/mtdblock1
OK

Remounting /system with read-write access...
mount: Operation not permitted
FAILED

...инсталирал съм драйвърите за ЛГ-то и изпълних всичко стъпка по стъпка и вече незнам какво да правя!?!
Цитирай
#19

drebenn написа:Здравейте колеги!Имам следният проблем - опитвам се да руутна такова ЛГ , но без успех!Пробвах с всички възможни начини и не и не!Последно пробвам с СуперОнеКлик и резултата е следният:
...Rooting device... - Step #5

OK

Rooting device... - Step #6
False
OK

Getting mount path...
/dev/block/mtdblock1
OK

Remounting /system with read-write access...
mount: Operation not permitted
FAILED

...инсталирал съм драйвърите за ЛГ-то и изпълних всичко стъпка по стъпка и вече незнам какво да правя!?!

rootни по друг начин Smile

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#20

По кой точно?Дайте предложение...
Цитирай
#21

Здравейте нов съм форума имам съответния апарат ,но имам проблем при рутването изтеглих всичко цъкам Root Device
и не спира да зарежда цяла нощ! Моля помогнете Confusedove: Android
Цитирай
#22

За хората с по-нов софтуер (по-нов телефон)

Повечето хакове за руутване са прецакани от по-новите софтуери на телефона..

Ако не ви се експериментира с ADB ползвайте някои от старите начини, но преди това трябва да флашнете СТАР софтуер (примерно версия 'бе' или 'це')... Версия 'бе' се руутва с GingerBreak.apk а 'це' със superOneclick, нагоре от тия версии не става (какъвто вероятно е и вашият случай) Smile

1. Намерете си софтуер във вид .KDZ !!!! (като например V10C_00хххххххххх.kdz) (трудно е, понеже ги трият, но ще успеете! Ако ли не, аз имам версия 'це' и 'еф' и мога да ви я метна)
2. Този .kdz файл НЕ се флашва през рикавъри а през LG Update Tool (май се казваше // от сайта на LG)

Флашнете ли това, вече ще можете да си руутнете телефона и да правите каквото си искате....
НО ще ви изчезне всичко, което сте правили преди това у всички партишъни (включително и рикавърито ще трябва да качвате на ново!)

Това съм го писал десетки пъти, но явно не сте го видели Smile успех

пп. Преди да флашнете КДЗ-то прочетете темата в екс-ди-ей, за да не кликнете грешното модче в имърдженси мод-а, за да не се хард-брикнете !!!!!

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)