Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][FINAL] Achotjan Debrand Engine V10

Възможност за връщане на стоковия локскрийн на СМ7 е добавена във втори пост :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
Аксесоари

Май ще се откажа :unknw: какво ли не опитах все тази грешка.
П.П зарежда но когато не съм флашнал кернела,а направо рома

Sony Xperia XA1 8.0
Sony Xperia M Dual 4.3


Цитирай

Ето как го инсталирах аз като се има предвид, че бях на друг РОМ преди това:
1. качих РОМ-а на картата
2. влезнах в рекавърито
3. направих фул уайп и другите процедури по изтриване на стар софтуер
4. флашнах РОМ-а
5. след флашването изключих телефона през опцията на рекавърито, пада се най-отдолу ако не се лъжа
6. флашнах кернела през флаштуул и готово
7. след стъпка 6 може за по-сигурно отново да изтриеш всичко през рекавъри-то и да флашнеш РОМ-а наново
не се сещам за момента какво може да спъва процедурата по качването на РОМ-а :huh2:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

djkrasi написа:Някой има ли идея защо ми дава грешка???
[Изображение: bfi1342726866c.jpg]

Denie46 написа:Ghost може ли да разясниш, че аз нещо не разбрах, да не би да съм качил грешния кернел и да съм объркал линковете :unknw: И също ми е интересно как го разбра Smile

Дени, в 99% от случайте, ако фтф-а не е за този телефон дава грешката горе в червено.

При флашване на loader.sin файла ако се затечетеш в червеното пише: SIN header verification failed.

Защото loader.sin е файла, който идентифицира всеки модел телефон. А в редки случаи може да се дължи на недобре свален фтф.
Цитирай

Пичове, дайте акъл за камерата.
При мен видеото насича, и снимките не са кой знае какво.
Чоплих в настройките, но ефекта е нулев.
Цитирай

В официалната тема в ХДА много хора писахме точно за тези два проблема, очаква се като се насъберат още няколко бъга /до тук са тези с камерата, с галерията за разглеждане на снимки и проблем с wi-fi/ Achоtjan ще пусне хотфикс, който ще отстрани проблемите, целта е това да бъде 100% завършен РОМ. :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

[Изображение: bwy1343902777h.jpg]
Този път вече се отказвам.
Направих както ми каза първо рома после кернела същия та**к
Нямам повече нерви да се занимавам.
Съжалявам Sad

Sony Xperia XA1 8.0
Sony Xperia M Dual 4.3


Цитирай

Искам да помоля за помощ, не разбирам нищо от root или флаш и още каквото има там Big Grin използвам SE x10 и съм със стоков Андроид. Искам да инсталирам или както се казва андроида на [ROM] Achotjan Debrand Engine V8.1.0 [UPDATE- 19.07.12]. Моля ако някой има свободно време и нерви да ми обясни как да го направя.
Цитирай

Новата/последна/ версия е готова за ползване, начин на инсталация /за начинаещи/ :качвате ром-а на картата в папка по избор, влизате в рекавъри и избирате опцията install custom zip, посочвате мястото, на което се намира ром-ът и изчаквате докато се инсталира, след това рестартирате и готово :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

Читава ли е поне?
Цитирай

Аз съм доволен, плавен е, стабилен е и е подходящ за всеки ден, вижда ми се свестен.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

Може ли някой да ми каже защо чак като махнах сим картата тогава ми даде да флашна кернела? :unknw: :unknw: :unknw:

И няма ли да излезе читава версия 4,0 на андроида за нашите модели ?

Sony Xperia XA1 8.0
Sony Xperia M Dual 4.3


Цитирай

^ На първия въпрос нямам отговор. На втория: Не, няма да има.
Цитирай

djkrasi странно е защо само така можеш да флашнеш... Замислих се, дали ако ти е заключен телефона към оператор няма да играе роля. Но просто няма как да се отключи бл, без да е отключен към всички оператори. Може и аз да греша, но не се сещам за точен отговор... Тук идва въпроса с телефоните заключени към оператор и unlock status: NO. Ако бъде отключен чрез платените методи, дали телефона остава кодиран към оператор? Дай малко сведения какъв телефон притежаваш. Заключен ли е, какъв статус си имал за отключването на бл, как си го отключил и т.н.
Цитирай

В случая става дума за x10, които нямат статус на Bl, защото фабрично те не са произведени да им се отключва BL.

В последствие се създаде хак за отключването. Но чрез този хак, ако телефона ти е кодиран към оператор и си отключиш Bl, той си остава все още кодиран.
Цитирай

А мерси GH0STFACE, не съм 100% запознат с тази серия на Sony. :thumbup:
djkrasi ако телефона ти е заключен към оператор, може нещо да прави проблеми, или просто много си избързал и не си изчакал компютъра да открие телефона. :cheers:
Цитирай

Здравейте, имам следното питане от каде мога да си драпна оригиналната клавиатура от 2.3.3 версиата на андроид защото таз на рома не ми допада.Благодаря предварително.

Sony Xperia Z
Цитирай

От Маркета можеш да си харесаш хиляди клавиатури.
Цитирай

А пък и тази от ром-а е оригиналната за Експерия от 2.3.3, единствената разлика е поддръжката на swipe.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

Колеги, много добри новини, Ачотян се върна и ще направи 2 ъпдейта на този ром, после ще пусне и ром, базиран на андроид 4 и СМ9 :cheers:

"version 10 is in development , ther will maybe a v9.1 version befor the v10 cause v10 will be the final vérsion of this rom
and will be as stable as stock rom
and as fast as cyanogenmod rom
cheers
Achotjan"

" v9.1 and v10 will be cm7.2 based
for cm9 a new thread will be created
cheers
Achotjan"

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

Не знам дали само при мен се получава този проблем но когато отворя камерата и избера кой да е сценичен режим дава FC и после спира да работи.

Оправя се като се изчистят данните на камерата и не се пипат режимите. Настройки>Приложения>Управление на приложения>Всички>Камера>Изчистване на данни

Sony Xperia Z
Цитирай

За съжаление това е един от бъговете, които не могат да се оправят.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

Здравейте,

имам x10 и явно някога съм правил нещо по него, защото на Model number пише x10i. Версията на Android-а е 2.3.3, baseband version 2.1.71 а kernel-а е SEMCUser@SEMCHost #1. Имам инсталиран flashtool 0.9.0.0 и ggsetup 2.2.0.5. и като пробам да инсталирам SemcDebrandEngine ми дава някаква грешка. Не знам дали имам recovery и ако имам как да вляза в него. Искам хубав РОМ, изтеглил съм Achotjan_FreeXperia_Semc_Debrand_Engine_V9.0_es209 но не знам нищо за него. Много се обърках .... това е грешката
05/019/2012 20:19:00 - INFO - Selected SemcDebrandEngine.ftf
05/019/2012 20:19:00 - INFO - Preparing files for flashing
05/019/2012 20:19:00 - INFO - Please connect your device into flashmode.
05/019/2012 20:19:09 - INFO - Device disconnected
05/019/2012 20:19:26 - INFO - Device connected in flash mode
05/019/2012 20:19:26 - INFO - Opening device for R/W
05/019/2012 20:19:26 - INFO - Reading device information
05/019/2012 20:19:26 - INFO - Phone ready for flashmode operations.
05/019/2012 20:19:26 - INFO - Start Flashing
05/019/2012 20:19:26 - INFO - Flashing loader
05/019/2012 20:19:26 - INFO - Ending flash session
05/019/2012 20:19:26 - ERROR - ERR_SEVERITY="MAJOR";ERR_CLASS="SECURITY_CLASS";ERR_DYNAMIC="SIN header verification failed"
05/019/2012 20:19:26 - ERROR - Error flashing. Aborted

Samsung Galaxy S9 
Samsung Galaxy S8+
Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy Tab 3
Samsung Gear S 
Цитирай

Провери дали имаш най-новата версия на Флаштуул. Освен това рекавърито е ключов елемент за качване на ром. Качиш ли кернела, пускаш телефона и когато светне розова или синя лампичка натискаш многократно бутона за увеличаване на звука. Това ще отвори рекавърито, от там правиш фактори ресет, после изтриваш кеша, а от адвансд менюто изчистваш далвик кеша, след това се връщаш едно ниво назад и избираш инстал къстъм зип, избираш първата опция и след това трябва да навигираш до папката на СД картата, където си качил ром-а. После чакаш да се инсталира и рестартираш телефона.
В рекавърито се навигира със следните бутони:
за нагоре и надолу работиш с бутоните за звука, за избиране на опция избираш хоум бутона, а за да се върнеш назад - бек бутона. :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай

Изключително съм доволен от ром-а! След толкова проблеми на "тестовите първи телефони Х10 от сони". Вече намерих най - стабилната основа. Прочетох, че achotjan се завръщат с ъпдейти, към този ром и за създаване на 4.0+, сигурно е глупаво да питам 4.0+ за Х10-ките ни ли?

NOW: Samsung Galaxy Note III 5.0 Lollipop Stock
pass. Sony Ericsson XPERIA X10i "Rachael" (black) 2.3.7 Achotjan
pass. Samsung Galaxy S III mini (blue) 4.1.2 stock
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)