Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мои приложения

Ами я дай идея за някой безплатен хостинг, в който да кача флаш версията. За сега който не му зарежда, може да изтегли и PC версията или да си цъка на андроид-а. Иначе това за силата на удара и аз си го мислех, но ще стане по лесно хвърлянето защото като позиционираш мишката, след тва само изчакваш силата да стигне до точното ниво Big Grin Ще измисля нещо. А иначе за трудности си мислех да променяма местоположението на играча, да има друг game mode, в който да трябва от 10 удара да вкараш някаква бройка конкретна и там с нива да го направя. Или пак за време, но да има нива, който трябва да изпълняваш и минаваш. Също мисля да добавя и брояч на хвърлянията. Така на края на играта, да показва броя кошове за 30 секунди и броя хвърляния за това време, и нещо като процент успеваемост или нещо от сорта Smile Но като най преден план, сигурно ще добавя и highscore Smile
п.п. и може би някакъв вид споделяне на резултата Smile
Цитирай
Аксесоари

Имаш толкова много идеи, а качваш приложение.Ако може следващото приложение качи първо unit тестовете.
Цитирай

Ами когато едно приложение се прави, с помощта на съвети от потребителите е доста по добре, отколкото сам да си рпавя и най накрая на половината да не им харесва. Така някой ако даде съвет, го имам впредвид. Защо примерно новото приложение на тоя форум вече има пусната бета в google play, за да може да се видят коментари и оценки...
Разликата е, че аз не съм написал BETA отзад на играта ;D
Цитирай

@yo_asakura ти май се опитваш да откриеш топлата вода. Игрите вече са измислени, просто хвани една цяла направи я. Ти ако чакаш потребителите да го пресърби нещо и да ти каже искам това си в грешка.

Аз мога да ти кажа искам друг бегкраунд, друг иска пауър метър, трети ще иска отстрани мажоретки да танцуват.

Ако чакаш така всичко да е за следваща версия, ще си караш така цял живот с недозавършени и с мисълта ако има интерес тогава ще вкарвам екстри в играта/приложението. Нали сам разбираш, че като липсват доста неща стандартни за една игра, то 99% от инсталациите ще станат деинсталации щото им липсват нещата.

Иначе браво имаше застой на приложенията ти, аз си мислех че ще пуснеш нещо сериозно, конкурентно, голямо за което разправяше, в предните си постове.
Цитирай

Не помня да съм споменавал, за нещо голямо, сериозно и конкуретно... Ако така си ме разбрал, значи не съм се изразил правилно. Лично аз отдавна казвам, че сам човек не може да направи нещо велико, което да се мери с приложенията на големи компании. И да има нещо такова, е 1 на 100000. Иначе прави сте, трябва да пускам по завършени неща, но така съм решил, така съм направил...
Цитирай

може и аз да съм се изразил по - грешно. Мисълта ми беше, че споменаваше "откъде да знаеш че не работя по нещо по сериозно, завършено или нещо от сорта, и че тези дето ги пускаш са ей така за упражнение". Никой не твърди че 1 програмист може да направи нещо което да се конкурира със приложения изработени от цял екип, но пък хубаво е в маркета да влизат неща завършени. Ясно е че така си решил, ама във всяко приложение което пускаш казваш, то ако има интерес ще добавя това и онова, или дайде идея какво да вкарам. Така нито ще прояви интерес потребителя нито ще те вземат на сериозно, ако тръгнеш да кандидатстваш за работа, като андроид девелопер.

Последните думи ги писах не конкретно за теб, а важат за всеки програмист/учещ се/.
Цитирай

Прав си!

п.п. Пуснах версия 1.1 в която е добавен HiScore и има малко промени по шрифта Smile
Вече PC и Flash версията ги хоствам в Dropbox, така че ще имат достъп и други с проблем като при teneke.
в следващата версия може би ще добавя трудности, или Mode с възможност за стрелба не за време, а за бройка Smile

Цитирай

има проблем с flash версията дава error null опитай да я направиш с web player защото мисля че нещо flash в unyti не рабати като хората
Цитирай

С web player иска хората да имат самия unity player, а не всеки ще иска да инсталира. При мен и при някои други е тествано и тръгва флаш версията (говоря за игра от PC). Моля ако има и някой друг проблем с flash-a да сподели. Тоя надпис попринцип излиза, ако нямаш flash player, но ти преполагам имаш... Явно на нещо друго ще се дължи.

п.п. Другия вариант, ако не искаш да я слагаш на телеофна си, изтегли PC версията и я тествай директно на компа си Smile
Цитирай

В маркета има поне 10 подобни игри (безплатни), които са около 100 пъти по-добре направени от твойта ? Кажи ми, аз като юзър, защо да изтегля твойта ?
Цитирай

Разни хора, разни идеали. За теб най-известната игра може да е велика, за друг може да е отвратителна. На някой ще му хареса повече някой друг баскет, на друг ще му хареса моя. Сед като има един модел мерцедес, защо са направили още 20 подобни. След като вече има телефон с уникални параметри (да кажем 4 ядра, 2-3 ГБ рам и подобни), защо правят по слаби телефончета. Всеки си има различни интереси и 1 човек не определя кое е добро и кое не е. На теб щом ти харесва играеш други, на някой може да му хареса моята. Предимства на моята:
- може да я играеш и на компа и на телефона си
- подкрепяш българското (не на български език, а самото производство)
- можеш директно да ме информираш за бъг, недостатък или нещо подобно, а не да пратиш e-mail на developer-a и да чакаш да го оправи някой ден
- пускам често Update-и, което от една страна е кофти, но на този стадий играта се нуждае от тях, за да стане по добра

Лично аз смятам да си я развивам играта, защото ми помага да уча и unity. Планирам (не гарантирам) да добавя нива, трудности, challenges и подбни. И така един ден да е по-добра от споменатите от теб игри. А тея добрите, за които говориш, едва ли ще се променят още много.
Цитирай

хах, играта която започнах да пиша преди няколко месеца също е на баскетболна тематика но е нещо много по-различно от нещата на маркета Smile
Искам да те питам Юнитито как ти се струва? Лично аз имах някои идеи преди време и мислех да го ползвам но временно се отказах поне докато не си довърша играта (някой ден ако спре да ме мързи скоро Smile ).

МОИ ПРИЛОЖЕНИЯ | ВОДЕН БАСКЕТБОЛ | БЛОГ
[LG NEXUS 5 && SAMSUNG GALAXY SII && KINDLE FIRE HD ]
Цитирай

Ми незнам в каква насока трябва да ти говоря. Като цяло ми се струва достатъчно опростено и лесно. Човек който разбира донякъде от програмиране, лесно ще свикне с javascript-a, а графичните неща (модели, assets, звуци) са направени лесно да се добавят. Има добри скриптове за гравитация, отскочливост. Има добри скриптове както и за имаитация на различен материал, дърво, метал (става въпрос за предмет и това не как да изглежда, а как да се държи с околната среда). Като цяло лесно може да се направи красива 3D игричка (в eclipse трябва доста да се пише за нещо такова), а за нещо по развито и трябва вече и тук яко писане Smile

п.п. Версия 1.2 - добавен е брояч на хвърлянията и малка промяна на топката. Изчистени някой малки грешки Smile

п.п. Малко бързичко, но бързо приключих с този етап Smile 1.3 Добавен Training Mode където можете просто да си хвърляте за кеф с нова топка и нов изглед на небето Smile

[video]http://www.youtube.com/watch?v=VYiHm0NyJQc[/video]

Цитирай

reserved

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Има нова версия 9.0 на бесеницата, която е подбрена за таблети, променен е дизайна изцяло и други малки промени. Малко по нестандарно се избират буквите (със слайд), но дано ви грабне Smile
[Изображение: FoKJuUmKYovEBd9_7tPD7LlP4sy3sEGKcYkbl-SN...roVhx=w124]
[Изображение: -c3ISsf2So9QUHgwKId__n1-Z-h8liHLLL__1EGZ...vEI4N=h230] [Изображение: NketepzDFzEF3m43OFiwFzXuvaPN3mOm6A9rg09E...dziyA=h230]
Цитирай

reserved

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Имам нова игричка. Всеки знае какво е змия, не е нещо особено, просто една от многото Smile
[Изображение: 7IZQ_SSGSWJKKAswIgMfB6ZKDPMDTyrsAte_ets9...OA3PI=w124]


Добавен е и мултиплеър на играта със зарчетата Smile
[Изображение: 8225kcp2vOElvE6fiNHDcD13d_LO7s7MyKqsDNrX...7cxqA=w124]
Цитирай

Нов ъпдейт, с който играта трябва да е подходяща за всякакви резолюции и устройства. Моля тествайте и ако има проблеми съобщете да ги коригирам. Играта трябва да изглежда добре и на таблети и на телефони и междинни устройства. Надявам се да ви хареса. Ако имате други мнения и препоръки ще се радвам да чуя. Подканвам ви и който си я ползва да даде една оценка в google play за да може малко да се поиздигне игричката (защото има и едно друго сантасе, което не е лошо, но смятам, че това е далеч по добро, а другото е доста по успешно - има малко дисбаланс, незнам може и да съм пристрастен Big Grin). Благодаря и приятна игра... Smile

[Изображение: q4i7v6vHZnucGtplTnqXhbVBGwO155Yco648Eg7o...ZutDA=h230] [Изображение: 4JFwisIBVJn8yF2XXZr2d2GFUkbCa6Ep75DmbSc1...ENeUc=h230] [Изображение: dXiUvs6A2oJBD7SAdtpEUEPyPtUxHByMPC0OZ-RJ...cHFMQ=h230]
Цитирай

yo_asakura написа:...защото има и едно друго сантасе, което не е лошо, но смятам, че това е далеч по добро, а другото е доста по успешно - има малко дисбаланс, незнам може и да съм пристрастен Big Grin)...

...това другото е с опън сорс... хм, интересно Smile
Цитирай

Да и белота и сантасето на въпросния човек са opensource Smile
Но смятам че неговата логика, макар и по професионално и по добре написана, не прави робота толкова адекватен като на моето сантасе. Просто това е моето наблюдение. Белота му не съм го играл много, но гледам, че хората се оплакват от някакви също неадекватни действия. Иначе като цяло са добри Smile Ако тестваш и двете сантасета, кажи твоето мнение, кое е по добро, и какво мога да подобря (освен структурата на кода) Big Grin
Цитирай

Съобторника прави някакви супер тъпи грешки понякога, иначе е що-годе адекватен като играя с него. Иначе някои хора си имат техен стил на игра и се оплакват, че робота не играе като тях ... А като цяло на мен ми се върти в главата да му предложа на човека да сложи опция "Напсувай съобторник" че се е случвало да викам и псувам телефона ...

Тъкмо се засилих да пиша, че сантасето много ми харесва на нексуса, ама се сетих че имаш същия Tooth Tooth Tooth Tooth :thumbup: :thumbup:


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай

твоето сантасе е по-добро! Пробвах и другото... е андроида постоянно вади 20 и 40 и всичките козове в него. Аз имам 3 туза и не мога да ги играя...
Цитирай

Е то предполагам е на random. Зависи от ситуацията. То идеята не е да идват по хубави карти, значи е по добро, а да отговаря по адекватно и да има интрига в играта. Smile Иначе се радвам, че ти харесва Smile

п.п. teneke, ДА, на nexus-а е доста добро, чак аз му се кефя Big Grin
Цитирай

сега видях проблем и с твоето сантасе! Не че е сериозно, просто не изглежда добре - под моите карти има 2-3 пръста празно място. Ако искаш и снимка ще кача, но мисля че можеш и сам да го видиш това!
Цитирай

Нарочно е така, а и там е бутона за меню-то Smile

п.п. Идеята е, когато не се показват реклами отгоре, самата игрална част да е симетрично спрямо центъра и както казах има оставено място и за менюто (за телефони които нямат такъв бутон) Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)