Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мои приложения

pemitev както казва cbr_s направете хубаво желано приложение пък после почвайте да мислите за пари. Грешно Ви е мисленето сега да почвате да мислите още с първото приложение и да направите пачките. Научете андроид програмирането (или джавата) и само да кандидатствате за работа веднага ще Ви стане хубаво от получаваната заплата за джавист. С приложенийца пари няма да направите.
Цитирай
Аксесоари

То и да работят пак не пречи да се правят приложениица за себе си.
Също така ако имате някави идеи много добри и минимално развитие, но нужда от голяма инвестиция, може да се обърнете към някое "ангелско" сдружение и да получите добра инвестиция на стартъпа си.
Цитирай

Колеги, не знам защо решихте, че съм напълно бос в програмирането Smile.

Бях излезнал от областта на компютърното програмиране за няколко години, защото се занимавам с програмиране на машини и производствени линии където нещата са твърде различни.

Не тръгвам да печеля от Android, защото съм достатъчно реализиран, но никога не е излишен допълнителен доход, ако има възможност за такъв?

Може да не съм на вашите години, но някои съученици си проспаха гимназията, пък аз се развих Smile Сега повечето неща са fun.

Нека не е заядливо отношението Smile

Фирменo представяне: http://www.facebook.com/kmseng - производство на нестандартни поръчкови машини.
Наши Android приложения: https://play.google.com/store/apps/devel...NGINEERING
Цитирай

спокойно, ако видиш темата отначало, ще видиш, че и с мен така се заяждаха. аз имам чуството, че искат да убият, на всеки, желанието и труда... Wink
Цитирай

Ами, след 1-вия семестър на първи курс вече съм резистентен към хора, които искат да ми убият желанието Wink. Преподавателите не успяха, така че няма кой Big Grin

Колега, сори че допринесох за излишни коментари в темата Smile

Фирменo представяне: http://www.facebook.com/kmseng - производство на нестандартни поръчкови машини.
Наши Android приложения: https://play.google.com/store/apps/devel...NGINEERING
Цитирай

Aма аз не разбирам, защо мислите че някои се опитва да убие ентусизъм. Аз лично ви давам съвети и се опитвам да ви обясна, че нагласата "почвам да програмирам къде са милионите" не е правилна Smile Евала за ентусиазма, чесно казано и аз имам нужда от такива програмисти така че бих се радвал да се научите да програмирате като хората и да ви взема на работа при мен, а пък защо не и сами да си направите печеливша фирма, въпреки че според моя опит трябва доста хляб да се изяде.
Цитирай

всичко с времето си, но докато не се опарим няма да се научим Wink
Цитирай

Smile Живи и здрави

Фирменo представяне: http://www.facebook.com/kmseng - производство на нестандартни поръчкови машини.
Наши Android приложения: https://play.google.com/store/apps/devel...NGINEERING
Цитирай

cbr_s написа:Aма аз не разбирам, защо мислите че някои се опитва да убие ентусизъм. Аз лично ви давам съвети и се опитвам да ви обясна, че нагласата "почвам да програмирам къде са милионите" не е правилна Smile Евала за ентусиазма, чесно казано и аз имам нужда от такива програмисти така че бих се радвал да се научите да програмирате като хората и да ви взема на работа при мен, а пък защо не и сами да си направите печеливша фирма, въпреки че според моя опит трябва доста хляб да се изяде.
След като си работодател на такива като мен, искам да те попитам с моите знания и приложения мислиш ли че мога да си намеря работа в тази област. Мисълта ми е, не съм запознат изобщо какви са критериите, мислиш ли че ако кандидатствам някъде и покажа досегашните си приложения като опит, ще имам шанс пред другите кандидати? Как е твоята преценка... Smile
Цитирай

Повечето фирми търсят програмисти в сферата на бизнеса т.е. sql, web services etc..А знанията, които имаш относно game dev. мисля, че са малки, защото всичките игри са ти статични, а в гейм индустрията е game loops, physics, collisions, polygons, matrices, open gl, battery save etc..Също така поеечето фирми набират персонал през агенции, т.е. шанса да стигнеш до интервю без диплома клони към 0.И все пак имаш предимство, защото програмистите в България и по света са малко, за андроид още по-малко Smile
Цитирай

Аз не ти знам знанията и уменията, за да мога да ти дам оценка. Спокойно може да пробваш на junior позиция.
Цитирай

ей в тая тема пак до печеленето на пари отидоха нещата...
...на няколко пъти ви дадоха съвет колеги, че от такъв тип игрички платени в маркета НЕ можете да печелите - няма как да стане това.

Дори и да разрешат качването на платени приложения от БГ, единственото което ще стане е да се увеличат темите като тази с въпроси от рода: "що не ми купуват игричката... и т.н."

...без лоши чуства, просто съвет Smile
Цитирай

А аз няколко пъти казах че не очаквам да стана милионер от това, всяко купуване си ми е бонус, изобщо не разчитам...
И една поправка. Никога не съм питал "Защо не ми купуват игричките". Напълно съм наясно защо не ги купуват, просто няма как да го избегна колкото и добри да направя...няма реклама Smile
Темата първоначално я създадох за реклама и вашето мнение за игрите ми...а не да се оплаквам че не ги купуват Smile
Цитирай

...aма ти сериозно ли все още не си разбрал, че причината да не се купуват игричките НЕ е в това че нямат реклама ???
Цитирай

точно в това е приината. В бг не дават много пари за игри, а всеки гледа безпатното. Малко хора има които дават пари за софтуер. А в другите държави нямам реклама. Тук поне из форумчетата хората виждат какво съм направил, но в други държави трудна работа. Единствения шанс да попаднат на моя игра е чрез търсачката на маркета. Естествено знам че игрите ми не са нещо особено, но мисля че не е това главната причина, след като има поне някакви купувачи и от бг и от други държави. Просто прпоцента на чужденците е по малък...
п.п. а ти говориш че не правиш нападки и си с добри чуства, но ако си видиш изречението
"...aма ти сериозно ли все още не си разбрал, че причината да не се купуват игричките НЕ е в това че нямат реклама ???" ясно се подразбира че е е нападка. След като си толкова убеден че не е това, може да споделиш, а не така остро...
Цитирай

не, съвсем не искам да нападам нито теб, нито който и да е... не ме кефи просто Wink

Единственото заради което пиша в тоя форум е, да бъда полезен на някой... та в тоя ред - вече в доста теми стана дума за тези неща - начина по който се опитваш да реализираш продажба на игричките не е правилен - ама изобщо.

Първо - направи така поне една игра, щото човек още докато види картинките и видеото и да му се прииска да я пробва - за съжаление твоите не са на това ниво. Как да я купи като не му харесва представянето... и т.н. темата е дълга

...а и за безплатните версии, за които ти ако не се лъжа беше доста против в началото - та безплатните версии биха могли да са ти доста добър ориентир за това кое харесват/нехаресват потребителите... но за съжаление дори и безплатни, пак важи горното за платените - трябва да им хареса нещо на потребителите, нещо да ги заинтригува за да си го изтеглят точно твоето приложение измежду всички други в така наситения маркет.

Взех да се чудя дали има смисъл вече да се обясняват тези неща из форума... май никой не иска да ги разбере наготово - всеки иска да пробва по трудния начин Smile
Цитирай

Аз по нагоре казах, докато не се опарим няма да разберем. Така се трупа опит, а и всяко правило си има изключения. Аз знам че игрите ми не са много добри, но смятам че рекламата е основната причина. Примерно от игра на карти не се очаква кой знае каква графика, няма друга таква и все пак още не може да мине 50 купувачи сантасето ми. Обаче според наблюденията ми над 60-70 % от хората видяли клипа в youtube и да са чужденци, са купили сантасето, и под 20-30% от българите видяли клипа са я купили. Виж колко по голяма е успеваемостта при българите. За това смятам че рекламата ми е основния проблем... Естесвено факторите са много....но всичко с времето си Smile
Цитирай

Галине и аз се убедих, че няма смисъл да се помага на някой, който не иска (не визирам yo-to) попринцип говоря, той пак попи нещо и пусна фри версии, което е някакъв малък напредък. Тази тема стана дълга и безмислена вече, нека само се пише за нови приложения и това е, стига сме коментирали маркетинг, и дизайн, и презентация, и качество, и интересност, и cool фактор, и още много други неща нужни за успешно приложение.
Цитирай

е как да не коментираме другите фактори, като те реално са най важни... след темата за всяко ново приложение обикновено следва темата за парите които да се печелят от него.

Да се направи приложение не е трудно изобщо... ама да се направи добро приложение - е доста трудно... а пък да се направи печелившо приложение - е там е вече професионализма.
Цитирай

Да, но защо да обясняваш и губиш време затова, като отсреща няма отзив Smile Аз се отказах
Цитирай

Ами незнам защо... да помогна на някой ако мога, да споделя опита си... мисля си че това е най-важното все пак, ама знам ли - може и аз да съм в грешка Smile
Цитирай

Според мене вие си говорите вашето и изобщо не обръщате внимание какво става. За незнам кой път казвам, никога не съм направил въпрос за пари. Разгледайте цялта тема и вижде ще видите ли едно мнение мое което да съм попитал нещо за пари. Темата я псунах да си показвам приложенията и както някой хора попитаха, да им кажа на какво ги правя, как ги качвам и такива работи. Никога не съм ви питал как да изкарвам пари. Ако си мислите че маркета се различава от другия бизнес не е така. Напълно съм запознат с факторите които гледат хората. Това че игрите ми не отговарят на тях не е от това че незнам, а от това че все още немога. Все пак от скоро се занимавам с това. Аз съм програмист, не gamedeveloper за това повечето ми игри са пълни с код, а не с графика. Сега съм на етапа в който искам да премина към другото, но пак казвам никога не съм ви питал за пари.... Wink Хубаво давате съвети и искате да помагате, но го казвате по такъв начин все едно всички други грешат и само вашите начини стават. Ами не...кажете си мнението на хората, помогнете, те си решават кой какво да прави... Smile\


"няма смисъл да се помага на някой, който не иска (не визирам yo-to) попринцип говоря, той пак попи нещо и пусна фри версии, което е някакъв малък напредък"

И малко си противоречиш с това, не визирал мене човека ама иначе за мен приказва....
Цитирай

yo_asakura написа:... Хубаво давате съвети и искате да помагате, но го казвате по такъв начин все едно всички други грешат и само вашите начини стават. Ами не...кажете си мнението на хората, помогнете, те си решават кой какво да прави... Smile

Аз си мисля че точно това правим - казваме си мнението... само дето на теб все нещо не ти харесва как го казваме това мнение...

...явно е в мен проблема - съгласявам се и вече няма да давам мнения Smile
Цитирай

Това е живота, пълен е с противоречия. Ти на всеки един съвет пишеш по един пост, как ти си прав и как ти знаеш всичко, което ти казваме, за какво тогава въобще да си правим труда.
А колкото до моя текст, тук имаше поне още 3-ма, които питаха как се изкарват пари, а още не са написали 5 реда свестен код.
Манталитета е явно такъв не знам. За теб разбрахме, че не се интересуваш от пари толкова, не е нужно всеки път да се оправдаваш.
Цитирай

Аз не съм казал че винаги съм прав, но съм сигурен че и вие не сте прави винаги че да казвате всичко с такъв нападателен тон, все едно всички други грешат. Откакто съм се регнал забелязах 3ма човека с начинание като моето (един с друга тема и двама мисля че в тая тема) и 3мата ги нападнахте. Това ме драни, че според вас никой не става... Ами ние сега започваме, по полека... Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)