Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Споделяне на домашния интернет посредством WIFI към Андроид смартф
#1

Здравейте на всички Smile
Вдъхновен от желанието да имам интернет ''безплатен'' у дома на Експирията си , амбициран от предимствата на Windows 7 и разочарован от работата на софтуера Conectify реших да го направя сам по моя начин и искам да го споделя със Вас.
Ето малко информация относно Virtual WIFI - това е нова технология във Windows 7 която позволява да споделяте интернета си независимо какъв е той посредством безжичния си адаптер било то вграден във лаптоп или УСБ стик във персоналния Ви компютър и за да имате интернет на Андроидчето си ето какво е необходимо :
Първо и най - важно което искам да проверите преди да почнете да го правите е да натиснете десен бутон на ''Mоят компютър'' и да дадете управление от отворилото се управление на компютъра да изберете диспечера на устройства и в дясно да отворите мрежови карти и да погледнете имате ли го това - Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter ако го имате добре , ако го нямате ъпдейтвате драйвера на безжичния адаптер до последния и се молите да потдържа тази опция ( моят е Atheros AR5B93 и го има повечето вградени нови модели WIFI чипове в лаптопите го имат ) ако я нямате значи това не е за Вас съжалявам Sad

Така след като сме проверили и сме щастливи от факта , че го имаме и ще можем е време да го направим- за целта правим следното:

в старт-а пишем с латински букви ''cmd'' (без кавички ) в полето за търсене , излиза ни команд порта , с десен бутно изпълни като Админ ( за онези които не са с Администраторския акаунт ) и в отворилия се терминал пишем следното:

това го имате там C:\Windows\system32> пишете това (може направо да го копирате ) netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=fero
(ССИД-то си го сменяте само по Ваш избор примерно MyWIFINET или какворто и да е това ви е името на мрежата слагате си име по желание при мен е Феро ) и натискате ентер изписва ви ''hostednetwork is now set to allow''

не затваряте - пак пишете (може да го копирате) това:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow key=ferotakis ( кея Ви е паролата на мрежата виждате при мен е феротакис Вие си слагате нещо по Ваш избор не по малко!!! от 8 символа обаче ) и натискате Ентер

Готово: пишете exit или хикса горе и го затваряте Smile

Вече виртуалния Ви рутер е настроен но нали искаме да работи - ето как :

Отивате във мрежови връзки (кой както сметне за добре аз отивам през иконката в трея но може и през контрол панел ) та отивате във мрежови връзки и в ляво Ви е промяна на настройките на адаптера избирате го него и там виждате вече WIFI и WIFI virtual виждате лан картата си и всички други адаптери които имате - така сега избирате си примерно ако сте с ЛАН интернет избирате ЛАН адаптера давате свойства отваря Ви се прозорец и от него избирате последния таб на който пише споделяне слагате тикче на '' позволи на други потребители да се свързват през интернет връзката на този компютър '' и в светналото ви под надписа Домашна мрежова връзка : избирате virtual WIFI- то давате му ОК и готово Smile (ЖЕЛАТЕЛНО Е ТОВА ДОКАТО ГО ПРАВИТЕ НЕТА ВИ ДА Е ДИСКАНЕКТНАТ ЗА ДА МОЖЕ ВИНДОУСА ДА ПРИЛОЖИ ПРОМЕНИТЕ )

До тук настроихме виртуалния си рутер пуснахме му нета остана ни последното най- лесно нещо да си направим ON /OFF бутона му Rolleyes

За целта : отваряте нодпада и пишете това :
netsh wlan start hostednetwork

давате ''запамети като'' и долу в полето за име ''*.*.txt'' пишете това WIFI START.bat (изтривате .txt ) и записвате този файл някаде на десктопа си

отваряте пак нотпада и пишете това :

netsh wlan stop hostednetwork

и пак давате запамети като и пишете на име това WIFI STOP.bat (махате .txt) и записвате пак на десктопа си

Рестартирате си машината Smile след като Ви се свържи ЛАН-ката от двата файла които направихме на десктопа кликате два пъти на WIFI START и гледате телефончето си Smile до броени секунди в WIFI Ви изкарва виртуалния Ви рутер Smile давате му свържи , пишете си паролата която сложихте по рано и WOOW Smile имате интернет на смарта си .

Всичко това се прави за 2 минути и не изисква никакви отделни програми , драйвери и каквито и да е било познания и специализации по познаване на ОС - просто следвайте точно какво съм Ви споделил и ще имате ''безплатен '' нет ( безплатен го слагам в кавички щото нали все пак си плащаме този нет на компютъра просто той ще бъде и на телефона ни вместо мобилния от оператора )

Успех на всички и надявам се да съм Ви бил полезен това е всичко Smile

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
Аксесоари
#2

Привет, колега. Първо, браво за ентусиазма и доброто описание Wink
Имам обаче един въпрос. Споменаваш за разочарование от работата на софтуера Conectify. Ще споделиш ли впечатленията си от минусите на Conectify, защото аз я ползвам от доста скоро (направо няколко дни), но нямам забележки поне за сега.

HTC Legend quietly rooted!
Paired & Primed!
Цитирай
#3

lexen_ написа:Ще споделиш ли впечатленията си от минусите на Conectify, защото аз я ползвам от доста скоро (направо няколко дни), но нямам забележки поне за сега.


Ferotakis го е написал в другата тема. Wink


Ferotakis написа:Има много по- лесен , много по- добър и много по - ефективен начин без тази ш*бана програма ! Ако желаете мога да Ви спретна една проста темичка и да си гледате кефа Smile Казвам ш*бана защото като ти сложи едни драйвери после не може да ги махнеш и Седмака като почне да зарежда нещо което си деинсталирал и познайте какво се получава? Диска свети постоянно защото системата търси не премахнатия драйвер и само едно преинсталче на ОС управя нещата, нито килване нито сейф мод премахване нито бъркане по регистрите е способно да го махне тоя минипорт драйвер на програмата ...

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#4

Привет привет Smile то са ти отговорили вече и ето ти отговор и от мен Smile

Значи в момента в който намерих тази програма бях на седмото небе от кеф викам си ехаа супер тва чудо работи Rolleyes работи то ама не работи ! То не бяха дроп даунове то не бяха свързан си но нямаш нет и незнам си какви чудеса - иначе да работи! '' БЕЗУПРЕЧНО '' Big Grin и до момента в който решиш да я махнеш за да сложиш примерно по нова версия или се е бъгнала нещо и искаш да я преинсталираш ... Е ! тогава почва чудото ! Значи слага си тя един минипорт драйвер който е ОК но след като я махнеш и О чудо! гледаш драйверите и седят .... ХЪМ ! Добре ! Викаш си ще я сложа пак явно нещо се е объркало Smile Слагаш я и О чудо! Минипорта не може по никакъв начин да се зареди Smile Седмицата упорито ти казва код 31! Lol Ядосваш се викаш брей ****** (тука се цензурирам) махаш я и викаш няма да се занимавам . ОК ! Ти няма да се занимаваш но Widows 7 ще се занимава Smile той най - мило и драго почва да зарежда при рестарт драйвери ... отива и почва да зарежда и тоя въпросния драйвер но него нали го няма - няма я и програмата но той си виси там и какъв е резултата ?
Процес system - натоварване на процесора 0 но какво да видиш лампата на диска не спира да свети :mad:
отваряш си Resourse Monitor и какво има там ? DISC I/O колосални 2 четене 2 писане Highest Activety лепнало 100% и не мърда . Викаш я да видя кое го прави това Smile гледаш system ... Хъм .. Кой процес? и какво да видиш
C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository заради ей тоя бъг чете и пише на диска та се къса Rolleyes няма да изпадам в подробности какво точно е тази папка и какво прави процеса system с нея просто при мен се наложи да преинсталирам Седмицата, а повярвай ми аз не съм от вчера за днес и преинсталация се прави в най - най - най последния случай !
Не плюя софтуера нито го хваля просто споделям какви магарии прави като цяло и не се натискам никой да се отказва от него и не насърчавам никой да прави това което аз съм постнал
Просто седнах адски ядосан почнах да мисля с ГЛАВАТА си като хората и го измислих това . Плюсът му е ,че бързо се свързва няма разни Upnp not runing , няма нужда от трети софтуер , няма излижно стартиращи процеси които да бавят старта на системата , няма излишно хабене на рам ( аз имам 4 гига ама ми пука за всеки мегабайт защото знам къде да го използвам и за какво ) и най - важното прави се за 2 минутки Smile нищо ,че ми отне 2 часа да го мисля как ли Smile
Пробвай ако искаш и това и другото и сам ще видиш разликата Smile само се надявам да не ти се бъгне ОС защото казваш , че вече си я инсталирал .
Успех Smile

ПС : сега се сетих ако случайно сте с ESET SMART или каквато и да е била антивирусна която си има собствена защитна стена от настройките й изберете да държи активни TCP връзките за да нямате дроп даунове и така да се каже да не се ''откачате'' от време на време ... това за моя начин не важи но ако ползвате Конектифрий-то есета му блорика дуал сървъра Smile

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#5

Съгласен съм с Ferotakis. Има и много други програми, които съсипват Windows при деинсталирането им. Отдавна съм се убедил в това и повече не си правя експерименти. Не съм фен на безцелното инсталиране и премахване на програми, които я ми потрябват, я не. Намерил съм тези, които наистина ми трябват и използвам. Хората тъпчат Windows с какво ли не и после тази ОС била боза, имала сини екрани, скапвала се бързо и какво ли още не. Не е виновна ОС, а човекът, който работи с нея. Аз за 15 години откакто работя с Windows не съм имал нито един син екран и нито един сериозен краш (само няколко зависвания), но никога не съм издевателствал над Windows.

Преди време имаше една статистика, че за 65% (ако не се лъжа) от крашовете на Windows са виновни зле направените драйвери или некадърно написани Third Party Applications Wink Явно и тази програмка спада към последният вид.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#6

Много добра тема. + от мен. И за да не се чудят хората имам ли го или не този Virtual Adapter, eто списък с устройствата, които Windows 7 поддържа и не поддържа засега Smile

Цитат:These devices are known to be compatible:

* Atheros AR5xxx/AR9xxx cards, driver version 8.0.0.238
* Broadcom 4310-series (in many Dell laptops)
* Broadcom 4321AG/4322AG/43224AG WLAN Adapter, driver version 5.60.18.8 (here)
* D-link AirPlus G DWL-G510 Wireless PCI Adapter, driver version 3.0.1.0
* D-Link DWA-140 RangeBooster N USB Adapter, driver version 3.0.3.0
* Dell 1510 Wireless N adapter, Broadcom version,driver 5.60.18.8, (here)
* Intel 5100/5300, WiFi Link 1000 BGN, driver version 13.0.0.107
* Linksys Dual-Band Wireless-N USB Network Adapter(WUSB600N), driver version 3.0.10.0
* Netgear 108 Mbit WG311T
* Ralink RT2870 (in many 802.11n USB dongles)
* Realtek RTL8187B (Win7 driver ver.1178)
* Realtek RTL8187SE (with the drivers that came with Windows 7)
* Realtek RTL8192u with 1370(Beta)
* Sitecom Wireless USB Adapter 54g WL-608, with Ralink RT2870 drivers, version 3.0.9.0

These older devices are known to be incompatible:

* Belkin F5D7050UK
* Belkin Wireless G MIMO devices (as of version 3.1.2.0)
* D-Link AirPlus G DWL-G122
* Gigabyte GA-WPKG 802.11g
* Intel 3945/4965,2200BG (most Intel cards, unfortunately)
* Mac Book Builtin Broadcom devices
* Realtek RTL8187 (like in older 802.11bg USB dongles)
* Zydas ZD1211 (also in 802.11bg USB dongles)

Where to get a compatible card
If your computer does not have a compatible card, you get one of these cards that are known to work with Connectify:
Intellinet Wireless-N USB Adapter - 523974
D-Link DWL-G510 Wireless PCI Adapter, 802.11g, 54 Mbps
Airlink 300n Wireless-n & G PCI Adapter for Desktops Model Awlh6090 PCI Network Card
3G Mobile Broadband and Wireless Internet devices

Some wireless broadband providers' hardware disallows the use of their device in an ICS setup. We are working on a solution to support all of these and will make an announcement when we have a resolution.
These devices are known to be compatible:

* Clear 4G+ Mobile USB
* Dell 5520
* Franklin CDU680

Същата информация може да намерите и на сайта на Connectify, понеже работи на същия принцип, но НАИСТИНА бъгва супер здраво компа при опит за деинсталация
Цитирай
#7

Направих всичко както е обяснено , но не мога да засека интернета с телефона си. С wildfire съм и ползвам програмата която е в телефона за откриване на мрежи. Предположения как да го оправя ?

ПП: Явно не съм се справил с бат файловете и трябваше да го правя ръчно Smile

Иначе едно голямо благодаря към автора на темата и +1 Wink

Samsung Galaxy Nexus 4.3 yakju --> Lenovo Vibe P1 --> Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#8

Благодаря на suffer за допълнението :-)
Значи момчето с което говорихме не ти се прецака на теб скайпа, а самия скайп се прецака и остави 16 милиона народ в девета глуха но сега вече е наред :-)

За бат файловете ако още виси проблема пиша на скайпа да видим какво става:-)
Радвам се че съм Ви бил полезен хора :-)

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#9

Колега а има ли начин това да се направи по хп.Чувал ли си за устройство като това което предлагат мтел слагаш дата сим с интернет и то разпръсква нета като рутер.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай
#10

малко в страни - аз преди да си купя рутер в онези години когато се ползваше dial-up и дуплекса /съседа/ крещеше че телефона му цяла вечер не работи /тогава нямаше мобилни или бяха мнооого скъпи/ ... та в ония времена още в win98, милениум, 2000 имаше една опция internet connection sharing и между лан карта и модем или между две лан карти можеше да се настрои да се споделя нета с два три клика на мишката и статични IP адреси ... от доста време ползвам рутер и не съм се занимавал с тънки настройки на wi-fi но толкова ли е сложно да се направи че трябват допълнителни програми и инструкции или всичко опира до мързела на хората които преди да видят и прочетат какво може да се направи или да не се направи веднага търсят специализирана програма .

Имам дежа-вю от ония времена когато трябваше да обяснявам доста дълго защо ФлексТайп е една абсолютно излишна програма ... а може и просто да не съм разбрал за какво става дума Rolleyes

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#11

След като изчетох темата много съжелявам, че си инсталирах Connectify преди време на лаптопа Lol До колкото разбрах, ако тръгна да я трия Win-a ще започне да ми прави мизерии, така ли? Какво да я правя тогава? Защото забелязах на няколко пъти да натоварва адски здраво процесора, но я kill-нах през Task Maneger-а и се оправи. Ако я настроя да не се стартира със стартиране не win-a и престана да я ползвам това някакво решение ли е?

Motorola Moto X 2014 Black leather
stock Android 6.0 Marshmallow
Цитирай
#12

Пробвай да махнеш под сейф мод и да се надяваме минипорт драйвера да се изчисти , че ако остане жална му майка на диска и на ОС-а :-(

ПС: Всъщност я пробвай така - спри нета (изкарай кабела) ресни машината ама изключи автостарта на програмата и след реса се опитай да я деинсталнеш . Мисля че заради заетоста на минипорта и активната връзка самия деинсталатор не може да я махне , а за деинсталатора мисля че баба ми го е писала :-D то нема такова чудо просто .
Успех! Дано се получи!

ПС2: По тоя начин моя ресурси не се консумират*

ПС3: НА ХП не е възможно не се потдъра . Да от мтел рутерите вършат работа добре.

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#13

Здравейте искам да попитам дали мога и аз да си шерна нета по горепосочения начин. И на лаптопа и на компа съм съм Win 7... На лаптопа - лесно, не съм пробвал, понеже не ми трябва за сега, предполагам, че няма да има никакъв проблем. На домашния компютър ми е зора да го подкарам. Изпадна ми един wifi адаптер, но нещо не мога да се оправя с него. Единсвеното което знам за него е от това което пише върху него - Model: Ralink2070 802.11 b/g wireless USB Adapter. Търсих в google за Ralink2070 и намерих драйвер, които пишеше изрично, че е за Vista i 7--ца. Еее даа ама не става! При инсталиран въпросния драйвер и включен адаптер ми дава само това

[Изображение: 1124251c2503f62a.png]

Има ли оправия или да си купувам друг адаптер или рутер?

Motorola Moto X 2014 Black leather
stock Android 6.0 Marshmallow
Цитирай
#14

Има да , влизаш в замунда и теглиш http://zamunda.net/details.php?id=233502&hit=1 пускаш да сканира и слагаш драйверите . Обаче дали с въпросния донгъл ще се получи не мога да ти кажа . Пробвай ако ти изкара Microsoft virtual wifi miniport следвай ми инструкциите и си ти Dance
Успех Albert

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#15

Ferotakis с кои windows 7 си може ли да ми дадеш линк от кадето си го зел Smile

Колата вози тялото, а мотора душата.   Honda CBR 600
Цитирай
#16

Така до колкото разбрах тази програма не работи на хр?

Sony Ericsson Xperia Play 2.3.4
Цитирай
#17

Windows 7 Ultimate RTM чист от Замунда но това няма значение стига да е 7 и безжичния адаптер да позволява виртуална мрежа и става.

Не, методът не работи на ХП понеже системата няма необрходимите протоколи

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#18

Много полезна тема, браво!
Цитирай
#19

Супер тема,само че имам един малък проблем.Изпълних всички стъпки правилно,телефона се свърза с лаптопа но ,като тръгне да зарежда страница се държи сякаш няма нет.Със самсунг галакси С съм ,ако има значение.
Цитирай
#20

А обратно става ли от андройда към лаптопа. :capitulation:
Цитирай
#21

arysto написа:А обратно става ли от андройда към лаптопа. :capitulation:
Wireless Tether (изисква root)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#22

Днес като пробвах ,някакси стана работата и нета тръгна.Огромно благодаря Dance
Цитирай
#23

arysto написа:
А обратно става ли от андройда към лаптопа.
Wireless Tether (изисква root)

Ще поглена подробно за root ването на LG то ама си мисля че още ми е рано за тази функция да не би да объркам нещо. Благодаря ако има и друг начин без root
Цитирай
#24

:cheers: ОК успях с
това Easy tether ,Дано няма някви изненади на края на месеца в сметката :cheers:
ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ
Цитирай
#25

daradon написа:Супер тема,само че имам един малък проблем.Изпълних всички стъпки правилно,телефона се свърза с лаптопа но ,като тръгне да зарежда страница се държи сякаш няма нет.Със самсунг галакси С съм ,ако има значение.

Виж дали си споделил правилната връзка и виж да не би антивирусната ти или защитната стена ти блокират достъпа на телефона до самия интернет в случая ХТТП протокола дали ти е разрешен Smile

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)