Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Unroot и S-on Htc Sensation
#1

Oперациите описани по-долу ще премахнат root-a и всичко от телефона ви , приложенията изискващи root няма да бъдат активни !!
Необходими файлове за изтегляне:
1. HTC USB Driver 3.0.0.007 (Преди инсталация премахнете hTC SYNC)
http://htc.vi8.info/01.HTCDriver3.0.0.007.exe

или вместо него - по-новия драйвер hTCDriver-4.2.0.001.exe

2. Adb.exe и Fastboot.exe с библиотеки (ако нямате инсталиран ANDROID SDK)

3.1 Стоков ROM за устройството ви (за Европа)
Или
3.2 изтеглете стоковия RUU за Android 2.3.4
за да направите по-лесния S-OFF след връщане от сервиза.

Преди да започнем с unroot-a:
1. Инсталираме Htc Driver-a
2. Слагаме adb и fastboot

Видео
3. НИКОГА НЕ ПРАВЕТЕ S-ON ПРЕДИ ДА СТЕ СЛОЖИЛИ СТОКОВ РОМ ЗАЩОТО СЕ ПОЛУЧАВА BRICK

Да преминем към unroot-a и S-on:

1. Отивате в Menu --> Settings --> Applications --> Development
слагаме отметка на Enable USB Debugging.


На български:

Отивате в Меню --> Настройки --> Приложения --> Разработка -->
слагаме отметка на Отстраняване на грешки при USB


2. Свързвате телефона с компютъра в Charge only mode.

На български:

Свързвате телефона с компютъра в режим Само Зареждане.


3. Инсталирайте стоковия ром за телефона като следвате инструкциите (отнема няколко минути).

Така всичко си е върнато с изключение на S-OFF. За да го направим S-ON, правим следващите
няколко неща:


4. След като стоковия ром на телефона е сложен успешно, отново отиваме в
Settings -> Applications -> Development -> слагаме отметка на Enable USB Debugging.


На български:

Меню --> Настройки --> Приложения --> Разработка -->слагаме отметка на Отстраняване на грешки при USB

5. Отиваме в Settings -> Power и махаме отметка Fastboot, ако има.

На български:

Меню --> Настройки --> Захранване --> махаме отметката на Бързо първоначално стартиране

6. Телефонът е свързан с компютъра в режим Charge only и пускаме adb.exe (За Windows 7 x86 и x64
стартираме препратката в директорията adb-and-fastboot или в менюто RUN
поставете следното: %windir%\system32\cmd.exe и намираме пътя до adb.exe)


7. След като е заредено, пишем в прозореца следното:

adb reboot bootloader или adb reboot-bootloader /Натиснете Enter -> телефона се рестартира в bootloader

fastboot oem writesecureflag 3 /Натискате Enter и ще се появи съобщение Okay! ...

fastboot reboot-bootloader /Натискате Enter и bootloader-а ще се рестартира.


Отново ще се появи, като отгоре ако всичко е минало както трябва ще пише
*** LOCKED ***
PYRAMID PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.18.0000
eMMC-boot


Custom Recovery/Root/Hboot са премахнати, както и ако сте флашнали друго радио.
Рестартираме телефона и е готово. В оригиналния пост пише след операцията
да се извади батерията и да се сложи отново.


Темата е направена с помоща на :
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1201773

http://theunlockr.com/2011/10/03/how-to-...nsation-4g
И потребител : Cpetrov

SG S10 Black Beauty
Важно е да можем да открием нещо позитивно, дори в най-лошата ситуация...
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако съм забравил или объркал нещо кажете Christmas

SG S10 Black Beauty
Важно е да можем да открием нещо позитивно, дори в най-лошата ситуация...
Цитирай
#3

megat0n написа:Ако съм забравил или объркал нещо кажете Christmas

Може да допишеш как се инсталира стоковия ром и също така меню-тата от английски да ги напишеш и на български. Дреболии. Smile

Иначе 6 точки за темата!

Samsung Galaxy S20+ 128GB, Cosmic Gray
Цитирай
#4

megat0n написа:Ако съм забравил или объркал нещо кажете Christmas


Смени жълтото с някакъв друг цвят! Така трябва да маркирам текста за да го прочета ...

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#5

mooncalf написа:
megat0n написа:Ако съм забравил или объркал нещо кажете Christmas


Смени жълтото с някакъв друг цвят! Така трябва да маркирам текста за да го прочета ...
Сложих син .. надявам се да е по-добре Christmas

SG S10 Black Beauty
Важно е да можем да открием нещо позитивно, дори в най-лошата ситуация...
Цитирай
#6

Имам и друго предложение. Гледам си ъплоуднал някой от файловете в DOX.BG, до колкото знам там ъплоъднатите файлове са с ограничение във времето. Или ги качи някъде другаде, или дай някой друг линк като огледало на тези.


П.П.
Синия цвят е доста по-добре :thumbup:

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#7

Използвай inbox.bg - нямат ограничение във времето, и са стабилни - дават 2GB място.

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#8

Мерси за идеите ! Сложих за телефоните на български как да го направят и в инбокс.бг ! Мерси Амон сайта наистина е добър ! Wink Christmas

SG S10 Black Beauty
Важно е да можем да открием нещо позитивно, дори в най-лошата ситуация...
Цитирай
#9

Здравей megat0n, много добро описание! :cheers:
Единствената забележка - в т.5 изключването на fast boot e без значение, така или иначе reboot-ваш в bootloader с adb команда.

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай
#10

При мен колеги нестава..... Sad Изписва ми грешка 131 ??? Защо??? Попринцип всичко правя каквото е описано Confusedtupid: Confusedtupid: Confusedtupid:

|Phone : hTC Desire 500 |Rom : [4.1.2] Stock
Цитирай
#11

Незнам при мен нестава така , но кажи кога ти я изписва тази грешка ?

SG S10 Black Beauty
Важно е да можем да открием нещо позитивно, дори в най-лошата ситуация...
Цитирай
#12

изписва се точно, когато започне да праща файловете към телефона :capitulation:

|Phone : hTC Desire 500 |Rom : [4.1.2] Stock
Цитирай
#13

Моля някой да помогне по моя въпрос :capitulation:

|Phone : hTC Desire 500 |Rom : [4.1.2] Stock
Цитирай
#14

Опита ли няколко пъти? Ако всеки път ти дава тази грешка - не е добре...

Phone: Samsung S22 Ultra 12GB/256GB Black
Цитирай
#15

Ами пробвах няколко пъти да. Направи ми впечатление, че версията която искам да инсталирам е стара от тази която имам. Дали поради това не иска да се инсталира/ :confused:
сега съм с този ром, който го дават че е стоков http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1262539 има ли смисъл да го заменя с този в темата? Попринцип искам да върна телефона в стоковия си вариант ... :/

|Phone : hTC Desire 500 |Rom : [4.1.2] Stock
Цитирай
#16

Стоков е,но не за Сензацията посоченият от тебе Smile За ХЕ е Smile
Цитирай
#17

Колега има ли някаква разлика? В началото излиза емблемата на дре бийтс, само това виждам като разлика....

|Phone : hTC Desire 500 |Rom : [4.1.2] Stock
Цитирай
#18

Ти каква разлика очакваш? Просто стоковия РОМ за Сензацията е различен,дори като индекс номер! Отиваш в настройки-информация за телефона и там ще пише Sensation ХЕ Smile
Цитирай
#19

Като започна да изпълнявам стъпка 3 инсталатора дава грешка 171 и казва, че не може да се свърже с телефона о,,0
П.П. Започва процеса на ъпдейтване на рома (от Image Version 3.06.401.101 до 1.50.401.1 o,,0) първо Checking... после Rebooting to Bootloader..... и след около две минути на Waiting for Bootloader...................... ми изписва въпросната грешка, като ми казва да проверя дали телефона е свързан с кабела и дали кабела е вързан с компютъра о,,0 Аз ли не правя нещо както трябва или е от РОМ-а и завинаги ще си стоя на 4.0.1 полусамоделка Big Grin
П.П.2 на статус бара отгоре се появяват две неща. Първото е Charge only (както пише в гайда) като кликна на него ми дава опция за HTC Sync USB tethering и още нещо. Другото е едно OK под което пише Connected as a media device. Като цъкна на това OK ми излиза горе вляво иконка на настройките един ключ посредата и текст "There was a problem turning off USB storage. Check to make sure you have unmounted the USB host, then try again." и най-отдолу бутон Turn on USB storage. Тва не ми се е появявало на Gingerbread-a със стоковия ром. И не знам дали е от рома или от сандвича, но може тук да има нещо нередно, за това реших да информирам. ///Update: като натисна на Turn on USB Storage ми се mount-ва SD картата на компютъра. Ключето от предишния екран е вече сиво и пише Connected to a USB accessory. Май няма всъщност нищо нередно, просто ми се показват две "приложения" от които да избера дали искам само да зареждам или искам да прехвърлям данни.. и все пак е странно. Any help would be appreciated Sad
П.П.3 За да инсталирам РОМ-а съм използва гайда за S-OFF и Root от секцията. След това свалих ром-а от сайта сложих го на картата и инсталирах от RomManager. /Не знам до колко това е от полза, но се опитвам да дам възможно най-много информация/
П.П.4 С ХР съм

П.П.5 Продължавам да пиша... (дали да не си отворя блог? Lol ) пуснах ром мениджъра и му казах да върне някъв бек ъп от 4-ти януари. Във форума съм се похвалил с ICS на 5-ти, така че се надявам на Stock Firmware. В момента restore-ва и май наистина е стоковия.. някъде мернах HTCWizard... таааа... имам въпрос по темата, но като свърши и съм сигурен че съм със стоковия ще питам. ...(леле толкова време ристорва.. чудя сe сичката тая информация как я събра на почти пълна 8 гигабайтова карта Big Grin ) //update със стоковия съм от ристора на RomManager... мога ли спокойно да продължа напред с гайда?
Продължих по гайда, след третата част от последната стъпка (след третата команда изписа окау) телефона се изключи, спря да свети лампата за зареждане и компютъра засече QUALCOM DEVICE или нещо от сорта. Махнах кабела пробвах да го включа, но не стана. Махнах батерията, пробвах пак да го включа и пак не стана. 100% съм сигурен, че съм със стоковия ром. Помагайте, моля :| //Като напиша пак в cmd adb reboot-bootloader ми изписва Device not found... само не ми казвайте, че съм го брикнал ;((
Цитирай
#20

Кике, всичко в тази тема е за да ти направи телефона да бъде с фабричните настройки S-On.
Което не знам за какво ще ти бъде, само ако ще го даваш на ремон ти трябва това, за да си с валидна гаранция.
Всичко в тази тема са наставления как да бъде върнат обратно в телефона фабричен HTC ROM, и всичко да е заключено, както си е било преди да бъде отключван.
Защо ти е това не успявам да разбера...
=========================================
Темата започва с най-важното - Махане от компютъра на HTC Sync!
Той пречи на този процес, меси се непрекъснато и обърква много неща.
Ако това е изпълнено, не виждам проблем да се изпълнят точките 1,2 и 3.
Цитирай
#21

HTC Sync го махнах още като руутвах.. Не съм го слагал и сега проверявам... няма го в инсталирани приложения.
Цитирай
#22

Много бързо се разочарова от Андроид 4 или просто го правиш за спорта ?
Цитирай
#23

Андроид 4 е страхотен. Рома ми създаваше някои проблеми, които започнаха да зачестяват като например мисли си, че съм извадил СД картата и цялата информация на телефона ми изчезва за 5-10 минути, докъто зареди всичко отново. Не може да търси в контактите, забавя, забива и като цяло колегата, който каза, че 99% ще бъда разочарован май беше прав. И все пак.. след като върнах стоковия ром наистина забелязах колко ми е бърз телефона... реших да махам руута и го брикнах, а следвах гайда. В случая бих предпочел леко бъгав ром пред тухла, но вече е късно :wall:
Цитирай
#24

Май аз бях колегата с 99 % Smile
Цитирай
#25

Ех, много жалко ми става като чета колко хора са си брикнали телефоните. Днес с някакъв човек си говорих по Skype, човека си мислеше, че прави всичко по точките от плана, обаче беше пропуснал цели 2 от тях. И ми се наложи да отгатна какво може да е пропуснал. За мен това е недопустимо нещо, а за редовите хора се приема за нормално да пропуснат 1-2 неща. Съжалявам наистина, но май за обикновените редови хора е по-добре да не правят сами това, падат в жестоки капани без да искат, а връщане оттам понякога няма.
Дано хората станат по-прецизни, и дано потърсят помощ преди да е станало късно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)