Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Получаване на Руут права на DHD за v.3.06, 3.12 и всички версии на3.13
#1

Root на стоков SENSE 3.0 v3.06, 3.12 и всички познати версии на 3.13, /даунгрейд до 2.50/ и S-OFF с Advanced Ace Hack Kit.

Метода вече работи и за всички версии от серията 3.13 .
Моля, не опитвайте да правите downgrade с този метод за моделите на DHD, снабдени с Gingerbread с Froyo RUU. За рутване на тези модели използвайте метода от тук
В новата версия е добавена възможност за даунгрейд до 2.50, от v 3.06; 3.12 и всички познати версии след -3.13 .
Скрипта автоматично определя версията на стоковия ви Ром на етап получаване на root (т.1 от главното меню) и предлага да направи даунгрейд до версия 2.50.
В хода на понижаването на версията ВСИЧКИ ДАННИ ЩЕ БЪДАТ ИЗТРИТИ!

Подготовка:
За получаване на S-Off и root с помоща на Advanced Ace Hack Kit ви е необходимо да имате чиста Windows система с изключени средства за защита и без ненужни драйвери за други устройства. Преди да пуснете Advanced Ace Hack Kit направете следното:
• Временно забранете всички антивирусни програми, в това число Windows Defender;
• Деинсталирайте Droid Explorer;
• Спрете всички сървиси на компанията Apple, ако са налични;
• Отстранете всички други коммуникатори и тяхните драйвери;
• Деинсталирайте HTC Sync и драйвера на телефона;
• Изключете всички ненужни задачи и служби (можете да ги изключите и с Диспечера на задачите);
Advanced Ace Hack Kit трябва да се пуска само с права на Администратор!!!

Използване на Advanced Ace Hack Kit:
• Качете последната версия на Advanced Ace Hack Kit от http://d-h.st/Wsi
md5: 500f95103e1f79b20a7a01b7b3786b53 или от https://mega.co.nz/#!IlQmmY5A!dfs6G2kjw_...-bPYevKD5I (96.8 MB)

• Разопаковайте каченият архив в папка C:\aahk (по нанатък всички пътища ще бъдат указвани до тази папка);
• Отворете папката C:\aahk. Там ще видите следните файлове и папки:
- папка PD98IMG;
- папка tools;
- файл hack-ace.sh (за Linux системи);
- файл hack-ace.cmd (за Windows системи);
- файл hack-ace-xph.cmd ;
- файл effen-manual.html (файл за справки);
• Инсталирайте драйвер HTC USB за Android от Hack Kit (c:\aahk\tools\windrivers\HTCDriver3.0.0.007.exe), и рестартирайте системата;
• Поставете SD карта в телефона, или проверете за нейното наличие (данните от картата е желателно да копирате на компютъра,);
• Включете телефона и изчакайте пълното му зареждане;
• Включете Отметката USB Debugging и включете телефона в компютъра с оригиналния кабел. Винаги включвайте кабела към порта на дънната платка!!! Никога отпред или на допълнителни USB хъбове!!!;
• Изберете – Само зареждане!)
• Убедедете се, че телефонът се разпознава от системата и всички драйвери са в ред.
- за Win 7 – десен клавиш на иконата Компютър/Диспечер на устройствата
- за Windows XP – същото
• Ако всичко е както трябва, може да се стартира - Advanced Ace Hack Kit
- за Win7/Vista - Щракнете с десен клавиш на hack-ace.cmd и изберете -> Стартирай като Администратор.
- За Windows XP - задължително акаунтът ви да е с права на Администратор, и с десен клавиш на hack-ace.cmd изберете Изпълни.

Работа на Скрипта!
1. При стартирането си, скрипта проверява наличието на Администраторски права! Ако не сте изпълнили правилно
предните точки, и сте стартирали скрипта без пълни права, то ще ви бъде изведено предупреждението –
*** ERROR ERROR ERROR ***
Not Administrator

Решение – стартирайте скрипта с Администраторски права!!!

2. После скрипта проверява наличието на Програмата HTC Sync, и при нейното откриване издава предупреждение-
HTC Sync just will not die. Uninstall it and try again.

Решение – Деинсталирайте HTC Sync и стартирайте скрипта наново (възможно е да трябва и да рестартирате)!

3. След това скрипта проверява и наличието на правилно включване на телефона. При отсъстствие на това се издава следното съобщение
***ERROR ERROR ERROR***
Phone not plugged in
OR
Driver not installed
OR
USB Debugging not enabled.
***ERROR ERROR ERROR***

Решение:
- Проверете, включен ли е Режима USB Debugging
- Проверете типа на свързване – само зареждане
- Вкарайте USB кабела в друг USB порт и проверете, разпознава ли се телефонът.

4. На 4-ти етап ще ви поиска парола, за защита от необмислено исползване на скрипта. Паролата се генеририра динамично!!!
Паролата може да получите по следния начин:
- Отворете ръководството effen-manual.html, в което е файла CAJUN.txt
- Отворете непосредственно файла CAJUN.txt от папката C:\aahk\tools\txt\
Паролата има вида - RTEM-13:49:20,15
Копирайте паролата в буфера, и с десен клавиш я поставете в прозореца

5. Ако сте въвели правилно паролата, ще попаднете в главното меню на скрипта.
За получаване на S-OFF, SIM Unlock, SuperCID, Root, Busybox, ClockworkMod въведете от клавиатурата символ 1 (единица) и натиснете Enter.
Ако се опитвате да получите S-Off и root на ромове WWE 3.06; WWE 3.12 и WWE3.13 (sense 3) скрипта ще предложи да направите даунгрейд до версия 2.50 за да може да се рутне телефона.
Потвърдете с "Y" и натиснете Enter. Ще бъдат изтрити всички данни!

6. Изчакайте до приключване работата на скрипта.
Времето варира между 6 и 15 минути.
По време на работата на скрипта, не изключвайте компютъра, и не отсъединявайте USB кабела!!!
Телефона в процеса на работа на скрипта, ще бъде рестартиран няколко пъти, при което нищо не трябва да се пипа!!!!

Какво прави скрипта! (свободен превод от ръководството)
Код
1. Копира нужните файлове на SD;
2. Получава временни Root права;
3. Автоматично превръща вашата SDCARD в GoldCard;
4. Отключва защитата S-On -> S-Off;
5. Установява SuperCID;
6. Премахва SIMLOCK;
7. Изсталира Clockworkmod Recovery;
8. Получава пълен Root;
9. Инсталира RomManager;
10. Инсталира програмата Superuser.

Обновено до v 12.06.2012, на 16.06.2012г.

Обновления:
Features

COMPLETELY INTEGRATED/INVISIBLE GOLD CARD PROCESS
Custom AAHK Bootloaders support popular ENG S-OFF functions for both Sense 2 and Sense 3 partition layouts
Only ONE menu step - HACK ACE
No ROM downgrade required (only radio/kernel) for devices not running sense 3
No wiping data for devices not running sense 3
Rom is fully functional (yes, inc wifi)
Fully rooted with insecure boot image (supports adb remount for rw system)
Busybox manager app installed
Radio S-Off, superCid & carrier sim unlock
Correct Radio is automagically restored for HSPA+ operation
Clockworkmod Recovery included
All known Inspire/DHD builds supported
Easy return to stock for SOME builds (See the Effen Manual - not all carrier RUUs are available)
Much smaller download
Much smaller firmware flash to obtain the exploit - comparatively very fast processing.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Тенкю мен, точен си както винаги.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#3

Браво, много ясно обяснено. И при този начин не виждам да има нужда от даунгрейд до по-ниска версия, което малко затрудняваше хакването.

hts desire hd, Samsung Galaxsy Note 2
Цитирай
#4

Редактирах малко ръководството, но не съм пипал нищо по процедурата, промените се състоят в редактиране на някои правописни и граматически грешки, както и превод на няколко останали непреведени думи.
Бих искал да помоля автора на темата, както и в другата му тема за руут, да изброи в началото на поста за кои firmware-и работи съответния метод, защото вече станаха три теми за руут и това може да обърка новаците.

Иначе поздравления към @iuly_vn за темата, както винаги подробно и разбираемо описание.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#5

Ще направя допълненията по препоръка на колегата Reaper22, при първа възможност като се освободя. Тоя метод работи за всички версии без 3.13. За последната ще следите промените тук, когато излязат. Другия метод ще бъде също обновен, за да подържа и 3.13, като трябва да се направят някои промени в работните скриптове и да се добавят някои неща. Успех и приятно рутване!

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#6

току що го тетвах и работи перфектно БЛАГОДАРЯ
Цитирай
#7

Вчера го пробвах от версия 3.12 и всичко мина перфекно с изключение, че процедурата първо ми намали версиата а на второто пускане ми роотна телефона.

Много благодарности на iuly_vn
Цитирай
#8

indidi написа:Вчера го пробвах от версия 3.12 и всичко мина перфекно с изключение, че процедурата първо ми намали версиата а на второто пускане ми роотна телефона.

Много благодарности на iuly_vn
Това е така ако си с версия 3.0 и нагоре. Скрипта проверява версията и предлага downgrade до 2,50. После вече можеш да рутнеш или от тук или от другата тема.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#9

iuly_vn написа:
indidi написа:Вчера го пробвах от версия 3.12 и всичко мина перфекно с изключение, че процедурата първо ми намали версиата а на второто пускане ми роотна телефона.

Много благодарности на iuly_vn
Това е така ако си с версия 3.0 и нагоре. Скрипта проверява версията и предлага downgrade до 2,50. После вече можеш да рутнеш или от тук или от другата тема.

Май не разбрах. Казвате че трябва 2 пъти да правя всичко ако съм с 3.12 или от раз ще даунгрейдне и рутне?

Накрая просто го направих. Лесно и бързо.Вече имам рутнат HTC Smile Бях с 3.12 . Както казва колегата,първия път като избереш опция 1,ще те попита дали искаш да даунгрейднеш.Следват няколко потвърждения за триене и сваляне и след около 10-15 мин телефона ти е даунгрейднат. Все още,обаче не е рутнат. Advanced Ace Hack Kit пак се връща на първия екран в който те пита какво искаш да направиш.Изчаквате телефона да зареди новия ром 2.5 (мисля),отново избираш USB Debugging и пак избираш опция 1 - за С-офф,руут и т.н. След още 10-15 мин телефона е готов. Благодаря за темата. Много полезна
Цитирай
#10

Метода вече работи за всички версии до 3.13.161.3 включително /обновено на 10.01.2012/

Features


•COMPLETELY INTEGRATED/INVISIBLE GOLD CARD PROCESS
•Only ONE menu step - HACK ACE
•No ROM downgrade required (only radio/kernel)
•No wiping data
•Rom is fully functional (yes, inc wifi)
•Fully rooted with insecure boot image (supports adb remount for rw system)
•Busybox manager app installed
•S-Off, superCid & carrier sim unlock
•Correct Radio is automagically restored for HSPA+ operation
•Clockworkmod Recovery and Rom Manager included
•Both stock Froyo and Gingerbread (pre Sense 3.0) supported
•Easy return to stock for AT&T, Telus and WWE CID HTC__001
•Much smaller download
•Much smaller firmware flash to obtain the exploit - comparatively very fast processing.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#11

Много благодаря за прекрасният туториал. Всичко мина гладко без засечки за около 15тина минути (вкл. downgrade от 3.12.405.1).

Вече съм горд собственик на DHD + руут + S-off Smile

:cheers: :thumbup:
Цитирай
#12

Здравейте колеги,

Досега не се бях замислял за руут, въпреки че от 9 месеца имам DHD, но сега съм вече готов. Посочения по-горе линк за Advanced Ace Hack Kit обаче вече не е валиден. Разтърсих се из форумите, и виждам в XDA, че на същия сървър е обновен архива на Advanced Ace Hack Kit с по-нов, от 04.01.2012.

Моля автора за мнение дали това е последната работеща версия на тулса, и евнтуално корекция на линка, ако счита, че това е актуалния тул за този метод.

И един въпрос към всички колеги - някой ползвал ли е новата версия на Advanced Ace Hack Kit?

Благодаря на всички, форума е страхотен!

Note III
Nexus 7
Цитирай
#13

peet написа:Здравейте колеги,

Досега не се бях замислял за руут, въпреки че от 9 месеца имам DHD, но сега съм вече готов. Посочения по-горе линк за Advanced Ace Hack Kit обаче вече не е валиден. Разтърсих се из форумите, и виждам в XDA, че на същия сървър е обновен архива на Advanced Ace Hack Kit с по-нов, от 04.01.2012.

Моля автора за мнение дали това е последната работеща версия на тулса, и евнтуално корекция на линка, ако счита, че това е актуалния тул за този метод.

И един въпрос към всички колеги - някой ползвал ли е новата версия на Advanced Ace Hack Kit?

Благодаря на всички, форума е страхотен!

ОБНОВЕНО на 10.01.2012

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#14

Линка не работи.не мога да го изтегля.а искам да си руутна тел.-Advanced Ace Hack Kit
Цитирай
#15

ОБНОВЕНО на 16.01.2012г. до версия на ААХК -13012012

Features


•COMPLETELY INTEGRATED/INVISIBLE GOLD CARD PROCESS
•Only ONE menu step - HACK ACE
•No ROM downgrade required (only radio/kernel)
•No wiping data
•Rom is fully functional (yes, inc wifi)
•Fully rooted with insecure boot image (supports adb remount for rw system)
•Busybox manager app installed
•S-Off, superCid & carrier sim unlock
•Correct Radio is automagically restored for HSPA+ operation
•Clockworkmod Recovery and Rom Manager included
•Both stock Froyo and Gingerbread (pre Sense 3.0) supported
•Easy return to stock for AT&T, Telus and WWE CID HTC__001
•Much smaller download
•Much smaller firmware flash to obtain the exploit - comparatively very fast processing.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#16

ЕЕЕ,тръгна най после ама какво се получава.
След като ме пита Would you like to downgrade и татиснах y,
и стои на следващото Download this RUU .и натиснах пак y. след 15 мин. приключи и сега ме пита Flash the downgrade RUU . питам пак ли да му дам -Y. До тук всичко правилно ли правя?
Цитирай
#17

да

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#18

Бетон сте колеги.Всичко работи на макс.Продължавайте все така Dance
Цитирай
#19

Пичове software number-а ми е 3.13.707.4 , по кой начин мога да си руутна телефона ?
Цитирай
#20

boRRo написа:Пичове software number-а ми е 3.13.707.4 , по кой начин мога да си руутна телефона ?
Текущата версия на AAHK подържа всички познати 3.13 версии. Включително и твоята. Рутвай смело.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#21

Благодаря за бързият отговор Smile
Цитирай
#22

Има ли опция да си остана с 2.3.5 и сенс 3 с руут права въпреки че даунгрейд-нах на 2.3.3 със сенс 2.1?
Цитирай
#23

boRRo написа:Има ли опция да си остана с 2.3.5 и сенс 3 с руут права въпреки че даунгрейд-нах на 2.3.3 със сенс 2.1?
Ами има. В XDA има оригинален ром 2.3.5 с 3,0 и рутнат. Намери го там.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
#24

Здравейте, от доста време чакам някакви ъпдейти за моето DHD...и нищо. Май се ориентирам вече към руут. Проблем ли е, че номера на софт-а ми е 2.50.110.5? Досега не съм срещал някой да коментира такъв. Инъче все още си стоя със версия 2.3.3 и сенс 2.1.
Цитирай
#25

***** майка му *****. След 4 дни минах през всички теми за буут, тази е третата, и последната, на която успях да го руутна. Бахти! Даже забравих защо започнах. Big Grin
Сега ще съм ви безкрайно благодарен да ме насочите как се използват различнте ромове, а да не чета сам, за да го прецакам отново телефона. При оригиналния ъпдейт на 3.12 софтуерът, бяха оправили камерата значително откъм снимане. Сега съм отново на 2.50, знаете ли дали с някой ром ще снима по-добре? Иии какви като цяло са превилегиите сега? Благодаря ви.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)