Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] -.¸¸.·´¯ Samsung Galaxy Note II N7100 CWM Recovery & Root & CF-Auto-Root ...
#76

• Ползвайте Triangle Away, за да ресетнете flash counter-те и веднага извадете батерията като започне рестартирането
• Влезте в recovery и направете wipe и веднага извадете батерията като започне рестартирането
не мога да разбера, кога се вади точно батерията на първата и втората точка??? когато направих това с triangle away ми изписа на 3-тия ред, че е оффициал самсунг, а на 4тия модифиед (в даунлоад режима)

Секс, Купон и Музика! FB...
Цитирай
Аксесоари
#77

ъъъ това е грешка на превода,няма да я вадиш.
Цитирай
#78

добре сега какво да правя? сложих си от саммобиле фърмуер 4.1.2 . но гледам, че пак ми ги има титаниум бакъп и триангъл ауей, и като вляза в доунлоад, 3тия ред ми е оффициал а 4тия е къстъм?

Секс, Купон и Музика! FB...
Цитирай
#79

Изтегли си последния Triangle away и почисти с него. Не си прави експериментите с ваденето на батерия. Просто следвай указанията на програмата. Както преди няколко дни ти писах, вземи почети малко, вместо да ръчкаш безразборно! Всичко е написано. Що се отнася до програмите, вече трябваше да си разбрал че флашването при нашите апарати запазва всичко, освен ако не му направиш ресет.
Естествено вече си загубил роот достъпа ти, за това трябва отново да роотнеш с один и cf-autoroot. След това Triangle away фактори ресет.
Цитирай
#80

Искам да сложа този Wicked Rom , можете ли да ми кажете Стъпка по Стъпка как става, като на най-тъпият човек в форума Big Grin

Секс, Купон и Музика! FB...
Цитирай
#81

Вчера констатирах нещо, което може да послужи в бъдеще някому. Бях сложил рутнат тар ром с Один от хда. В последствие с Один му качих къстъм рекавъри и си флашвах разни къстъм ромове. Реших да върна на стоков и ми направи впечетление че без да чистя броячите си показват нормал. Просто рестартирах 1-2 пъти. Че мисълта ми е че като не се рутва директно през один, май се запазва нормалното състояние

Samsung Galaxy Note II N7100, Beidou Little Pepper Q1\ LA-Q1
Цитирай
#82

Ако роотваш с мобилния Один, нормално е да не ти отчете брояча. Написано е в темата за занулявне на броячите.
Цитирай
#83

Не, никога не съм ползвал мобилен Один, просто качвам рутнат стоков от хда

Samsung Galaxy Note II N7100, Beidou Little Pepper Q1\ LA-Q1
Цитирай
#84

да така е има тема в хда за предварително рутнати ромове за всички региони. много съм доволен защото няма къстъм риковърите имразни други схеми. Флашвам си с мобилния один разни работи и всичко е 6

Samsung Galaxy Note 3 White STOCK JB 4.3
Цитирай
#85

Имам един малко тъп въпрос.. Роотнах телефона,после сложих и рикавъри, а сега трябва ли ми някаква програма, за да трия вградените програми.На Нео-то преди си качвах Root Explorer ?
Цитирай
#86

титаниум бекъп, за триене ти върши работа и нормалната версия.
Цитирай
#87

Роот експлорър също върши прекрасна работа, щом си свикнал/а, но с ТБ е по лесно
Цитирай
#88

А след като руутнах телефона мога ли да добавя още приложения за функцията с раздделянето на екрана на две ?
Цитирай
#89

Има теми в които е писано за това и тази не е една от тях!
Цитирай
#90

Да не би да е сбъркано името на папката с имей номера? Инсталирах си Root explorer но папка с име "efc" не виждам, вместо това имам папки "efs" и "etc"
Цитирай
#91

Това което виждаш, са правилните имена на папките. Къде е писано за efc /може би е техническа грешка в изписването/
Цитирай
#92

Следвайки инструкциите си върнах от преди направено копие стоковия РОМ. Той е с авто руут. Слагам triangle away в телефона влизам в рекавъри и стартирам zip файла. Да ама не- дава ми verification error. Къде греша? ПРочетох че трябвало сток рекавъри-е да ама тогава нямам рут и избор на файл за инсталация. Да не би проблема да е в моя триъгълен файл? Smile Има ли го като apk? И ако някой сподели работещ такъв ще съм благодарен :cheers:

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#93

Каква е целта на упражнението?
Това дето го правиш ,няма начин да стане.Ако съм разбрал правилно действията ти.
Цитирай
#94

Целта е връщане на телефона във вида му при покупката от магазина, след което в сервиз поради проблеми с работата на акцелерометъра. Ще бъда благодален за съвет. Имам направено копие на оргиналния РОМ непосредствено след рутването му с CF-Auto-Root-SGN2. Извинявам се ако предишния пост е неразбираем-едно че беше късно, второ бях на работа и трето изнервен от необходимостта да се праща на сервиз.

PS: След сутрешно кафе и малко ровене в нета телефончето е във вид от магазина. :coffee: Остава да реша кога да го дам за поправка :confused:

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#95

Включвате телефона в download mode като го изключите и след това задържите volume-down + home + power докато се включва. над 10 пъти опитах и не става .. телефона ми се включва както обикновено Sad някакви идеи ? :O
Цитирай
#96

St0kata написа:Включвате телефона в download mode като го изключите и след това задържите volume-down + home + power докато се включва. над 10 пъти опитах и не става .. телефона ми се включва както обикновено Sad някакви идеи ? :O

Нищо не разбрах,за това в българския език са измислени - точки ,запетайки и т.н.
Какво се опитваш да направиш,ако не е тайна.
Цитирай
#97

Купих си телефона миналата седмица,но ми е със андроид 4.1.9.До тук добре,само че не мога да го направя да използва интернета от сим картата .. само с Wi-Fi работи.Поразпитах приятели и те ме посъветваха да си сложа най-новия андроид,защото този е стар и вероятно има бъгове.Прибрах се,изтеглих нужните файлове и програми,но като започнах установих проблем ... задържам долния бутон за звука + пауър бутона + хоум бутона , но нищо не ми се отваря Sad или си прави скриинсейвър или ако е изключен и ги задържа просто си се включва.И сега фактически не знам какво да правя !? Cry Ако можете да помогнете ще съм ви много благодарен !
Цитирай
#98

St0kata написа:Купих си телефона миналата седмица,но ми е със андроид 4.1.9.До тук добре,само че не мога да го направя да използва интернета от сим картата .. само с Wi-Fi работи.Поразпитах приятели и те ме посъветваха да си сложа най-новия андроид,защото този е стар и вероятно има бъгове.Прибрах се,изтеглих нужните файлове и програми,но като започнах установих проблем ... задържам долния бутон за звука + пауър бутона + хоум бутона , но нищо не ми се отваря Sad или си прави скриинсейвър или ако е изключен и ги задържа просто си се включва.И сега фактически не знам какво да правя !? Cry Ако можете да помогнете ще съм ви много благодарен !
Пич, сигурен съм, че всеки четящ постовете ти в тази тема, се е затруднил адски, да разбере как и за какво точно търсиш помощ! Направи си труда преди да пишеш, да провериш къде го пишеш и дали "случйно" твоя проблем не го е имал някой друг, който вече е отворил тема по въпроса и всичко, което те интересува е разисквано отдавна там!

А сега към проблема ти! Това, което най - верочтно се опитваш е да влезеш в Download menu. Това става, като изгасиш телефона и ПЪРВО НАТИСКАШ VOLUME DOWN БУТОНА (без да го пускаш), СЛЕД ТОВА, БЕЗ ДА ПУСКАШ ПЪРВИЯ БУТОН, НАТИСКАШ HOME БУТОНА (без да го пускаш) И НАКРАЯ НАТИСКАШ POWER БУТОНА (без да го пускаш)! Като цяло, след всичкото натискане на бутони, пръстите ти трябва да са натиснали въпросните три бутона в гореописаната последователност и без да ги пускаш държиш така, докато не ти излезе черен екран с разни натписи, като най - отгоре трябва да пише WARNING! Тогава натискаш еднократно бутона за усилване на звука и попадаш в Download menu! От тук нататък спокойно можеш да си флашнеш там каквото са ти казали приятелите (дано знаеш какво правиш).

Наслука!

HTC EVO3D
Samsung Galaxy Note II
Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#99

Power бутона се натиска последен. В дънлоуд моуд се влиза от изключен телефон. И Андро 4.1.9???
Ако това е действително Nоте 2, може би трябва да четеш малко по-внимателно.
[box]• Включвате телефона в Download mode като го изключите и след това задържите Volume-down + Home + Power докато се включва.[/box]
Цитирай

vladdark написа:Power бутона се натиска последен. В дънлоуд моуд се влиза от изключен телефон. И Андро 4.1.9???
Ако това е действително Nоте 2, може би трябва да четеш малко по-внимателно.
[box]• Включвате телефона в Download mode като го изключите и след това задържите Volume-down + Home + Power докато се включва.[/box]
Може и от включен. Просто задържа бутоните и не пуска (пробвал съм). Иначе ... бог да му е на помощ Angel

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)