Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всичко за HTC Wildfire S в една тема
#1

[highlight=green][FAQ] Често Задавани Въпроси[/highlight]
Въпрос: Мога ли да си руутна телефона?
Отговор: Да, но трябва да е с S-OFF (свалена защита на буутлоадъра).

Въпрос: Как да направя телефона си S-OFF?
Отговор: За момента единствения вариант за GSM телефони е чрез устройство, наречено XClip. Прави се от няколко човека във форума, като аз лично препоръчвам колегата UnlockHTC. Ако телефонът ви е американски (работи в CDMA мрежи, а не GSM) има няколко варианта.

Въпрос: Ще има ли скоро S-OFF за HTC Wildfire S по-натам?
Отговор: Може би. Няма нищо сигурно като информация.

Въпрос: Колко е вътрешната памет на телефона?
Отговор: 150MB.

Въпрос: Има ли Flash за нашия телефон?
Отговор: И да, и не. Пълната версия на Flash не се поддържа от нашия телефон, но няколко китайски разработчици са направили "лека" версия, която е подходяща за ARMv6 процесори, с какъвто е и Wildfire S.

Въпрос: Имам проблем с HTC Sync. Не работи!
Отговор: Пазете вътрешната си памет със повече от 20MB свободни. Само тогава работи.

Въпрос: Живота на батерията ми е много кратък, какво да правя?
Отговор: Попринцип батерията на смартфона държи от ден (при много ползване) до два-три дена (ако не се ползва много). Ако е по-малко от това трябва да си вземете нова батерия. В eBay има много избор, ако не желаете да дадете $47 за батерия от сайта на HTC. Ако желаете батерия с по-голям капацитет търсете такива, които са с по-голям размер. Те са с допълнително задно капаче. Ако видите оферта за батерия с размери като на оригиналната, но пише, че е с по-голям капацитет не вярвайте. Най-добрата според мен е 3500MAh от eBay. :thumbup:


[highlight=green]Как да ъпдейтнем телефоните си до Android 2.3.5 със Sense 2.1 и нов Lockscreen[/highlight]
Ъпдейтът е напълно официален и е пуснат от HTC, т.е. НЯМА да наруши гаранцията ви! Попринцип трябва да го получите от Настройки>>За телефона>>Софтуерни актуализации>>Проверка сега (на английски Settings>>About phone>>Software updates>>Check now). Ако по една или друга причина не можете да ъпдейтнете по този начин и показва, че няма по-нови версии сега ще ви покажа как да ъпдейтнете телефона си. Преди за започнете си направете бекъп на информацията, която е на телефона (SMS-и, тел. номера, приложения и др.), защото този ъпдейт ЩЕ ИЗТРИЕ ВСИЧКО на телефона (картата с памет и SIM картата остават непокътнати).
  1. Изтеглете това.
  2. Разархивирайте файла.
  3. Копирайте файла rom.zip от разархивираната папка в нова и го преименувайте на PG76IMG.zip.
  4. Сложете този файл в основната директория на картата с памет на телефона (без да е в никакви папки).
  5. Изключете телефона (преди това трябва в Settings>>Power>>Fast boot / Настройки>>Захранване>> Бързо първоначално стартиране да е махнато тикчето).
  6. Включете телефона като задържате копчето за намаляне на звука и натиснете бутона за включване.
  7. Изчаквате телефона да открие ъпдейта и следвате инструкциите.
Ако телефонът ви е брандиран към някой оператор трябва да се използва Gold card (виж по-долу). След ъпдейта телефона ще изглежда така:

[highlight=green]Дебрандиране на телефона[/highlight]
Ако телефонът ви е брандиран към някой оператор може да го дебрандирате посредством следните няколко стъпки. Преди за започнете си направете бекъп на информацията, която е на телефона (SMS-и, тел. номера, приложения и др.), защото предполагам, че ЩЕ СЕ ИЗТРИЕ ВСИЧКО на телефона (картата с памет и SIM картата остават непокътнати).
  1. Направете си Gold Card.
  2. Изтеглете архив за Европейката версия на официален ROM за Wildfire S. За предпочитане е най-новия, който съм дал по-горе. (линк)
  3. Разархивирайте файла.
  4. Копирайте файла rom.zip от разархивираната папка в нова и го преименувайте на PG76IMG.zip.
  5. Сложете този файл в основната директория на картата с памет на телефона (без да е в никакви папки).
  6. Изключете телефона (преди това трябва в Settings>>Power>>Fast boot / Настройки>>Захранване>> Бързо първоначално стартиране да е махнато тикчето).
  7. Включете телефона като задържате копчето за намаляне на звука и натиснете бутона за включване.
  8. Изчаквате телефона да открие ъпдейта и следвате инструкциите.


[box]
[highlight=green]Официални ROM-ове[/highlight]
Всички официални ROM-ове за телефона към момента - тук. Следете внимателно означенията!! Нас ни интересуват само RUU_Marvel_HTC_Europe... ROM-ове. Wink


[highlight=green]Custom ROM-ове със Sense[/highlight]
ОСТАРЯЛ [ROM]Wildfire S -JikantaruROM XE|Sense2.1|DATA2SD|HighQuality & Performance 10-30-11
ОСТАРЯЛ [ROM][Port] Salsa Port 101[+SENSE 3.0 GOODIES][FAST|SMOOTH|ASIA-EURO|DATA2SD]
ОСТАРЯЛ [ROM] JikantaruROM v1.1 Euro version
ОСТАРЯЛ [ROM][DEV][★Sense2.1★][Oct 3]JikantaruROM V1.1 | Stock | Rooted | FAST | STABLE
ОСТАРЯЛ [ROM][Rooted]Neo_moded_rom_v1.0(with most of languages) For HTC Wildfire S (marvel)
ОСТАРЯЛ [ROM release] Wildfire S small Leizi 8-24-11
ОСТАРЯЛ [ROM-DEV] WildSpirit 0.42 Custom rom based on HTC_Europe_1.33.401.2
ОСТАРЯЛ [ROM][2011-09-04] PASO-0.2_Marvel-1.35.707.3 for Wildfire S (rooted)
[WIP] [ROM] SSROM "Simon'sStock"
[ROM FAMILY] SenseMOD


[highlight=green]Custom ROM-ове без Sense[/highlight]
[ROM][STABLE] Unofficial CyanogenMod 7.2 for HTC Wildfire S
[ROM][NIGHTLY]Unofficial Cyanogenmod 7.2.0-RC0-marvel-KANG
[ROM][DEV]Porting Ice Cream Sandwich


[highlight=green]KERNEL[/highlight]
[KERNEL] Custom kernel for sense WS ROMS
[OC Kernel] Stock 2.6.35.10-g60b2609-g6a378cf-dirty
Към момента и двата са подходящи за Андроид 2.3.3, а не са за 2.3.5!!

[highlight=green]RADIO[/highlight]
[Radio] Wildfire S Radio Files (only with S Off)[/box]


[highlight=green]Най-добрия съвет за спестяване на батерия[/highlight]
Отворете dialer-а (Phone) и въведете *#*#4636#*#*. Изберете "Phone information" / "Информация за телефона" и превъртете до най-отдолу. В "set preferred network type" / "задаване на предпочитан тип мрежа" изберете "GSM auto (PRL)". Това е всичко и можете да се върнете към началния екран с бутона Back. Това не влияе на функционалността на телефона, все още си се свързва към 3G мрежи. Това, което прави е, че при слаб сигнал на 3G, за разговор или SMS-и превключва на 2G. Оригиналният съвет на английски може да видите тук.


[highlight=green]Лесен начин за активиране на App2sd за повече приложения[/highlight]
Първо и много важно - НЕ ИЗИСКВА РУУТ. Ето как става:
  1. Трябва да изтеглите android sdk (но не го инсталирайте).
  2. Включете телефона към компютъра и включете USB debugging на телефона.
  3. На компютъра си отворете cmd.exe.
  4. Използвайте комантата "cd", за да въведете папката "platform-tools" (в по-старите версии само "tools"), която се намира във sdk-то.
  5. Напишете "adb shell pm setInstallLocation 2".
Всичко трябва да е готово. Сега може да проверите, че приложенията, които не сте можели да преместите на картата вече може да се преместят.
Запомнете две важни неща:
  1. НЕ местете Widget-и на картата с памет!!
  2. Системни приложения (като Facebook и Gmail) НЕ могат да се изместят на картата без S-OFF.
Оригиналната тема в xda - тук.

Код:
// остават:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1195275
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1213229

[highlight=red]АКО НЕ ОТКРИЕТЕ НЕЩО В ТАЗИ ТЕМА ПОГЛЕДНЕТЕ И ТУК: [/highlight]
https://www.androidbg.com/forum/topic173...id-os.html
https://www.androidbg.com/forum/topic125...droid.html

ПП: Чуствайте се свободни да задавате своите въпроси в тази тема, стига да не е отговорено вече. Всяка нова информация е полезна и ще я добавям в това мнение! Smile

Xiaomi Redmi Note 4G | http://mowned.com/iwan
Цитирай
Аксесоари
#2

Някакви скрийнове може ли да пусне някой от ъпдейта, интересува ме какво е различното на заключването? Lock
Цитирай
#3

Направо клипче
[video]http://www.youtube.com/watch?v=m2KAoUKr8jw[/video]

Xiaomi Redmi Note 4G | http://mowned.com/iwan
Цитирай
#4

Браво отново, IwaN.. Бих казал, че си един от най-отговорните и заинтересовани притежатели на телефона.. :thumbup: Мисля, че темата ще помогне на много хора и всеки ще споделя опит..


Offtopic Много ме е яд, че няма да получим ъпдейт до ISC.. Направо :angry: Днес един мой приятел, притежател на SE Arc, се сдоби с ъпдейта.. Доста му завиждам Big Grin

HTC Wildfire S --> LG G2
Цитирай
#5

Мерси. Добавих FAQ. Ще добавя още малко информация за root/custom ROM и решения на няколко от проблемите на колегите и ще помоля да стане важна Smile

Xiaomi Redmi Note 4G | http://mowned.com/iwan
Цитирай
#6

Чудесно, мерси! Качвам го. :cheers:
Цитирай
#7

+1 от мен за труда! :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Благодаря. Ако може да прочетете съобщението в края на първия пост и ако има някой, който може да ми помогне да го направи. :cheers:

Xiaomi Redmi Note 4G | http://mowned.com/iwan
Цитирай
#9

Въпрос: Има ли Flash за нашия телефон?
Отговор: И да, и не. Пълната версия на Flash не се поддържа от нашия телефон, но няколко китайски разработчици са направили "лека" версия, която е подходяща за ARMv6 процесори, с какъвто е и Wildfire S.


От скоро съм с телефона , бихте ли ми дали тази '' лека '' версия ? От къде мога да я сваля?
Цитирай
#10

Пробвай с този http://www.megaupload.com/?d=HC0QW68O и ако може напиши дали работи, че сега не ми се тества Smile

Xiaomi Redmi Note 4G | http://mowned.com/iwan
Цитирай
#11

Лесен начин за активиране на App2sd за повече приложения
''''Първо и много важно - НЕ ИЗИСКВА РУУТ. Ето как става:
Трябва да изтеглите android sdk (но не го инсталирайте).
Включете телефона към компютъра и включете USB debugging на телефона.
На компютъра си отворете cmd.exe.
Използвайте комантата "cd", за да въведете папката "platform-tools" (в по-старите версии само "tools"), която се намира във sdk-то.
Напишете "adb shell pm setInstallLocation 2".'''''''
Извинявам се ноооо стигам до точка 3 ииии до там,кое къде се пише и какво, нещо не разбирам и не мога да го направя.Как да използваме командата'' CD''и как се въвежда тая папка"platform-tools",мммм просто съм малко босичък,ако може малко по подробно

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#12

cd е команда за смяна на директорията в cmd (change directory). Не е задължително да имаш цялата програма. В оригиналната тема един потребител е качил архив fastboot, можеш да си го дръпнеш. Аз например си го разархивирах на работния плот, включих телефона както е указано (charge only/само зареждане), пуснах си cmd, въведох "cd desktop/fastboot/fastboot", написах онзи ред с командата и стана. Wink
Цитирай
#13

Едно голямо браво
Цитирай
#14

Много полезна тема, преди малко си качих новият ROM. Голямо благодаря, ако си от Пловдив или имаш път на сам имаш биричка :-)

Samsung Galaxy Note
Цитирай
#15

Благодаря. Нямам път към Пловдив засега, но благодаря за предложението. :cheers:

Xiaomi Redmi Note 4G | http://mowned.com/iwan
Цитирай
#16

Един блог със игри (повечето от gameloft и са HD) за HVGA и QVGA резолюция. Не съм пробвал всички, но повечето стават на Wildfire S. Sims 3 не тръгна, но можете да я дръпнете от описанието на клипа. Като я инсталирате, сваляте данните с Wi-Fi и играете. :thumbup:

Blog

[video]http://www.youtube.com/watch?v=qyF4f2fne3E[/video]
Цитирай
#17

tedo21 написа:cd е команда за смяна на директорията в cmd (change directory). Не е задължително да имаш цялата програма. В оригиналната тема един потребител е качил архив fastboot, можеш да си го дръпнеш. Аз например си го разархивирах на работния плот, включих телефона както е указано (charge only/само зареждане), пуснах си cmd, въведох "cd desktop/fastboot/fastboot", написах онзи ред с командата и стана. Wink
мерси колега нооо този FASTBOOT от къде да го дръпна в оригиналната тема в XDA няма такова пробвах по начина от там нноооо :facepalm: :unknw: изписва нещо от сорта ''daemon not instaled'

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#18

chokoooo написа:
tedo21 написа:cd е команда за смяна на директорията в cmd (change directory). Не е задължително да имаш цялата програма. В оригиналната тема един потребител е качил архив fastboot, можеш да си го дръпнеш. Аз например си го разархивирах на работния плот, включих телефона както е указано (charge only/само зареждане), пуснах си cmd, въведох "cd desktop/fastboot/fastboot", написах онзи ред с командата и стана. Wink
мерси колега нооо този FASTBOOT от къде да го дръпна в оригиналната тема в XDA няма такова пробвах по начина от там нноооо :facepalm: :unknw: изписва нещо от сорта ''daemon not instaled'
Намерих колега '''fastboot''от оригиналната тема направих каквото трябва аааа това се получи

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#19

Значи си готов, не си ли пробвал да преместиш нещо, което не е искало да се мести? Smile
Цитирай
#20

честно казано неее ,ще пробвам и ще пиша

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#21

IwaN написа:
[highlight=green]Как да ъпдейтнем телефоните си до Android 2.3.5 със Sense 2.1 и нов Lockscreen[/highlight]
Ъпдейтът е напълно официален и е пуснат от HTC, т.е. НЯМА да наруши гаранцията ви! Попринцип трябва да го получите от Настройки>>За телефона>>Софтуерни актуализации>>Проверка сега (на английски Settings>>About phone>>Software updates>>Check now). Ако по една или друга причина не можете да ъпдейтнете по този начин и показва, че няма по-нови версии сега ще ви покажа как да ъпдейтнете телефона си. Преди за започнете си направете бекъп на информацията, която е на телефона (SMS-и, тел. номера, приложения и др.), защото този ъпдейт ЩЕ ИЗТРИЕ ВСИЧКО на телефона (картата с памет и SIM картата остават непокътнати).
  1. Изтеглете това.
  2. Разархивирайте файла.
  3. Копирайте файла rom.zip от разархивираната папка в нова и го преименувайте на PG76IMG.zip.
  4. Сложете този файл в основната директория на картата с памет на телефона (без да е в никакви папки).
  5. Изключете телефона (преди това трябва в Settings>>Power>>Fast boot / Настройки>>Захранване>> Бързо първоначално стартиране да е махнато тикчето).
  6. Включете телефона като задържате копчето за намаляне на звука и натиснете бутона за включване.
  7. Изчаквате телефона да открие ъпдейта и следвате инструкциите.
Ако телефонът ви е брандиран към някой оператор трябва да се използва Gold card (виж по-долу). След ъпдейта телефона ще изглежда така:

Вчера имах проблем с телефона и при стартиране ми излизаше черен екран и чрез recovery си ъпдейтнах рома, обаче имам малък проблем.Опитах се да вляза в gmail акаунта, но ми изписва, че потребителското име и паролата са грешни.През компютъра си влизам и нямам такива проблеми.За това взех и инсталирах програмката "ErazzerFree" и си изтрих акаунта.След което пак добавих "Google" акаунта и пак се опитах да вляза, но не става.Пак същата грешка ми изкарва.След това взех и изтрих кеша на Market-а, но пак без резултат.После ми хрумна да инсталирам програмката от форума дето да си избера дали да се инсталира старата или новата версия, но пак без успехи.Влезнах си в акаунта чрез компютъра и от там си смених паролата, но пак същото.Четох някъде беше написано през телефона да се влезе в "YouTube" няколко пъти да се логна и излезна и след това да опитам в маркета, но отново не става.Някой пробвал ли е тоя ъпдейт и да не би да е от него проблема?!Иначе преди да ъпдейтна нямах никакъв проблем с Market-a.Също така ако някой помогне ще съм му много благодарен и се извинявам ако съм се отклонил от темата.

Edit: Колеги оправих проблема с логването цък.

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#22

Здравейте! От скоро имам htc Wildfire S
И ми показа,че мога да имам по-новата версия на android 2.3.5
и от тогава телефона ми почна да забива, да си прави каквото иска, понякога даже набира хора.. и зарежда бавно... За първи път съм с android, i незнам дали мога да върна старата версия на 2.3 или там която си е била. или да го нося в Germanos.

Може ли някой да ми помогне ???
Цитирай
#23

Rolleyes
Цитирай
#24

Опитай с reset.
EDIT : http://www.htc.com/www/help/htc-wildfire-s/ най-долу !
Цитирай
#25

Ultra1914 написа:
reaper22 написа:
Ultra1914 написа:когато го свързвам с компютъра, не се появява лентичката :unknw:
показва ми че е свързан в контрол панела на компютъра,но не излиза устройството в Моят Компютър.Дори батерията се зарежда.Има ли други начини да се добера до паметта на телефона чрез компютъра Rolleyes
В Settings/Connect to PC имаш ли отметка на Ask me. Също там от менюто Default connection type, ако избереш Disk Drive всеки път като като връзваш тела към компа ще ти монтира мемори картата.

мина доста време откакто ми се появи този проблем.Единственото решение което виждах,бе да възстановя заводските настройки не телефона.Преди 3-4 дни когато за последно го свързах към компютъра сложих отметката на ,,Само зареждане,, и го оставих така.Днес реших да си прехвърля няколко песни и снимки към компютъра и проблема отново изникна.Свързвам го към компютъра,компютъра издава сигнала,че е вкарано у-во(винаги го прави,дори и когато слагам мишката),но не излиза,че е разпознато ново дисково у-во.Влизам в телефона на ,,свързване с компютър,, и видях,че отметката си е на ,,масова памет,,.Стартирам ейчтиси сунк,но не ми намира телефона.Не ми се иска да възстановявам заводските отново.Предложете какво да правя,не знам вече....иде ми да го хвърля през прозореца тоя телефон :/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)