Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Информация относно откраднати/изгубени устройства / списък с IMEI

Здравейте,
за мое голямо съжаление ще трябва и аз да пиша в тази тема. Днес 23.02.13. в магазин "Jumbo" Люлин/София, ми изчезна телефона HTC Desire HD. Не знам дали съм го изгубил или са ми го откраднали, но е факт че след като звъннах на жена ми от телефона даде няколко пъти свободно и после го изключиха. =(
Опитах да инсталирам програмата "Plan B" но до момента никакъв резултат. Утре ще ида да подам жалба в полицията. Като гледам на някои от вас са намерени телефоните, дано и моя намерят.
IMEI: 352668049391459
Цитирай
Аксесоари

здравейте,
откраднат телефон в София NOKIA експерес мюзик с IMEI 358253036707969 черен с червен кант и моля за съдействие ако може да се проследи от оператора отказаха.

с вивакомска карта е
Цитирай

Искам да попитам има ли смисъл от приложенията за загубен телефон, ако картата е сменена или е изключен? Доколкото останах с впечатление от характеристиките на приложенията, които четох, ако картата се смени са безполезни, а при откраднат телефон това е първата работа...Или ако се зададат заводски настройки?
Цитирай

Темата е поразчистена от излишни мнения, моля въздържайте се в бъдеще от подобни изяви!
Благодаря!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Здравейте и от мен,

На 30.03.2013г. ми изпадна телефона в таксито с което се прибрах до вкъщи /ОК такси/.
Телефона е SAMSUNG GALAXY NOTE 2 с IMEI: *354833/05/469973/7* .
На сутринта веднага си спрях картата от оператора (Виваком) и подадох жалба в най-близкото полицейско районно управление.
Лошото е че не си спомням номера на таксито.
Но звънях в центалата на ОК Супертранс естествено там никой не е обявил че е загубен телефон.
Телефона беше с алуминиев протектор http://www.ebay.com/itm/281029652034?var...1439.l2649
Дано да успеят да помогнат от полицията Sad
Цитирай

Отивай до централата на ок супертранс и ги накарай да ти намерят човека който те е возил и курса който си направил. Те се чекират на определени места и може да се проследи. Така сме намирали изгубен телефон. Дано имаш късмет. Не че може да се докаже, че шофьора го е взел, а не някой следващ пътник, но все пак пробвай. Успех!

Choosing...
Цитирай

Оказа се че имам доста въртрешни контакти ще го проследят и по маршрута.
Днес си взех същия телефон чисто нов дано се намери и стария Smile
Цитирай

Поредните намерени телефони! При откраднат мобилен телефон незабавно подайте Сигнал в най-близкото РУ"Полиция", заедно с кутията и гаранционната карта!

REALME X2 PRO DUAL SIM 128GB 8GB
Цитирай

Здравейте, да ви се оплача и аз. Снощи в магазин Калиопе в Мол София ми откраднаха нексуса Cry Cry Cry
От магазина ми се подиграха, буквално, продавачката ми се смееше в лицето, като я попитах: Някой дали не й е предавал загубен телефон, а относно камерите-били сложени, но не работели.
Вярно е, че не са длъжни да ни пазят личните вещи, но ако се случи нещо по-сериозно в магазина, всякакви луди има, особено по моловете, как няма да работят камерите???
Подадох до час жалба в полицията, изключих си картата, но жалкото от цялата работа беше, че след мен в пробната влезна една възрастна жена и явно тя го е взела, защото телефона звънеше 1 час след това и явно дамата не е знаела как да го изключи.
Сега си чакам да ми върнат и без това счупения телефон, защото на всичкото отгоре беше дефектен, изключваше се сам, когато си иска и блокирваше от време на време. Явно не ми вървеше с този телефон.
От Вашите публикации тая надежда това да се случи.
Цитирай

Напиши IMEI на телефона, да се има предвид, когато някой тръгне да купува

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Здравейте!

Вчера ми откраднаха телефона. Sad
Подадох жалба в полицията. НО телефона е купен от Англия, поради което нямам документи и съответно IMEI. Sad От полицията казаха, че без IMEI няма да го намерят. От мтел казаха, че имат IMEI само на закупените от тях телефони, което не е вярно, но отказват да ми го дадат във всеки случай. Нямам кутия, нищо.

Има ли начин да си видя IMEI от софтуера, който използвам на компютъра? Имам Snapea и HTC Sync manager? Имате ли други идеи откъде мога да го намеря?

От полицията щели да започват да го търсят... във вторник. Междувременно реших да опитам и аз.

Та ето какво се случи и какви въпроси възникнаха в мен:
1. GPS-a и Wi-Fi си ги включих точно преди да ми го откраднат, затова си изтеглих Plan B for backup, което е индийската версия на Plan B. За съжаление, последната не е съвместима с телефона ми.

*Успях* да инсталирам програмата, но нищо не се получи. Та въпросът ми е: Ако в Google Play ми пише, че програмата е инсталирана, това така ли е в действителност?

Подозирам, че телефона ми е онлайн, защото ми казват, че получавам съобщенията в whats app.

2. Последната локация в Google Latitude ми е отпреди 12 часа, което пък сигурно ще рече, че GPS-a не е включен.
3. Тази сутрин, понеже спях все още (и реших,че трябва да помогна на крадците.. :| ) си спрях достъпа през Google account-a (revoke access) и не разбирам как все още мога да "инсталирам програми" дистанционно.
4. Имам JuiceDefender. Дали той ми е спрял GPS-a?

Единствената ми надежда е, че, ако телефона ми е онлайн, онзи който го е взел, си няма представа какво прави. Освен това ми го откраднаха на едно изложение на занаятите, на една сергия, където бяхме около 15 жени и никакви тъмни субекти не се виждаха наоколо...

Между другото съм от Пловдив. Ако случайно знаете къде обикновено отиват такива телефони (предполагам по заложните къщи), ще съм благодарна да споделите.

Ако все пак мога да инсталирам някакви програми, моля насочете ме, защото батерията ми има живот още 5-6 часа най-вероятно.

Ще съм ви изключително благодарна за всякакви мнения и съвети, различни от "търси си нов" . Smile
Цитирай

Можеш да си видиш IMEI, като се логнеш с gmail акаунта си тук:

https://www.google.com/dashboard/

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Ще те разочаровам,но полицията няма да си мръдне пръста за телефон,без документ за собственост-абсолютно гарантирано!От тук нататък ти остава да да си го търсиш по заложните къщи,където също не можеш да докажеш,че е твой...съжалявам,че звуча така песмистично,но собствеността се доказва с документи и без тях нищичко не можеш да направиш,поне не и законно.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай

Безкрайно много ти благодаря!!! :bow:

Сега ако и полицията си свърши работата, ще си намеря телефончето Tooth
Цитирай

Слях ти темата с тази, защото е предназначена за информация за откраднати телефони, можеш да видиш какво са правили колегите, а можеш и да си напишеш имея, за да може евентуално ако попадне някой на телефона да сигнализира. Пожелавам ти успех, въпреки, че не вярвам да стане нещо с полицията.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай

dessyteneva написа:Слях ти темата с тази, защото е предназначена за информация за откраднати телефони, можеш да видиш какво са правили колегите, а можеш и да си напишеш имея, за да може евентуално ако попадне някой на телефона да сигнализира. Пожелавам ти успех, въпреки, че не вярвам да стане нещо с полицията.

Благодаря, не я намерих тази тема, когато потърсих първоначално. От полицията обещаха уж да го потърсят. Не знам, и аз не им вярвам особено, но освен това и обиколка по заложните къщи не се сещам какво друго бих могла да направя.

Единствено все пак искам да разбера дали телефонът ми е действително онлайн. Може ли някой да ми отговори със сигурност дали когато инсталирам програми дистанционно и пише "Installed" в Google play наистина са инсталирани или просто така си пише.

Благодаря ви за отзивчивостта! Smile

О, да. HTC One S IMEI 359901041550860 Не си го купувайте, моля. Smile
Цитирай

Би следвало, като пише инсталирано, да е инсталирано, друг е въпросът доколко ще сработи.

Полицаите, да пуснат искане за разпечатки до мобилния оператор по абонатен номер, там го пише имея.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

jorrddan написа:Би следвало, като пише инсталирано, да е инсталирано, друг е въпросът доколко ще сработи.

Полицаите, да пуснат искане за разпечатки до мобилния оператор по абонатен номер, там го пише имея.

Да може да се разбере IMEI номера, но гаранция, касова бележка, кутия, като няма, нямаме доказателство, че мобилният телефон е на лицето с този мобилен номер (дет се вика черно на бяло). И да се намери на кого ще се върне като не се знае собствеността. Това, че в определен период от време го е ползвало лицето Х не означава, че е негов. Иначе казано няма доказателства, че този телефон е на това лице, няма данни за собственост. Така, че като купувате телефон, винаги го вземайте с необходимите документи или поне с кутия. Малко вероятно е да е откраднат с кутията, а и винаги на нея е и IMEI номера.

REALME X2 PRO DUAL SIM 128GB 8GB
Цитирай

Здравейте,
Вчера ми откраднаха телефона - HTC Desire X, IMEI 358835046385479
Подал съм оплакване в 1-во РПУ София.
Отличителни белези:
Телефона беше бял, но аз му купих черен панел и сега е черен със сребрист кант на дисплея (оригинално черните са с черен). Освен това от едно изпускане му остана вдлъбнатина горе в ляво на алуминиевия кант над дисплея. Горе вдясно също има лека драскотина от изпускане). Телефона беше с 8ГБ карта (която едва ли ще си остане вътре де).
Цитирай

Здравейте,
За съжаление и аз ще пиша в тази тема. Откраднаха ми телефона - HTC One X, сив, без никакви белези, много добре запазен. От Пловдив съм, подадох оплакване в полицията.

IMEI *53426059781856
Цитирай

Здравейте!
Откраднат в "Тракия", Пловдив, телефон samsung GT-S7500 IMEI: 354357053871972
Last activity seen on: Apr 9, 2013
Подадена жалба в полицията, никакъв резултат до момента.
Телефонът бил на цена под 2 мин.раб.заплати и не можело да се изиска прокурорска заповед.
Картата беше на Мтел.
Ако Ви попадне информация, моля, споделете.


P.S. Вчера бях в полицията на разпит, повдигнато е досъдебно производство за кражба от прокуратурата!
Най-накрая! Сега вече ще уведомят мобилните оператори.
Цитирай

Здравейте, и аз да се запиша с откраднат телефон,Sony Xperia Z IMEI 35576205-766461-3 откраднат от гр.Бургас.Пусната е жалба в полицията ,но 1 месец нямам никаква информация ,телефона е нов закупен на изплащане на 30.04.2013г .
Цитирай

Здравейте,
За съжаление и аз се присъединявам към клуба на хора с откраднати андроиди.Аз съм от София, и моят изчезна днес, когато се качвах в автобус 111, в Младост 2, на спирката на Вероната.Предполагам, че или е изпаднал докато съм се качвала и някой го е взел,или е бил откраднат в автобуса.Моделът е : Samsung Galaxy S 3 mini - La fleur , IMEI : 356507 -05- 902660-3 .
Цитирай

Здравейте,
Дано да не се приеме като спам, но от известно време си търся телефонче(употребявано), а се притеснявам да не попадна на някое крадено устройство. Винаги проверявам ИМЕИ-те тук, но се чудех дали няма някакви специализирани сайтове за проверка, дали телефона не в Black list. И още нещо - ако телефона е внесен от Англия, има ли начин да се провери дали не е откраднат от там и не е в тяхната Black list?
Мерси предварително и се извинявам, ако коментарът ми не е на правилното място.
Цитирай

Здравейте, съжaлявам, че възраждам тази стара тема. Преди 4 дена ми откраднаха телефона, Sony Ericsson Live With Walkman, гледах в продавалника дали няма да се появи някой телефон като моя в региона, появи се и аз силно подозирам, че това е моя телефон, защото се обадих на номера даден там и се направих нали на купувач и 2 мин след като свърши разговора изтри обявата, после аз го намерих в фб, щото му беше доста пълен профила в продавалника и му писах да ми докаже понякакъв начин, че е наистина негов. 1 - во твърди,че е купуван от глобул и нали кодиран, а моя е от мтел и нали ми праща снимка на кутия: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...00dc3bbb7a , която е кропната от тва клипче според мен : http://www.youtube.com/watch?v=227L_Umt3mk иии нали аз му викам ма твоя да не е черен и той ми прати още една снимка : https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...521a013f8c и отново предполагам, че е от нета .. някой от глобул който си е взимал телефон да каже дали това е стикера , който слагат там на телефоните, за да го чукнат на касата.. ще бъда много благодарна да изкажете вашите мнения.. инч телефона е регистриран в РПУ-то
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)