Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root на stock 2.2 + Recovery + CustomRom - Инструкции и инсталация
#1

[h]Всичко което правите е на ВАШ собствен РИСК! Не отговарям за брикнати или повредени телефони![/h]



Цитат:Необходими файлове: flash_image.zip за рекавъри, Recovery.img, RecoveryManager_v0.34b.apk


Направете си бакъп на програмите и да започваме... Big Grin
I Руутването:
Прочетете тази - https://www.androidbg.com/SuperOneClick новина.

II Рекавъри:
За достъп до него - изключвате телефона и натискате "Бутона за намаляне на звука + Хоум (къщичката) + Бутона за включване"



Оригинални теми: XDA - Prime v2, Custom Recovery

Темата беше разчистена, макар и в толкова ранен етап, в нея всичко е обяснено и написано, така че ще помоля хората, които нямат нищо с телефона да не пишат! Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
Аксесоари
#2

[h]Megatron v1 - Custom ROM[/h]
DOWNLOAD




I Инсталирайте a2sdFroyo, за да нямате проблеми с апп2сд, и за да не разделяте картата! (препоръчително)

[spoiler=Разделяне на картата на партишъни (по желание, за напреднали Wink ):]
Ако не искате да използвате горния апп, а искате да ползвате app2sd чрез разделяне на картата на партишъни, направете следното:
1. Сваляте и инсталирате MiniTool Partition Wizard
2. Маунтвате сд, стартирате програмата, триете съществуващия партишън (десен бутон - delete) и правите нови (десен бутон - create или горе от иконките):
Файлова система "FAT" - ако сд е 2гб или по-малко
FAT32 - 4гб и нагоре
Като FAT(32) ВИНАГИ се прави първи Smile
После си правите ехт2, който зависи от вас колко голям да е Smile Но като цяло направете го около 400-500mb, може и по-малък Wink
Партишъните ги направете Primary, за да нямате проблеми Smile[/spoiler]

III Backup + Wipe + Flash:
1. Правите си нандроид бакъп от рекавъри
2. Wipe data, cache, dalvik-cache, ext2 от рекавъри, за да избегнете проблеми Smile
3. Слагате .зипа в сд картата и през рекавъри цъкате "flash zip from sdcard" и избирате зипа на Рома, потвърждавате, Reboot и сте готови Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#3

Вече съм с 2.2.1.Първите впечатления са ми от квадрата,резултата преди беше 430т сега скочи на 940 Smile .

Довечера ще го разцъкам по-подробно.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#4

boboe написа:Вече съм с 2.2.1.Първите впечатления са ми от квадрата,резултата преди беше 430т сега скочи на 940 Smile .

Довечера ще го разцъкам по-подробно.
+1 Защото си първият, който се престраши. Кажи какво е променено, дай скрийншот, ако има нещо видимо различно, да допълним още малко темата Wink

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#5

Дайте линк към оргиналния ром.След като го изгасиш с този ром няма тръгване повече.Ще трябва да връщам стария или някой друг къстъм.Другата лошо на новия е че не ми вижда дяла на мемори картата който бях направил и всичко се инсталира на телефона.Лично според мен не си заслужава.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#6

Линкът към оригиналната тема е приложен.
В този момент имаш 2 избора - стоковия ром (дано имаш бакъп) или Megatron
Някой друг пробвал ли е, да не се е получила грешката само при теб?

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#7

И аз тъкмо сложих плюсче и видях, че нещо се е омазало. Според мен не е трябвало да си прави допълнителен ехт2 на картата, понеже фройо си има опция да мести почти всичко ръчно
Цитирай
#8

Попринцип в темата в xda, е описан начин чрез приложение (искащо руут) да не иска ехт2, а да си ползва функцията от фройото

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#9

Сложих мегатрона и на първо четене е доста добре.Няма го проблема с повторното зареждане,процесора е на 729мх.На квадрата направи 1225т. Smile
пс.Само не разбрах защо са нужни партишани в ехт2 и ехт3/за мегатрона/ след като и двата немогат да слагат приложения на тях?
пс2.Три пъти инсталирах рома от темата и винаги се получаваше проблима с стартирането след гасене на телефона.
TopGun,има ли начин да проверя дали ми работи app2sd и дали проблема с инсталирането на картата е от там?

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#10

Влез през руут екплорър в /system/app и погледни колко мб имаш свободни, ако имаш доста, значи е от ехт2/3 партишъна Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#11

Показва ми че от 148мв свободни са 41,а от картата съм заделил 800.
пс.Нека да добавя и още отзиви от мегатрона.
Работи без грешка и е страшно бърз,при разговори чумам и ме чуват чудесно,gps-са се връзва една идея по-барзо и накрая батерията ми пада по-бавна отколкото със стоковия/въпреки че процесора е с 129мх по-висока честота/.
Единствено трябва да намеря решение с app2sd и щастието ще е пълно. Smile

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#12

Това данни от руут експлорър ли са?
Ако не работи, инсталирай това, и можеш да изтриеш ехт2/3 Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#13

С a2sd Froyo Root стана,сега вече мога да кажа че рома си заслужава.Колеги качвайте го,няма да съжалявате.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#14

Добавих програмката в темата, сега последно да остане ли Prime v2 или да го сменя с Megatron? Инсталацията е еднаква Wink

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#15

Според мен е по-добре да остане само мегатрона,другия само ядове ще създава,а дори и да го нямаше проблема със стартирането пак е по-бавен.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#16

Готово. Ако някъде забележите нещо нередно - кажете Smile

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#17

Много ми направи впечътление , че Къстъм ромовете за optimus one излизат по - бързо от колкото за swuift-а иначе ъп за превода

𝕊𝕒𝕞𝕤𝕦𝕟𝕘 𝔾𝕒𝕝𝕒𝕩𝕪 𝔸𝟝𝟜
Цитирай
#18

Я нокой, който е успял успешно да си качи рома, д анаправи видео да видим, как върви, лаунчера, апп, игри и нещо такова, да предобием обща представа. Много съм любопитен и не знам да ли да си го качвам. Все още ми е твърде ценен, че д арискувам да го умъртвя, а и не разбирам чак толкова от качван ена ромовел

Lg P500   Optimus One
Onda V711
Цитирай
#19

Колега,от няколко дни сьм с мегатрона,и не виждам никакви недостатъци.Работи толкова бьрзо,колкто и галакси С с лагфикс.Слагай го няма да сьжаляваш.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#20

Отпада ли гаранцията? Много ми се иска да се пробвам, но ме е страх да не оплескам нещо.......
Цитирай
#21

Отпада, но винаги можеш да си флашнеш после оригинален ром.

HTC Sensation XE + HTC Desire 2.3.3 InserCoin 1.1.1 + LG Optimus One + Wave 525
Цитирай
#22

нов съм.. Ще съм много благодарен ако някой ми каже как се прави backup на rom-a Smile
ПС.Прочетох темата и не разбрах къде и кога слагаме новият ром (megatron)

LG Optimus one Android 2.3.3
Цитирай
#23

TopGun написа:III Backup + Wipe + Flash:
1. Правите си нандроид бакъп от рекавъри
2. Wipe data, cache, dalvik-cache, ext2 от рекавъри, за да избегнете проблеми Smile
3. Слагате .зипа в сд картата и през рекавъри цъкате "flash zip from sdcard" и избирате зипа на Рома, потвърждавате, Reboot и сте готови Smile
Това за бакъпа току-що го добавих, по-добре късно отколкото никога Big Grin

Mi 10 Lite 5G
Цитирай
#24

Мале гледам какво е написал топгън гледам (щот съм нов) и пак гледам и си блъскам главата в маста, абсолютно нищо не разбрах Big Grin

Lg P500   Optimus One
Onda V711
Цитирай
#25

И аз го сложих и за сега мога да кажа, че разлика има и съм много доволен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)