Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root/UnRoot + Recovery за Samsung Galaxy Wonder I8150 (Метода работи и за Galaxy XCover)
#1

Понеже имаше молба за такава тема, ето я и темичката. Smile Оригигиналната тема е от xda. Разгледайте цялата тема преди да правите каквото и да е. Има 2 начина за root и 2 за unroot. Задължително се unroot-ва по същият начин по който сте root-нали.

Най-лесният начин за проверка дали имате root е да проверите в менюто с програми, дали има програма Super user.
В допълнение на това можете да си инсталирате, която и да е програма от Маркета, която изисква root.

Всичко, което правите е на абсолютно ваша отговорност. Аз не нося отговорност, ако нещо се случи с телефона ви!

ROOTING

I Начин:

1. Свалете zip файла и го копирайте на SD картата.
2. При изключен телефон, задръжте бутоните както е показано:

[Изображение: Recovery1.jpg]
[Изображение: Recovery2.jpg]

3. Навигирайте с vol. down до apply sdcard:update.zip в Recovery менюто. (Разгледайте темата за Recovery, ако не знаете какво е)
4. Изберете с бутоните за звука update.zip и потвърдете с Home бутона. Изчкайте 5-10 секунди.
5. Изберете reboot system now и потвърдете с Home бутона.

Телефона ви вече има Root достъп.

II начин:

Rooting чрез (DoomLord v.3) (става през pc) (Windows only)

1.a. Отивате до Settings -> Applications -> Development -> и слагате отметка на USB debugging
1.б. Отивате в Settings -> Applications -> и слагате отметка на Unknown sources.

2. Свързвате телефона към PC и изчквате да се инсталират драйверите на PC-то.
3. Свалете zip файла и го запишете в произволна папка.
4. Стартирайте runme.bat as Administrator и натиснете което и да е копче.
5. Изчкайте от 3-6 минути. Програмата ще свърши всичко необходимо.
6. Ако получите съобщение "ALL DONE!!!" - значи имате Root достъп.
7. Може да се наложите да обновите Super User от Маркета.

__________________________________________________________________________________________________
UNROOTING

I начин:

Unrooting през Recovery

Използвайте този медод, само ако сте root-нали през Recovery (Първият метод по-горе).
1. Сваляте zip файла.
2. Задържате бутоните показани на картинката:

[Изображение: Recovery1.jpg]
[Изображение: Recovery2.jpg]

3. Навигирайте с бутоните за звука до apply sdcard:update.zip в Recovery. За да порвърдите, използвайте Home бутона.
4. Изберете с бутоните за звука unroot.zip и потвърдете с Home бутона. Изчакайте 5 секунди.
5. изберете reboot system now

Телефона ви вече трябва да е unroot-нат.

II начин:

UnRooting чрез (DoomLord v.3) (става през pc) (Windows only)
Използвайте този медод, само ако сте root-нали чрез (DoomLord v.3)


1.a. Отивате до Settings -> Applications -> Development -> и слагате отметка на USB debugging
1.б. Отивате в Settings -> Applications -> и слагате отметка на Unknown sources.

2. Свързвате телефона към PC и изчквате да се инсталират драйверите на PC-то.
3. Свалете zip файла и го запишете в произволна папка.
4. Стартирайте runme-UNROOT.bat as Administrator и натиснете което и да е копче.
5. Изчкайте от 3-6 минути. Програмата ще свърши всичко необходимо.
6. Ако получите съобщение "ALL DONE!!!" - значи имате UnRoot.

------->>>>> CLOCKWORKMOD RECOVERY v.5.5.0.4 за GALAXY W <<<<<-----

Има 2 начина:
1. Инсталация през Odin (по-лесен)
Вкарва се телефона в Download и на PDA се флашва този файл.
2. През adb се инсталира този файл.

Темата за Recovery в xda се намира тук.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Евала братле! :cheers: :thumbup:

Свалям ти шапка.Толкова се лутам да търся информация за този модел и тема бях пуснал и вече всичко има.

Благодаря ти :thumbup: :thumbup:
Цитирай
#3

аз съм с такъв и се чудя....да го руутвам ли да не го ли руутвам...иначе благодаря за темата. много полезно!

Huawei P9
Цитирай
#4

С помощта на update.zip от темата си root-нах и моя Xcover. Процедурата е абсолютно същата.
Цитирай
#5

Колега,здравей!Може ли да ми разкажеш как точно руутна Samsung Galaxy Xcover?А за да не спамим в темата,ще те помоля на лични.

Xiaomi Redmi Note 9s 6/128  Limited edition + Mi 10t Pro Lunar Silver. 
Цитирай
#6

А като се рутне разговорите и интернета стават ли безплатни? :whistle:
Дябола когато си няма работа си е*е децата! Devil

----------------------------------
Samsung Galaxy S9+
Цитирай
#7

мн добра теми4ка оба4е не6то телефона ми не иска да влезе в рековьри режим. Задържам бутоните както е показано а тои само се вклю4ва :wall: (Samsung Glaxy Wonder GT-I8150 ) проблема сигурно е в мен оба4е пробвах 2 пати и се нестава . :unknw:
Цитирай
#8

Обнових 1-ви пост с обяснение за инсталиране на Recovery.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

Хиляди благодарности,без теб нямаше да се справя.Много добре е обяснено всичко :bow: Wink
Цитирай
#10

Чудесна темичка!
Големи благодарности за труда !
Цитирай
#11

Здравейте!
С галакси уондър съм, СМ9 последната версия,но батерията е много зле.Искам да сложа някой кърнел или нещо да направя с батериятата,защото не мога и да изкара 1 ден без да го пипам.

Весели празници!
Цитирай
#12

Ами очевидно проблема е в ROM-а с който си. Не изпозлвай последната версия, а изпозлвай stable версия.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

Be6i4 написа:Ами очевидно проблема е в ROM-а с който си. Не изпозлвай последната версия, а изпозлвай stable версия.

Ами проблема с батерията го е имало винаги с този ром ЦМ9 независимо коя версия,с други ромове почи е същата работа,да не кажа и същата..

Препоръчайте Ром кернел,нещо трябва да направя,така не мога да го използвам.Батерията пада за половин ден без телефона да се пипа..

Весели празници!
Цитирай
#14

А защо не сложиш CyanogenMod 7? От поста ти разбирам, че там проблема го няма, нали?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Be6i4 написа:А защо не сложиш CyanogenMod 7? От поста ти разбирам, че там проблема го няма, нали?

Ами не съм пробвал с ЦМ7,но мисля,че ще е същата работа.
Сега трябва да намеря някакъв stable rom,да пробвам с него.
Цитирай
#16

Да помоля за двата файла за флашване през один. Има ли значение версията? Какво значи adb?
Цитирай
#17

Всички линкове работят, току-що ги тествах.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#18

С хковер съм. Один 3в1.87, още първият файл ми дава фал. Какво е решението?
Цитирай
#19

Линковете за Doomlord не работят. Иначе мерси за темата
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)