Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Android Phone Codes
#1

По-долния цитат е взет от http://www.nexusoneforum.net/forum/nexus...codes.html

ВНИМАНИЕ: По-добре да знаете какво правите! Можете да прецакате важна част от firmware-а на телефона ви и след това да изисква сервиз!



======================
Hello Folks

Surfing the web I found this information. I think is important to know this. Also if another user has more codes... post them here...


FYI These codes have been obtained by decoding various .apk files present in the phone firmware.



*#*#4636#*#*

This code can be used to get some interesting information about your phone and battery. It shows following 4 menus on screen:

* Phone information
* Battery information
* Battery history
* Usage statistics






*#*#7780#*#*

This code can be used for a factory data reset. It'll remove following things:

* Google account settings stored in your phone
* System and application data and settings
* Downloaded applications

It'll NOT remove:

* Current system software and bundled applications
* SD card files e.g. photos, music files, etc.

PS: Once you give this code, you get a prompt screen asking you to click on "Reset phone" button. So you get a chance to cancel your operation.





*2767*3855#

Think before you give this code. This code is used for factory format. It'll remove all files and settings including the internal memory storage. It'll also reinstall the phone firmware.
PS: Once you give this code, there is no way to cancel the operation unless you remove the battery from the phone. So think twice before giving this code.





*#*#34971539#*#*

This code is used to get information about phone camera. It shows following 4 menus:

* Update camera firmware in image (Don't try this option)
* Update camera firmware in SD card
* Get camera firmware version
* Get firmware update count

WARNING: Never use the first option otherwise your phone camera will stop working and you'll need to take your phone to service center to reinstall camera firmware.




*#*#7594#*#*

This one is my favorite one. This code can be used to change the "End Call / Power" button action in your phone. Be default, if you long press the button, it shows a screen asking you to select any option from Silent mode, Airplane mode and Power off.
You can change this action using this code. You can enable direct power off on this button so you don't need to waste your time in selecting the option.



*#*#273283*255*663282*#*#*

This code opens a File copy screen where you can backup your media files e.g. Images, Sound, Video and Voice memo.




*#*#197328640#*#*

This code can be used to enter into Service mode. You can run various tests and change settings in the service mode.




WLAN, GPS and Bluetooth Test Codes:

*#*#232339#*#* OR *#*#526#*#* OR *#*#528#*#* - WLAN test (Use "Menu" button to start various tests)
*#*#232338#*#* - Shows WiFi MAC address
*#*#1472365#*#* - GPS test
*#*#1575#*#* - Another GPS test
*#*#232331#*#* - Bluetooth test
*#*#232337#*# - Shows Bluetooth device address




*#*#8255#*#*

This code can be used to launch GTalk Service Monitor.





Codes to get Firmware version information:

*#*#4986*2650468#*#* - PDA, Phone, H/W, RFCallDate
*#*#1234#*#* - PDA and Phone
*#*#1111#*#* - FTA SW Version
*#*#2222#*#* - FTA HW Version
*#*#44336#*#* - PDA, Phone, CSC, Build Time, Changelist number



Codes to launch various Factory Tests:

*#*#0283#*#* - Packet Loopback
*#*#0*#*#* - LCD test
*#*#0673#*#* OR *#*#0289#*#* - Melody test
*#*#0842#*#* - Device test (Vibration test and BackLight test)
*#*#2663#*#* - Touch screen version
*#*#2664#*#* - Touch screen test
*#*#0588#*#* - Proximity sensor test
*#*#3264#*#* - RAM version
NOTE: All above codes have been checked on Google Android phone Samsung Galaxy I7500 only but they should also work in other Google Android phones.

Добавени допълнително:

*#06# - Показва IMEI на телефона (via nixdorf)



==============
п.п #2 Много от кодовете не работят при мен на Hero с 2.1. При другите как е?

Nexus 5 - Stock 4.4.3, Galaxy Nexus - CM11 4.4.2, iPhone 4S
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря ти, наскоро се чудех точно за тези кодове Smile

HTC Hero / LG Optimus Sol
Цитирай
#3

Първия го ползвам редовно,за да си видя какво и как ми точи бетерията,другите не съм ги пробвала.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#4

Ама къде са слагат тез кодове?

HTC Legend (rooted)
ROM: Froyo with Sense
Цитирай
#5

Правя тази тема важна, защото е доста полезна и автора желае тя да бъде важна Smile

@anbublackops: тези кодове се въвеждат там от където по принцип набираш някой абонат (т.е dailer-a).

п.с Повечето кодове не работят и при мен. HTC Magic 32A /custom rom/

HTC One
Цитирай
#6

Полезна тема може да добавиш към листата и
Код:
*#06#
този код предполагам няма хора които да не го знаят но все пак.. показва IMEI кода на устройството и е валиден за всички мобилни апарати Smile

One Plus One 
Цитирай
#7

dessyteneva написа:Първия го ползвам редовно,за да си видя какво и как ми точи бетерията,другите не съм ги пробвала.
Аз не разбрах как да ползвам информацията, която ми излзиа.
Вади ми само изпълнява се 19%
Какво 19%? :? Rolleyes

Gunplay каза: Tелефона, DHD, ми прилича на тухла след тест за съпротивление на материалите. Smile
Цитирай
#8

+1 Пробвах всички и само няколко работят на X10ката Smile

Sony Xperia Z2
Цитирай
#9

+1 пробвах само първия. Интересно ми е дали фактори формат ще загуби версията на Андроид, или нещо като уайп ще се получи?

Моторола Майлстоун G.O.T 2.2.1 CM 6.1.1 -> Galaxy S2 Stock -> Galaxy S3 Stock -> Galaxy S4 Stock
Samsung Galaxy Tab -> Asus Transformer Pad TF 300
Цитирай
#10

На хиро-то ми работи само 1вия код и този където е добавен допълнително....с 2.1 съм....като гледам и при kkazakov е така Smile

_____________/Sony xPeria Tipo\_____________
Цитирай
#11

а мен ако питате хубаво е такива теми да се съберат в един раздел Андроид хелп или андроид ръководство та хората да влизат там и само да четат и да се информират кое как работи и т.н.
Цитирай
#12

Понеже видях, че някои искат да им е на български, затова го превеждам специално за тях. Заедно с това форматирах някой неща и оцветих кодовете в синьо.
-------------
Превод на първия пост
-------------

По-долния цитат е взет от http://www.nexusoneforum.net/forum/nexus...codes.html

ВНИМАНИЕ: По-добре да знаете какво правите! Можете да прецакате важна част от firmware-а на телефона ви и след това да изисква сервиз!


======================

Здравейте приятели

Сърфирайки в нета намерих тази информация. Смятам, че е важна за вас. Ако някой знае още кодове, нека ги постне тук.


*#*#4636#*#*

Този код може да се използва, за да видите интересна информация свързана с вашият телефон и батерията му, има следните четири менюта:

* Phone information (информация за телефона)
* Battery information (информация за батерията)
* Battery history (история на батерията)
* Usage statistics (статистика на потребление)


*#*#7780#*#*

С този код може да направите factory data reset. Който не знае какво е това, да не прави нищо.
Нещата който ще се премахнат са следните:

* Настройките за вашия Google Акаунт на телефона
* Информация и настройки на системата и приложенията
* Всички свалени приложения

Нещата, които НЯМА да премахне:

* Системния софтуер и вградените приложения
* Файлове на SD картата - снимки, музика и тн.

PS: Когато подадете кода ще получите запитване дали искате да направите Reset phone. Тоест имате възможност и да се откажете.


*2767*3855#

Този код прави Factory Format(Фабричен формат)! Внимавайте и помислете преди да го използвате! Всички файлове ще бъдат изтрити и firmware ще бъде преинсталиран.
PS: Дадете ли кода няма връщане назад, затова помислете повторно дали искате да го направите!


*#*#34971539#*#*

С този код може да видите информация за камерата на телефона. Има 4 менюта:

* Update camera firmware in image (Не опитвайте тази опция)
* Update camera firmware in SD card - Направете Ъпдейт на firmware-a на камерата в sd картата
* Get camera firmware version - Вижте версията на firmware-а на камерата
* Get firmware update count - Вижте броя на ъпдейтвания на firmware

ВНИМАНИЕ: Никога не използвайте първата опция! Телефона ви ще се прецака и ще го водите по сервизи!


*#*#7594#*#*

Това е любимия ми код. С него може да се промени действието на "End Call / Power" бутона във вашия телефон. По default ако натиснете и задържите бутона, ви се показва скрийн, който ви пита да изберете опциите Silent mode, Airplane mode и Power off.
Може да промените това с този код. Например да се изключва директно, когато задържите бутона.


*#*#273283*255*663282*#*#*

Този код отваря File copy скрийн, където може да направите backup на медия файловете си - например Изображения, Мелодии, Клипчета и Видео и други.


*#*#197328640#*#*

С този код влизате в Сервизен режим. Може да направите различни тестове и да променяте настройки в сервизния режим.


WLAN, GPS and Bluetooth Кодове за тест:

*#*#232339#*#* ИЛИ *#*#526#*#* ИЛИ *#*#528#*#* - WLAN тест (Използвайте бутона "Menu" за започване на различни тестове)
*#*#232338#*#* - Показва WiFi MAC адреса
*#*#1472365#*#* - GPS тест
*#*#1575#*#* - Друг GPS тест
*#*#232331#*#* - Bluetooth тест
*#*#232337#*# - Показва Bluetooth адреса на устройството


*#*#8255#*#*

С този код може да включите GTalk Service Monitor.


Кодове, които дават информация за версията на Firmware:

*#*#4986*2650468#*#* - PDA, Phone, H/W, RFCallDate
*#*#1234#*#* - PDA и Phone
*#*#1111#*#* - FTA SW Version
*#*#2222#*#* - FTA HW Version
*#*#44336#*#* - PDA, Phone, CSC, Build Time, Changelist number


Кодове за стартиране на Фабрични тестове:

*#*#0283#*#* - Packet Loopback
*#*#0*#*#* - LCD тест
*#*#0673#*#* или *#*#0289#*#* - Melody тест
*#*#0842#*#* - Тест на устройствата (Вибрация и тест на BackLight-а)
*#*#2663#*#* - Версия на Touch screen-а
*#*#2664#*#* - Тест на Touch screen-а
*#*#0588#*#* - Тест на Proximity сензора (сензора, който като си сложите ръката върху него и екрана изгасва)
*#*#3264#*#* - Версия на RAM-а


Забележка: Всички кодове по-горе са проверени единствено на Samsung Galaxy I7500, но би трябвало да работят на всички андроид телефони.

Добавени допълнително:

*#06# - Показва IMEI на телефона (via nixdorf)

free and open source software is the future
Цитирай
#13

Имам едно предложение-не,че мен не ме дразнят правописните грешки,но ,защо не си отворите една темичко в "общи приказки" и там да си коментирате,омръзна ми да гледам две мнения по темата и двадесет коментара за правописа на автора!

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#14

Ами не виждам какъв е смисъла да пишем в някаква тема коментари от типа "В темата "Google Android Phone Codes", 14 коментар има правописна грешка бла бла". По-добре или на лично или в темата да се пише за да може евентуално авторът да се поправи.
Цитирай
#15

Това за личните не е лоша идея,или пък едно мнение в темата,но както казах и горе не е приятно да се четат две мнения по темата и двадесет коментара за правопис и пунктоация.Знам,че сте прави да коригирате,но темата е за кодовете,а имаше повече мнения за това,как се пише "синьо".

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#16

Хаха, аз съм ги пропуснал явно Big Grin Но да де... може би на лични е най-добрият вариант Smile
Цитирай
#17

здравейте, едно въпросче имам за кодовете, които тестват: тъй като ще си вземам едно андроидче, но втора ръка си търсех варианти за проверка на хардуера през ОС-а и това ми се струва най-близкото, но нямам къде да го пробвам предварително. Интересува ме след всеки тест какво излиза? В смисъл излиза съобщение ОК или съответно Error, или е по някакъв друг начин?

Аз лично си мисля да ползвам следните кодове:
*#*#232339#*#* ИЛИ *#*#526#*#* ИЛИ *#*#528#*#* - WLAN тест (Използвайте бутона "Menu" за започване на различни тестове)
*#*#232338#*#* - Показва WiFi MAC адреса
*#*#1472365#*#* - GPS тест
*#*#1575#*#* - Друг GPS тест
*#*#232331#*#* - Bluetooth тест
*#*#232337#*# - Показва Bluetooth адреса на устройството

Кодове за стартиране на Фабрични тестове:

*#*#0283#*#* - Packet Loopback
*#*#0*#*#* - LCD тест
*#*#0673#*#* или *#*#0289#*#* - Melody тест
*#*#0842#*#* - Тест на устройствата (Вибрация и тест на BackLight-а)
*#*#2663#*#* - Версия на Touch screen-а
*#*#2664#*#* - Тест на Touch screen-а
*#*#0588#*#* - Тест на Proximity сензора (сензора, който като си сложите ръката върху него и екрана изгасва)
*#*#3264#*#* - Версия на RAM-а

*#06# - Показва IMEI на телефона (via nixdorf)

Каква е разликата м/у фабричните тестове и останалите и евентуално, някой от тях да иска рестарт след въвеждането му?

Благодаря предварително.

ПС чудех се дали да го сложа като нова тема в "разни", но си мисля, че тук ще получа отгвор от хората, които вече са ги тествали. Ако трябва нека Модератор премести темата. Айде лека за сега.

Samsung Galaxy S, Bodonance ROM 8.01 и SGS III
Жена ми - SGS IV mini
Цитирай
#18

На Hero 2.1 не работят повечето.
Цитирай
#19

На Х8 също почти всичко не работи

Sony Xperia XA1 8.0
Sony Xperia M Dual 4.3


Цитирай
#20

Аз четох в един форум за този IMEI че ако 7-ма и 8-ма цифра са 02 телефона е с лошо качество,ако са 00 е възможно най-добро качество имаше и други ама сега не ми се търси ако някой ги иска ще ги потърся.Та въпроса ми беше дали това е вярно.Пробвал съм(не на андроид) със един приятел на мен ми излезна 00 и наистина тела е бетон нямам никакви проблеми а колко съм го хвърлял...на него излезна 02 и още на 3 месец му даде софтуерем дефект и едвам му го оправиха в сервиза,даже често сбозва.

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#21

shisharkata написа:Аз четох на едно място за този IMEI че ако 7-ма и 8-ма цифра са 02 телефона е с лошо качество,ако са 00 е възможно най-добро качество имаше и други ама сега не ми се търси ако някой ги иска ще ги потърся.Та въпроса ми беше дали това е вярно.Пробвал съм(не на андроид) със един приятел на мен ми излезна 00 и наистина тела е бетон нямам никакви проблеми а колко съм го хвърлял...на него излезна 02 и още на 3 месец му даде софтуерем дефект и едвам му го оправиха в сервиза,даже често сбозва.

Едно място?
Цитирай
#22

http://gsm.metincom.net/e107_plugins/for....php?16723 ето линк

Maximus VII Ranger | i5-4690K@4.4GHz+NH-U14S | G.SKILL 2x4 RipjawsX 1866M C9 | SS-660XP2 | Corsair Obsidian 750D | WD5000HHTZ | Dell U2414M | Vengeance® 1500 | Xbox 360 Wireless Controller
Цитирай
#23

Здравейте. Интересува ме този код: *2767*3855# мога ли да го използвам ако искам да изтрия всичко от картата и телефона и има ли възможност да не запали телефона после понеже пише че се преинсталира фирмуера?

HTC Wildfire >> HTC Desire HD >> LG Optimus 2X (P990) >> Motorola Milestone 2.3.3 CM7 >>  HTC Desire >> Samsung Galaxy S Plus >> Samsung Galaxy SII >> Samsung Galaxy Note >> Samsung Galaxy Note II >> Samsung Galaxy Note 3 >>  Samsung Galaxy S6 Edge >> Samsung Galaxy Note 3 >> Samsung Galaxy S8 >> Samsung Galaxy S8+ >> Samsung Galaxy S10+ and now Samsung Galaxy S21 Ultra
Цитирай
#24

Имам малък проблем и се надявам тук да ми помогнете. Искам да си ресетна телефона. Пиша *#*#7780#*#* и нищо не става. Влизам в Settings->Privacy->Factory data reset натискам reset phone и отново нищо не става. Премигва бутончето и до там. Къде е проблема?

Edit: Ресетнах го с Volume down & power бутона

Honor Play


Цитирай
#25

Ето и малко кодове от мен Smile

http://ge.tt/9PmIkY4?c

Samsung Galaxy S - CyanogenMod 10.1- NIGHTLY-galaxysmtd
http://OnlineDJRadio.com
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)