Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рут+Рековъри+Къстъм РОМ за LG OPTIMUS ME P350[Ето как]
#1

Всякакви действия по флашване и модификации на вашият телефон правите на собствен риск и отговорността за тези действия е изцяло Ваша. Ако не сте сигурни в това което правите по добре не го правете!





Здравейте колеги.
В тази тема ще се опитам да обясна как бързо и лесно можеме да сменим стоковия ром на LG ME P350 с избран от нас къстъм ром.

За целта ще е нужно да направиме РУТ на телефона след което да качиме Рековъри и след това да флашнеме избрания от нас РОМ.Именно заради това ще разделя темата на няколко части.

1.РУТ на LG ME P350
2.Инсталиране на Рековъри за LG ME P350
3.Флашване на Къстъм РОМ за LG ME P350



РУТ на LG ME P350

Важно:Процедурата за РУТ важи само за телефони на които НЕ е ъпдейтван фабричния софтуер и предварително са инсталирани USB Drivers за телефона. Ако ги нямате свалете ги от тук

1.Активираме USB Debugging Mode в (Settings>Applications>Development)
2.Сваляме GingerBreak.apk от тук
3.Свързваме телефона с USB кабел към нашето PC и избираме “Turn on USB Storage”.
4.Копираме сваления от нас фаил в СД Картата на телефона.
5.Разкачваме кабела на телефона от нашето PC.
6.От телефона стартираме сваления фаил на СД Картата.
7.Избираме “Root Device” и изчакваме докато телефона не се рестартира(ако не го рестартираме ръчно).
8.След рестартирането проверяваме дали имаме иконка SU,което значи че телефона е рутнат.

Инсталиране на Рековъри за LG ME P350

За изпълнението на тази процедура е важно да имаме:

Рутнат телефон.
Инсталиран Android SDK.
Направен “Factory Data Reset” на телефона от(Settings>Privacy).


След като вече сме стигнали до тук би трябвало да сме направили РУТ на телефона по описанието от първата тема.Следващата стъпка с която трябва да се справиме е инсталацията на Android SDK.

2.1.Сваляме Android SDK от тук
2.2.Разархивираме сваления фаил в C:\
2.3.След като всичко е разархивирано свързваме телефона с USB кабел към нашето PC и активираме USB Debugging Mode.
2.4.Влизаме в CMD(Command Prompt) на Windows и навигираме до C:\AndroidSDK\platform-tools
2.5.Пишеме adb devices и изчакваме да се покаже нещо от вида SH9C.....,което значи че сме се справили успешно и с тази задача(Инсталиран Android SDK).


След всичко изписано и направено до тук означава че имаме вече рутнат телефон и инсталиран AndroidSDK.Последното нещо,което трябва да направиме преди флашването на рековърито е да направиме и Factory Data Reset на телефона.Това не е задължително но се препоръчва за да се освободи повече виртуална памет на телефона по време на флашването на рековърито.Процедурата става от Settings>Privacy> Factory Data Reset.

Ако сме се справили и с тази точка това означава че вече отговаряме на всички условиа за флашване на Рековъри.За сега единственото рековъри за LG ME P350 е Amon Ra

Начин на инсталиране:

2.1.1.Сваляме Amon Ra от тук(от компютъра)
2.1.2. Разархивираме архива на удобно за нас място
2.1.3. Свързваме телефона с USB кабел към нашето PC и избираме “Turn on USB Storage”.
2.1.4.Копираме трите фаила от архива в СД Картата на телефона(в главната директория)
2.1.5.Изваждаме и вкарваме USB кабела отново
2.1.6. Влизаме в CMD(Command Prompt) на Windows и навигираме до C:\AndroidSDK\platform-tools
2.1.7.Въвеждаме следните команди,като гледаме дисплея на телефона,защото по някое време SU ще ни пита дали даваме разрешение за свързване.


adb push recovery-ra-pecan-2.2.1-gnm-drap.img /sdcard/

adb push flash_image /sdcard/

adb shell

su

mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system

cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image

chmod 755 /system/bin/flash_image

sync

flash_image recovery /sdcard/recovery-ra-pecan-2.2.1-gnm-drap.img

sync

reboot recovery

След което телефона трябва да влезне в рековъри и от там да действате по свой вкус.

Важно:След като вече сте качили рековъри(Amon Ra) на телефона е препоръчително да се направи бекъп на стоковия ром,преди флашването на произволен такъв.Това ще ви помогне да върнете телефона в първоначалното му състояние в случай че ни се наложи да посетим гаранционен сервиз.


Използвани източници:
http://www.fever18.com/simple-steps-to-r...z1kMa86UxD
http://www.blogotechblog.com/2012/01/how...s-me-p350/
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1007244
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1080911
https://www.androidbg.com/forum/topic361...attoo.html

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво бе Игнатов, от кога търся подобна тема.
Изчетох сума ти и подобни теми,но толкова подредени и стегнати няма. Мерси за старанието и отделеното време!!! :bow:
Цитирай
#3

redsys написа:Браво бе Игнатов, от кога търся подобна тема.
Изчетох сума ти и подобни теми,но толкова подредени и стегнати няма. Мерси за старанието и отделеното време!!! :bow:
Това значи ли че си се справил с всичко,защото още никой не е казал че си е рутнал телефона?Моля да споделиш ако си имал някъкви трудности и си се справил с тях......ще бъде полезно за темата.Мерси предварително :thumbup:

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#4

Извинете ме за невежестото ,но преди да пристъпя към руутването на моя Me 350 бих искал да съм наясно с нещата . Затова питам следното :
1. Защо инсталираме Рековъри за LG ME P350 ? Какво всъщност представлява това чудо "Рековъри" ?
2. Какво e Android SDK ?
3. Amon ra е името на къстъм ром-а ли ?
4.Запазват ли се вече инсталираните ми програми ?
5. Трябва ли преди описаните стъпки да се направят някакви бек-ъпи ?
6. Ако се наложи да ходя на сервиз как да върна фабричния ром за да ми важи гаранцията ?
Благодаря предварително и ако може някакъв скайп да ми дадете , Игнатов ...
Цитирай
#5

emsto написа:Извинете ме за невежестото ,но преди да пристъпя към руутването на моя Me 350 бих искал да съм наясно с нещата . Затова питам следното :
1. Защо инсталираме Рековъри за LG ME P350 ? Какво всъщност представлява това чудо "Рековъри" ?
2. Какво e Android SDK ?
3. Amon ra е името на къстъм ром-а ли ?
4.Запазват ли се вече инсталираните ми програми ?
5. Трябва ли преди описаните стъпки да се направят някакви бек-ъпи ?
6. Ако се наложи да ходя на сервиз как да върна фабричния ром за да ми важи гаранцията ?
Благодаря предварително и ако може някакъв скайп да ми дадете , Игнатов ...

1.Виж тук
2.Виж тук
3.Amon Ra е името нна самото рековъри,което мисля че вече знаеш за какво е.
4.Ако си направиш бекъп на стоковия ром ще ги имаш запазени в него,но флашнеш ли някой друг ром всичко от телефона се изтрива.
5.Въпрос на избор но се препоръчва(за да запазиме стоковия ром в случай че посещаваме сервиз) ако не искаме да загубиме гаранцията.
6.Мисля че вече наистина знаеш Wink

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#6

b_ignatov написа:
redsys написа:Браво бе Игнатов, от кога търся подобна тема.
Изчетох сума ти и подобни теми,но толкова подредени и стегнати няма. Мерси за старанието и отделеното време!!! :bow:
Това значи ли че си се справил с всичко,защото още никой не е казал че си е рутнал телефона?Моля да споделиш ако си имал някъкви трудности и си се справил с тях......ще бъде полезно за темата.Мерси предварително :thumbup:

И аз чакам малко повече инфо по темата. Не смея да правя каквото и да било с тела без положителни отзиви.
Досега не съм правил каквото и да било с мобилна ОС . Не мога да съм сигурен че мога да корегирам грешките си!


Ако има някой който е наясно с андроид и има МЕ P350 ,Моля да тества и даде коментари!!!
Нека да се развие тази тема ,много добре е започната. Може би е единствената такава за P350.
Цитирай
#7

И така... първо огромни благодарности на колегата b_ignatov!


И сега по същество.

1. Желателно е, преди да започнете каквито и да процедури да направите следното нещо: Да се обедите, че имате инсталирани драйвери...(по-принцип като си свържете телефона, Windows 7 автоматично си ги инсталира, но ако имате някакви проблеми инсталирайте си ги от поста на b_ignatov)

След като свържете телефона и имате налице драйвери... отивате: Десен бутон върху My Computer -> Properties -> Device Manager -> Modems -> там имате LGE Android Platform USB Modem… и LGE Virtual Modem… и на двете трябва да дадете Disable!

2. Тук вече преминаваме към процедурата по руутването -> следвате процедурата на колегата b_ignatov, но ако има някой, който вече си е направил update до v10g( в случая аз), изтеглете http://androidinvasion.us/downloads/LG_Esteem_Root.zip Разархивирате в произвона папка... -> активираме си USB Debugging Mode в (Settings>Applications>Development) -> свързваме си телефона -> стартираме run.bat -> следваме инструкциите! (След процедурата телефонът ще се рестартира). Вече би трябвало да виждате икона Superuser в приложенията.

3. Така... тук аз ще споделя малко по различен начин за инсталирането на Amon Ra

1. Сваляте си Amon Ra от поста на колегата b_ignatov
2. Разархивирате в произволна папка.
3. Копирате и 3-те файла на СД картата (в главната директория)
4. За по-голямо удобство копирайте си и ROM-а, който искате да инсталирате! (него НЕ трябва да го разархивирате). Аз лично си сложих този: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1446868
5. След като сте копирали всички файлове си изтегляте и инсталирате от маркета „terminal emulator“ стартирате го и пишете следните кодове:

$ su
# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image
# chmod 755 /system/bin/flash_image
# sync

Имайте предвид, че при първата команда ще ви се отвори Superuser-а, трябва да му дадете “Allow”

По време на въвеждането препоръчвам да си завъртите телефона на страни. (направи ми впечатление, че само тогава има бутон наподобяващ “Enter”)

След като въведете последната команда и натиснете „Enter” натискате меню бутона и давате CLOSE window и затваряте програмата. Това се прави за да влязат в сила командите.

След това стартирате пак “terminal emulator”-a и въвеждате:

$ su
# flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img
# sync
# reboot recovery

Телефонът ви ще се рестартира! Така телефонът ви вече трябва да има Recovery режим!

За да влезете в него, изключете телефона си, натиснете и задръжте зелената слушалка+копчето за намаляване+червената слушалка... при показване на логото на LG може да пуснете червената слушалка, но не и другите два бутона!

Появява се меню, което се навигира с бутоните за увеличаване и намаляване... а избора се прави с „меню“ бутона.
Желателно е първо да си направите Backup, но аз вече си бях прецакъл оригиналния ром, така че не съм правил и не съм запознат как става.

4. Идва ред за инсталиране на ROM-а отиваме на Flash zip menu -> Choose zip from sdcard -> и избираме .zip файла, който копирахме преди това! Когато изпише, че е инсталиран... се връщаме в началото и избираме Reboot!


Ако всичко е наред, вече сте с CyanogenMod 7.2

При мен по този начин стана без никакви проблеми! Успех!
Цитирай
#8

gkasovski написа: "Ако всичко е наред, вече сте с CyanogenMod 7.2
При мен по този начин стана без никакви проблеми! Успех!"
__________________________________________________________________________________________________

Благодаря gkasovski , много добри пояснения които засягат и мен... на телефона пише версия 10А ,но когато го свържа с пс сайта на лж ми изписва че съм с най новата версия 10 Е ... нещо съм бъгнал явно.

Но остава въпроса как се държи с този мод,каква е разликата,държи ли повече батерията,бъгва ли се понякога има ли смисъл да си играем..... има ли мод с БГ ..естествено трябва време.Очакваме коментари.
Цитирай
#9

@redsys За сега лично мое мнение нямам за Cyanogen-a, от вчера съм с него..., но доколкото изчетох доста мнения по въпроса... мисля, че си заслужава. На този мод има БГ, но има някои неща, които не са преведени.
Цитирай
#10

Uffff Боза боза ....не се справям и с двата начина. Уж го правя стъпка по стъпка но не нестава :wall: :wall: :wall: :wall: боли ме главата утре пак ще се мъча

при b_ignatov след 2.7.Пишеме adb devices и изчакваме да се покаже нещо от вида SH9C.....,което значи че сме се справили успешно и с тази задача(Инсталиран Android SDK).

ми изписва сами цифри нещо от вида SH9C..... но само цифри

при gkasovski след
sled powtorno startirane na терминаЛА

най- отгоре ми изписва:

export PATH=/data/local/bin:$PATH
$ $

и след:

$ su
# flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img

започват да се редят редове на всеки от които в края оут оф мемори и толкова до тук.

ако има съвети приемам всякакви благодаря предварително

п.п. преди рут-а съм форматирал картата 2 ГБ и съм ресетвал тела преди всяка процедура както е описано.
Цитирай
#11

@redsys Не се нервирай приятелю.Остави нещата така и почини малко.Сигурен съм че утре ще се оправиш.От видяното си мисля че си се справил с SDK.Аз лично го направих през него а не през телефона с терминала,защото ми е по-лесно да давам копи/пейст на командите а не да ги пиша на телефона.Това което ти го дава "out of memory" ме навява на мисулта че може да нямаш достатъчно памет на телефона(не СД Картата) и заради това да го изписва.Ако нямаш важни неща пробвай с един фактори ресет и виж дали пак ще изписва "out of memory".Също така виж тази тема...на нея има картинка като напишеш adb devices какво излиза
Цитирай
#12

@novaka Подкрепям напълно мнението ти! Аз лично предпочетох "терминала", понеже не ми се получи с копи-пейст... и потърсих друга алтернатива...

@redsys Ако направиш "фактори-ресет" на телефона, повтори процедурата с руутването за всеки случай, а между другото по начина, който аз се справих никъде не съм го рестартирал умишлено... след всяка процедура сам се е рестартирал...
Цитирай
#13

gkasovski написа:@novaka Подкрепям напълно мнението ти! Аз лично предпочетох "терминала", понеже не ми се получи с копи-пейст... и потърсих друга алтернатива...

@redsys Ако направиш "фактори-ресет" на телефона, повтори процедурата с руутването за всеки случай, а между другото по начина, който аз се справих никъде не съм го рестартирал умишлено... след всяка процедура сам се е рестартирал...


И аз така започнах,по-лесно ми се видя с копи пейст...но не мажах да инсталирам Андроид СДК явно там трябва да се върна !!!

пробвах с втория начин и щастие че не съм сбозил тела още.

Дали не е от версията на андроид 10Е,УЖ НАПРАВИХ ОПИСАНАТА ПРОЦЕДУРА ЗА СЛУЧАЯ сори за шифта :blush:
на телефона пише 10А..,ама и преди си пишеше така а при упдейта ми пишеше че съм с най новата 10Е.. :unknw: пак започвам сначала стискайте палци да не гръмна ;)

Ей сега вече го сбозих след ресетване излезе черен екран :

"Fastboot mode started
udc_start()"
Помагайте какво може да се направи
В това си пожение след като го вържа към компа с УСБ излизат още редове
"-- suspend --
-- reset --
-- portchange --
-- reset --
-- portchange --
fastboot: processing commands
и нищо повече не мога да направя ,дори да го изключа !!!ПОМОЩ!!!
Последно редактирано от redsys (Днес 16:09:59)

Heheee тука всичко си е пишело.
Ако има други в моето положение " Fastboot mode started"
ето тука всичко си е описамо супер ясно http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1080911


Но за мен си остава проблема с версията на телефона 10Е каквото и да правя при проверка с LG Mobile Update все ми изписва 10Е а в настройките на телефона си ми е 10А
Какво мога да направя за да прескоча този етап от инсталиранео на CyanogenMod 7.2


Познайте.... и аз не знам как стана
Излезе ми някакво меню в телефона при стартиране и там има много позиции аз си избрах моунт и избрах исо-то от CyanogenMod 7.2 и сега съм супер доволен
Искрено благодаря на b_ignatov за яката тема и старанието което е положил , gkasovski за развитието на темата и допълнителните обяснения и на novaka за подкрепата....
Дано да не не съм объркал други неща .. До другя мод момчета
Цитирай
#14

redsys това не е Skype, като никой не е писал след теб може да си редактираш последното мнение.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#15

@redsys Така и неразбеахме какво беше оплескал.Ще те помоля ако може да обясниш къде си имал проблем и как си се справил с него?Мерси предварително :unknw:

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#16

b_ignatov с тази тема всичко оплесках описах по горе,пробвах и по-двата начина и от CMD na kompa и на тела само гафове.
при твоя начин стигнах до adb devices и ми излязоха само некви цифри на долния ред,нищо общо със снимката описана във форума.
при gkasovski последната операция мидаваще само липса на памет на всеки ред.

и след рестартиране телефона влезе в режим Fastboot mode без да знам как стана.

намерих във форума препратка към този линк http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1080911
До тук всичко бе с напътствия...след рестарта влезна в няква меню не знам от къде се взе,вие там сте по наясно ,вероятно причината е една от програмките описани от вас по горе.
там имаше меню моунт или нещо такова и следвах подменютата до предварително копирания CyanogenMod 7.2 на картата памет. След това само щтраках с пръсти.
м/у другото явно съм се разгевезил с 2.2.2-то .тука ми липсват някои прилижения,но това лесно се корегира ,а и персонализирането е малко по трудно,но иначе е значително по бърз и не забива вероятно и по -икономичен...засега не мога да съм сигурен но от как съм 2.3.7 не съм спрял да го базикам с всичко включено ,а батерията все така светло зелена и пълна Smile
Цитирай
#17

redsys написа:b_ignatov с тази тема всичко оплесках описах по горе,пробвах и по-двата начина и от CMD na kompa и на тела само гафове.
при твоя начин стигнах до adb devices и ми излязоха само некви цифри на долния ред,нищо общо със снимката описана във форума.
при gkasovski последната операция мидаваще само липса на памет на всеки ред.

и след рестартиране телефона влезе в режим Fastboot mode без да знам как стана.

намерих във форума препратка към този линк http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1080911
До тук всичко бе с напътствия...след рестарта влезна в няква меню не знам от къде се взе,вие там сте по наясно ,вероятно причината е една от програмките описани от вас по горе.
там имаше меню моунт или нещо такова и следвах подменютата до предварително копирания CyanogenMod 7.2 на картата памет. След това само щтраках с пръсти.
м/у другото явно съм се разгевезил с 2.2.2-то .тука ми липсват някои прилижения,но това лесно се корегира ,а и персонализирането е малко по трудно,но иначе е значително по бърз и не забива вероятно и по -икономичен...засега не мога да съм сигурен но от как съм 2.3.7 не съм спрял да го базикам с всичко включено ,а батерията все така светло зелена и пълна Smile

Колега така като гледам си мисля че си направил всичко,както е описано в темата.Телефона се е рестартирал и просто е влезнал във въпросното рековъри...а от там си флашнал и самия ром.Тази препратка която си е дал е същата от която и аз съм преписал командите.....така че незнам как от там си се справил а от тук не.Все едно...радвам се че си успял.Честито и ако има нещо нередно в темата може да ме корегираш.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#18

днес си взех телефончето от ремонт и миссля и аз да го направч това че от 2 месеца се опитвам и най накрая има хубава тема за което поздравления, само да питам как трябва да си направя бекуп на стокивич ром ако объркам нещо че да го върна??????Важно:След като вече сте качили рековъри(Amon Ra) на телефона е препоръчително да се направи бекъп на стоковия ром,преди флашването на произволен такъв.
точка 1 е изпълнено но сега като се загледах от както си заредих батерията за 35 мин падна с 15 % :angry: това нормално ли е???? иначе след ремонта е е с новата версич май защото на телефона пише sofware version v10d ?

Huawei P10 Lite
Цитирай
#19

Колеги , още не мога да се ориентирам добре в материята за съжаление ...Дали няма някой от Стара Загора случайно който може да ми руутне тел-а , че ми е нов още и ме е страх да не го прецакам ...Може ли да се направи бекъп на системаъа преди тел-а да е руутнат ? И ако умре телефончето ще ме позва ли този бекъп ако мога да го направя ?
Цитирай
#20

P.S. Повлиява ли се положително системната ( операционната ) памет при руутване ?
Цитирай
#21

gkasovski написа:И така... първо огромни благодарности на колегата b_ignatov!


И сега по същество.

1. Желателно е, преди да започнете каквито и да процедури да направите следното нещо: Да се обедите, че имате инсталирани драйвери...(по-принцип като си свържете телефона, Windows 7 автоматично си ги инсталира, но ако имате някакви проблеми инсталирайте си ги от поста на b_ignatov)

След като свържете телефона и имате налице драйвери... отивате: Десен бутон върху My Computer -> Properties -> Device Manager -> Modems -> там имате LGE Android Platform USB Modem… и LGE Virtual Modem… и на двете трябва да дадете Disable!

2. Тук вече преминаваме към процедурата по руутването -> следвате процедурата на колегата b_ignatov, но ако има някой, който вече си е направил update до v10g( в случая аз), изтеглете http://androidinvasion.us/downloads/LG_Esteem_Root.zip Разархивирате в произвона папка... -> активираме си USB Debugging Mode в (Settings>Applications>Development) -> свързваме си телефона -> стартираме run.bat -> следваме инструкциите! (След процедурата телефонът ще се рестартира). Вече би трябвало да виждате икона Superuser в приложенията.

3. Така... тук аз ще споделя малко по различен начин за инсталирането на Amon Ra

1. Сваляте си Amon Ra от поста на колегата b_ignatov
2. Разархивирате в произволна папка.
3. Копирате и 3-те файла на СД картата (в главната директория)
4. За по-голямо удобство копирайте си и ROM-а, който искате да инсталирате! (него НЕ трябва да го разархивирате). Аз лично си сложих този: http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-r...us-me-p350 (вторият линк работи)
5. След като сте копирали всички файлове си изтегляте и инсталирате от маркета „terminal emulator“ стартирате го и пишете следните кодове:

$ su
# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image
# chmod 755 /system/bin/flash_image
# sync

Имайте предвид, че при първата команда ще ви се отвори Superuser-а, трябва да му дадете “Allow”

По време на въвеждането препоръчвам да си завъртите телефона на страни. (направи ми впечатление, че само тогава има бутон наподобяващ “Enter”)

След като въведете последната команда и натиснете „Enter” натискате меню бутона и давате CLOSE window и затваряте програмата. Това се прави за да влязат в сила командите.

След това стартирате пак “terminal emulator”-a и въвеждате:

$ su
# flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img
# sync
# reboot recovery

Телефонът ви ще се рестартира! Така телефонът ви вече трябва да има Recovery режим!

За да влезете в него, изключете телефона си, натиснете и задръжте зелената слушалка+копчето за намаляване+червената слушалка... при показване на логото на LG може да пуснете червената слушалка, но не и другите два бутона!

Появява се меню, което се навигира с бутоните за увеличаване и намаляване... а избора се прави с „меню“ бутона.
Желателно е първо да си направите Backup, но аз вече си бях прецакъл оригиналния ром, така че не съм правил и не съм запознат как става.

4. Идва ред за инсталиране на ROM-а отиваме на Flash zip menu -> Choose zip from sdcard -> и избираме .zip файла, който копирахме преди това! Когато изпише, че е инсталиран... се връщаме в началото и избираме Reboot!


Ако всичко е наред, вече сте с CyanogenMod 7.2

При мен по този начин стана без никакви проблеми! Успех!
$ su
# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image
# chmod 755 /system/bin/flash_image
стигам до тук и после ми изписва unable to chmod /system/bin/flash_image: No such file or directory ?????

Huawei P10 Lite
Цитирай
#22

най накрая снощи го направих!!!!! :bow: Dance Rock Lock руутнат с рековеръ инсталирах си нов кернел после си сложих ЦМ7.2 и всичко е наред засега.има някои работи които не ми харесват и искам да попитам някои ако знае как да си заключа екрана като почна да набирам ?!?!

Huawei P10 Lite
Цитирай
#23

Колеги, следете тази тема... http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1446868 Препоръчвам този ROM, тъй като излизат нови и нови релиизи с оправени бъгове.. последният е от 3 февруари! За тези, които са били с ROM-a от моят пост... за тръгне нормално този ром, в recovery-to трябва да дадете wipe и да wipe-нете абсолютно всичко (без batery stats). На него давате wipe, след като вече сте инсталирали РОМ-а и батерията ви е на 100%. Поправил със линка от обяснението!

@zlatanov_ с новият релииз екрана (поне при мен) си стои заключен, докато набирам
Цитирай
#24

zlatanov_ написа:най накрая снощи го направих!!!!! :bow: Dance Rock Lock руутнат с рековеръ инсталирах си нов кернел после си сложих ЦМ7.2 и всичко е наред засега.има някои работи които не ми харесват и искам да попитам някои ако знае как да си заключа екрана като почна да набирам ?!?!
Колега ще те помоля да споделиш как се справи с проблема,който имаше вчера.Благодаря

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#25

b_ignatov написа:
zlatanov_ написа:най накрая снощи го направих!!!!! :bow: Dance Rock Lock руутнат с рековеръ инсталирах си нов кернел после си сложих ЦМ7.2 и всичко е наред засега.има някои работи които не ми харесват и искам да попитам някои ако знае как да си заключа екрана като почна да набирам ?!?!
Колега ще те помоля да споделиш как се справи с проблема,който имаше вчера.Благодаря
b_ignatov направих всичко благодарение на vargala81 та тои ми прати една програма рековериманиджър и благодарение на него успях да флашна ИМГ фаила и да си сложа рековерито което си дал в поста си,руута е както ти си показал, и след като влезнах в режим рековери флашнах кернела и после CM7.2 искам да те питам някои неща ако ти е удобно скайпа ми е zlatanov_

Huawei P10 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)