Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[05.02.12]_-.¸¸.·´¯HTC EVO 3D[Unlock~Root~S-OFF~CWM~Unroot]

Така, инсталирах си къстъм ром Virtuous, обаче сега искам да премина към оригиналният. На къстъм ром-а се искаше да инсталирам различно радио. ОК. Опитах се да върна оригиналният ром, но при инсталация се изписва aborted. Това е оригиналният ром: RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.2_Radio_10.53.9020.00_10.13.9020.08_2M_release_203403_signed

Трябва ли да инсталирам първо радио като го преименувам на PG86IMG.zip и чак след това оригиналният ром? Бихте ли ми казали кое е оригиналното радио?
Цитирай
Аксесоари

Ако искаш пак да е в заводски състояние просто изпълни стъпките!
Сваляш RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.2_Radio_10.53.9020.00_10.13.9020.08_2M_release_203403_signed и го инсталираш.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

Точно това направих. Инсталирах си го на компа но в последствие ми даде греша ERROR code [131] Customer id.......... Телефона е от Технополис.
Цитирай

Изпълнил ли си тези стъпки - https://www.androidbg.com/forum/topic330...vo-3d.html

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

В момента деинсталирам HTC sync, да видим какво ще стане
Цитирай

NPEn написа:В момента деинсталирам HTC sync, да видим какво ще стане

Само го спри през task manager-а.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

Положението остава същото.
Цитирай

Има ли разлика между :
G17_RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.2_Radio_10.53.9020.00_10.13.9020.08_2M_rel
ease_203403_signed.exe


и

RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.2_Radio_10.53.9020.00_10.13.9020.08_2M_release_203403_signed

,защото единият е 217 МБ, а другият почти 400....
Цитирай

Сваляш точно това, което е описано в темата.
Разлика има!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

Свалил съм точно това, което е описано в темата! Сто пъти пробвах и все едно и също.
Цитирай

NPEn написа:Точно това направих. Инсталирах си го на компа но в последствие ми даде греша ERROR code [131] Customer id.......... Телефона е от Технополис.

Очевидно CID кодът на телефона ти не отговаря на тези в ROM-a (Това от своя страна означава, че от Технополис продават каквото им падне). За да провериш CID кода си (и дали съм прав) може да изпълниш тази команда във fastboot режим:
Код:
fastboot getvar cidnum
CMD ще ти отвърне със CID кода на твоя телефон. Aко той се различава от следните:
, то имаш 2 варианта:

1. Да направиш флашването на ROM-a през bootloader и с GoldCard (а при S-OFF и GoldCard не е необходим)
2. Да пробваш с лесната команда през fastboot:
Код:
fastboot oem writecid HTC__032
ако ще е това, по-добре copy/paste от тук. Принципно сработва при htcdev Unlocked bootloader, но би трябвало да сработи и при теб (След опита: уви не сработи!).
(3). Има и такъв вариант (както и още няколко други), но ще го спестя на публиката, за да не направи някой беля. А в случай, че белята вече е факт, може да надникнете в подписа ми или пък да го игнорирате.

NPEn написа:Има ли разлика между :
G17_RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.2_Radio_10.53.9020.00_10.13.9020.08_2M_rel
ease_203403_signed.exe


и

RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.2_Radio_10.53.9020.00_10.13.9020.08_2M_release_203403_signed

,защото единият е 217 МБ, а другият почти 400....

Вероятно по-малкия не е качен/изтеглен коректно, най-малкия по обем стоков ROM за EVO 3D е около 370MB.

Съвет: Най-добрия и приятен начин за инсталиране на стоков ROM при HTC (както за собствевника му, така и за смартфона) e през bootloader.

Забележка: ако описаните по-горе неща не са много ясни, то вероятно Google знае отговора.
Цитирай

Рома така ми се е преебал, че нямам нито клавиатура вече, нито буутлоудер, нито мога да инсталирам някакво приложение като Quickboot.
Цитирай

С комбинацията от бутоните не те ли пуска в bootloader?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

Някой пробвал ли е това: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1710033
Изглежда проблема locked-relocked е решен Smile Dance

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай

Понеже в друга тема не намерих отговор на въпроса, ще попитам тук:
dada_ написа:Какво ще кажете по-добре ли е да направя един S-on както е по първата тема преди да инсталирам 4.0 и по-важния въпрос който ме интересуваше след като направя с-он и имам инсталиран CWM - и след това направя update до 4.0, с-он и CWM си остават нали? И ще мога си сменям рома и да правя всичко друго, което пожелая?

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Ако направиш S-ОN по този начин телефона ще се върне в заводски вид и няма да има CWM. След ъпдейта положението ще е същото и ако искаш руут ще трябва пак по този начин да се минава.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

Ако искам да върна заводското състояние, само оригинален софт ли трябва да му сложа или трябва да го заключа преди това ?

Samsung Note II
Цитирай

Сега както сме с ICS пак ли по същия начин трябва да процедираме или има някъкви промени ? Huh

S-ON/rooted Evo 3d~~~TeamVenom ICS 4.0.3+Sense 4+~~~buttery toasted kernel~~~4ext touch
HTC One ~~4.4.2 KitKat Stock[Изображение: arrow-10x10.png]
Цитирай

Не съм пробвал как е след ICS. Ако ти даде downgrade до версията, която съм посочил ще стане.
Ако ли не май ще трябва през HTCDevs.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

Не ми позволява да downgrade-вам ;( Явно ще трябва да го руутна през HTCdev ..
Някой ако има друга идея да споделя .. видях нещо XDA за HBOOT 1.53.007 но още не съм тествал.

S-ON/rooted Evo 3d~~~TeamVenom ICS 4.0.3+Sense 4+~~~buttery toasted kernel~~~4ext touch
HTC One ~~4.4.2 KitKat Stock[Изображение: arrow-10x10.png]
Цитирай

Здравейте, имам Евото, но Хбоота ми е 1.49.0018. Кой е най-лесния и безболезен начин за С-офф на телефона сега или след като кача ICS. Не ми се иска да минавам през htcdev.com
Дали ако мина на по-старо Руу ще ми се загуби датата?
Цитирай

Според мен ще е по-лесно да се направи S-OFF сега. Сваляш старото RUU и сваляш версията. После следваш стъпките.
Ще се загуби всичко от телефона!!!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

А после ще стане ли с XTC Clip ако сега ъпдейтна?
Цитирай

Не съм пробвал. :/

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

То хубаво ама аз като съм със 1.53.00007 и не мога да го сваля на по-ниска версия. И двата начина пробвах , иначе в HTC DEV всичко мина ок. RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20....... Ми дава грешка , не ставала тая версия а с PG86IMG.zip също не става. И са нямам руут заради HBOOT-та . Рековери 6 сложих ама без руут права тъпо.

HTC Tattoo-CM 7/HTC EVO 3D-MIUI-2.9.21 IML74K,CM 7, viper/HTC DHD-Viper DHD v 2.2.0/
HTC One X CM 10.02/ HTC one m7/Huawei watch/iPhone 4s/Nokia lumia 800/
Huawei mate 10 lite /
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)