Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да направим така, че телефона ни да се ъпдейтва от Google.
#51

ArminiusR1 написа:Пробвах с това с PdaNet x64, но при инсталацията ми изписа че вече има инсталирани андроид драйвери оО. Къде мога да проверя какво има инсталирано, щото през тулкита дори и тоя последния 7.8.0. ми изписва грешката която съм постнал по горе. Съвсем се обърках, май няма да стане моята работа.

Колега, при мен стана, но съм инсталирал драйвери от 330 места, така че не мога да ти кажа кое точно проработи Big Grin , НО ако не ти се занимава с инсталиране, пускаш телефона във фастбуут режим (Двата бутона за звука+поуър бутона) преди това си пуснал USB Debuging, и си пуснал програмата примерно версия 7.8, и пускаш телефона във фастбут режима, и чакаш, лично при мен ми ги инсталира само Big Grin , изписа ми от Уиндоуса нещо за боот беше Samsung Galaxy Nexus Boot и т.н и след това ми изписа и сериала и всичко, и дейтвах по процедурата в по горните постове. Успех, ако има нещо питай. :coffee:

ПС: Голяма играчка са тия драйвери ей! :angry:

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
Аксесоари
#52

Искам да попитам :unknw: ако ми пише androidConfusedamsung-manguro-Galaxy Nexus от самсунг ли се ъпдеитвам Android ? Благодаря предварително .

Alcatel one touch 302 ->Sony Ericsson T100 ->Sony Ericsson j100i ->Panasonic vs3 ->Samsung c3010->Samsung E1210M->Google Galaxy Nexus I9250 Android 4.3 Jelly Bean yakju build
Цитирай
#53

dani1t написа:Искам да попитам :unknw: ако ми пише androidConfusedamsung-manguro-Galaxy Nexus от самсунг ли се ъпдеитвам Android ? Благодаря предварително .

Трябва да провериш на Google Maps->Settings->About и ще видиш има Device, ако пише samsung yakju или takju си от Гугъл, ако пише yakjuwx значи си от Самсунг. :coffee:

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#54

s01o написа:
icaka написа:Коя програма е най-подходяща за бекъп?
Искам да ми се запазят снимките и приложенията!
Втората опция в Toolkit-а е точно за БЕКЪП!!! Защо никой не и обръща внимание!?

[Изображение: u6iHY.jpg]

[Изображение: CyHBh.jpg]



Искам да попитам дали ако вече съм го направил 4.1.1 и съм загубил абсолютно всичко с тази програма мога ли да си върна снимките и другите приложения ? :unknw: Извинявам се за глупавите въпроси но съм нов :capitulation:

Alcatel one touch 302 ->Sony Ericsson T100 ->Sony Ericsson j100i ->Panasonic vs3 ->Samsung c3010->Samsung E1210M->Google Galaxy Nexus I9250 Android 4.3 Jelly Bean yakju build
Цитирай
#55

Май подкарах нещата но имам един наистина бърз въпрос:
След като съм отключил bootloader-a /стъпка 3. в програмата/, след това цъкам направо на стъпка 9./Download, extract + flash google factory stock rom/ или първо минавам през 4,5,6,7 и нужни ли са ми те вобще? ??
Ако има някой онлайн от хората които са наясно, моля бързо да ми отоговри, че вече подскачам тук.

:wall: :wall:
Цитирай
#56

ArminiusR1 написа:Май подкарах нещата но имам един наистина бърз въпрос:
След като съм отключил bootloader-a /стъпка 3. в програмата/, след това цъкам направо на стъпка 9./Download, extract + flash google factory stock rom/ или първо минавам през 4,5,6,7 и нужни ли са ми те вобще? ??
Ако има някой онлайн от хората които са наясно, моля бързо да ми отоговри, че вече подскачам тук.

:wall: :wall:


Не се притеснявай чак толкова :cheers: , цъкаш само 9-та опция и си готов. :coffee:

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#57

Стана! :thumbup: вече съм с JB 4.1.1. Dance Confusedtupid:
Цитирай
#58

ArminiusR1 написа:Стана! :thumbup: вече съм с JB 4.1.1. Dance Confusedtupid:


:thumbup: Айде със здраве да си го ползваш. :coffee:

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#59

Здравейте! Аз се затруднявам с ръководството от първа страничка за работа с Galaxy Nexus ToolKit
на стъпка 4:

4.Пускате програмата,избирате си варианта на телефона (инфо може да получите от Maps->Settings->About и Settings->About Phone)

Какво трябва да избера тук - версията на андроид която имам /4.0.4/ или тази която искам да кача /4.1.1/ ?
Моя е вивакомски телефон 4.0.4 с ъпдейти от самсунг - в device пише samsung yakjuxw

Другия ми въпрос е дали батерията наистина държи повече с 4.1.1 - за мен това е първостепенно. Бързодействието си ме устройва и сега.
Цитирай
#60

Здравей!
Сваляш 4.1.1. Smile
Цитирай
#61

sasho2210 написа:Здравейте! Аз се затруднявам с ръководството от първа страничка за работа с Galaxy Nexus ToolKit
на стъпка 4:

4.Пускате програмата,избирате си варианта на телефона (инфо може да получите от Maps->Settings->About и Settings->About Phone)

Какво трябва да избера тук - версията на андроид която имам /4.0.4/ или тази която искам да кача /4.1.1/ ?
Моя е вивакомски телефон 4.0.4 с ъпдейти от самсунг - в device пише samsung yakjuxw

Другия ми въпрос е дали батерията наистина държи повече с 4.1.1 - за мен това е първостепенно. Бързодействието си ме устройва и сега.



Сегашната версия, колега , батерията си е без голяма разлика, за сметка на перформанса, който е в пъти по- добър и бърз, но не мога да гарантирам защото е под постоянен тест. Big Grin

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#62

Забелязах един супеер дразнещ поне мен бъг, а той е като сложа галерията като уиджет на някоя страница и си прелиствам снимките и цъкна на някоя снимка да ми я отвори то ми отваря последната направена снимка.. тва е супер дразнещо ..

Nexus 4 16GB , Samsung Galaxy S3 16GB , iPad 2 32GB Smile
Цитирай
#63

И ето ме отново след тридневна почивка Tooth Ами аз пък мисля че и живота на батерията е леко подобрен,поне във стендбайа намирам разлика, иначе освен перформънс и стабилността е повишена в сравнение със сандвича :thumbup:

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#64

Искам да попитам това ли е официалния JB или е нещо като мод на JB защото миналата седмица ходих при един човек които се занимава с телефони и му казах че искам да си сложа JB но той ми каза че все още ICS 4.0.4 е най-новия Android .

Alcatel one touch 302 ->Sony Ericsson T100 ->Sony Ericsson j100i ->Panasonic vs3 ->Samsung c3010->Samsung E1210M->Google Galaxy Nexus I9250 Android 4.3 Jelly Bean yakju build
Цитирай
#65

dani1t написа:Искам да попитам това ли е официалния JB или е нещо като мод на JB защото миналата седмица ходих при един човек които се занимава с телефони и му казах че искам да си сложа JB но той ми каза че все още ICS 4.0.4 е най-новия Android .
Той този твоя човек май не е много в час с нещата.РОМ-а е официален от гугъл(както се и забелязва от линка,тегли се от техния сайт) , направен е за дивелъпъри, но не пречи и обикновените потребители като нас да го ползват.Не се замисляй и го слагай , за мен е значително по-добър от сандвича, а иначе за сега много малко устройства го имат официално, това са Галакси Нексус, Нексус 7 таб , Нексус С , а в скоро време и Галакси С 3 , просто това е предимството на Гугъл устройствата.Това че не си го получил чрез ъпдейт най-вероятно значи че си с поддръжка от Самсунг, а те забавят ъпдейтите спрямо Гугъл с месец-два. Успех :thumbup:

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#66

Много ти благодаря за бързия и коректен отговор . Аз си сложих JB вчера и много му се кефя но сега се сетих за още един въпрос ако съм загубил абсолютно всичко мога ли да си върна снимките и другите приложения ?

Alcatel one touch 302 ->Sony Ericsson T100 ->Sony Ericsson j100i ->Panasonic vs3 ->Samsung c3010->Samsung E1210M->Google Galaxy Nexus I9250 Android 4.3 Jelly Bean yakju build
Цитирай
#67

dani1t написа:Много ти благодаря за бързия и коректен отговор . Аз си сложих JB вчера и много му се кефя но сега се сетих за още един въпрос ако съм загубил абсолютно всичко мога ли да си върна снимките и другите приложения ?
След като си флашнал няма връщане назад, телефона ти е форматиран до заводски вид.Иначе в туулкита има опция за бекъп на абсолютно всичко, може би трябва да го добавя като стъпка,ако нещо се оплеска Tooth

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#68

Значи за да си върна снимките и др. трябва да се върна към 4.0.4 :facepalm: малко се обърках :capitulation:

Alcatel one touch 302 ->Sony Ericsson T100 ->Sony Ericsson j100i ->Panasonic vs3 ->Samsung c3010->Samsung E1210M->Google Galaxy Nexus I9250 Android 4.3 Jelly Bean yakju build
Цитирай
#69

dani1t написа:Значи за да си върна снимките и др. трябва да се върна към 4.0.4 :facepalm: малко се обърках :capitulation:
Не , проблема е ,че не можеш да ги върнеш, всичко е изтрито во веки веков Tooth Затова е добра идея бекъпа преди флашване, добавих специално предупреждение в гайда, защото май не само ти си с този проблем Tooth

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#70

А някой правил ли е реално бекъп с Galaxy Nexus ToolKit защото при мен не стана. Аз исках да направя бекъп на текущото положение 4.0.4 преди да флашвам с 4.1.1 , но не стана и затова се отказах. Доколкото разбирам по екрана на ToolKit, бекъп се прави като телефона работи в нормален режим, но при мен даде грешка, рестартира ми телефона в бутлоадера и там вече увисна напълно. Трябваше да го отварям и да махам батерията. Пак от надписите в TooKit разбирам, че за бекъп телефона трябва да е отключен и рутнат. Е тука вече ме хвана шубето и се отказах Smile

Ако някой напише как се прави бекъп с тулкита ще е супер.
Цитирай
#71

sasho2210 написа:А някой правил ли е реално бекъп с Galaxy Nexus ToolKit защото при мен не стана. Аз исках да направя бекъп на текущото положение 4.0.4 преди да флашвам с 4.1.1 , но не стана и затова се отказах. Доколкото разбирам по екрана на ToolKit, бекъп се прави като телефона работи в нормален режим, но при мен даде грешка, рестартира ми телефона в бутлоадера и там вече увисна напълно. Трябваше да го отварям и да махам батерията. Пак от надписите в TooKit разбирам, че за бекъп телефона трябва да е отключен и рутнат. Е тука вече ме хвана шубето и се отказах Smile

Ако някой напише как се прави бекъп с тулкита ще е супер.
Аз лично си копирам само контактите, приложения и снимки не ме интересуват, но ще вляза вечерта и ще проверя как става работата с бекъпа.Не би трябвало да е трудно, предполагам че ако се следват инструкциите в програмата всичко ще е наред.Но да не говоря наизуст, като го пробвам ще видя как е.Иначе руут се прави пак през туулкита, нищо сложно като цяло :thumbup:

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#72

ок, и аз вече съм с 4.1.1 (JRO03C) и поддръжка от google. Ще следя как са нещата с батерията и ще пиша после какви са ми наблюденията.

Иначе така и не успях да направя какъвто и да е бекъп с Galaxy Nexus ToolKit. Не ми е за снимките, приложенията или контактите - това се възстановява сравнително лесно. Идеята беше бекъп на цялата система - нещо като това което прави Acronis True Image на настолните компютри, за да може при някаква катастрофа да върна всичко както си е било, но няма да стане май.
Цитирай
#73

Как успяхте всички? От сутринта се опитвам и нищо не става
Цитирай
#74

lounger написа:Как успяхте всички? От сутринта се опитвам и нищо не става


Сподели повече за проблема, моля.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#75

HELP! Спешно! Стигнах до отключването на на буутлоадера и ми каза изчакай устройството... Чакам и нищо!? На телефона ми стой зеленото човече (без въртящ корем) изписва отдолу Downloading... Do not turn off target !!
От тула му давам ребоот и т.н. но на телефона само това си стой... Чудя се дали да му махна батерията и да пробвам наново, но да не угасне завинаги???? :confused:

Не знам как да прекратя процеса? От бутоните не става... а от менюто също...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)