Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да направим така, че телефона ни да се ъпдейтва от Google.

4.1.2 може да свалиш и 4.0.4, телефона пак ще се ъпдейтне до 4.1.2, а и двете са с yakju поддръжка тоест на Гугъл.
Цитирай
Аксесоари

Panteleimonov написа:4.1.2 може да свалиш и 4.0.4, телефона пак ще се ъпдейтне до 4.1.2, а и двете са с yakju поддръжка тоест на Гугъл.
1)Значи ако сваля 4.1.2 ще се ъпдейтне yakju на google и версията на андройда ще ми стане 4.1.2..така ли?
2)А ако сваля 4.0.4 пак ще се ъпдейтне yakju,а андройда коя версия ще стане?

Samsung Galaxy NOTE 3
Цитирай

nikito0o_m написа:2)А ако сваля 4.0.4 пак ще се ъпдейтне yakju,а андройда коя версия ще стане?
Версията ще е 4.0.4 с Гугъл поддръжка и ще се ъпдейтне до 4.1.2 после...
Цитирай

Ами щом последната версия ще е 4.1.2, според теб коя ще стане ако си на 4.0.4 ? Ще преминеш първо през 4.1, 4.1.1 и слеь това 4.1.2
Цитирай

Panteleimonov написа:Ами щом последната версия ще е 4.1.2, според теб коя ще стане ако си на 4.0.4 ? Ще преминеш първо през 4.1, 4.1.1 и слеь това 4.1.2
Мда ясну.Е аз съм вече на 4.1.1.Значи свалям версия 4.1.2 и си почвам да ъпдейтвам yakju Wink

Samsung Galaxy NOTE 3
Цитирай

nikito0o_m написа:Мда ясну.Е аз съм вече на 4.1.1.Значи свалям версия 4.1.2 и си почвам да ъпдейтвам yakju Wink

Можеш ако искаш да свалиш 4.1.1 yakju и да го оставиш само да се ъпдейтне на 4.1.2

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай

ockac23 написа:
nikito0o_m написа:Мда ясну.Е аз съм вече на 4.1.1.Значи свалям версия 4.1.2 и си почвам да ъпдейтвам yakju Wink

Можеш ако искаш да свалиш 4.1.1 yakju и да го оставиш само да се ъпдейтне на 4.1.2
Няма 4.1.1...има само 4.0.4 и 4.1.2 в тоя сайт

Samsung Galaxy NOTE 3
Цитирай

когато аз правих тази гимнастика бях с 4.0.4 самсунгски, свалих същото 4.0.4 само че гугълски и веднага след това то си качи само 4.1.1. Просто кефа е по-голям когато видиш как секунди след това се ъпдейтва, отколкото да сложиш последната 4.1.2 която дори не е дошла официално при всички

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай

ockac23 написа:когато аз правих тази гимнастика бях с 4.0.4 самсунгски, свалих същото 4.0.4 само че гугълски и веднага след това то си качи само 4.1.1. Просто кефа е по-голям когато видиш как секунди след това се ъпдейтва, отколкото да сложиш последната 4.1.2 която дори не е дошла официално при всички
Аз сега съм с 4.1.1,но ще си дръпна 4.04 yakju и после ще изчакам автоматично да си ми дойде ъпдейта за 4.1.1 и 4.1.2.
Правилно ли мисля Smile

Samsung Galaxy NOTE 3
Цитирай

4.1.1 ще ти дойде след това веднага, за 4.1.2 по-скоро не, аз го нямам още, а съм с 4.1.1 yakju.

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай

nikito0o_m написа:
ockac23 написа:когато аз правих тази гимнастика бях с 4.0.4 самсунгски, свалих същото 4.0.4 само че гугълски и веднага след това то си качи само 4.1.1. Просто кефа е по-голям когато видиш как секунди след това се ъпдейтва, отколкото да сложиш последната 4.1.2 която дори не е дошла официално при всички
Аз сега съм с 4.1.1,но ще си дръпна 4.04 yakju и после ще изчакам автоматично да си ми дойде ъпдейта за 4.1.1 и 4.1.2.
Правилно ли мисля Smile
Не искам ни най-малко да те засегна с това което ще кажа по-долу!

Занимаваш се с безсмислени неща, губиш си времето и нервите!

Изтегли последния https://dl.google.com/dl/android/aosp/ya...ff9457.tgz - и го сложи през toolkit-a!
А ако искаш root и тнт. погледни това: https://www.androidbg.com/forum/topic476...eshxx.html

И гледай следващия пост да не е: Ама как сега да го сложа!
Има поне 2 важни теми - как се работи с Toolkit-а! - успех! :thumbup: :cheers:
Цитирай

s01o написа:
ockac23 написа:Zeldir, имам един страничен въпрос, ако случайно и при други е така.

След инсталация на самсунгските драйвъри на лаптопа ми сега при всеки логин уиндоус ми изписва, че не може да ъпдейтне някакъв samsung MTP mobile device driver. Не че е болка за умиране, игнорвам го, но дразни доста. Появило ли се е при някой друг това и как го премахнахте това съобщение?
Решение на проблема ти: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1797344


Хора, някой с друго решение има ли? Това не се получава при мен :-(

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай

След като сме минали на 4.1.2 как да заключим лоудъра при положение че го няма в тоолкита Big Grin

Samsung Galaxy Nexus 4.3 yakju --> Lenovo Vibe P1 --> Huawei Mate 20 Lite
Цитирай

има го колега.
в тоолкита е опция 3 от главното меню,ако не се лъжа
там от където го отключи, от там се заключва.

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB
Цитирай

Знам че го има като опция за заключване, но нали като стартираме тулкита там се избира коя ни е версията на андроид и там най- високата е 4.1.1 , а моята в момента е 4.1.2 ... За това става дума Big Grin

P.S. Трябва ли да си калибрирам батерията след като преминах на 4.1.2 по описания начин или оставям работите така ?

P.S.2. Оправих се със заключването Dance Просто е трябвало да сваля новата версия на тулкита Dance

Samsung Galaxy Nexus 4.3 yakju --> Lenovo Vibe P1 --> Huawei Mate 20 Lite
Цитирай

ha6i6ko написа:Знам че го има като опция за заключване, но нали като стартираме тулкита там се избира коя ни е версията на андроид и там най- високата е 4.1.1 , а моята в момента е 4.1.2 ... За това става дума Big Grin

P.S. Трябва ли да си калибрирам батерията след като преминах на 4.1.2 по описания начин или оставям работите така ?

И аз днес преминах на поддръжка от чичо Гошо Smile Всичко мина без проблем, само малко се поомотах с драйверите за PC-то. Иначе за заключването на bootloader-a си свалих последна версия на toolkit-а (мился, че беше 9) в която вече си има 4.1.2. като избор за текуща версия. Smile
Цитирай

trmkr написа:
ha6i6ko написа:Знам че го има като опция за заключване, но нали като стартираме тулкита там се избира коя ни е версията на андроид и там най- високата е 4.1.1 , а моята в момента е 4.1.2 ... За това става дума Big Grin

P.S. Трябва ли да си калибрирам батерията след като преминах на 4.1.2 по описания начин или оставям работите така ?

И аз днес преминах на поддръжка от чичо Гошо Smile Всичко мина без проблем, само малко се поомотах с драйверите за PC-то. Иначе за заключването на bootloader-a си свалих последна версия на toolkit-а (мился, че беше 9) в която вече си има 4.1.2. като избор за текуща версия. Smile

Ето тук:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1392310
е новата 9 версия на Toolkit-a. Със старата и аз не можах да заключа bootloder-a си.
Ако може админите да поставят директен линк към ver. 9 за улеснение на всички.
Преминах директно към 4.1.2 и Google-поддръжка. Сега си настройвам приложенията...
Успех на всички!
Цитирай

Интересното е че преди като бях на 4.1.1 поддръжка на Самсунг, през нощта батерията падаше с 1% даже понякога не мърдаше. Сега на 4.1.2 батерията беше с 5 - 6 % надолу за една нощ.

Samsung Galaxy Nexus 4.3 yakju --> Lenovo Vibe P1 --> Huawei Mate 20 Lite
Цитирай

Това значи ли, че за Nexus със Самсунг поддръжка има вече 4.1.1 ъпдейт?
Цитирай

До колкото знам ъпдейта е наличен още преди месец - два. Аз моя като го купувах преди 2 седмици беше с 4.0.4 и когато го свързах към wi-fi се появи ъп до 4.1.1.

Samsung Galaxy Nexus 4.3 yakju --> Lenovo Vibe P1 --> Huawei Mate 20 Lite
Цитирай

аз да попитам един въпрос само преди да започна с това. та след като флашна този 4.1.1 с подръжка от гугъл, той стоков ли е? смисъл такъв същия като този от самсунг(оригинален)обаче получава ъпа от гугъл? и веднага след това би трябвало да получа актуализация за 4.1.2 доколкото разбрах тука

SONI XPERIA Z1 V4.4.4
Цитирай

maksim8604 написа:аз да попитам един въпрос само преди да започна с това. та след като флашна този 4.1.1 с подръжка от гугъл, той стоков ли е? смисъл такъв същия като този от самсунг(оригинален)обаче получава ъпа от гугъл? и веднага след това би трябвало да получа актуализация за 4.1.2 доколкото разбрах тука


Абсолютно едни и същи са, стокови и 2та, просто самсунг им е такава работата. Ако си заключиш буутлоадъра след като приключиш никой няма да може да те барне. И помни риск-печели, риск-губи. Ако не опиташ никога няма да разбереш, така че моят съвет е действай.

Поздрави

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Сега нямам много време събота се мятам. Надявам се всичко да е ок. Мисля да сложа 4.0.4после ще ъпна до 4.1.2. А има ли опция после всичко да е като сега.като направя бекъп, мога ли да го ползвам по някъв начин.или е просто да върна предходния ром ако нещо се обърка

SONI XPERIA Z1 V4.4.4
Цитирай

Legend написа:
Zeldir написа:За всички, които не са добре с английския и/или не намират информация как да преминат от поддръжка на Самсунг(билдове yakjuxw и подобни) към Гугъл поддръжка(бързи ъпдейти, ванила Андроид) пиша този гайд:


Преди да почнете да правите каквото и да е , уверете сте че сте прочели и разбрали всичко правилно!!!!!

1.
Намирате Рома, който ви трябва , от тук https://developers.google.com/android/nexus/images

Информация има в Maps > Settings > About
и Settings > About Phone

За повечето хора е :
Factory Images "yakju" for Galaxy Nexus "maguro" (GSM/HSPA+)

Android 4.0.4 (IMM76I)
Android 4.1.1 (JRO03C)

Теглите 4.1.1 без да го разархивирате.

2.Теглите Galaxy Nexus ToolKit от тук

http://d-h.st/rLZ

3.Инсталирате Toolkit-a (става само с Next, Next,NextTooth )


4.Пускате Toolkit-a,избирате си Build-a на телефона
(инфо за Build може да получите от Settings->About Phone)

5.Пускате USB debbuging mode от Settings->Developer options и свързвате телефона с кабела към компютъра.

6.Избирате опцията да ви инсталира драйверите за Нексуса (опция 1)

7.Изключвате тела, след това го включвате,задържайки Power Button + Volume UP + Volume Down (трите едновременно) .
Така тела влиза във Fastboot Mode.Показва се едно Дроидче с отворен корем Tooth

( след като сте инсталирали драйвърите и не ви разчита телефона в FastBoot Mode, може да трябва рестарт на компютъра )

8.Избирате опцията да ви отключи буутлоадера (опция 3)
( след края на всичко може да го заключите пак от тук и така не нарушавате гаранцията)

9.На дисплея ви се показва питане да продължите ли, цъкате Yes и го отключвате.
Буутлоадера вече е отключен Confusedtupid:

ДОБАВЕНО:Преди да почнете да флашвате, в туулкита ОПЦИЯ 2 ВИ ПОЗВОЛЯВА БЕКЪП НА ВСИЧКИТЕ ВИ ДАННИ, ЗАЩОТО АБСОЛЮТНО ВСИЧКО СЕ ИЗТРИВА СЛЕД ФЛАШ НА ТЕЛЕФОНА, ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО Е ДА СЕ НАПРАВИ, КАТО ЩЕ Е ПОЛЕЗНО И В СЛУЧАЙ, ЧЕ НЕЩО СЕ ОПЛЕСКА :thumbup: Добавям тези редове, защото много потребители не са прочели внимателно или не са обърнали внимание, като това е довело до загуба на ценна информация.Успех Rock

10. Изтегления от вас архив трябва да се постави в папката на Toolkit-a,
ПОДПАПКА "put_google_factory_image_here" (тя съществува вече).
Трябва да се намира тук, освен ако не сте сменили пътя за инсталация

C:\Galaxy Nexus ToolKit\put_google_factory_image_here

11.След това пак от Toolkit-a избирате "Download, Extract + Flash Google Factory Stock Rom" ( опция 9 )

В следващото меню натискате

Flash Google Factory Image (опция 2)

След това пишете "yes"

Изчаквате известно време докато Toolkit-a флашне телефона, след това той се рестартира сам.

12.След рестарта вече сте с Андроид 4.1.1 , поддръжка директно от Гугъл.
(Първото стартиране е доста по-бавно от обичайното, за да може Нексуса да изгради Далвик Кашето.)


13.(По Избор)Ако искате,докато сте във Фастбуут моуд, след приключване на горните стъпки може отново да заключите буутлоадера, така гаранцията ви остава валидна и не могат да докажат че сте ровили телефона. (опция 3 в Toolkit-a)


Успех на всички, ако съм бил полезен харесайте, ако има пропуски чувствайте се свободни да коментирате и питате. Albert

Редактирал съм го за да е ясно на всички дано колегата @Zeldir няма нищо против Smile


колеги този вариант става ли за NEXUS S , и ако да как ??? Благодаря

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай

Колеги в settings-> about phone на Build-а ми излиза IMM76K, което според линка в първата страница е американската версия?!
"Factory Images "mysid" for Galaxy Nexus "toro" (Verizon CDMA/LTE)

Android 4.0.4 (IMM76K) "
Телефонът е купуван от България от магазина на оператор. Работи си нормално с карти на българските оператори. Странно ми се видя всичко това. Искам да го флашна с ром, който се поддържа от гугъл, но на mysid имидж ли трябва да дръпна - Android 4.1.1 (JRO03O)? Пак казвам питам, защото ми се струва странно да ми излиза телефона за американската версия. Гледам, че тук трябва да са IMM76L, какъвто моят явно не е.

В maps->settings-> about пише: platformConfusedamsung-maguro-Galaxy-nexus / device samsung yakjuxw

Интересно разминаване. В settings->about phone ми излиза билд imm76k, което в табличката е за Verizon CDMA/LTE, а в мапса ми излиза нормалния европейски вариант... обърках се нещо.

Най-малкото няма GSM вариант с build imm76K, който да избера в gnex toolkit-a? В смисъл билда ми е в американския вариант, а на gsm има само imm76i вариант, който в крайна сметка не е моят билд.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)