Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флаш с Один (независимо от рома)
#1

Като начало трябва да имате работеща комбинация от 3те бутона за download mode.
100% батерия е за предпочитане.
Ако не сте сигурни какво правите, по добре прочетете още малко.
Проверете, че са изключени Simlock и Network *#7465625#
Добре е след по-долу описаните процедури, да се направи хард ресет - *2767*3855#
ilieff написа:Навсякъде в упътванията за работа с Odin пише, че Киес задължително трябва да е спрян.



Вече се предполага че имате Один. Ако не - от тук може да се дръпне.

Ромовете които искате може да се дръпнат от ТУК или от ТУК и за двете места ще Ви е нужна регистрация. По мое мнение първия вариант е по лесен.

Когато изтегления ром е само един файл с разширение .tar , тогава се зарежда в один като PDA като репартитишън не се чеква.
[Изображение: Odin%20I9000%202.png]

Ако рома който теглите е 3 файла се зареждат в один както следва:
[Изображение: Odin%20I9000%201.png]

Пит файла може да изтеглите от тук
По принцип ако си правя чиста инсталация винаги си слагам чек на репартитишъна. Тогава нямам терзания имало ли е лагфикс или не и дали ако е имало съм го спрял ....

След като заредите необходимите файлове, пускате телефона в download mode и свързвате телефона. Старт ...


Като начален и официален ром се препоръчва JM8
Т.е. ако се омаже нещо за начало на новите експерименти или чисто ново начало е добре да се флаше именно той.

Ето го ЦЪК добре е да си го запазите някъде, както и пит файла.

Ако искате да даунгрейдвате според мен е по-добре флаш с jm8 и после желания ром.


Сега някои пояснения.
Ако в именто на изтегления ром има това "low": I9000XXJPU-REV03-PDA-low-CL747761.tar.md5
това означава че този файл променя и bootloader-рите. Не е за препоръчване защото при евентуален срив на компютъра или друг проблем, може да си брикнете телефона много сериозно.
За предпочитане е да търсим ......-........-.........-MID означение което означава, че не закачаме боотлоадерите.

ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ ОТ ТЕЛЕФОНА ЩЕ СИ ЗАМИНЕ

снимките са взети от xda

НБ! Малко пояснение за рековери режима. При еклерчето (Андроид 2.1) РЕковери режима е 2е. Той по принцип позволява инсталиране на ъпдейти и ромове и всичко (това прозвуча като въпроса с отговор 42). При Фройо или Андроид 2.2 Рековерито вече е 3е. Той не позволява фреволни инсталации на разни зипчета. Затова ако искаме пълна функционалност например лесни инсталации на къстъм ромове или ClockworkMod Recovery за wipe на battery stat например ще ни е нужен 2е . лесно може да се инсталира като файла CF-Root изтеглен от ТУК Инсталацията му се прави през Odin като изтегления файл за съответния ром се зареди като PDA. Този файл ни дава както 2е на телефона , така и роот и бизибокс. Wink




ПС: Темата се пропокрива до известна степен с няколко други, което е разбираемо.
ПС2: При следващото флашване ще направя видео. Ако някой не го мързи може да направи и да го сложиме тук. Лично аз мисля скоро да го заснема Tongue
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря на всички, които ми дадохте карма. Предлагам, който реши че заслужавам да ми даде карма, но да не пише в темата, за да може да я запазиме максимално чиста и кратка, респективно лека за разбиране и четене. Надявам се следващи промени да бъдат допълвани в пост 1 като редовно се почистват постовете. БТВ благодарности на @DEUS защото без неговото рамо когато аз бях закъсал, щеше да ми е много по трудно.
Цитирай
#3

Снощи ми се наложи да ползвам тази статия Big Grin - беше ми супер полезна - мерси ! +1

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#4

А ако е с 2 файла, както предложеният за основен от линка по-горе jm8? Понеже го отворих и вътре имаше само: код еди-кой си и модем еди-кой си
Извинявам се ,че пиша в темато, но се обърках кое къде да сложа :confused:

Galaxy S Coldflids ROM JVQ v1
Цитирай
#5

На PDA и PHONE.
Цитирай
#6

Благодаря Smile

Galaxy S Coldflids ROM JVQ v1
Цитирай
#7

Откъде да намеря пит файл за галакси 5500
Цитирай
#8

а този ром JM8 например, къде трябва да се зареди ?
Цитирай
#9

predator320 написа:Откъде да намеря пит файл за галакси 5500
Ето тук има и ромове и инструкции-иска регистрация:
линк

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#10

А ако искаме да качим фирм, изискващ 803.pit вместо стандартния 512.pit как се процедира?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#11

Тъй като реших да си флашна телефона през один, ми изникнаха един въпроси в главата, на които до сега така и не намерих точен отговор. Разбрах, че файла с разширение .pit се използва за стартирането на андроид, тоест е буут файла, ако правилно съм разбрал и предполагам, че на PDA, в .tar файла се слагат всички останали файлове на операционната система. За ме обаче остава загадката, за какво се използват другите два файла и защо може и без тях? Каква роля играят те? И последно - каква функция изпълнява и кога се използва опцията re-partition? Виждам, че в случая е използван, когато има PIT файл, но не разбирам защо?
Цитирай
#12

Намерих ром който вярвам че е мтелския Dance Обаче е само два файла.Благодарение на колегата vladdark знам къде да ги поставя.Имам обаче три въпроса:
1.Като са двата файла,чеква ли се "Ре-партишън"?
2.Слага ли се и PIT-файла?
3.Трябва ли да търся CSC файл,за да допълня "картинката"?
Благодаря .

Едит:Рискувах,и чекнах "Ре-патришъна",сложих ПИТ-файла ,не сложих CSC файл.Много важно е да махнете сим и сиди картата защото първия път не ги махнах и телефона замръзна.Накрая стана

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#13

Колеги изтеглих JM8 от samfirmware.com
имам:
CODE_I9000XWJM8.tar.md5

MODEM_I9000XXJM4.tar.md5

предполагам "code" отива на pda a "modem" на "phone"?

Имам 512 пит и ще трябва да използвам "Ре-патришъна" , че стана малка грешка с лагфикса Big Grin

На прав път ли съм?

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#14

Базикаш се нали... :cheers:
http://www.youtube.com/watch?v=0T31qXmeupA
Цитирай
#15

isito84 написа:Базикаш се нали... :cheers:
http://www.youtube.com/watch?v=0T31qXmeupA

Не сериозен съм, продавам телефона и забравих да изкл. лагфикса и го форматирах и сега неще да пали трябва да флашна нов фирм. , но питам да съм сигурен на 100%

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#16

Още фаил "csc" трябва да имаш.

[Изображение: b25d5c6e63c86499.jpg]

Още си мисля ще се базикаш. Wink
http://www.youtube.com/watch?v=TUHFfR8hWcA
Цитирай
#17

И без ЦСЦ стана колега Smile мерси все пак сега му свалям 2.3.3 Tongue

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#18

petyo.tsanov написа:И без ЦСЦ стана колега Smile мерси все пак сега му свалям 2.3.3 Tongue
Да,да аз пък съм презвен ... :cheers: С крискело ром съм и не мога да проверя за ъпдейт.Сериозно ли говориш за 2.3,че точно днес как да повярвам?!
http://www.youtube.com/watch?v=MPJKuygePHk&NR=1
Цитирай
#19

isito84 написа:
petyo.tsanov написа:И без ЦСЦ стана колега Smile мерси все пак сега му свалям 2.3.3 Tongue
Да,да аз пък съм презвен ... :cheers: С крискело ром съм и не мога да проверя за ъпдейт.Сериозно ли говориш за 2.3,че точно днес как да повярвам?!
http://www.youtube.com/watch?v=MPJKuygePHk&NR=1
JVK ще слагам Big Grin

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#20

Благодаря много за темата ! Направо ме спаси. Бях поизтръпнал. След вчера с неуспешен руут телефона стана много бавен, батерията падна 2 пъти по-бързо днес и нямаше как - тръгнах да флашвам.

Ама нътцки. Пробвах първо тука някаква тема бях намерил за официалния 2.2 на мтел ала бала, нищо не стана, телефона стартира и почна да ми дава грешки за крашнали процеси и т.н.
Пробвах на Дарки ресърекшън едишъна уж трябвало да оправя всичко и на чисто да почна и ме доведе до лууп на логото в началото и нищо повече. Потърсих и намерих тази тема, флашнах, направо умрях от кеф. А и 2.1 Еклерчето ми навя носталгични спомени Big Grin
Цитирай
#21

Моля за малко помощ за още едно Galaxy S, дето не ще да стартира. Няма проблем да влезе в даунлоуд режим, изтеглил съм JM8, както е препоръчано в началото, Одинът си зарежда всичко и дава зелен PASS!, но на екрана на телефончето се изписват някакви червени редове че нещо си не се е заредило, нещо пише в скоби Invalid argument, и при стартирането увисва на логото на S-a и до там. Може би ше ми трябва това CSC? Откъде трябва да си дръпна? Телефонът е вивакомски, ако това има значение.

Благодаря предварително.
Цитирай
#22

Ivoto написа:Моля за малко помощ за още едно Galaxy S, дето не ще да стартира. Няма проблем да влезе в даунлоуд режим, изтеглил съм JM8, както е препоръчано в началото, Одинът си зарежда всичко и дава зелен PASS!, но на екрана на телефончето се изписват някакви червени редове че нещо си не се е заредило, нещо пише в скоби Invalid argument, и при стартирането увисва на логото на S-a и до там. Може би ше ми трябва това CSC? Откъде трябва да си дръпна? Телефонът е вивакомски, ако това има значение.

Благодаря предварително.

Прочети тук как се сменя ROM-а: https://www.androidbg.com/forum/post151012.html#p151012

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#23

centur написа:
Ivoto написа:Моля за малко помощ за още едно Galaxy S, дето не ще да стартира. Няма проблем да влезе в даунлоуд режим, изтеглил съм JM8, както е препоръчано в началото, Одинът си зарежда всичко и дава зелен PASS!, но на екрана на телефончето се изписват някакви червени редове че нещо си не се е заредило, нещо пише в скоби Invalid argument, и при стартирането увисва на логото на S-a и до там. Може би ше ми трябва това CSC? Откъде трябва да си дръпна? Телефонът е вивакомски, ако това има значение.

Благодаря предварително.

Прочети тук как се сменя ROM-а: https://www.androidbg.com/forum/post151012.html#p151012


Благодаря. Оправих се с Darky's Ressurection edition 9.2. и съм много доволен от резултата. Smile Rock
Цитирай
#24

Взех си телефона втора употреба и не знам предишният собственик какво му е слагал. baseband i9000xxjpp, kernel 2.6.32.9 root@SE-611#1, build froyoxfjp7. Гледам също така че има и папки Voodoo, Galaxy_S_Unlock, roms, roottools,sgs-kernel-flasher. Та въпроса ми е какво трябва да направя, за да се върне телефона във стоков вид. Не искам нито руут, нито lagfix-ове, просто искам най-добрия официален ром 2.2.1. Също така четох че може и да се загуби имея, а и не съм работил преди с recovery. Ако някой може да ми обясни малко по-подробно.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#25

Ами тегли си от сайта на Самсунг JPY/U те и двата са 2.2.1 и са добри имат си БГ език обаче гледай да са с трите файла.Форматираш си паметта ,флашваш с Один тук си има подробна инструкция как става след флаша правиш един фактори ресет за по сигурно и си като нов.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)