Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство]-.¸¸.·´¯HTC Explorer[Unlock~Recovery~Root]
#26

http://htcdev.com/devcenter/downloads
На този линк малко по-долу
Искам само да знам дали е ROM
И ще мога ли да го използвам

HTC Explorer with Android 2.3.5 (Разбит тъч-крийн Big Grin Big Grin )
Alcatel One Touch Idol 6030X
Цитирай
Аксесоари
#27

Доста са малки файловете, за да е ром.
Отделно като гледам как се казва файла и темата, това си е Kernel Source Code.
Което ще рече, че ако си developer ще ти върши работа.
Ти вече си с руут, тъй че това е твоя дом.
Както и няколко други в XDA.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#28

Фраснах му къстъм рома и ся като пусна да се инсталира някое приложение бие рестарт\

EDIT:Бих му един factory reset и е като нов

HTC Explorer with Android 2.3.5 (Разбит тъч-крийн Big Grin Big Grin )
Alcatel One Touch Idol 6030X
Цитирай
#29

balito написа:Фраснах му къстъм рома и ся като пусна да се инсталира някое приложение бие рестарт\

EDIT:Бих му един factory reset и е като нов

А сега рестартира ли се?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#30

Сега не.

HTC Explorer with Android 2.3.5 (Разбит тъч-крийн Big Grin Big Grin )
Alcatel One Touch Idol 6030X
Цитирай
#31

И при мене няма рестарти, телефона си работи добре и има повече свободно място на основната памет. Обаче нали при мен се трябва да има някакъв проблем, като свържа телефона с компа ми пише , че кард ис локед или нещо подобно, че и на всичките карти които имам, не мога да си вкарам една песничка или да сваля нещо от тук и да си го ползвам. Предполагам че е някакъв вирус, кон, катър и т.н, тей като няма как всички карти да са прецаката в рамките на 10 мин, та някакъв съвет за антивирусна или нещо което да помогне? Само да спомена че от години не ползвам антивирусна и виндоуса изкарва много повече - поне 2 годинки, ама сега ме дразни това с картите.

Селянин е духовно състояние.
Цитирай
#32

dominiko написа:от години не ползвам антивирусна и виндоуса изкарва много повече - поне 2 годинки
:facepalm:
Искам само да вметна, че продължителността на ефективно работеща операционна система няма никакво отношение към липсата или наличието на антивирусна програма.
В зависимост от типа на ползването /лична станция, работна, сървър/ обаче е задължително инсталирането на такава особено ако машината има достъп с нет, независимо колко е ограничен.
Също така за качествено предпазване се прави филтрация на заплахите на 7 нива /пак според мрежата се избират хардуера и софтуера за целта/.
И тъй като средностатистическия потребител си няма хал хабер от това си въобразява, че смисъл от антивирусна няма, защото много от тези продукти са боклуци и пропускат купища вируси. Тънкия момент обаче идва от това, че средния антивирусен софтуер лови едва 3 от 10 типа заплахи, което е нормално защото за другите си трябват други програми.
Оттам забелязвам тенденцията в последните 5, 6 години хора да не ползват изобщо антивирусни, което граничи с това да си оставиш вратата на дома незаключена.
Но това си е въпрос на избор. Ако имате късмет може и да се разминете само с някой откраднат акаунт, но всички банкиращи през машините си без базова защита вероятно вече са с откраднати пароли.

Относно картите ти - препоръчвам ти да ги провериш (маунтнати през картов четец) на компютър на приятел с налична работеща и ъпдейтната антивирусна /за предпочитане да не е с боклуци като аваст и авг.../, примерно касперски или нод 32. Почти съм сигурен че екрана ще полудее от изскочили прозорци за намерени ауторъни обвързани с маскирани троянци и червеи в засада.
Цитирай
#33

Ръгай касперски като хване вирус алармира с глас на клано прасе направо умирам от смях когато открива нещо нередно Big Grin

HTC Explorer with Android 2.3.5 (Разбит тъч-крийн Big Grin Big Grin )
Alcatel One Touch Idol 6030X
Цитирай
#34

Ми те и познатите ми не ползват антивирусни, ама те повечето са с линукс.Ползвах го и аз, ама не мога да играя дота и се върнах пак към прозореца. По -рано слагах какви ли не антивирусни и до два месеца всичко беше леш, сега нямам такива проблеми, еми как да а ползвам тая антивирусна, която и да е ? Съгласен съм че трябва все пак човек да предпазва по някакъв начин дебитните и кредитните си карти, но мойте са толкова зле, че най - много да ми вкарат някой лев като я видят каква осиротяла история е.

п.п Нещо стана и сега ми чете едната карта, а тая другата си е заминала Smile. Вируса явно е в почивка Dance .

Селянин е духовно състояние.
Цитирай
#35

Аз никога не съм слагал на телефона и нямам проблеми, да чукнем на дърво.
На компа съм сложил една Avira и съм си чук от няколко години.

... малко стана Offtopic

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#36

"За да Руут-те трябва да инсталирате Superuser.zip" и тук вече няма да се издърпа файла, защото човека трябва да има регистрация в XDA предполагам, за да стане това възможно. Толкова ли нямате пространство в Bulgaria, малко е файлчето, защо не го сложихте някъде?
Цитирай
#37

vickfred написа:"За да Руут-те трябва да инсталирате Superuser.zip" и тук вече няма да се издърпа файла, защото човека трябва да има регистрация в XDA предполагам, за да стане това възможно. Толкова ли нямате пространство в Bulgaria, малко е файлчето, защо не го сложихте някъде?
Пробвах да го прикача към темата, но дава, че е много голям ...

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#38

"410 - Gone" това ми дава на мен, имам регистрация, не помага.
Цитирай
#39

vickfred написа:"410 - Gone" това ми дава на мен, имам регистрация, не помага.
Оправих линка, но пак е към XDA, по-късно ще гледам да добавя и други mirror-и.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#40

Евала за обясненията!!! Но аз имам въпросче, някои някъде да е засичал някъв къстъм ром, освен jaggy-то? Аз уж рових рових и нищо друго не намерих, а като видя едно ACE със цианоген и 4-ка направо се влюбих, та някои някаде ако засече нещо да казва
Цитирай
#41

Нещо не успявам да кача Рековери не го намирам на телефона а и ми дава следната грешка
http://imageshack.us/photo/my-images/27/recoveryjn.jpg/

SIMENS A70 -> Nokia N95 8GB - > SONY XPERIA VIVAZ -> Nokia N8 - > HTC Explorer -> HTC Wildfire S -> HTC One X -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Sony Xperia Z1 Compact - > Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy A5 -> LG G3 -> HTC ONE A9 -> SAMSUNG GALAXY S6 -> Sony Xperia X Compact - > Samsung S8 - > Huawei P20 Lite -> Samsung S10 -> Samsung S22
Цитирай
#42

luba6ky написа:```AM Team```

  • 1. Сожете картата в SD четец. НЕ В ТЕЛЕФОНА!!!
  • 2.Направете две primary fat32 partitions (НЕ logical) на вашата micro SD.
  • >>> Едната част ще се разпознава от Windows-а, а другата е останалата част от свободното място.
  • 3. Сега трябва да изберете вида на partition-на от link2sd и след това ще трябва да рестартирате, за да можете да почнете местенето.
    [/*]



[note=ВАЖНО]Бележка: Всеки път когато чистите Rom partition-a, което се прави от Recovery, ще трябва да форматирате втория partition, тъй като тази процедура ще я направи EXT3. ТЯ НЕ СЕ ПОДДЪРЖА.[/note]
Да ви кажа само, че аз го направих през телефона разделянето на картата и то без проблем.
Цитирай
#43

Не мога да разбера за стъпка 10 къде трябва да се постави този текст ??? Моля ВИ помогнете ми. Smile

HTC Explorer A310e with Android 2.3.5 Gingerbread Smile
Цитирай
#44

kyinarii написа:Не мога да разбера за стъпка 10 къде трябва да се постави този текст ??? Моля ВИ помогнете ми. Smile

На края на страницата имаш едно празно правоъгълно поле, където се поставя текста.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#45

Ох оправих се с тази стъпка 10 и завърших всичко, но сега как да разбера, че телефона ми е руут-нат ?? Наистина не разбирам доста от тия работи ии може да са банални въпросите, но съжалявам. Ако някой ми обясни точно какво да правя след като направя всички стъпки за руут-а ще съм му задължен ! Smile

HTC Explorer A310e with Android 2.3.5 Gingerbread Smile
Цитирай
#46

То обяснението си го има. Повече от това не знам какво може да се каже, а и след като направиш руут няма какво друго.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#47

Отключването на Bootloader-a го направих.Много подробно си беше описано всичко.Но с това recovery не знам какво да правя.Ще може ли малко помощ :unknw:
Цитирай
#48

Ми то пише, разархивираш сваления файл на компа, връзваш телефона с компа, телефона го пускаш във фастбут, и цъкаш на recovery.bat и ще ти излезне едно "cmd" прозорче и..... Ми тва е. Кажи какво те притеснява или затруднява за за да мога да ти отговоря малко по смислено.
Цитирай
#49

Оправих се.Благодаря.
Цитирай
#50

Да ви питам трябва ли първо да направя всички стъпки за да си руутна телефона или директно да си направя това recovery и да изтегля суперюзър.нещо си ;д ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)