Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[16.03.12]_-.¸¸.·´¯Google Galaxy Nexus[Un/Relock~Root~CWM~GNexTOOLKIT]
#26

Въпреки , че изписва , че има root някой приложения правят проблем.
Същото положение е и на Nexus S-а...
Цитирай
Аксесоари
#27

Отвори SU и виж дали има ъпдейт.
Ако не стане може да минеш процедурата пак. После ще ти отнеме 15 мин. да си качиш всичко пак.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#28

exclusive написа:
bektop написа:Ето това искам да направя, но не съм много добре с Английския.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1391881
Колега, най-лесния начин да го направиш е следния:
Теглиш Галакси Нексус туулкита по-горе в темата, теглиш стоков ром от тук:
https://developers.google.com/android/nexus/images
по-точно този: Factory Images "yakju" for Galaxy Nexus "maguro"
Стартираш телефона в fastboot mode, закачаш го с кабела, пускаш туулкита. Като се инсталират драйвърите, програмата ще разпознае телефона като устройство в fastboot mode. Отключваш буутлоудъра, след като го отключиш избираш опцията за инсталиране на сток Ром, копираш изтегления файл в папката, където си инсталирал туулкита, подпапка "put google image here"(тя съществува вече). Не разархивирай файла, копирай го така, както си го изтеглил. После стартираш флаша, програмата ще свърши всичко сама. Това е, след рестарт си със yakju версия 4.0.4.

За някои хора звучи просто, но на мен ми е доста непонятно. Има доста менюта в Туулкита, от кое да започна.?? Не ми се ще да прецакам телефона. Би ме устроило, ако имаше някакво по-точно обяснение за туулкита. И тази папка "put google image here" я няма при инсталацията.
Цитирай
#29

Alphavillain написа:Въпреки , че изписва , че има root някой приложения правят проблем.
Същото положение е и на Nexus S-а...

Ами то няма едно, което да получи суперюзър права. Просто няма руут на практика. Само дето имам инсталирана прогр. суперюзър.
Я кажете как да направя фул бакъп, ама с абсолютно всичко 1 към 1 ?

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#30

pavlin_s написа:
exclusive написа:
bektop написа:Ето това искам да направя, но не съм много добре с Английския.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1391881
Колега, най-лесния начин да го направиш е следния:
Теглиш Галакси Нексус туулкита по-горе в темата, теглиш стоков ром от тук:
https://developers.google.com/android/nexus/images
по-точно този: Factory Images "yakju" for Galaxy Nexus "maguro"
Стартираш телефона в fastboot mode, закачаш го с кабела, пускаш туулкита. Като се инсталират драйвърите, програмата ще разпознае телефона като устройство в fastboot mode. Отключваш буутлоудъра, след като го отключиш избираш опцията за инсталиране на сток Ром, копираш изтегления файл в папката, където си инсталирал туулкита, подпапка "put google image here"(тя съществува вече). Не разархивирай файла, копирай го така, както си го изтеглил. После стартираш флаша, програмата ще свърши всичко сама. Това е, след рестарт си със yakju версия 4.0.4.

За някои хора звучи просто, но на мен ми е доста непонятно. Има доста менюта в Туулкита, от кое да започна.?? Не ми се ще да прецакам телефона. Би ме устроило, ако имаше някакво по-точно обяснение за туулкита. И тази папка "put google image here" я няма при инсталацията.

Все пак се справих.
Цитирай
#31

Благодарности на @Luba6ky, че е направил толкова изчерпателна тема! Доста ще ми помогне. :bow:

Galaxy Note II
Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Цитирай
#32

С К версията съм, но не ми го показва в тоолкита уж инсталирах през него драйвърите. Там ми каза, че дори да ми изписва един ерор, аз да не се безпокоя, те са инсталирани. Но после в основното меню не ми показва нищо.

Искам само да го рутна и това е, няма да го бъзикам засегаSmile

Samsung Galaxy Nexus i9250  [ROM][JB][4.2.1][Maguro] MiNCO v6 (Minooch + Franco)  rooted.
Цитирай
#33

Абе хора, има ли някой с рутнат SGNexus model YAKJU-MAGURO / A 4.1.1 Jelly Bean Stock build JRO03C. Пробвах няколко пъти - винаги процедурата минава докрай /GN toolkit-a пище че тел. е рутнат успешно, в менюто се появява икона на Суперюзър, обаче права не се дават на никое приложение.
Как я рутвате тая пущина, направо полудявам!
Хайде някой да помага, моля.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#34

Не съм сигурен, че ще помогне, но може да пробваш да инсталираш supersu през рековъри. На мен ми даде така на One X онзи ден и така го оправих.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#35

Пробвай с новия GN toolkit 7.5

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#36

Аз до колкото си спомням си го руутнах с Туулкита 7.4 веднага след като ми дойде ъпдейта

Google Galaxy Nexus / Android 4.3
Google Nexus 7 (2013) / Android 5.0.1
Цитирай
#37

А на менне ми инсталира драйвърите по никъв начин, не знам как да го оправя това... Все не засича в тулкита...

Samsung Galaxy Nexus i9250  [ROM][JB][4.2.1][Maguro] MiNCO v6 (Minooch + Franco)  rooted.
Цитирай
#38

Пробвах с v.7.0 и с v.7.5 на GNtoolkit. Все тая - туулкита изписва, че е рутнат успешно, в менюто има Суперюзър икона, но на практика няма руут. Не мога да повярвам, че само при мен има проблем. :wall:

Пак да ви питам, някой има ли функциониращ руут? Може да пробва и с Root Check Basic.

Май се справих Dance . Как??? В информация за приложението Superuser, изчистих кеша и данните.
Пуснах Root Check Basic и .... залени надписи " CONGRATULATIONS! THIS DEVICE HAS PROPER ROOT ACCESS!" Усмисли ми се деня направо!

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#39

И аз да се похваляSmile Най-сетне инсталирах драйвърите и от там всичко е песен. Първо флашнах стоков ром с гуугле поддръжка, после веднага ми се ъпдейтна до 4.1.1, след което го и рутнахме...Smile Екстра, много съм доволенSmile

Samsung Galaxy Nexus i9250  [ROM][JB][4.2.1][Maguro] MiNCO v6 (Minooch + Franco)  rooted.
Цитирай
#40

Моля ви бързо ми кажете защото почнах до го правя - инсталирах драйверите и се свързах с Toolkita през fastboot. Добре, обаче в началното меню ме пита кой Build ми е и версията съответно няма takjuxw, значи да избера билда който искам да флашна ли ?? Избрах IMM67I а не ми е това. :huh2:
Цитирай
#41

Виж от тоол на телефона ти, версията на ядро и ром. Там ще ти пише точно с кое си. Вероятно си с К накрая

Samsung Galaxy Nexus i9250  [ROM][JB][4.2.1][Maguro] MiNCO v6 (Minooch + Franco)  rooted.
Цитирай
#42

Ами значи всичко стана флашнах го със IMM67I и виднага след това започна да ми се сваля JB и сега съм с него Big Grin Благодаря за ръководството, объркаха ме някои неща,но явно щом се е флашнал успешно значи няма проблем,май.. Smile


Искам само да попитам има ли смисъл сега да си заключвам буутлоъдъра,или няма нужда?


Ползвай бутона редакция!!!
Цитирай
#43

xType написа:Искам само да попитам има ли смисъл сега да си заключвам буутлоъдъра,или няма нужда?

Ако няма да го ровиш повече по-добре си го заключи, поне при отключен пише, че може да спре да ти важи гаранцията Confusedtupid:

Motorola MILESTONE > Samsung Galaxy S > LG Optimus 2X > Samsung Galaxy Nexus...
http://www.sofiawars.com/register/110475/
Цитирай
#44

Добре,и искам да попитам последнo за сега, първо нали само като се отключва се изтриват данните доколкото знам при заключване не, и също така понеже знаех че ще се изтрие всичко и цялата седмица не съм си качвал нищо, сега след като го направих и искам да приключа засега с тези операции искам да попитам, какъв е смисъла от качването на всичките тези къстъм ромове кернели и визуални модификации, има ли смисъл за мен, при положение че се радвам на стоковия ром и не ми трябва за сега друго.Смисъл носят някаква допълнителна бързина или стабилност,незнам,не съм запознат. Smile
Цитирай
#45

Ако ще го заключваш, по-добре е да го рутнеш предварително.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#46

Аз го оставих отключен... Няма смисъл да го заключвам на този етапSmile

Samsung Galaxy Nexus i9250  [ROM][JB][4.2.1][Maguro] MiNCO v6 (Minooch + Franco)  rooted.
Цитирай
#47

Търся няколко отговора
1 За да се рутне с тоолкита трябва ли да е отключен буутлоадера
2 Като се отключе буута изтрива всичко доколкото разбрах трябва ли да си играя да правя наново инстал или се случва нещо като хард резет
3 Има ли брояч за руута и как се нулира заради гаранцията
4 Ако може да се сложи някъде 4,04 на самсунг че има само гугълските на посочените адреси-че смених на гугле и за всеки случай да имам самсунгския под ръка
Цитирай
#48

По т.1 - да
т.2 - изтрива се всичко
т.3 - аз поне незнам
т.4 - ....

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#49

Аз искам да питам дали може да се флашне custom rom - например този:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1774165
но без да се рутва телефона. Видях, че в Galaxy Nexus ToolKit има опция за рестарт в cwm recovery (опция 10 в менюто) без то да се флашва. Аз имах cwm на друг телефон и знам как през него мога да инсталирам произволен rom който е в .zip формат. Въпроса ми е това ще стане ли както го мисля?
Цитирай
#50

Ти за да рестартираш в CWM трябва да го имаш.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)