Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[16.03.12]_-.¸¸.·´¯Google Galaxy Nexus[Un/Relock~Root~CWM~GNexTOOLKIT]

Здравейте!Нуждая се от по-опростено упътване за руутване на апарата си.Става въпрос за Самсунг Галакси Нексус ,Магуро ром.
Може ли да ме упътите с коя програма е най-лесно и просто ,и стъпките.
Благодаря на отзовалите се!
Цитирай
Аксесоари

Стикнатите теми горе над твоята видя ли ги? Там всичко е обяснено възможно най просто! Ако не ти е позната терминологията, прочети и тези в "Първи стъпки в Android OS"!
Цитирай

Извинявам се за малоумния въпрос,но коя точно? Тази за преминаването към Гугъл ъпдейт ли?
Цитирай

ssentissim4o, по - късно тази вечер ще направя едно супер опростено упътване с картинки, за руутване, понеже напоследък доста такива теми с въпроси за руут се навъдиха. Всичко става с тази програма - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1392310 бързо и лесно. Има и още по - лесен начин. Ако не можеш да се оправиш от описанието в тази важна тема, или от темата в XDA, чакай до по - късно.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Пак ще прочета темата,но и ще изчакам твоето описание.Благодаря много за отговора!
Цитирай

ssentissim4o написа:Здравейте!Нуждая се от по-опростено упътване за руутване на апарата си.Става въпрос за Самсунг Галакси Нексус ,Магуро ром.
Може ли да ме упътите с коя програма е най-лесно и просто ,и стъпките.
Благодаря на отзовалите се!
Колега препоръчвам ти Nexus Root Toolkit аз съм с нея , много по лесна е за употреба ,и разбираема от GN Toolkit.Не се налага да сваляш и да слагаш ръчно в директорията ,повечето работи сам си търси сваля ,и инсталира ... с една дума много по-разбираема и лесна за употреба от начинаещи потребители(като мен) Smile ето линк http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1766475

Galaxy Nexus -> ShinyROM + Mpokang_kernel-v10_CM-4.4_CM-REMIX & TWRP 2.6.3.2
Цитирай

Ще я проуча докато чакам описанието на колегата e34v8.Мерси за отговора.

Ползвам програмата Nexus root toolkit за телефона,но още на селекцията какъв андроид ползвам не мога да разбера с какъв съм.В инфо менюто на апарата ми показва ,че е АНдроид 4.1.1 Магуро,но нексус туул кит-а има :YAKJU-Maguro 4.1.1 и TAKJU-Maguro 4.1.1
Как да разбера с кое съм?


[note=Модератор] Колеги, ползвайте опцията за редакция, вместо публикуването на няколко поредни мнения. [/note]
Цитирай

^При руутването няма значение дали ще посочиш YAKJU, TAKJU... , така че просто избери някое 4.1.1 Maguro.

Щом още си с 4.1.1, най - вероятно си с YAKJUXW. Ако искаш да разбереш, влизаш в приложението Maps и в него Settings > About .

Можеш да видиш и тази тема .

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Обаче възникна проблем: следвайки упътването за конфигурация на драйвърите ,когато дам опцията ъпдейт драйвър и посоча драйвърите (както е по упътването) не ми ги инсталира,а остава този инсталирания от уиндоус 7 х64 и ми казва,че този е най-подходящия и не иска да инсталира ,посочените от мен?!?!
Цитирай

Да попитам ако си флашна стоков ром от CWM трябва ли след това да слагам "gapps" както при къстъм ромовете ?

Samsung Galaxy Nexus 4.1.2 [CM10]
Цитирай

Стоковия би трябвало да е с интегрирани "gapps"

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

Ако сваляш от Google developers там архива е тгр и вътре си има стоковото рековъри, стоковия ром и гаппс.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

По никакъв начин не мога да подкарам драйвърите. С уин 8 съм. Пробвах по какви ли не начини цял ден. В тулкита ми изписва: В КЕША НА ПРОГРАМАТА ЗА ЗАРЕЖДАНЕ НА РЕСУРСИ НЯМА ЗАДАДЕН MUI ЕЛЕМЕНТ... квото и да значи това... Всички видове тулкити и драйвъри пробвах и по никакъв начин не ще... Загубих цял ден... Винаги е било адска мъка с теди драйвъри

Samsung Galaxy Nexus i9250  [ROM][JB][4.2.1][Maguro] MiNCO v6 (Minooch + Franco)  rooted.
Цитирай

Страхотен труд за автора на темата .... Лутах се няколко дни за да разбера всички тези термини за какво се използват и как се инсталира кустом ром и кернели и подобни работи и то във всякакви английски и американски форуми и свалих сумати драйвери докато не стане. А колко нерви изхабих не ми се говори. Както и да е поне сега съм наистина в час със доста от нещата. Исках само да кажа, че това е наистина голям труд за темата и на мен лично ме хвана доста яд, че не се сетих по-рано да преровя БГ Форумите. Бравп още веднъж. Страхотно полезна тема.
Цитирай

С този телефон подивях, 1 седмица изгубих само заради *** драйвери всеки път едно и също всеки път 3 дена главоблъсканици, Положението е такова, последен модел туулкит с последен модел ОС Windows 8.1 Preview 64 bit и физически нямам сили да търся драйвери вече, ако има някой добър колега да даде линк ще съм му много благодарен, да не говорим че 2 часа не мога да се докопам до страницата с драйверите от сайта на Samsung. Стигам до This device cannot start. (Code 10)

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Здравей колега, пробвал ли си да инсталираш KIES от сайта на самсунг. Аз имах проблеми и така ги реших.

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB
Цитирай

Много ми е тежка тази програма...

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Ами така е но с нея се инсталират и драйверите. После нея използвам

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB
Цитирай

Зная, но се оправих за пореден път след като взимам лаптоп на заем, важното е че се оправих, при следващия андроид пак ще е същото. Confusedtupid:

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Някой успя ли да рутне 4.3? Аз нещо не мога да се оправя. С Windows 8 съм и Nexus tool kit 11.1.0. Има ли по-нов туулкит?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

руутваш го ручно през CWM или там с каквото къстъм рековъри си. в темата за 4.3 има линк за изтегляне на superSu.

Samsung Galaxy S I9000 + 32 GB Samsung Micro SDHC Class 10+
Google Nexus S (Stock Jelly Bean 4.1.2 ) + Galaxy Nexus I9250 (Stock Jelly Bean 4.3 ) 16GB
Цитирай

Добре де,аз като браузвам да търся ZIP file,който съм качил предварително в internal storage,въобще не ми излизат никакви зипове..какво трябва да направя въобще не ги виждам през CWM...

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Нали влизаш в Instal zip from sd 0/ и там трябва да ги имаш.

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай

Не съм влизал там!!Благодаря ти!! :thumbup:

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Създателят на Galaxy Nexus Toolkit е в процес на работа по универсален Toolkit за устройсвата:
[Изображение: Snap_2013.11.14_02h07m43s_007_Administra...oolKit.png]

Източник: http://www.skipsoft.net/

Samsung Galaxy Nexus - The end of an era!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)