Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root на Самсунг Галакси Спика - Андроид 2.1
#1

Здравейте, гледам, че никой не пише теми свързани с рутването на Спика, затова реших да я напиша Big Grin .

Такааа да започнем с файловете за сваляне както винаги.
1.Сваляте файла ROOT.rar, към който съм дал линк и го разархивирате на десктопа.

Сега след като свалихме и приготвихме всичко необходимо Big Grin можем да преминем към процедурата, която е много лесна и отнема около минута.

1. Качваме файла LK2-02-1_update.zip в главната директория на СД картата.

2. Изключваме телефона и го включваме в режим Download, като задържаме бутоните за намаляне на звука, камерата и червената слушалка.

3. Свързваме телефона с USB кабела към компютъра и отваряме ODIN, който се намира в архива (трябва вече да сте го разархивирали).

4. След като намери телефона зареждаме за OPS файла spica_jc3.ops, който също е в архива ( трябва вече да сте го разархивирали).

5. Зареждаме като PDA файла i5700_LK2-02_PDA.tar, който също е в архива ( трябва вече да сте го разархивирали).

6. Натискаме бутона Start и чакаме 30 сек, след което телефона сам ще се рестартира.

7. След като се рестартира, ще забележите новото лого на samdroid. Телефона сам ще си влезне в така наречения RECOVERY, след като влезне там, ще видите няколко опции. С джойстика избирате: Apply any zip from SD. След като изберете тази опция, трябва да видите файла(LK2-02-1_update.zip), който качихте в картата. Изберете го и потвърдете с бутон HOME (къщичката). След като се инсталира, ще ви върне в първоначалното меню, в което вече ще има повече опции. Те не ни интересуват, а избираме най-горната опция, която е Reboot system now.

След като телефона се включи, вече ще имате ROOT или казано на разбираем за начинаещите - Администарторски права на системата, нещо като Windows. С тази версия (LK 2.02.1), в настройките ще пише: Kernel version: 2.6.29@leshak@dev7 #105.

Това е всичко, много е лесно и ако спазвате всичко по стъпките ми, няма да завършите с Брик. Процедурата трае към 1 минута, което включва всичко от свързването на телефона до крайното му буутване.

Сега мога да ви поздравя за свършената работа! Big Grin

Ако имате въпроси свързани с РУУТването, не се колебайте, а питайте, без значение дали на лично или в темата!

Ето файловете: http://www.mediafire.com/?ywl0emrmnzm

LG G2 Black - Stock 4.4.2
Цитирай
Аксесоари
#2

Не стана при мен. На 7 стъпка като избрах .zip файла да се инсталира даде, че инсталирането се е провалило. Ще има ли проблем ако го пробвам с най-новия фирмуер?
Цитирай
#3

martio написа:Не стана при мен. На 7 стъпка като избрах .zip файла да се инсталира даде, че инсталирането се е провалило. Ще има ли проблем ако го пробвам с най-новия фирмуер?


Пробвай пак да свалиш файла. При мен се е получавало така, защото файла (root.rar) се беше свалил както трябва. Този метод става на всички фирмуери, които се инсталират с spica_jc3.ops

LG G2 Black - Stock 4.4.2
Цитирай
#4

И аз днес руутнах! Добре, че androiduser ми помага в Skype, ще щях да брикна телефона Big Grin Качих си и CyanogenMod 6.1.1 RC1 Alpha8.3 - яка работа Dance

Motorola Moto X 2014 Black leather
stock Android 6.0 Marshmallow
Цитирай
#5

Мдам, не е трудно. Прозвуча се едно кой знае какво съм направил, но ако имате някакви въпроси, може да ме търсите на Skype - mr.genkov само пишете, че сте от форума.

LG G2 Black - Stock 4.4.2
Цитирай
#6

Руут-а стана без никакви проблеми, точно както е описано. Благодаря на androiduser!
Цитирай
#7

Няколко пъти пробвах да го инсталирам, но и при мен дава грешка след стъпка 7. Свалих файлът няколко пъти, но пак не става. Дайте съвет ???

Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy Tab GT P1000
Цитирай
#8

Дай подробности, какво правиш, каква е грешката и тн. Smile

LG G2 Black - Stock 4.4.2
Цитирай
#9

Проблема става при зареждане на zip фаила LK2-02-1_update.zip. дава грешка в някъв ред 21 или нещо подобно и казва че не е станала инсталация на файла. Пробвах зипа дали е счупен но на компа си се разархивира без грешки???
PS: Станаха нещата, но след upgrade do 2.1 и след това root по посочения от тен начин. Докато бях с 1.5 имаше проблеми

Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy Tab GT P1000
Цитирай
#10

Радвам се, че си успял! В заглавието на темата пише Андроид 2.1, от което трябва да се подразбира, че е за 2.1!

LG G2 Black - Stock 4.4.2
Цитирай
#11

...............................................................................................................

[note=Модератор]
Нарушена т. 4 от Правилата на форума.
[/note]
Цитирай
#12

1. Пиши на кирилица!

Значи флашни обратно официален фирмуер и започни наново като свалиш всички файлове отново!

ПС: от samfirmware си свали най-новия 2.1 фирмуер, флашни го и започни от начало всичко! Ако сега можеш да влезнеш в риковъри, wipe-ни всичко! Извинявам се, че не мога да ти дам точни инструкции, но телефона не е при мен от доста време и съм забравил нещата! Пазя си всички файлове, ромове и тн., които съм ползвал, така че ако не работят линковете се обръщай към мен!

Поздрави!

LG G2 Black - Stock 4.4.2
Цитирай
#13

...............................................................................................................

[note=Модератор]
Нарушена т. 4 от Правилата на форума.
[/note]
Цитирай
#14

Линковете, които съм постнал в темата за ъпдейт не работят ли? Свали си ОДИН от нея. И следвай инструкциите там! А, също трябва да разархивираш файла и вътре трябва да има три! Следвай инструкциите в другата тема!

LG G2 Black - Stock 4.4.2
Цитирай
#15

...............................................................................................................

[note=Модератор]
Нарушена т. 4 от Правилата на форума.
[/note]
Цитирай
#16

http://uploading.com/files/get/88c22f1e/ROOT.rar

ПС: Главни букви се приемат като заяждане, но предполагам не си с лоши намерения? Smile

LG G2 Black - Stock 4.4.2
Цитирай
#17

(2012-09-01, 19:49:33)androiduser написа:  http://uploading.com/files/get/88c22f1e/ROOT.rar

ПС: Главни букви се приемат като заяждане, но предполагам не си с лоши намерения? Smile

Препращаме към Иливид?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)