Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Вреди ли магнита на някои кожени калъфи върху телефона?
#1

Самия кожен калъф има шнур за издърпване на телефона, който залепва за калъфа с магнит. Та въпроса ми е вреди ли е той за телефона, при условие че в инструкциите пише да пазим телефона далече от магнити и магнитни полета? ...

Ето за подобен калъф говоря:
http://dice.bg/bugatti-cross-leather-cas...v-item6360

Или може би това да е специален магнит със защита от към страната на телефона, за да не го намагнитизирва и повреди...

Как мислите пройзводителите на телефони си пишат, че магнитите са вредни за телефоните им в инструкциите за употребата им, а в същото време да си пройзвеждат кожени калъфи с вградени такива...

.Samsung.Galaxy.S.ll.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз мисля, че вреди щот са все някакви метали вътре. Но щом са го сложили и никой не го маха от там значи е безвреден или поне не до толкова, че да усетим някакви проблеми.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#3

На мене ми увреди психиката този калъф или по-точно цената му.
Магнитът оказва влияние върху работата на отделните елементи, през които протича електрически ток.
Естетвено, че ще окаже някакво въздействие, в случай, че телефонът не е добре екраниран, а той явно не е, съдейки по упътването.
Да не говорим, че и дисплеят има навика да се наелектризира, намагнетизира и всяка подобна гад.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#4

Моя от както съм го взела е с подобен калъф,в смисъл не толкова скъп,но пак с магнит и няма проблеми,а преди това каптивейта стоеше в този калъф и пак не се е увредил.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#5

Май май скоро ще сменям калъфа с някой, който няма магнит, защото може и да не се забелязва, но мисля че след 2-3 години може магнита да прецака телефона.

Мерси за бързите отговори Smile .

.Samsung.Galaxy.S.ll.
Цитирай
#6

Извинявай за офтопика,ама ти три години ли мислиш да си с този телефон?Ползвай си го с удоволствие и не му мисли толкова,важното е да не се дере и да е предпазен при евентуално изпускане,въпреки,че това ставанай-често когато телефона е без калъф,пък магнитите най-вероятно са съобразени с това,че ще се ползват върху телефон,моя калъф е на hama...не знам,ти си решаваш,но според мен много се впрягаш.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#7

Да, до някъде си права, но дори след 2 години да си купя нов телефон, ще ми е много гадно този да се счупи, тъй като нямам много "кинти" и за този SGSll жертвам доста спестявания.

.Samsung.Galaxy.S.ll.
Цитирай
#8

Не ме разбирай погрешно и аз не съм от богатите и жертвам доста неща за да го имам,но все пак си мисля,че хубав марков калъф би трябвало да е тестван преди да се пусне,не знам.Аз лично търсех калъф от плътна твърда кожа,за да предпазва добре дисплея,защото не понасям протектори-с предишното галакси ползвах един калъф за НТС,който нямаше магнит на лентата за изтегляне,но го дадох с него и после не намерих такъв,а и това телефонче е доста големичко и няма голям избор.В края на краищта дори и много да се пази може да се случи нещо непредвидено-скоро беше писал един колега,че си е изпуснал телефона докато говори и му се счупил дисплея,така,че не мисля,че магнита ни е най-големия проблем,просто споделям,не те убеждавам,ако искаш да си спокоен потърси калъф без магнит.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#9

Дано да си права, надявам се ,ще си покоже с времето... Smile

.Samsung.Galaxy.S.ll.
Цитирай
#10

има хора които си карат със СГС /1 вече 3 години.... така че може и аз да съм този .....

I9100 SGSII
Цитирай
#11

Когато си купих моя калъф от магазина ме увериха че няма да прави проблеми магнита поради това , че е супер слаб.
А от личен опит вече почти 2 месеца съм с него и нямам проблеми ( дано да е така и за напред ). Dance
Цитирай
#12

ако тея пластинки бяха опасни мислите ли че някой ще ги слага в калфите ...
Цитирай
#13

Сигурен ли си, че калъфът има магнит? Аз в описанието прочетох за велкро механизъм - това всъщност е онази залепваща лента, която виждаш на някои модели дрехи, обувки, чанти и т.н.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#14

ivkos написа:Сигурен ли си, че калъфът има магнит? Аз в описанието прочетох за велкро механизъм - това всъщност е онази залепваща лента, която виждаш на някои модели дрехи, обувки, чанти и т.н.
Сигурен съм, аз съм с такъв калъф от първите минути след изваждането на SGSll от кутията.

.Samsung.Galaxy.S.ll.
Цитирай
#15

Едно време имах сони ериксон К700, който пращаше сам смс-и на първия в списъка (ambulance) заради магнита на калъфчето. Странна работа, но друго вредно не съм забелязал.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай
#16

Зависи каде е магнита?На моят като го приближа до калъфа и компаса веднага забива.Аз магнита го извадих от калъфа и сега съм без проблеми.Просто избирайте по- внимателно и това е.Поздрави на всички.
Цитирай
#17

Крайно решение: МАГНИТА НА КАЛЪФА Е ВРЕДЕН, КАТО ЦЯЛО ЗА ТЕЛЕФОНА ВИ!
Какво направих аз: Взех един остър нож и една пинсета. Внимателно разцепих с ножа от страни калъфа, до местата на магнитите и ги извадих с пинсетата. След това процепа на шнура пак се обшива, както си е по заводски, но само вече без магнит и процепа на калъфа се залепя с лепило (там седи 2- рия магнит). Калъфа изглежда супер, но вече е и безвреден за телефона ми. SmileSmile
По- късно и снимки ще приложа, към поста си.

.Samsung.Galaxy.S.ll.
Цитирай
#18

ако толкова ви притеснява този магнит има купища супер приятни и стегнати калъфи без магнит, просто си вземете от тях Smile

My android devices : HTC Hero -> SGS2 -> SGS3 -> SGS5 .
I am Bulgarian StarCraft II Caster. Ex BroodWar & SCII player with many years of experience in RTS. Check my streaming channel for weekly Bulgarian Cups and tournaments : http://www.twitch.tv/doomnothx
Цитирай
#19

http://www61.zippyshare.com/v/12968007/file.html Такъв ползвам и се чудя дали да му извадя магнита, тъй като се пада точно над слушалката.... :Х съвети?
Цитирай
#20

Тъй като гледам с тези заоблени ръбове на калъфа, май ще се повреди като го сцепиш с ножа до магнита, аз на моя му го махнах, но кълъфа ми представляваше 2 слоя кожа, като ръбовете на калъфа, не бяха така свързани и само с ножа отделих на мястото на магнита единия слой кожа от другия, издърпах магнита с пинсета и пак ги слепих.
Цитирай
#21

Моят съвет към вас: Вземете си 1 калъф от 10лв кожен без никакви такива, моят има само въженце

Samsung Galaxy S II Ice Cream Sandwich 4.0.4 [Root]
Цитирай
#22

КОето въженце, след 2 месеца ще е протрил пластамасата на долната част безвъзвратно

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#23

Аз имам оригинален калъф на самсунг за 22,90лв и с него нямам никакви проблеми, нито има магнити, нито важенца, пък от вътре кожата е супер финна и нежна и не ми протърква телефона по лайсната и т.н. Smile Съвети нещем! Smile Big Grin "theanimal"
П.П. Евтините калъфи протриват панела на телефоните бавно, но сигурно, защото са направени от некачествени материали и по- груба кожа от вътре, която дефакто протрива панела по- лесно. Smile
Цитирай
#24

Няма проблем с тези магнити, те са слаби и няма да повредят устройствта. Дори Ipad и Nexus7 са предвидени да се ползват с такъв калъф, който да им изключва екрана при затваряне.

SGS4
Цитирай
#25

GlobuL4GLTe написа:Аз имам оригинален калъф на самсунг за 22,90лв и с него нямам никакви проблеми, нито има магнити, нито важенца, пък от вътре кожата е супер финна и нежна и не ми протърква телефона по лайсната и т.н. Smile Съвети нещем! Smile Big Grin "theanimal"
П.П. Евтините калъфи протриват панела на телефоните бавно, но сигурно, защото са направени от некачествени материали и по- груба кожа от вътре, която дефакто протрива панела по- лесно. Smile
Вътрешността е от велур и най-важното-има отвор за високоговорителя. +1 за оригиналния

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)