Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Възстановяване на оригиналния ROM
#1

[h]
Възстановяване на оригиналния ROM 2.13.401.3
[/h]

За Unlocked или S-OFF телефони с инсталиран CWM Recovery.
Длъжен съм да предупредя, че риска и отговорноста при грешка са ваши!
При това възстановяване естествено се губят всички настройки и допълнително инсталирани програми!

1. Свалете и разархивирайте в компютъра си на диск C:\ архива Flashy.rar (C:\Flashy) (в него са необходимите за възстановяване програми)

2.
Свалете си нужния стоков ROM и от архива извадете и копирайте в папаката Flashy boot.img и system.img.

3. На компютъра трябва да имате инсталирани USB драйвери от HTC. Ако сте инсталирали НТС Sync, не е нужно да инсталирате друго (но е необходимо НТС Sync да бъде спрян).

4. Включете телефона с отметка на USB debugging в Menu > Settings > Applications > Development и го свържете към компютъра. Отидете в папката Flashy и стартирайте едноименния файл Flashy.exe.

5. В отворилия се прозорец натиснете бутона Bootloader & Fastboot и телефона ще се рестартира в режим fastboot (това означава, че всичко върви по план).
[spoiler=Bootloader & Fastboot ][Изображение: 0001xj.jpg][/spoiler]

6. Селектирайте радиобутона срещу Flash Boot, а след това посочете пътя до boot.img и натиснете бутона Flash! Изчакайте съобщението за успешно флашване.
7. Селектирайте радиобутона срещу Flash System, а след това посочете пътя до system.img и натиснете бутона Flash! Отново изчакайте (сега доста по-дълго) съобщението за успешно флашване.
8. След изпълнението на т.6 и т.7 натиснете бутона Recovery. Телефона трябва да се рестартира в CWM Recovery (ако това не стане, превключете ръчно). Необходимо е да направите wipe cache, wipe dalvik cache, factory reset и да рестартирате телефона.
Прочетете и Тест за фабрично заключване на Wildfire S

[Изображение: testedf.png]

Благодарение на колегите от 4pda.ru

[Изображение: logo210q.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво, много добри постове имаш и са полезни за новите колеги с нашето телефонче, поздрави! :thumbup:

HTC One! Smile
Цитирай
#3

След тази процедура не ми работи GPS-a .. някаква идея ? :confused:
Цитирай
#4

lubets написа:След тази процедура не ми работи GPS-a .. някаква идея ? :confused:
От какво положение го възстановявате?

ПП Ако все още си с радио 7.53.39.03M от 2.13.401.2, може там да е проблема. Смени boot.img и system.img в папката на програмата с тези от PG76IMG - Marvel_S_HTC_Europe_2.13.401.2_Radio_47.23a.35 .3035H_7.53.39.03M.zip.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#5

Имам само едно питане.
С тази програма, ако ползвам къстъм ром, връща ли ми заводския ром + рековъри?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#6

luba6ky написа:Имам само едно питане.
С тази програма, ако ползвам къстъм ром, връща ли ми заводския ром + рековъри?
Рековърито не. Само ROM-а. Това всъщност са облечени в графичен интерфейс командите:
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash system system.img

Сега погледнах. Да може да върне и рековърито при желание.
За HBOOT и Radio иска S-Off.

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#7

operator написа:
luba6ky написа:Имам само едно питане.
С тази програма, ако ползвам къстъм ром, връща ли ми заводския ром + рековъри?
Рековърито не. Само ROM-а. Това всъщност са облечени в графичен интерфейс командите:
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash system system.img

Сега погледнах. Да може да върне и рековърито при желание.
За HBOOT и Radio иска S-Off.
След изпълнението на т.6 и т.7 и т.8 си със стоков ром и къстъм CWM през което се правят wipe-те?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#8

Логично е, да е така. Ако ще се сменя рековъри, след чистенето. Не съм го правил, но автора го е заложил в програмата.
Аз си мисля, че ако иска човек да се върне към чист сток, може да ползва bltool. Снощи си я инсталирах. Сега ще чакам да ме засърбят ръцете и ще тествам фабричното заключване.

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#9

@operator

Тествай го и кажи точно какъв е резултата от цялата процедура. Според мен, ако се върне стоковия ром, няма как да си остане къстъм рековърито, но и нямам такъв телефон, за да го тествам.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#10

luba6ky написа:@operator

Тествай го и кажи точно какъв е резултата от цялата процедура. Според мен, ако се върне стоковия ром, няма как да си остане къстъм рековърито, но и нямам такъв телефон, за да го тествам.
То е тествано от Uksus17 от 4PDA и естествено рековърито си заминава след префлашване на recovery.img или по другия начин с модване на HBOOT + сток. А то оригиналното рековъри заедно с бутлоадера и радиото при каквито и ROM да се сменят си стоят стоковите. Говоря за S-On. Нали това е идеята на отключването от HTC. Само при CWM се надгражда рековъри, но не изчезва. И друго, щом след флашване на boot.img и system.img има wipe, мисля, че не се затрива CWM.
Аз ще пробвам връщане на заводския сток, но няма да е в близките дни.

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#11

operator написа:
luba6ky написа:@operator

Тествай го и кажи точно какъв е резултата от цялата процедура. Според мен, ако се върне стоковия ром, няма как да си остане къстъм рековърито, но и нямам такъв телефон, за да го тествам.
То е тествано от Uksus17 от 4PDA и естествено рековърито си заминава след префлашване на recovery.img или по другия начин с модване на HBOOT + сток. А то оригиналното рековъри заедно с бутлоадера и радиото при каквито и ROM да се сменят си стоят стоковите. Говоря за S-On. Нали това е идеята на отключването от HTC. Само при CWM се надгражда рековъри, но не изчезва. И друго, щом след флашване на boot.img и system.img има wipe, мисля, че не се затрива CWM.
Аз ще пробвам връщане на заводския сток, но няма да е в близките дни.

---------------
[Изображение: logo210.png]

Може би искаш да кажеш, че при S-OFF се надгражда рековърито, но не изчезва.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#12

Ставаше дума за това, че никой къстъм ROM не промена рековърито.
Направих проба и след инстал през Flashy си затрих CM7, рековърито си остана непокътнато, а аз имах девствена OS с отключен бутлоадер. Wink
В следващия пост ще опиша действията.

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#13

[h]
Тест за фабрично заключване на Wildfire S
[/h]
Специално за www.androidbg.com
И благодарение на колегите от xda-developers.com и 4pda.ru




Изходно състояние на телефона:

S-On
Версия 2.3.5
Фирмуер 2.13.401.3
HBOOT 1.09.0099
Радио 7.54.39.28М
Отключен през HTCdev.com
Инсталирани CWM Recovery; ROOT; bltool; Cyanogen MIUI



Последователност на действията:

  • Смяна на boot.img и system.img (от стоков ROM 2.13.401.3 - Вие може да ползвате друг по желание) с Flashy. Извършване на wipe cache; wipe dalvik cache; factory reset - запазва се отключения HBOOT и работещо CWM Recovery!
    Тук трябва да спомена, че Flashy се заинати на последната стъпка и не пожела да вкара телефона в Recovery. Наложи се ръчно да превключа. (Тази точка може и да се пропусне. Беше необходима за целта на експеримента.)[/*]
  • След това рещих да пробвам дали работи bltool и от версия 2.13.401.3 да инсталирам 2.13.401.2; стартирах bltool през CWM Recovery и избрах от менюто Locked и след рестарт Superversion.
    През компютъра и RUU не ми се получи (Win7 64Bit с инсталиран NOD32 ми дава постоянно грешка 170 при положение, че имам "железни" драйвери и ADB открива телефона. Windows-ки му работи.), но през SD картата се инсталира.[/*]
След рестарта имах [h]ФАБРИЧНО ЗАКЛЮЧЕН ТЕЛЕФОН[/h] с понижена версия на ROM 2.13.401.2; HBOOT 1.08.0000 и радио 7.53.39.03М - чиста заводска инсталация (естествено CWM Recovery; ROOT; bltool изчезнаха). Нещо повече! Поиска си ъпдейт през FOTA и се ъпдетна до 2.13.401.3 като си смени радиото на 7.54.39.28М
  • Понеже шило в торба не стои, а и от постигнатия успех ме засърбяха ръцете, реших да сложа стоковия ъпдейт 2.14.401.1 Тук ударих на камък. През RUU не се инсталира по посочените по-горе причини. През картата отново не пожела (Причината е, че за разлика от RUU при FOTA ъпдейт се променя умишлено вътрешната версия. И резултата е Main Version is older! Хитринки от инженерите на HTC, които ние успешно преборваме. Wink )
  • След отключването и инсталиране на Superversion от bltool, пробвах отново инсталация на 2.14.401.1 през SD картата.

    УСПЕШНО!

    HBOOT 1.09.0099 и загуба на CWM Recovery.

    Възстанових CWM Recovery и ROOT и сега имам отключен и рутнат телефон ъпдейтван до 2.14.401.1; HBOOT 1.09.0099; радио 7.57.39.01М с работещо рековъри.[/*]
Заключителни бележки:
В резултат на моя експеримент установих, че връщането на заводски инсталираната система със заличаване на всички следи от модификации (освен подадената до HTCdev.com информация) е ВЪЗМОЖНО!

Предупреждение:
Длъжен съм да предупредя, че всички промени които направих, бяха с експериментална цел. Имах нужните познания по Андроид OS и бях с ясното съзнание, че грешка при флашването на HBOOT, ще ме отведе в сервиза.

Вие поемате риска за всичко което правите по телефона си и всичко е за Ваша сметка, аз както и androidbg.com не носим отговорност за вашите действия!

Правете редовно нандроид бекъп!

[Изображение: testedf.png]

[Изображение: logo210q.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#14

@operator
Ето това вече е обяснение! Rock

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#15

operator написа:
lubets написа:След тази процедура не ми работи GPS-a .. някаква идея ? :confused:
От какво положение го възстановявате?

ПП Ако все още си с радио 7.53.39.03M от 2.13.401.2, може там да е проблема. Смени boot.img и system.img в папката на програмата с тези от PG76IMG - Marvel_S_HTC_Europe_2.13.401.2_Radio_47.23a.35 .3035H_7.53.39.03M.zip.
Преди да го възстановя бях със стоков ром, но почна много да лагва и реших да тествам горе описания начин. Всичко е ОК само GPS-a го няма никакъв .. смених файловете както ми казахте, но няма промяна GPS-a пак го няма .. изобщо иконката не се показва :unknw: . Пробвах и с тези http://narod.ru/disk/45031168001.1ac98f5...M.zip.html - не става :capitulation: .Изтрих старият backup и нямам спомен дали след update до 2.14.401.1 от тази тема https://www.androidbg.com/forum/topic321...011.htmlне не изчезна прословутия GPS, но преди това определено работеше :unknw: . Някой ако може да ми даде backup със стоков ром, да го restore-на, което ме съмнява да ми оправи GPS-a, или ако някой има по-добра идея да каже, че не си е работа без него. Smile
Цитирай
#16

Каквото и да се е омазало, щом имате отключен и читав HBOOT, проблемите са решими. Два поста по-нагоре описах начин, изпробван от мен. Телефона може да се върне дори до положение "изваден от кутията" Инсталирайте си bltool, направете нужните wipe и след това може да се инсталира дори 2.14.401.1 стоков, който съм дал. Така се подменят и ROM и HBOOT и радио. Ако искате, телефона да си остане отключен, в bltool маркирате Unlocked. Рестартира се в CWM и пак зареждате bltool. Този път инсталирате Superversion. Точно тя Ви дава възможност да инсталирате произволен стоков ROM като игнорира версията. Аз си върнах стоковия 2.13.401.2, фабрично заключен.
[Изображение: testedf.png]



[Изображение: logo210q.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#17

Значи аз съм с unlock bootloader и S-ON с къстъм ром и Радио 7.54.39.28М . За да ъпдейтна до радио 7.57.39.01М и версия 2.14.401.1 трябва:
•Смяна на boot.img и system.img (от стоков ROM 2.13.401.3 - Вие може да ползвате друг по желание) с Flashy. Извършване на wipe cache; wipe dalvik cache; factory reset - запазва се отключения HBOOT и работещо CWM Recovery!
•От bltool избирам Superversion и инсталирам 2.14.401.1 през SD картата.
Цитирай
#18

haunted написа:Значи аз съм с unlock bootloader и S-ON с къстъм ром и Радио 7.54.39.28М . За да ъпдейтна до радио 7.57.39.01М и версия 2.14.401.1 трябва:
•Смяна на boot.img и system.img (от стоков ROM 2.13.401.3 - Вие може да ползвате друг по желание) с Flashy. Извършване на wipe cache; wipe dalvik cache; factory reset - запазва се отключения HBOOT и работещо CWM Recovery!
•От bltool избирам Superversion и инсталирам 2.14.401.1 през SD картата.
Това първото за смяна на boot.img и system.img не е нужно. Просто беше част от експеримента.
Започвате от инсталацията на bltool, след това wipe cache; wipe dalvik cache; factory reset и инсталация на стоковия 2.14.401.1.
Ако искате да запазите отключения бутлоадер, от менюто на bltool избирате unlock и след повторното зареждане на bltool, инсталирате Superversion.

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#19

Инсталирах си bltool локнах си буутлодера и рестартирах. След това инсталирах supervision и рестартирах. В CWM избрах инстал от sd и архива, но при opening ми дава името на архива и (bad)
отключих буутлодера инсталирах supervision и при инстал на zip-a пак същото съобщение. буутлодера ми е версия 1.09.0099
Цитирай
#20

haunted написа:Инсталирах си bltool локнах си буутлодера и рестартирах. След това инсталирах supervision и рестартирах. В CWM избрах инстал от sd и архива, но при opening ми дава името на архива и (bad)
отключих буутлодера инсталирах supervision и при инстал на zip-a пак същото съобщение. буутлодера ми е версия 1.09.0099
Стоковия архив се преименува на PG76IMG.zip и се инсталира през fastboot.

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#21

А това ли било. Аз го направих по следния начин.
Изходното ми състояние беше:
S-ON
unlock bootloadr 1.09.0099
firmware 2.13.401.3
custom rom
Инсталирах си bltools и заключих(lock) буутлодера. След това си инсталирах стоков ром 2.3.5-2.13.401.3(имах си го на backup и го ресторнах през CWM). След това си инсталирах 2.14.401.1 през RUU.exe. Ъпдейтна се без проблем, но имах заключен буутлодер и нямах CWM. Отключих го отново през htcdev като използвах преди изпратения unlock_bin. и след това си инсталирх отново CWM.
Малко дълго стана, но така се получи.
Цитирай
#22

haunted написа:А това ли било. Аз го направих по следния начин.
Изходното ми състояние беше:
S-ON
unlock bootloadr 1.09.0099
firmware 2.13.401.3
custom rom
Инсталирах си bltools и заключих(lock) буутлодера. След това си инсталирах стоков ром 2.3.5-2.13.401.3(имах си го на backup и го ресторнах през CWM). След това си инсталирах 2.14.401.1 през RUU.exe. Ъпдейтна се без проблем, но имах заключен буутлодер и нямах CWM. Отключих го отново през htcdev като използвах преди изпратения unlock_bin. и след това си инсталирх отново CWM.
Малко дълго стана, но така се получи.
Ако в bltools е маркирано unlocked, след инсталиране на RUU си остава пак отключен. Заводски се заключва само HBOOT 1.08.0000 (2.13.401.2 и 2.13.401.3)

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#23

всичко, описано в първия пост работи Smile

Искам да попитам нещо - в момента съм с baseband version 47.23a.35.3035H_7.53.39.03M, Build number 2.13.401.2 CL197017. Мога ли да сложа най-новата версия 2.26.401.3, и кои файлове трябва да флашна? Не трябва ли да флашна и радио модула?

Можете ли да обясните подробно стъпка по стъпка? Благодаря!

Samsung Galaxy S III GT-I9305 Titanium Grey 4.4.4 Stock
Samsung microSDHC 32GB Class 10 Plus Grade 1
Цитирай
#24

Здравейте сложих си този ром http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?...post425575 И сега не мога да го махна. Искам да го махна и да сложа оригиналния но не става. Можете ли да помогнете?
Цитирай
#25

fackir написа:Здравейте сложих си този ром http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?...post425575 И сега не мога да го махна. Искам да го махна и да сложа оригиналния но не става. Можете ли да помогнете?
Няма никакъв проблем да смениш рома със стоков, стига да следваш стъпките в първия пост на темата. Ако нещо не е ясно, питай.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)