Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC HD2 как да инсталираме NAND Android Rom

Всеки един rom е с различни стойности на:

misc
recovery
boot
system
cache
userdata

Така, че преди смяна на ROM, според нуждите на новия ROM, се променят и тези стойности

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари

От къде може да променя тези стойностти
Цитирай

Флашва се всеки път Recovery. Вътре в папката където е Recovery, има един файл - > flash.cfg В него се променят стойностите според ROM-a който ще флашваш

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Здравейте,
един приятел ме помоли да му сложа последния андроид на телефона.Аз също съм с андро,но на самсунг ,за HTC не знам как точно се прави.
Мога ли да попитам кой ром и от къде да изтегля и кои от инструкциите трябва да изпълня при това положение?
[Изображение: 20130722_210752.jpg]

[Изображение: 20130722_211010.jpg]

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай

Започваш отначало и правиш всички стъпки. По-добре чети от другате тема, че там всички линкове работят със сигурност. Като гледам снимката си с Америакнската версия на HD2, така че ти трябва радио което става и са US версията. Всичко останало е еднакво.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Май не е американската,защото слушалките не са цветни и не е с повечето ром.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай

Значи е Европейския ДА :thumbup: . Заблудих се по надписа T-Mobile.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Meрси много за помоща.А мога ли да ми препоръчате някой по-безпроблемен 4.1.2 или 4.2.2 ром . Аз се спрях на този http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2235043 ,но май по-сложен за инсталация ,като гледам install -секцията в началото...

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай

Не е по-различно от другите ROM-ове за HD2. Аз лично не харесвам JB ROM, защото в началото работят бързо, но след няколко седмици започват да работят по-бавно. Този лично аз не съм го пробвал - нека колегите споделят мнение.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

A задължително ли е да се изпълнят всички сези съпки за да се инсталира или може и от CWM? Или пък препоръчайте някой по-прост и безпроблемен jelly Bean...
Installation
★ Partition Tool
★ HD2 Tool
★ Recovery for SD
★ task29
★ instal super wipe via CWM
★ make full wipe via CWM
★ install your bootloader magldr or clk
★ install Recovery with 360 MB System and 5 MB Cache
★ 2 GB EXT4 cluster default / SWAP 256 MB / the rest FAT32 cluster default
★ install the Rom via CWM
★ after the first boot make reboot to recovery
★ Fix Permission
★ for all user with DataOnEXT problem. Instal and test the initrd_patcher
★ Dexo.ODEX.Script.1.0_by_wwchang HERE
★ after the install is a black screen -> push the HOME button
★ my moded file from cbolumar "many thanks" (framework-res.apk with grey settings wallpaper and other lockring) flash via CWM HERE

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай

По-лесно от тази тема. Правиш всичко до ClockworkMod Recovery. на тази точка, вътре в папката за Recovery, променяш стойностите на flash.cfg така че да съвпадат с изискването на ROM-a (install Recovery with 360 MB System and 5 MB Cache) чак тогава старираш DAF.exe за да се инсталира Recovery.

Правиш си backup на SD картата (копирай си всичко ценно) и влез в Recovery. От там на Advanced има partition SD card и си направи както те карат (2 GB EXT4 cluster default / SWAP 256 MB / the rest FAT32 cluster default)

Копираш си сега сваления ROM на картата и по указаният начин го инсталираш през Recovery

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Мерси много за разясненията стигнах до ClockworkMod Recovery,но картата ми е от 1гб ,това проблем ли е?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай

Не, направи си ext4 da e 128mb, но само това ще ти е за приложения да знаеш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Хора, моля ви за помощ... какво е необходимо за да подкарам този ром, изчетох цялата тема, инсталирал съм всички неща на телефона + recovery-то... Остава ми само да сложа рома... моля да ми кажете какво да направя за да го подкарам...

Етто за този става въпрос:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733649

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай

Сега като прочетох поече видях ,че за европейската ерсия като моя,някои ромове са големи.Кой JB е подходящ като размер за моя телефон или до колко мб трябва да е?Няма да има много приложения на него,че ще го ползва гаджето.Предпочитам да е по-бърз ,стабилен и такива работи.Ако някой се сеща да препоръча някакъв,ще съм му благодарен.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай

Be6i4 написа:Копираш си сега сваления ROM на картата и по указаният начин го инсталираш през Recovery
Така,направих всичко остана само да инсталирам рома. А кой от начините за инсталиране да направя?Този дългият начин ,който е от темата в рома или този от темата от линка който ми даде.
1. Свържете телефона към вашия компютър чрез USB кабел и влезте в AD Recovery.

http://img403.imageshack.us/img403/7600/87963397.th.jpg

2. Изберете "install zip from SD card" в главното меню.
3. След това избирате „choose zip from SD”
4. Изберете ром-а, който вече е качен на картата
5. Изберете "Yes" от опциите и изчакайте, докато не получите съобщение, че инсталацията е приключила успешно.
6. След като свършите, натиснете бутона "Back", за да преминете към предишния екран на менюто.
7. Изберете "reboot system now", за да рестартирате вашия телефон и Android Rom-а да се стартира.

Извинявам се ако много питам,но нали целта е да не си брикна телефона все пак.Мерси за разбирането.
Също и като влезна в partition sdcard не ми е "EXT4 " а "Ext Size" ,който направих 128мб.
После не е "SWAP" a "Swap Size" ,но предполагам ,просто са написани по различен начин.
Проблема е ,че не виждам от къде да направя това: " the rest FAT32 cluster default" ?!?Не го виждам никъде,само ме връща към менюто. Как да го изпълня това?

// ъпдейт - инсталира се ,минах пез някакви менюта да си избирам каква инсталация ,дали на карта или на вътр. памет или сано датата на картата.след това да си избирам кои приложения да са ми инсталирани и после ребут и започва да зарежда и така 40мин... ещо не ства. Ще си пусна тема за да не омазвам тази.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай

Здравейте!
Трябва ми помощ за едно HD2 на приятел. Телефона е купен втора ръка с андроид. При пускане директно влиза в Boot menu и ако му задам да зареди андроид, зарежда го, но малко след това телефона забива. Оправя се само с вадене на батерията и трябва да изчакам да се охлади за да се пусне на ново, ако опитам директно да го пусна или забива на boot menu-то още преди да са се появили опциите, или стига до boot menu-то, вибрира 4-5 пъти и забива, като трябва да се извади батерията. Искам предложение какво да го посъветвам - дали ще стане без сервиз или да го носи някъде. Понеже нямам и понятие от флаш, руут и тн. пиша какво пише в boot menu-то.
aMAGLDR V1.3
Build: Feb 1 2011 03:46:07
by Cotulla 2011
След това, надолу са опциите за boot-ване.
Понякога дори не зарежда Андроид, изписва това:
[Изображение: misc.php?item=34145&download=0]

ПС. Опитах hard reset, но няма промяна. Забравих да спомена, преди телефона е работил, но е започнал да прави проблеми и да се пуска "трудно" по думите на собственика.

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай

Ако потърсиш тази грешка в xda, ще те доведе до една тема за инсталиране на Windows на телефона и после reset на телефона с топлийка през гърба на телефона. Само, че това работи само при Американския HD2.

При по задълбочено ровене из форумите на JTAG, това е показател за прегряване на телефона. Не се оправя по никакъв начин, освен със смяна на дъното.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Be6i4, благодаря за отговора! Явно телефона няма да го бъде...

HTC Desire -> HTC Evo 3D -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Цитирай

Писането на Кирилица е Задължително!
Цитирай

Имам проблем с инсталирането на Android на HD2 на един приятел. Телефона е втора ръка и първоначално му го дали с WM и той се опитал да си инсталира сам андроид обаче накрая стигнал до там че при пускане на тел-а си остава на белия HTC екран. Когато го взех аз започнах да правя всичко от тази тема стъпка по стъпка и всичко вървеше гладко докато не исталирах ром-а -> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2531457 когато инсталация приключи дадох от recovery - reboot system now и не стана както пише да зареди както всеки друг ром а зареди отново MAGLDR откъде по която и опция да избера рома неще и неще да се буутва.....

П.С. кажете програма която да ми покаже текущите sdcard partitions за да съм сигурен че всичко е налице, и не е там проблема..

Благодаря предварително! Wink

[box] Phone: hTC Sensation | Rom: ViperS 5.10 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 |[/box]
Цитирай

Mini Tool Partition Wizard. За компютър е, но ще ти покаже всичко коректно с някой четец.

P.S. Нали видя какви partitions ти трябват за SYSTEM?

Required
Minimum required = 250MB
Recommended: 270~300MB

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Не знам за вас ама тоя пич мн ми помогнаа ! Благодарение на него сега знам да си права тела да си слагам win система , android система да си слагам знам даже ги и пробвах и действа !! ЕВАЛАА ПИЧ :bow: :bow: :bow:

HTC HD2
Цитирай

Здравейте!
Собственик съм на HTC HD2 отскоро и искам да мине на андроид. Знанията ми не са кой знае колко, но въпреки всичко мисля, че ще се справя, след като прочетох всички теми тук.

Ще съм благодарен, ако някой помогне.

Edit: Та стигнах до т.10. 10.Инсталиране на Android NAND ROM чрез ClockWorkMod . Направил съм всичко до 9 включително. (направил съм партишъна ТОЧНО както е показано на видеото. не знам дали така е правилно, но ще разберем). И сега имам проблем. Не мога да намеря РОМ, който да сваля. В xda форумите си харесах няколко, но или аз съм некадърен, или просто не може да се свалят от там. (пише Link removed) Чудя се дали някой не знае откъде другаде мога да си намеря хубав ром, който да си кача.
Помогнете, моля. Smile

Edit 2: Така сега. Явно съм объркал това с партишъна и другото което е май май и recovery-то го прецаках, т.е. не му въведох стойности, когато го инсталирах. Флашнах един ром, всичко ок, обаче пише ми GoGoGo, показва логото htc и черен екран.. моля ви, кажете, че не е умрял и че имам как да се оправи.. нека някой да удари едно рамо като е свободен.

Поздрави
Цитирай

Здравей,

В темата на всеки един ROM си пише колко трябва да ти е System partition-a и колко да е Recovery partition-a. Според размерана System, има 3 различни файла за Recovery, като отделно във всеки един от тях може да се променя Размера, ако е необходимо, като се променят стойностите в flash.cfg файла.

Така че виж кой ROM флашваш и флашни пак Recovery и тогава инсталирай rom-a задължително с wipe data + wipe cache.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)