Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC HD2 как да инсталираме NAND Android Rom

Колеги здравейте. Попадна ми в ръцете HTC HD2 ''Leo?'' (не съм сигурен за Лео-то, но в инфо за телефона си пише T-mobile Leo) . На колега на брат ми е, каза, че откак го е купил не е бил преинсталиран и т.н. - бил много сбъгясан. И е така :whistle: . Човека ме попита дали може Андроид да му сложа и като гледам вашата тема тук явно може. Имам обаче един/два въпроса. Как се държи телефончето с Андроид спрямо това как се държи с WM и по-добре ли ще е да му ъпдейтна Уиндоус-а примерно вместо да слагам Андроид. Някой с преки наблюдения в/у ситуацията ? Всякакво инфо ще ми е полезно Smile. Благодаря предварително !

Happy with my Z5
Цитирай
Аксесоари

Да слага Андроид и въобще да не го мисли Smile
Цитирай

Писането на кирилица е задължително, ако нямате инсталиран кирилизатор, може да ползвате вградения във форума.
Цитирай

Супер сте Smile Всичко си върви перфектно Smile Сега остава да се сменят ромчетата и да видя кое ще ми допадне най-много !
Цитирай

Върнах днес към сток един hd2 по първият начин. Върши работа.

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай

Ако си го върнал към сток ром за да ползваш гаранцията,първия начин не върши работа,а трябва втория,за да махнеш следите че е бил хакнат
Цитирай

Сега щом си с WinMo може само да му заключиш bootloader-а и си готов.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

Споко момчета чета преди да направя нещо, знам какво може и неможе, ако не съм сигурен питам Smile Просто споделям, че начинът върши работа и е тестван.

c65>SEv630>N5800>HD2>EVO3D>OneX>One>Note2>Note3>S5>Note4>Z3>S6>Iphone6>S6Edge+>S7>S8+>Note8
Цитирай

Здравейте приятели,най-накрая се сдобих с така бленувания от мен телефон.Беше ясно,че няма да го бъде с ВинМо и реших да му инсталирам Андроид.С едно приятелче се опитахме тази вечер и май само усрахме работата много сериозно.Като го взех тела си вървеше с виндолса,ние обаче се опитахме да го флашнем с стоков РОМ и това вече беше върха на сладоледа.В момента се опитавам да го флашна през картата памет.Слагам leoimg.nbh файла,пускам тела почва да го инсталира и в един момент спира и тела се рестартира и нищо Software failed update
в бутлодера пише:
SS-BG
SPL-3.03.0000 XE
MicroP(led) 0x05
MicroP(touch) 0x50

надявам се да ми помогнете да подкарам това чудо и то на андроид.
Благодаря предварително.
Цитирай

Защо не прочетеш пост 1 и не се опиташ да направиш процедурата първо?
Цитирай

Колеги само да ви се похваля,че вече си имам андроид на телефончето.Благодаря за идеалното обеснение в първия пост.А проблема е бил в моя телевизор след като следвах стъпките всичко мина идеално.
Приятен ден на всички. Big Grin
Цитирай

Някой знае ли защо не мога да флашна стоковия ром до 1,66...? тръгва ми инстралацията, стига до 1%, телефона се включва и инсталацията приключва... пише ми, че инсталацията е невъзможна за този телефон... :? Много ми е странно... дали има значение това, че телефона е купен от щатите?
Цитирай

Има! Трябва да свалиш RUU, което е за твоя телефон. Това, което качваш е за EU версия.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

И аз така си помислих, обаче няма за USA... Има едно дето е само WWE, но и с него не става... кое RUU точно да сваля?
Цитирай

RUU_Leo_1_5_TMOUS_3.14.531.1

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

От цялата работа нито един ROM не ми зареди на повече от 1%, и сега, незнайно защо нещо се скапа и като включа телефона не иска да зрежда HTC Sense... ???
Цитирай

Трябват ти инсталирани драйвери на компа и правилното RUU. Ако ти зарежда телефона в bootoader значи не е загубен и може да се оправи.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

luba6ky написа:Трябват ти инсталирани драйвери на компа и правилното RUU. Ако ти зарежда телефона в bootoader значи не е загубен и може да се оправи.
Не знам точно на кое казваш bootloader...Включвам телефона и почва да ми изписва, Don't send... Htc sense не могло да се зареди, свържете се с уиндоус... такива работи и не мога да вляза в старт менюто, в указателя... никъде... Sad
Цитирай

Bootloader е менюто с цветовете.
Ако не ти зарежда телефона явно не си инсталирал правилното RUU.
Пробвай да преинсталираш.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

luba6ky написа:Bootloader е менюто с цветовете.
Ако не ти зарежда телефона явно не си инсталирал правилното RUU.
Пробвай да преинсталираш.
Зарежда се менюто с цветовете, просто понеже е американската версия на HD2, не знам от къде да взема правилното RUU...
Цитирай

Моля някой да ми помогне. На една HD2-ка има HyperDroid нещо такова 2.3 е и искам да сложа друг ром (ICS). По нормалния начин с DAF-a, 100 грешки ми излязоха и видях, че има SD MAGLDR, изтеглих го, най-накрая влязох в CMW, направих wipe, тръгнах да флашвам и по средата на инсталацията телефона се рестартира и излезе kernel error. Възможно ли е да е от partition-ите или нещо такова? Сега не се пуска въобще, поради wipe-а.
Цитирай

radi69666 написа:
luba6ky написа:Bootloader е менюто с цветовете.
Ако не ти зарежда телефона явно не си инсталирал правилното RUU.
Пробвай да преинсталираш.
Зарежда се менюто с цветовете, просто понеже е американската версия на HD2, не знам от къде да взема правилното RUU...

Трябва да гледаш да е RUU_Leo_TMOUS. Другото вече е версията на софтуера. Ако не става с това може да се пробва с друго.


Ant0n написа:Моля някой да ми помогне. На една HD2-ка има HyperDroid нещо такова 2.3 е и искам да сложа друг ром (ICS). По нормалния начин с DAF-a, 100 грешки ми излязоха и видях, че има SD MAGLDR, изтеглих го, най-накрая влязох в CMW, направих wipe, тръгнах да флашвам и по средата на инсталацията телефона се рестартира и излезе kernel error. Възможно ли е да е от partition-ите или нещо такова? Сега не се пуска въобще, поради wipe-а.

Следвай това опътване:

### Искам да инсталирам нов Ром на телефона си ###

Него може да намериш тук - https://www.androidbg.com/forum/topic236...vyara.html

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

Би ли могъл да ми кажеш кое бъкам?
P.P. флашнах го, обаче се пуска от близо 10-15 минути, чак толкова?
Цитирай

Ant0n написа:Би ли могъл да ми кажеш кое бъкам?
P.P. флашнах го, обаче се пуска от близо 10-15 минути, чак толкова?

Прави всичко по описания от мен метод и няма как да се допусне грешка. В поста ^ ти казах да направиш тази процедура, за да се изчистят грешките и да се почне отново.
Един ром може да зарежда от 5-15 мин. за обикновен до 10-20 мин. за сенс.
Ако не стартира му извади батерията. Ако не стане -> почваш да правиш всичко пак.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай

Проблемът е, че телефонът не е мой, и всичко това беше направено, работеше си с 2.3, просто беше бавен и ми го дадоха за ъпдейт (само дето не предполагах, че за да влеза в cmw, трябва да правя 10 неща) и така, направих sd card partitions от cmw и се изтри всичко, качих sd MAGLDR наново и един ICS и само това имам на картата. Вадих батерията, чаках 25 минути и нищо... както и да е, почвам всичко наново, но не знам кое да правя и кое не, защото сега имам MAGLDR, например. Мерси за помощта!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)