Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Карта в PayPal
#51

DimitarB написа:здравейте колеги , имам малък проблем с тоя глупав пейпал
направих си рег, добавих си картата и оттам се започна с простотиите.
копирам от Bank on Web да видите

Авторизация плащане на POS 10.04.2013 - 1.95 BGN
SGEB КАРТА НА ТЪРГОВЕЦ ЧУЖБИНА 10.04.2013 - 2.93 BGN
SGEB КАРТА НА ТЪРГОВЕЦ ЧУЖБИНА 12.04.2013 - 0.01 BGN
SGEB КАРТА НА ТЪРГОВЕЦ ЧУЖБИНА 12.04.2013 - 0.50 BGN

тея 2.93 лева или 1.50 евро са ми в пейпал-а, но другите такси какви са и защо са ми ги взели писах им веднъж без отговор кажете ми какво да правя .. Smile
Както виждам това е към societe generale expressbank.Това е банката с най-много и най-високи такси и комисионни.Ползвай ЦКБ например ако искаш да ти е евтино.
Цитирай
Аксесоари
#52

до горните 2 поста Smile

верифицирана ми е картата и ми се появиха еврото и половина в пейпал акаунта ( преди 4-5 дена това) днес поръчах и ми взе пари само от картата (в пейпала си седят 1.5 Евро). Това ми е тревогата сега ;Д как да си изтегля тея пари в ПП акаунта при следваща поръчка, а да не ми взема направо от картата.
иначе само на експрессбанк имам карта и не се бях и замислил, че ще има такси при такива операции .. все пак за първи път се занимавам с такива неща
Цитирай
#53

DimitarB написа:ох продължавам да се изнервям аз ;Д днес вече си поръчах нещо от Ибей платих го чрез Пейпал и ми взе парите само от картата, въпреки че имам това евро и половина в онлайн сметката в Пейпала.. някой знае ли как при следваща поръчка да ми вземе първо тях и после от картата, че да се изтеглят оттам към дебитната карта таксата е 2лева ..
Както по-горе писа Деси, таксите и комисионните се осчетоводяват от банката ден-два по-късно от транзакцията. Ако случиш празник, може и повече. Мисля, че при твоята банка таксата ще е пак 0.50 лв + 0.0...

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#54

оставете ги тия такси как да си изтегля парите от пейпал акаунта при следваща поръчка ми е питането, щото не знам по каква причина ми ги държи при тях и ми тегли цялата сума от банковата карта ...
Цитирай
#55

DimitarB написа:оставете ги тия такси как да си изтегля парите от пейпал акаунта при следваща поръчка ми е питането, щото не знам по каква причина ми ги държи при тях и ми тегли цялата сума от банковата карта ...
От другите ти постове човек заключава, че таксите са важни за теб. А и в някой случаи, те не са и маловажни.
Ако парите ти в РР акаунта са в евро, а плащането ти е в долари, ще тегли от картата. Докато не ги конвертираш в РР акаунта си, естествено срещу комисионна.
Ако парите в РР акаунта не са достатъчни за разплащането, ще тегли от картата. Като за суми до 4.00 € имаше някаква настройка. Отделно при наличие на достатъчно пари в акаута и в картата, трябва да те пита при плащането, от къде да го извърши.
Така че ако си купиш нещо за 1.5 €, би трябвало да можеш да ги изхарчиш, ако не са ти ги върнали дотогава. Wink

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#56

Съжалявам, може да съм пускал донякъде противоречащи си постове ;Д
Значи вариантите са да си купя нещо в Евро, за да ми изтегли от пейпал парите или да си ги обърна в самия пейпал във валутата в която пазарувам така ли Smile
Цитирай
#57

Нищо не обръщаш. Просто пазаруваш. Показването на цените в различните сайтове е просто за удобство на купуващите.
Цитирай
#58

еми да ама веднъж вече купих и те си стоят там непипнати , при положение че си верифицирах картата и чак след 4-5 дни пуснах поръчка .. че дали при следваща поръчка ще е по различно ? Huh
Цитирай
#59

Хмм!! Интересно! Аз съм пред същата дилема! Поръчах си скрийн протектори за телефона цената беше 1,25GBP (паунда). Първо пробвах не ставаше плащането. В картата имах 2,12лв. в пейпала 1,50евро. Е вкарах пари още 5лв. в картата и плащането стана, сега си чакам поръчката. При мен е същата дилема как да изхарча това 1,50евро. Но вече знам, понеже се занимавам с PTC сайтове и ще вкарвам пари там, след време като направя добра сума ще си я изтегля. А тегленето става като първо ги препратя в пейпал а след това към картата и предполагам, че тогава ще мога да си дръпна и 1.50 еврото, което за сега не ми е проблем.

SONY Xperia Z HUAWEI S7-931u
Android: 4.3 Android: 4.0.3
Цитирай
#60

е то не е проблем ама защо да им го оставяме на пейпал-а ;д
Цитирай
#61

Винаги са ми връщали тази такса. Седи няколко дни в пейпал акаунта след потвърждението на картата и след това се връща, без да съм го упоменал или поискал. По всяка вероятност за това не може да бъде извършено плащане с тях в момента в който сте поискали.
Цитирай
#62

Мисля,че таксата не се връща сама в картата, аз лично се регистрирах по коледа и таксата още си ми стои в акаунта, май трябва да се прехвърли с превод, ама той се плаща и нямам идея колко, а и не ми е наложително да ги прехвърлям.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#63

Хм, сега гледам движенията на последната открита карта през февруари и наистина нямам входящо от пейпал за таксата. Въпроса е че никога не съм я искал обратно, а баланса ми е 0. Явно е така както бях чел, че ще се ползва за следваща покупка. Не съм се замислял толкова дълбоко за тези такси, но дори и да не ги връщаха, при целия този респект , който имат и цялата сигурност при пазаруване с тях, са приемливи. :cheers:
Цитирай
#64

Ама тя си е твоя, просто е в акаунта ти, а не в картата, ако примерно получиш пари там и си ги прехвърлиш можеш и таксата да прехвърлиш с тях, просто само за нея не си заслужава, защото таксата по превода май беше толкова.Поне такива спомени имам, не ми се звъни сега на колегата,който ми обясняваше за да го питам.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#65

Плащах на мой приятел транспорт за стока, която той ми получи в САЩ, нямаше как да дойде до България, та му преведох сумата, плюс пари за няколко бири в PayPal акаунта. И доколкото си спомням сумата [таксата] за да си преведе парите по сметката в банката не беше нещо незабележимо. Една или две бири отидоха в PayPal, така че ако ще получавате пари, имайте и този разход предвид. По-точно включвайте го в цената, когато продавате.

○ Redmi Note 3 MTK ○ iPacky dressed ○
○ Nokia E72 Symbian S60 3rd Edition ○
Цитирай
#66

2 евро е withdraw от пейпал към банкова сметка... Аз даже имам да връщам на @teneke 5 евро...

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#67

При мен ги върнаха автоматично след 2 дни. Може да има разлика при различните типове акаунт.
За съжаление, само за американците е безплатен трансфера. Smile
Отделно ако получаваш плащане на услуги или стоки таксуват за месечен оборот:
До 2500€ - 3.4% + 0.35€
При по-големи обороти процента пада.
Това не важи, ако правиш лична финансова операция от наличните пари в акаунта.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#68

Привет!

От доста време не съм писал във форума, та за това реших да напомня за себе си Big Grin

Дали случайно някой от вас си е играл да си направи business account в PayPal? Днес се опитах, но когато искам да попълня информация за банката ми и сметката в нея стигам до тази форма:
[Изображение: paypal.jpg]

Така като гледам тези полета са характерни само за сметки и банки от USA.

Та въпроса ми е - нужно ли е да попълвам тази информация или е достатъчно просто да добавя картата си в PayPal, както при нормална регистрация?

Цялата процедура я правя понеже искам да добавя и опция за плащане чрез PayPal в магазина ми.

Благодаря ви предварително!

HTC Droid Incredible >>> LG Optimus 2x
Цитирай
#69

Здравейте! Прочетох цялата тема но и така не ми стана ясно как след регистрация на картата да си видя уникалния 4 цифрен код от банката? Мога ли онлайн или трябва да ходя да банката? Ако мога онлайн как става? Извинявам се за глупавите въпроси но нищо не разбирам от такъв вид дейности.
Цитирай
#70

Ако имаш подробно онлайн банкиране към сметката ти към Банката ти, може и да можеш онлайн. Иначе отиваш на място в банката...


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#71

Благодаря ти явно ще се ходи до банката Smile
Цитирай
#72

Не е необходимо справката да е онлайн или онпеш, може и онфон Smile

LG Optimus One/2X/G - Lenovo Vibe X2/Shot - Huawei P30/P60 Pro
Цитирай
#73

Имам един въпрос и за да не отварям нова тема ще питам тук.

Ако купя нещо от ebay без пейпал акаунт ще ми вземе ли някаква такса?
А когато имам пейпал акаунт също взима ли някаква такса при всяка покупка?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#74

Без пейпал не знам, обикновено взимат пари от продавача.
С пейпал не ти взимат такса, когато купуваш. Просто курсът е по - висок.
Ако избереш да се превалутира от банката, тогава имаш 1-2% (а може и повече) такса прегрупиране

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#75

ebay uk - купувачът не плаща такса при покупка през paypal.
Освен с моя paypal, съм купувал и директно с дебитната, и кредитната карти на съпругата ми, такси също няма.
Това за английски карти, за български не знам, как е.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)