Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Карта в PayPal
#76

Въпроса е, че преди време взех едно джунджурия за 0.99 долара. Излезе 1.52лв, но не това е проблема - после видях, че веднага след това плащане са ми взели допълнителни 1.99лв.
Доставката е безплатна.

Дали е заради превалутирането за което споменава колега jorrddan?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
Аксесоари
#77

Да не е съвпаднало с някаква месечна такса или друг превод?
Няма логика иначе.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#78

Не, видях си разписката. Точно след плащане на 1.52лв са ми взели и 1.99лв. В същото време.
Картата ми е такава, че нямам никакви месечни такси.

Чудех се, след като нямам Пейпал акаунт да не би да ми взима всеки път такава такса за плащане.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#79

След като не ползваш пей-пал, най-вероятно имаш такса за плащане... Не може да нямаш 2-3 свободни дни да си активираш пей-пал картата...

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#80

Според мен не трябва да има такси. Онлайн плащането си е като плащане в магазин, а там пари не се взимат. Или е заради това превалутирането (което се маха с една отметка между другото), или пак си теглил някакви пари от банкомат (като тук мисля, че може таксата за банкомата по-късно да я е отчела системата).

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#81

И аз имах този проблем в началото, дърпаше ми допълнително пари, които стоят като блокирани и след определено време се връщат. Просто трябва да премине през PayPal профила и се оправя.

Sony Xperia Tipo >>> Samsung Galaxy S II >>> Motorola Moto G (1st Gen) 8GB >>Lenovo P70-A >>> Samsung Galaxy S5 >>Motorola Moto M XT1662
Цитирай
#82

И как е по-добре, кой да превалутира? Банката или PP?
Цитирай
#83

Банката! Не взимат толкова пари.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#84

Значи досега съм се заблуждавал с мисълта , че моята банка превалутира сумата за покупката

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#85

Има 2 опции в пейпал. Едната е те да ти продадат валутата на по - гаден за теб курс. Другата е да се превалутира от банката, издател на картата. Тогава плащаш на банката такса превалутиране. Горе - долу е все тая, но при големи суми може да има разлика. Виж си тарифите на банката

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#86

А понеже бях закачил за PP карта, която не ползвам вече и сега я смених. Тези 1.50 евро си остават в акаунта и сега ще ми вземе нови за регистрацията на новата карта. Но вече съм го обърнал да е в долари, а пак ми показва старите 1.50 в евро, и отделно другите в долари. Как да ги направя всичките в долари?
Цитирай
#87

jorrddan написа:Има 2 опции в пейпал. Едната е те да ти продадат валутата на по - гаден за теб курс. Другата е да се превалутира от банката, издател на картата. Тогава плащаш на банката такса превалутиране. Горе - долу е все тая, но при големи суми може да има разлика. Виж си тарифите на банката
Къде точно е тази опция?
Че разглеждах и не я видях.
Поръчах си телефон кейс и протектор за 399долара - то ми излезна 619лв
1лев за 0.64долара ми го сметна пей пала...
Иначе като ми превеждат заплатата в банката и имам доста преференций - та може и да ми е по ефтино през банката.
Телефона и другите неща ги поръчах през експрес чекаута и от там се регнах в пей пала и после вече си влезнах в акаунта на пей пал.
Потвърдих си емейла и след това си верифицирах картата.
Звъннах на телефона на потребителя на банката - 1вата служителка каза ,че ще ме прехвърли към картовия отдел те да ми кажат кода за верификация.Обаче тъкмо се свързах и затворих :Д
При повторното набиране друга служителка каза ,че няма как да ми дадат кода ей така по телефона - ставало само ако имаш интернет банкиране и да си кажеш данните и да потвърдиш едва ли не ,че си ти.
Та направо отидох до банката след 15мин понеже ми е близко и там проверихме със касиерката има ли го кода - още не беше излезнал.Поговорихме си малко и си направих интернет банкирането което за мен е без пари и такси.
Прибрах се направих си име и парола да си ги помня аз ,а не тези от банката и проверявам кода се появи.
Някъде грубо час излиза кода след като ти вземат парите.
Нищо сложно като цяло.
Някой друг ако знае някакви хитринки из опциите да е по-ефтино и по-лесно да казва Smile

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#88

^
Като гледам долара са го хванали по 1,55 лв. от РР.
Преди седмица пазарувах през РР с превалутиране от страна на банката и ми излезе по 1,51 лв./$
Някъде около 1-1,5% е превалутирането, според банката.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#89

"Превалутирането" не е в процентно съотношение, а е дневния курс продава на съответната банка, за съответната валута. Ако картата ти е друга валута от валутата на търговия се прави крос курс и те така.
Демек банката ти продава XX долара/евро на курс продава срещу твоите левчета.

А онези левчета, дето са му ги взели още един път на колегата, е първоначалната транзакция от PP, които пари после се връщат в PP акаунта ти и можеш да си ги харчиш.
Цитирай
#90

А къде се избира това да превалутира банката? Скоро си взех стоки в паундове и PP ми обърна от лев във паунд за 2,56, при курс на БНБ 2,45.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#91

pavelcheto написа:А къде се избира това да превалутира банката? Скоро си взех стоки в паундове и PP ми обърна от лев във паунд за 2,56, при курс на БНБ 2,45.


За да се избегне това се прави следното:

1. Влизате в PayPal в My Account с мейла и паролата си;
2. Влизате в Profile в горния ред връзки, без да избирате никоя от падащото меню!;
3. Влизате във връзката My money /при мен по подразбиране я отваря/ и в дясно се изписват регистрираните в системата карти;
4. Долу срещу My preapproved payments влизате във връзката Update;
5. Влизате във връзката в дясно Set Available Funding Sources;
5. Влизате във връзката Conversion options /намираща се след номерата на картата/ за регистрираната и потвърдена ваша карта в PayPal;
6. Отмятате другата опция /Bill me in the currency listed on the seller's invoice./, а не тази по подразбиране за ползване на обменния курс на PayPal;
7. Натискате Submit и готово.

Промяната можете да направите още при първата покупка, като след като влезете в акаунта си в PayPal и изпише картата/ите, които са ви регистрирани в системата за разплащане, натиснете Conversion Options линка след номера на картата се намира. И там отмятате /Bill me in the currency listed on the seller's invoice./

Отмятането на опцията може да бъде променено по всяко време!
Дано съм полезен. :thumbup:

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#92

На мен си ми полезен , аз си го промених

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#93

И аз го промених, много благодаря. Никога нямаше да го намеря.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#94

Досега търсех какво да си купя, но не намерих, че имама 2 лева в картата, така че ще минете без снимка засега.
Та, при плащането, след като сте се логнали, под сумата има надпис със дребни сини букви :"Oder conversation options", кликате там и променяте превалутирането.
После си остава така, както сте го променили.
Като купя нещо ще пльосна снимка
ето една
[Изображение: 4..jpg]

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#95

Сега видях, че тези 2лв които ми взе след покупката на джаджата(без ПП акаунт) стоят блокирани.
Имам и други 2.93лв блокирани, но те са онези 1.50 евро които ПП замразява до активирането.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#96

Преди няколко дни пробвах да си добавя дебитната карта виза електрон от ЦКБ, след като въведох данните си и отидох на verify, като натисна verify ми изписва, че в момента добавянето на карти не работело и да опитам по-късно. При някой друг има ли го тоя проблем?


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#97

Здравейте, откъде мога да видя онлайн кода за потвърждаване на регистрацията. Използвах DSK Direct, но никъде не видях код. Поисках да ми изпратят от PayPal повторно кода и ми взе втори път 1,50 евро. Когато потвърдя регистрацията направо 3 евро ли ще ми върне?

D_coffee
Цитирай
#98

Ще ти ги върне всичките. Кодът е в основанията за превод

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#99

Единствения код, който има е Авт. код, който обаче съдържа буква+5 цифри, а кодът за PayPal е само с 4 цифри.

D_coffee
Цитирай

Здравейте. От седмица се опитвам да си регистрирам акаунт в PayPal, но има проблем с потвърждаването на картата.
Вече три пъти давам заявка да потвърждение, съответно получавам имейл, че са ми изтеглили 1.50 евро.
Но на банковото извлечение нямам подобен трансфер и няма как да получа 4 цифреният код за потвърждение
Използвам услугите  на банка ДСК.
При вас колко време отне появяването на трансфера в извлечението.
Мисля си, че ще трябва да чакам до края на месеца. 
Дали аз не греша някъде ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)