Да допълня SuperUser
Топографските карти ги тегля оттук:
http://poehali.org/maps
Тегли се един gif и map файлове.
Конвертирането е с OruxMapsDesktop, както е посочено по-горе.
При конверсията пищи че няма DATUM - избирате му Pulkovo 1942!
Това е инфо за картографската система, ако не се посочи правилно има грешка около 30-40 метра.
Избирате къде да ви запише директория с конвертираната карта и после тази директория я пращате в телефона.
Има възможност да се сменя името на картата, че тези означения не са много удобни, но е по-сложно.
След като подкарах Орукс направо се родих. Дотогава ползвах Ози Експлорър върху автомобилна навигация, която едвам държеше по един час. Сега със зареден телефон и сверка с картата при необходимост нямам проблеми за маршрути по 10-12 часа.
Сателитните карти, че и Сайкъл мап не могат да се сравняват с топографските. Пътеките в руските карти са (почти) абсолютно точни и ми се е случвало да карам в абсолютно непознат район и да знам с точност до 20 метра къде съм и кога накъде да поема.
Онлайн картите също са полезни, но не вършат много работа а и понякога не ги тегли както трябва. Понякога включвам Гугъл картата, за да ми покаже къде са необходимите ми улици.