Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Урок: Как да (un)root-нем Samsung Galaxy Y
#1

Понеже един приятел има Samsung Galaxy Y и днес ме попита как да го рутне се разтършувах из форума и видях, че няма тема с обяснение как става това. Затова ви предоставям ето тази с инструкции:
ROOT
1. Изтеглете файла Update.zip
2. Копирайте изтегления файл в root директорията на вашата sd карта, чрез USB кабел или друг удобен за вас начин.
3. Изключете телефона.
4.Включете телефона като задържите Home бутона, бутона за увеличаване на звука и този за включване на телефона заедно в продължение на около 20 секунди.
5. Телефона ви ще влезе в Recovery режим.
6. Изберете Update from SD card.
7. Сега изберете файла update.zip и го инсталирайте чрез натискане на Home бутона.
8. Телефона ви е root-нат, рестартирайте го.
9. След като сте root-нали, препоръчвам да инсталирате BusyBox от Google Play.
10. Телефонът вече трябва да е напълно функционален със зададени root(суперпотребителски) права над него.

[box]ВНИМАНИЕ!!! НЕ НОСЯ ОТГОВОРНОСТ ПРИ ЕВЕНТУАЛНА ПОВРЕДА НА ТЕЛЕФОНА ВИ В СЛЕДСТВИЕ НА ВАША ГРЕШКА ИЛИ НЕСПАЗВАНЕ НА ОПИСАНИТЕ СТЪПКИ. ИМАЙТЕ НАПРЕДВИД, ЧЕ СЛЕД ROOT ТЕЛЕФОНА ВИ ГУБИ ГАРАНЦИЯТА СИ ДО ПРЕМАХВАНЕТО (UNROOT) НА СЪОТВЕТНИЯ.[/box]
UNROOT

Ако искате да unroot-нете телефона, за да го върнете към фабричното му състояние следвайте следните стъпки:

1. Рестартирвате телефона, като задържате отново комбинацията Home+Volume UP +Power Button
2. Сега вече трябва да сте влези в рекавъри режим и както може би знаете тъч скриина не работи в такъв режим, затова се навигира с копчетата за звука, хоум бутона и power бутона. Отивате върху опцията install zip along sd card, след, което избирате файла unrootzip.zip, който трябва предварително да сте копирали в директорията ROOT на вътрешната памет на телефона!!!
3. След завършването на инсталацията се върнете в основното меню на recovery режима и изберете reboot system now.
4. Телефонът ви вече е unrot-нат, във фабрично състояние.

[box]Преди root-ването или unroot-ването на телфоните ви, препоръчвам задължително да си правите backup на информацията, за да може да я възстановите, ако нещо се обърка!!![/box]

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
Аксесоари
#2

Пичове, процедурата е много лесна и шанса да си повредите телефона е много малък стига да следвате стъпките внимателно всичко ще мине успешно. Благодаря за урока! Confusedatisfied:
Цитирай
#3

Това може ли да се приложи и за GT-S6102 - Samsung Galaxy Y DUOS. Android

Nokia 7 +
Samsung Galaxy S I9000
Samsung Galaxy S4 mini - 9192
LENOVO VIBE X2 - CU
LENOVO YOGA 2 10" 4G - 1050L



Цитирай
#4

Да, така рутнах моя! Android

Samsung S23+, Samsung S22+, Xiaomi 12T Pro
Цитирай
#5

https://www.androidbg.com/forum/topic240...olkit.html

Това ще работи и на вашите телефони.
Цитирай
#6

За какво точно служи това руутване, извинявайте за въпроса, но съм нова. И може ли да се размине без него? :capitulation:
Цитирай
#7

Като си нова, не пречи да четеш повече. Wink
Иначе root ти дава Администраторски права над телефона. Махаш системни приложения и добавяш нови, които искат root достъп.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

А как се прави back up- a ?
Цитирай
#9

Кой backup? Nandroid backup, backup на програми, смс или...?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

Доколкото разбрах е възможно да се изтрие записаните на телефона неща след root-a, и исках да попитам може ли да се запази по някакъв начин цялата информация, съжалявам, ако задавам глупави въпроси, просто не съм работила с подобен телефон преди.
Sad
Цитирай
#11

След root не виждам как ще се затрие информация. Но има и програми за backup (ако решиш).

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

При мен на GT-S6102 - Samsung Galaxy Y DUOS не стана.
Цитирай
#13

Получи се най-накрая.
Цитирай
#14

И сега ако кажеш как е станало при теб,защото аз нещо не успявам.

Samsung GT-S6102 DUOS + 16GB MicroSD--Custom ROM XeLaa Glass(Deodex) & 40int2ext+gps
HP Slate 7 Rooted
Цитирай
#15

spass написа:И сега ако кажеш как е станало при теб,защото аз нещо не успявам.

Колегата globetrance много ясно и просто е обяснил как става рута на телефона Samsung GT-S6102 Galaxy Y Duos.
За тези които още им е трудно или не им е ясно как става! В тази тема има стъпка по стъпка как стават нещата дори
има линкове за теглене на всички необходими неща и снимки как става. Цък –> http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=309317 Саита е на руски но невиждам кои не би се оправил с езика макар и повърхностно.
Форумът изисква регистрация която отнема не повече от минутка.
Цитирай
#16

За този форум не се бях сещал от доста време.Успешно го руутнах. :cheers:

Samsung GT-S6102 DUOS + 16GB MicroSD--Custom ROM XeLaa Glass(Deodex) & 40int2ext+gps
HP Slate 7 Rooted
Цитирай
#17

На Samsung galaxy y - Android 2.3.6 Gingerbread ще стане ли, защото гледах видео, в което имаше коментар, че на 2.3.6 не е станало, но незнам дали и файловете са били същите като тези тука. На клипа пише, че е за 2.3.5, а с тези файлове ще стане ли за 2.3.6.
Благодаря! Smile
Цитирай
#18

Става.Аз го root-нах моя и работи перфекно.

Samsung Galaxy Ace Plus GT-S7500 android 2.3.6 waiting for 4.1 SD 16GB CLASS 10
Цитирай
#19

и на моя става перфектно

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#20

www.unlockroot.com

Много лесно root-ване.
Цитирай
#21

Предварително се извинявам за тъпия въпрос ама Root-директорията някоя специфична ли е или аз трябва да я направа. За да разберете колко съм на ти с новите телефони, вчера разбрах, че ще е хубаво да си го Root-на.
Цитирай
#22

успях да се root-на Big Grin Lol
Цитирай
#23

Браво колега! :cheers:

Използвай бутона РЕДАКТИРАЙ, а не пускай 2 поста един след друг!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#24

Успях :kiss: :cheers:

Alcatel ot-991 - Root
Samsung Galaxy Y Duos - Root
Цитирай
#25

Блокирах си телефона като се опитах да кача rom Аврора 2. Телефона не иска да тръгне. Ако някой знае как да го оправя да помага или да ми каже колко да изчакам след като инсталирах рома.
:mad:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)