Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство]-.¸¸.·´¯ HTC One S [Unlock~Recovery~Root~Roms~Mods~Guides]
#26

Мини процедурата за рековърито отново.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
Аксесоари
#27

4 часа я минавам вече..
looperman написа:пробвах всичко, повторих няколко пъти операцията... Отново си стои на Entering Recovery.. искам да си руутна телефона .. писна ми вече... помагайте моля.
looperman написа:Някой ще ми помогне ли ?
Моля не пускай поредни мнения!
Цитирай
#28

За тези, които искат да си улеснят живота с отключване, руутване и т.н. на One S, има една програмка HTC One S All-In-One Toolkit

Има вградени драйвъри за HTC и служи за отключване на буут лоудъра, руут, инсталиране на recovery и т.н.

Относно recovery-то: пробвах няколко пъти с ClockworkMod да си сложа официалния CyanogenMod ром за ville и всичките пъти неуспешно. Даваше ми грешка symlink нещо си. Почти се бях отчаял. Смених ClockworkMod с TWRP (Team Win Recovery Project) и се инсталира от раз. Сега съм си доволен потребител на официалния CyanogenMod 10 за HTC One S S4.

Също доста се чудих трябва ли телефонът ми да е S-OFF, за да мога да инсталирам CyanogenMod (понеже ми даваше грешката със symlink и търсих какви ли не варианти.) Отговорът е НЕ, не е нужно телефонът да е S-OFF.
Цитирай
#29

Здравейте колеги.
От няколко дни ме засърбяха ръцете и започвам да се замислям дали да не подхвана телефона Big Grin Big Grin Big Grin
Нещо започва да ми писва стоковия РОМ и се замислям за евентуален РУТ и качване на CynagenMod(official release).За целта обаче искам да ми се изяснат някой неща.Въпросът ми е дали задължително трябва да се мине през процедурата на Htcdev за отключване на "bootloader" и да загубя своята гаранция или мога да направя S-OFF и да оставя "locked bootloader"? RolleyesИнтересувам се с две думи има ли начин да правя каквото правя но след това ако реша да върна телефона си в сегашния му вид и да не губя гаранцията му?Доколкото съм запознат офицялно отключване на "bootloader" дава право само на това да могат да се флашват различни къстъм ромове.Когато имаме S-OFF......имаме по широк достъп до различните дялове което ни дава право да сменяме рекавъри,радио,кернел и "hboot" на телефона.Моля някой да ме поправи ако не съм прав.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#30

Гаранция при отключване не се губи. Губи се ако в следствие на отключване го потрошиш.
В случая, ако има S-OFF за твоя го прави него, но ако няма ще трябва да минеш през Htcdev.
Друг начин няма, за да се качи CynagenMod.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#31

Има начин за S-OFF но незнам какво се случва с бутлоадера.Дали пак ще пише че е Lock или ще пише нещо различно.Ако му направя S-OFF мога да кача пачнат HBOOT с който да флашна къстъм рекавъри и от там и някой ром....но въпреки всичко се притеснявам за гаранцията ако ми пише че бутлоадера е отключен.Ако някой е правил S-OFF нека сподели какво се случва.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#32

При S-OFF ще ти пиша само, че е S-OFF. Това е най-чистия метод за отключване на HTC. След това само се инсталира RUU и няма да се разбере, че е пипан.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#33

Това е добре.....дано наистина да е така при връщане към S-On

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#34

Luba6ky написа:При S-OFF ще ти пиша само, че е S-OFF. Това е най-чистия метод за отключване на HTC. След това само се инсталира RUU и няма да се разбере, че е пипан.
След няколко дни лутане и ръчкане разбрах че не е точно така.Веднъж катo S-OFFнеш телефона не се връща към S-ON само след флашване на стоково RUU.Има и още нещо което се прави и скоро мисля да направя една тема в която да обясна как става......S-OFF,S-ON,SuperCID и смяна на Botloader Status от Unlocked\Relocked до LOCKED.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#35

b_ignatov написа:
Luba6ky написа:При S-OFF ще ти пиша само, че е S-OFF. Това е най-чистия метод за отключване на HTC. След това само се инсталира RUU и няма да се разбере, че е пипан.
След няколко дни лутане и ръчкане разбрах че не е точно така.Веднъж катo S-OFFнеш телефона не се връща към S-ON само след флашване на стоково RUU.Има и още нещо което се прави и скоро мисля да направя една тема в която да обясна как става......S-OFF,S-ON,SuperCID и смяна на Botloader Status от Unlocked\Relocked до LOCKED.


Явно има и нещо по-специфично. Не съм чел за S-OFF на телефон от One серията, но щом става ще е добре да напишеш една тема.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#36

Luba6ky написа:
b_ignatov написа:
Luba6ky написа:При S-OFF ще ти пиша само, че е S-OFF. Това е най-чистия метод за отключване на HTC. След това само се инсталира RUU и няма да се разбере, че е пипан.
След няколко дни лутане и ръчкане разбрах че не е точно така.Веднъж катo S-OFFнеш телефона не се връща към S-ON само след флашване на стоково RUU.Има и още нещо което се прави и скоро мисля да направя една тема в която да обясна как става......S-OFF,S-ON,SuperCID и смяна на Botloader Status от Unlocked\Relocked до LOCKED.


Явно има и нещо по-специфично. Не съм чел за S-OFF на телефон от One серията, но щом става ще е добре да напишеш една тема.

Готов съм....даже с две теми. Big Grin

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#37

За да сложиш официално RUU може да е само Relocked, не е нужно да е Locked.
Цитирай
#38

Този Guide работи ли и на z560 или трябва да търся от другаде как да си руутна тела.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#39

Някой успял ли е да сложи JB 4.2 на S3 версията?

Huawei Mate 10 lite // Huawei Watch GT
Цитирай
#40

Някой успя ли да си инсталира последният ром на cm - 10.1, и дали ползва новото ядро 3.4х.
Цитирай
#41

zeroadhesion написа:За тези, които искат да си улеснят живота с отключване, руутване и т.н. на One S, има една програмка HTC One S All-In-One Toolkit

Има вградени драйвъри за HTC и служи за отключване на буут лоудъра, руут, инсталиране на recovery и т.н.

Относно recovery-то: пробвах няколко пъти с ClockworkMod да си сложа официалния CyanogenMod ром за ville и всичките пъти неуспешно. Даваше ми грешка symlink нещо си. Почти се бях отчаял. Смених ClockworkMod с TWRP (Team Win Recovery Project) и се инсталира от раз. Сега съм си доволен потребител на официалния CyanogenMod 10 за HTC One S S4.

Колега би ли дал малко повече инфо как се работи с програмата ?

Иска ми да заредя някакъв Unlock_cod.bin ? от къде и как ?

В download режим ли трябва да съм през това време (тоест bootloader,fastboot ) ?

A и в началото на темата, липсват Fastboot файловете ? Sad
Цитирай
#42

Колеги имам нужда от помощ.Рутнах си телефона по описания начин,обаче не бях си качил кустом ром в телефона и след като си ънлокнах бутлоудера и img файла на рома който исках да сложа телефона не може да ми зареди система и ме вкарва директно в фастбоот менюто.След като вляза в рековери менюто направих фактори ресет и клиин дата и кеш обаче не мога да си инсталирам новия ром защото го нямам качен в телефона(по-надолу в описанието пише че рома трябва да е на телефона но вече е късно).И сега телефона е неизползваем Sad
Някакви идеи?

Телефона е Villec2
Цитирай
#43

grubi81 опитай така :


Направи си папка в С-то под името fastboot,сложи рома там, свържи телефона с компютъра и влез в bootloadera.Натисни power бутона веднаж за зареди и компютъра ще издаде звхук за свързване. После отвори cmd и копирай това :

cd c:\fastboot

после :

fastboot flash "тук поставяш пълното име на рома,най-добре го копирай и не забравяй накрая да поставиш .img"

Сам вероятно ще се рестартира след като прикключи, надявма се рома ти е за villec2 Smile
Цитирай
#44

C:\fastboot>fastboot flash BeanStalk-4.3.075-20130911-ville.img
unknown partition 'BeanStalk-4.3.075-20130911-ville.img'
error: cannot determine image filename for 'BeanStalk-4.3.075-20130911-ville.img
'
Този ром е rar файл и ми изписва тази грешка SadПробвах и с разширение .rar но ми излиза същото съобщения.
Цитирай
#45

С рар разширение трябва да стане през recovery, cmd-то е за img файлове.

Опитай с този през cmd :

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2131109
Цитирай
#46

XueHa! написа:С рар разширение трябва да стане през recovery, cmd-то е за img файлове.

Опитай с този през cmd :

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2131109

Сега го свалям но гледам че и той е зип файл,надявам се да стане,благодаря ти много.
Цитирай
#47

Отново не става

C:\Users\grubi\Desktop\boot>fastboot flash avatar-nightly_3.1-671-20130824-NIGHT
LY-ville.img
unknown partition 'avatar-nightly_3.1-671-20130824-NIGHTLY-ville.img'
error: cannot determine image filename for 'avatar-nightly_3.1-671-20130824-NIGH
TLY-ville.img'
и този файл е зип и ми казва че не може
Цитирай
#48

Прочетох на едно местенце в xda-то следното , расзархивирай рома в папката fastboot и вместо името на рома ,напиши в cmd :

cd c:\fastboot

fastboot flash boot.img

Във всеки архив има такъв файл ,опитай Sad
Цитирай
#49

C:\fastboot>fastboot flash boot boot.img
sending 'boot' (5690 KB)...
OKAY [ 1.250s]
writing 'boot'...
OKAY [ 0.781s]
finished. total time: 2.035s

Добре но качва само този бут файл Sad
Цитирай
#50

Еми, колега ще трябва някой по компетентен от мен да се включи ама като гледам...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)