Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство]-.¸¸.·´¯ HTC One S [Unlock~Recovery~Root~Roms~Mods~Guides]
#51

C:\fastboot>fastboot flash system BeanStalk-4.3.075-20130911-ville.zip
sending 'system' (205349 KB)...
OKAY [ 22.746s]
writing 'system'...
OKAY [ 9.972s]
finished. total time: 32.722s

Тук постигнах някакъв напредък,поне така пише по-горе но все така телефона не може да зареди система.Има ли някакъв начин да прехвърля този архив в телефона и след това през рековери конзолата да флашна?
Цитирай
Аксесоари
#52

Колега виж това видео,може да ти е от полза.

http://www.youtube.com/watch?v=nbRtuE3R1ZA
Цитирай
#53

Колега няма как да флашнеш РОМ чрез fastboot. Cry Cry Cry
Казваш че имаш къстъм рекавъри нали??Ако е така защо не направиш "mount" на телефона през самото рекавъри и да си го качиш рома направо на него??За целта просто ти трябват пълния пакет драйвери и си готов.След това си флашваш рома през самото рекавъри и така.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#54

Оправих се,просто рекавърито не можеше да моунтни картата. https://www.androidbg.com/forum/post985541.html#p985541 -тук съм описал как съм се справил след 3 дневно стоене до 4 часа сутринта.
Цитирай
#55

Здравейте,
понеже си докарах телефона до състояние да неможе да зараде ром искам да питам, дали има вариант да си rot-на телефона през fastboot /т.е. да кача файла на компютъра и от cmd да си напиша команди и да го направя/?
През recovery няма как да стане, защото компютъра неможе да разпознае sd паметта на телефона?
Цитирай
#56

mrspek написа:Здравейте,
понеже си докарах телефона до състояние да неможе да зараде ром искам да питам, дали има вариант да си rot-на телефона през fastboot /т.е. да кача файла на компютъра и от cmd да си напиша команди и да го направя/?
През recovery няма как да стане, защото компютъра неможе да разпознае sd паметта на телефона?
Ако имаш custom recovery трябва да можеш да mount-неш вътрешната памет.Вероятно нямаш всички драйвери.Свали си ги и пробвай отново с тях.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#57

Здравейте когато ситгам до стъпка 8 ми изписва следната грешка

"the program can't start because adbwinapi.dll is missing"

Windows 7 SP1
Този файл който не открива програмата се намира в C:\android-sdk-windows\sdk\platform-tools. Имам инсталирана последната версия на java и драйверите за телефона

HTC one S със 1.5GHZ процесор.

Ако някой може да помогне ще съм благодарен.
Цитирай
#58

колеги доста търсих но не намерих отговор. искам да сложа официялен СМ11 но незнам дали е съвместим с Z560e .

LG G3 16GB Titanium Grey 
Цитирай
#59

Здравейте и за много години. 
Преди малко исках да инсталирам ром и установих, че twrp recovery 2.6.0.3 с което съм не иска да инсталира никакви файлове. Изпълняват се само няколко стъпки, изпива, че всичко е минало успвшно, но всъщност не се е инсталирало нищо. Забелязох, че и wipe не иска да прави. Някой може ли да помогне ?
Цитирай
#60

Набии му ново рековъри през hasoon all in one за One S. Аз съм със z520 CID11111111 HBOOT 2.16.0000 TWRP2.6.1.0 maximusHD 10.0.1 и според мен това е максималната производителност на телефона.
Цитирай
#61

Оправено.
Цитирай
#62

Линка към Fastboot-а не работи в xda, не можах да намеря от къде другаде да изтегля точните файлове, защото не знам какво да търся?

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#63

Отключих bootloader и като го РООТ нямам root explorer ? Проверих с root checker и пише ,че си е роот .

Славия София 1913
Цитирай
#64

Здравейте,
Реших да си роотна телефона.. Вече съм си го отключил,но имам проблем с recovery-то.. Влизам в cmd-то пиша fastboot flash recovery r2-modaco-recovery-clockwork-touch-ville.img и накрая ми изписва waiting for device и нищо ? Какво трябва да направя в този случай ?
Цитирай
#65

.img файла го слагаш в папката, в която е fastboot
В същата папка натискаш Shift, после десен бутон и Open command window here (Отвори команден прозорец тук)
Отново пробваш да флашнеш
Цитирай
#66

(2016-01-19, 12:32:10)bobytsekov написа:  .img файла го слагаш в папката, в която е fastboot
В същата папка натискаш Shift, после десен бутон и Open command window here (Отвори команден прозорец тук)
Отново пробваш да флашнеш

Пак пише waiting for device направих както ми каза,но ..
Цитирай
#67

Има проблем с драйверите според мен.Когато си в bootloader и започнеш да флашваш рековъри, на екрана на телефона, какво се вижда, пише ли някъде fastboot или hboot?
Пробвай, докато ти пише waiting device, да натиснеш power button един път, докато ти е маркирано hboot или съответно fastboot и виж дали няма да се флашне.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#68

(2016-01-20, 06:51:24)vlaf написа:  Има проблем с драйверите според мен.Когато си в bootloader и започнеш  да флашваш рековъри, на екрана на телефона, какво се вижда, пише ли някъде fastboot или hboot?
Пробвай, докато ти пише waiting device, да натиснеш power button един път, докато ти е маркирано hboot или съответно fastboot и виж дали няма да се флашне.

А то как се флашва ? Смисъл влизам в bootloader менюто и после ?
Цитирай
#69

Ами командата след това е fastboot flash recovery (името на файла).img.
Малко по нагоре, колегата ти е казал, къде да сложиш img файла.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#70

Значи...
  1. Влизаш в bootloader.
  2. Избираш fastboot.
  3. Свързваш телефона с кабел към компютъра.
  4. Флашваш по описания по-горе начин.
Няма как да флашнеш recovery, ако преди това не си влязъл във fastboot на телефона.

Там можеш да влезеш и с командата adb reboot fastboot - нея трябва да я напишеш при включен телефон.
Цитирай
#71

(2016-01-20, 11:37:14)bobytsekov написа:  Значи...
  1. Влизаш в bootloader.
  2. Избираш fastboot.
  3. Свързваш телефона с кабел към компютъра.
  4. Флашваш по описания по-горе начин.
Няма как да флашнеш recovery, ако преди това не си влязъл във fastboot на телефона.

Там можеш да влезеш и с командата adb reboot fastboot - нея трябва да я напишеш при включен телефон.

Аха.. Ъм може ли да ми дадеш скайп да не спамим тук ?
Цитирай
#72

Форумът е за това - да е полезен за всички, които го четат!
Направи това, което сме ти казали и, ако имаш проблеми, пиши. След като е по темата, не е спам.
Цитирай
#73

От каквото ми написахте трябва да отида в bootloader menu после с cmd пиша flashboot flash recovery и т.н И би трябвало да стане ? Big Grin
Цитирай
#74

От каквото сме ти написахме пропускаш да прочетеш, че след като влезеш в bootloader, трябва да избереш в него fastboot.
Чак след това почваш с командата

fastboot flash recovery името на файла.img
Цитирай
#75

Добре как трябва да влезна в bootloader менюто.. Постоянно ми се включва телефона .. Цъкам VOL DOWN + POWER BUTON и се включва..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)