Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Повече свободно място с Link2SD или INT2EXT+ (подготовка на картата и инс?
#76

По този начин работи Link2SD и това е недостатък.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
Аксесоари
#77

В такъв случай просто трябва да изчистя здраво вътрешната памет, за да имам място да инсталирам, така ли? Дай съвет тогава как да изтрия системни приложения, като карти и т.н.

Едит: А, ако използвам INT2EXT+ дали ще се промени нещо?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#78

mitakvd написа:В такъв случай просто трябва да изчистя здраво вътрешната памет, за да имам място да инсталирам, така ли? Дай съвет тогава как да изтрия системни приложения, като карти и т.н.

Едит: А, ако използвам INT2EXT+ дали ще се промени нещо?
Системните няма смисъл да ги пипаш, защото те са в друг дял. Дори да ги разкараш, място няма да се освободи. Те обаче си правят едни темп файлове в /data/data, които в някаква степен могат да се изчистят от Settings > Applications. И там на всяко приложение има бутончета, с които може да се изчисти cache и data. Примерно Google Maps прави големи файлове, когато кешира картите. Пробвай да изчистиш и dalvik cache и да го релинкнеш от опциите на Link2SD.

INT2EXT+ работи на друг по-добър принцип. По горе съм го описал има и скрийншот, след инсталацията. За целта обаче трябва да направиш Factory Data Reset от CWM и с MountScript&DalvikCacheCleaner от първи пост да изчистиш Link2SD.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#79

Здравейте.Само не разбрах къде ми се губят 500-те МБ unallocated(неразпределено) пространство :/ ..иначе всичко си е ОК!
Цитирай
#80

velcho написа:Здравейте.Само не разбрах къде ми се губят 500-те МБ unallocated(неразпределено) пространство :/ ..иначе всичко си е ОК!
Определено са си на картата. Ако са unallocated, трябва да се създаде от тях дял или да се прибавят към съществуващ с MiniTool Partition Wizard. Ако е създаден от тях SWAP, Rom-a може да не го поддържа.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#81

Mount Script & Dalvik Cache Cleaner се стартира от рекавърито, нали? трябва ли нещо да се избира или си изтрива Link2sd само?
Цитирай
#82

Ваня_Иванова написа:Mount Script & Dalvik Cache Cleaner се стартира от рекавърито, нали? трябва ли нещо да се избира или си изтрива Link2sd само?
Да от Recovery. Единствено след това трябва да направите wipe data/factory reset от CWM.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#83

При стартиране на Link2SD и указване да използва дял Ext2 който съм създал по гореописаната методика (телефона Wildfire s 2012г. има ROOT) излиза съобщение:
Скрипт за качване не може да бъде създаден
mount: Invalid argument
Цитирай
#84

dichoal написа:При стартиране на Link2SD и указване да използва дял Ext2 който съм създал по гореописаната методика (телефона Wildfire s 2012г. има ROOT) излиза съобщение:
Скрипт за качване не може да бъде създаден
mount: Invalid argument
При първото си стартиране Link2SD поиска ли рут достъп и ти потвърди ли го?
Ако да, от опциите на програмата пробвай, да създаде скрипта отново.
Решението е да да преформатираш втория дял в FAT32.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#85

Зравейте.Пи мен се получи всичко,но не разбрах swap-а който го оставих 500мб къде изчезна :facepalm: ...или само системата си го вижда Cool .И още един въпрос,мога ли да си увелича пространството на SD картата през Mini Tool Partition Wizard Smile ? Благодаря предварително!!!
Цитирай
#86

velcho написа:Зравейте.Пи мен се получи всичко,но не разбрах swap-а който го оставих 500мб къде изчезна :facepalm: ...или само системата си го вижда Cool .И още един въпрос,мога ли да си увелича пространството на SD картата през Mini Tool Partition Wizard Smile ? Благодаря предварително!!!
Да, Swap се вижда само от системата и то ако ядрото го поддържа.
Втория въпрос не го разбрах добре.
Може би искаш да преоразмериш разделите. В такъв случай е възможно.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#87

Благодаря Smile ..за дяловете стана!...
Цитирай
#88

Здравейте,колеги!Днес реших да флашна през Recovery INT2EXT+ с помоща на More Space Utility от първи пост.Демонтирах картата от телефона.Тя беше разделена на partition-и чрез MiniTool Partition Wizard.Исках да бъда абсолютно точен и да направя ext2 с големина 1Гб/аз го бях оставил 2Гб./.Сложих картата в четец и я форматирах на компютъра с програмата HDD Low level format v4.25.Отделно я форматирах във FAT 32.От тук ми започнаха проблемите.Стартирах MiniTool Partition Wizard и започнах процедурата по разделянето на partition-и.В момента,в който дам create на unallocated ми дава ERROR т.е.,че ако искам да разделя картата на partition-и,първо трябва да изтрия всички partition-и.Моля ви,кажете как да се справя с този проблем.Картата е нова SanDisk 8Gb class 10.За по нагледно прилагам 3 снимки. :wall:


EDIT: Всичко се оправи,благодарение на колегата operator. :bow:

Samsung SM-N975F Galaxy Note 10 Plus; Samsung SM-N9005 Galaxy Note III LTE Phronesis Rom N7 v7.0-Android 6.0.1

Цитирай
#89

В крайна сметка, коя от двете програми е по-добра в смисъл да оставя повече от вътрешната памет свободна и по-безпроблемно да линква програмите със всичките им данни към създадения и присъединен към вътрешния допълнителен външен дял?

SGS10
Цитирай
#90

baraev написа:В крайна сметка, коя от двете програми е по-добра в смисъл да оставя повече от вътрешната памет свободна и по-безпроблемно да линква програмите със всичките им данни към създадения и присъединен към вътрешния допълнителен външен дял?
И двете са зависими от големината на вътрешната памет. Но в крайна сметка INT2EXT+ оставя повече място. За нашия телефон около 1Gb.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#91

как ще е най-добре да се раздели карта 2 гб ?
колко в move/resize partition
колко в create+ new partition
колко в create new partition :whistle:

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай
#92

operator написа:
baraev написа:В крайна сметка, коя от двете програми е по-добра в смисъл да оставя повече от вътрешната памет свободна и по-безпроблемно да линква програмите със всичките им данни към създадения и присъединен към вътрешния допълнителен външен дял?
И двете са зависими от големината на вътрешната памет. Но в крайна сметка INT2EXT+ оставя повече място. За нашия телефон около 1Gb.

Инсталнах зипа на int2ext, но рома не зарежда (с JellyKing 1.3 съм). Следвах точно описаните тук инструкции. На картата имам 1gb ext3 дял. Някакви идеи??

Смятам, че това с червеното /подписа ти/ не е по правилата! Редактирай го, за да не се наказваме! Модератор.

SGS10
Цитирай
#93

baraev написа:Инсталнах зипа на int2ext, но рома не зарежда (с JellyKing 1.3 съм).
За JK не мога, да ти кажа нищо. Може и да има някакво неразбирателство между тях, въпреки че метода е универсален. В JK няма вграден скрипт, но има пълна поддръжка на init.d и затова трябва да се инсталира само скрипта INT2EXT+ и да се направи wipe data/factory reset.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#94

колеги , като кача Link2sd и като зареди ми изписва кое да приема ext2 /3/4/ fat32/16
избирам fat32 и ми изписва грешка на скрипта? ! :wall:
малко помощ :capitulation:

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай
#95

Method_Man написа:колеги , като кача Link2sd и като зареди ми изписва кое да приема ext2 /3/4/ fat32/16
избирам fat32 и ми изписва грешка на скрипта? ! :wall:
малко помощ :capitulation:
А втория дял на картата, под FAT32 ли е създаден?

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#96

operator написа:
Method_Man написа:колеги , като кача Link2sd и като зареди ми изписва кое да приема ext2 /3/4/ fat32/16
избирам fat32 и ми изписва грешка на скрипта? ! :wall:
малко помощ :capitulation:
А втория дял на картата, под FAT32 ли е създаден?


не ext2 съм го направил

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай
#97

Method_Man написа:не ext2 съм го направил
Щом е Ext2, каква е логиката да избираш FAT32!
Програмата винаги работи със втория дял. Задължително и двата трябва да са активни.
Ама това всичкото си го пише в първи пост.

Ако случайно телефона ти не иска да захапе Ext2 (има някакъв процент от ромовете, които имат несъответствие с изискванията на Link2SD), тогава и втория дял го преформатирай в FAT32 и опитай пак.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#98

operator написа:
Method_Man написа:не ext2 съм го направил
Щом е Ext2, каква е логиката да избираш FAT32!
Програмата винаги работи със втория дял. Задължително и двата трябва да са активни.
Ама това всичкото си го пише в първи пост.

Ако случайно телефона ти не иска да захапе Ext2 (има някакъв процент от ромовете, които имат несъответствие с изискванията на Link2SD), тогава и втория дял го преформатирай в FAT32 и опитай пак.
направих го FAT32 но не ги местя с create link а с move to SD защото като цакна create link ми ги мести в тела ?!
п.с защо остава част от инсталирано приложение в паметта на тела ?

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай
#99

Method_Man написа:направих го FAT32 но не ги местя с create link а с move to SD защото като цакна create link ми ги мести в тела ?!
п.с защо остава част от инсталирано приложение в паметта на тела ?
При Link2SD винаги остава някаква част във вътрешната памет и след N броя приложения тя се запълва.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай

operator написа:
baraev написа:Инсталнах зипа на int2ext, но рома не зарежда (с JellyKing 1.3 съм).
За JK не мога, да ти кажа нищо. Може и да има някакво неразбирателство между тях, въпреки че метода е универсален. В JK няма вграден скрипт, но има пълна поддръжка на init.d и затова трябва да се инсталира само скрипта INT2EXT+ и да се направи wipe data/factory reset.

Пробвах с няколко рома - не става. Пробвах с ром който има вграден скрипт - не става.

Кога трябва да се направи wipe data/factory reset, след инсталирането на скрипта или преди?

SGS10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)