Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Работа с Titanium Backup!

Има функция - Създай "update.zip" от архиви на приложения+данни ....Този зип може ли да се ползва както зипа за Update Stock Firmware ако нещо ми се обърка като го човъркам :confused:

Xiaomi redmi note 7   4/64
Цитирай
Аксесоари

Няма нужда да го правиш....ти си пази папката TitaniumBackup

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Сега използвах Titanium Backup за първи път. Направих бекъп на всички потребителски + системни приложения. След което приложенията, които имат икона в статус лентата ги нямаше (avast, llama, battery circle, LBE privacy guard). След рестарт не се стартираха. Появиха се след като ги стартирах ръчно.
Не че ми е проблем и явно скоро няма да правя подобен бекъп, но някой има ли идея защо така се получи?

Android Huawei P30
Цитирай

orelcho написа:Сега използвах Titanium Backup за първи път. Направих бекъп на всички потребителски + системни приложения. След което приложенията, които имат икона в статус лентата ги нямаше (avast, llama, battery circle, LBE privacy guard). След рестарт не се стартираха. Появиха се след като ги стартирах ръчно.
Не че ми е проблем и явно скоро няма да правя подобен бекъп, но някой има ли идея защо така се получи?

На приложенията зададено ли им е да стартират с телефона или не ???

Xiaomi redmi note 7   4/64
Цитирай

Преди да използвам Титаниума си стартираха. По-късно след като ги пуснах ръчно, попаднах на една програма, която пишеше кое приложение е аутостарт и тези бяха отбелязани като такива
В момента, в който не работеха не знам

Android Huawei P30
Цитирай

Титаниума като прави бекъп затваря работещите приложения,затова ресни тела и ако се стартират сами няма от какво да се притесняваш Tongue

Xiaomi redmi note 7   4/64
Цитирай

Нещо много важно...ако ще сменяте Андроида не правете backup на системни приложения,а само на потребителски

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Bupyca написа:Титаниума като прави бекъп затваря работещите приложения,затова ресни тела и ако се стартират сами няма от какво да се притесняваш Tongue
Това за затварянето го разбрах, само не разбрах защо след рестарт не ми се стартираха

rado__8 написа:Нещо много важно...ако ще сменяте Андроида не правете backup на системни приложения,а само на потребителски
Принципно нямам намерение, но като четох за титаниума останах с впечатление, че прави бекъп само на техните настройки и данни. И при ристор, ако тези приложения ги няма в новия ром нищо няма да ристорне.

Android Huawei P30
Цитирай

Не само това,но и ще ти обърка новия....ако ще правиш на системните,то трябва да ресторнеш на абсолютно същия РОМ....примерно>>правиш си бакъп на всичко плюс системните>>>>фактори ресет и после възстановяваш

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

а как точно да запазя всички обаждания и смси от преди на free версия сум.гледах,че май ми дава от сега да започне да ги записва а на мен ми се иска от преди 4-5 месеца да ги запише.спешно е моля помагайте колеги!
Цитирай

Супер Бакъп

https://play.google.com/store/apps/detai...mscontacts

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

мерси!като форматна телефона записвам програмата и ресторвам нали?
Цитирай

Като ресетнеш тела ,си я инсталираш пак и тя сама си намира архива

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте, имам сони миро и инсталирах titanium backup pro след като го руутнах. направих бекъп на цялата система в dropbox и се заех смело да трия неща, които смятах за излишни... В един момент явно съм изтрил нещо, което не трябва и телефона увисна. След вадене на батерията започна loop при зареждането и дотам. Та въпроса е при тази ситуация как да го върна до предишно състояние или трябва първо да го запаля с нещо друго ( update service ) и след това нов руут, нов титаниум и т.н
Цитирай

Чакай...ако си отключил бутлоудъра си го флашни с флаштуул

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

не е отключен буутлоудера, защото sdk мениджъра нещо не можах да го подкарам...
Цитирай

Ако кача бекъпите в дропбокс или ги запазя другаде, мога ли да ги изтрия от папката на ТВ на вътрешната памет?
Цитирай

twizted написа:Ако кача бекъпите в дропбокс или ги запазя другаде, мога ли да ги изтрия от папката на ТВ на вътрешната памет?

Да, естествено.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

На мтелския си Huawei ascend g700 оператора ми е сложил app center, който ТВР не може да махне защото не намирал апк-то. Аз го намерих в папка /cust/mtel... Някаква идея как дс го разкарам?
Цитирай

Root Explorer му правиш горе от R/W на R/O и задържаш върху апк ...delete и рестартираш

http://dox.bg/files/dw?a=b2e296ed55

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

rado__8 написа:Root Explorer му правиш горе от R/W на R/O и задържаш върху апк ...delete и рестартираш

http://dox.bg/files/dw?a=b2e296ed55
Дали да изтрия само съответното. apk или и околните директории са свързани? Ето схемичка на целия път до там :
https://www.dropbox.com/s/3gs6kq5raaoiuc...105210.jpg
P. S. Съжалявам, че стана офтопик.
Цитирай

Ако не ти трябва махай цялата папка...ако си на MTel за всеки случай я копирай на външна карта и изтрий оригинала...ако нещо се прецака я връщаш....като рестартираш устройството винаги след всяка манипулация по системата

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Абе да ви питам.В момента цъкам Dungeon Hunter 4 версия 1.7.Версията е бъгната и няма как да мина дадено ниво.

Във версия 1.6 проблема го няма.Направих бекъп от 1.7 ,но като го ресторна на 1.6 няма никакъв ефект.

Има ли начин да цъкам версия 1.6 с героя от 1.7 или не?

XPERIA XA
Цитирай

Здравейте, въпрос относно root и Titanium Backup:
Има ли възможност да се направи Backup с Titanium Backup  на /boot - ядрото (kernel) рамдиска,  и на  /system -  цялата операционна система заедно с ROOT достъпа?
Дали след възтановяване с вече направения Backup устройството
ще се възтанови евентуално  с РУУТ достъп?

Има ли значение дали Backup е с по-стара Firmware версия от тази "върху" която ще се записва?

Като цяло ми се ще да направя Backup , да поекспериментирам с разни други ромове и версии, но ако нещо не е
наред да си върна всичко както ме е устройвало (нещо като image на Windows).

Благодаря предварително!
Цитирай

За твоята цел ще ти трябва бекъп през къстъм рековери. ТБ няма да може да ти направи този бекъп.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)