Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S-OFF и ROOT Android 4.0.х :)

Ходих в gsm сервиз да сменят андроида с по-нова версия ... върнаха ми го готов след три дена. Гледам аз същия андроид . Просто му дали фабрични настроики ... разправии :Х ще се мъча сам . скаипа ми е explicet помагаите.

HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e
Цитирай
Аксесоари

3дравеи те имам htc sensation xe бях първо на S-On сега съм на JuopunutBear S-OFF някаи може ли да ми помогне как да го направя за да ми испише ***Locked*** S-off
Цитирай

Това Locked означава просто, че е заключен bootloader-a, прави се много лесно, с ADB Tools се презаключва.
adb devices
adb reboot bootloader
fastboot oem lock
Това са последователностите на командите, които се изпълняват. ADB се изпълнява само в Command Prompt стартиран с десен клавиш и "Run As Administrator..."
Цитирай

След s-off в htcdev, в bootloader mode още пише s-on но и unlocked Facepalm1
Цитирай

Там забравих как стояха нещата, но си спомням, че не се постигаше желания s-off, а нещо посредствено (ала-бала). Метода с жичката е много стабилен и тестван от много хора, че работи(лично аз 3 пъти). Та, идеята ми е да се пробва начина описан в темата. Не съм сигурен дали като е отключен през htcdev може да се сложи stock RUU на версията 2.3.4. Там s-off е по-лесен. Нека други колеги споделят, че аз вече съм позабравил какви "правомощия" даваше htcdev Smile 
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

с отключен bootloader без s-off мога ли да го рутна
Цитирай

Да, може да бъде root-ван, това е свойство на операционната системa, потребител Superuser се активира.
Но начина е по точно определена пътека на действията, която дали ще успееш, зависи от уменията!

Само с отключен bootloader (без S-OFF), може да се флашва през ADB Tools и Command Prompt (Run As Administrator...):
1.) Да се смени Recovery с 4Ext Recovery Touch. Най-доброто Recovery за този телефон.
2.) Да се смени boot.img с отключен такъв, ако някой го иска. Отключения boot.img позволява инсталиране на SuperUser кода в системата, в дяла за програми /data, и така човек получава root правата, за които попита.

Отключения bootloader не позволява свободата и безопасността, която получаваме с S-OFF начина в тази тема.
Само S-OFF позволява спокойно да сменим CID, да слагаме по-ниски и по-високи версии RUU (официални ROM от hTC), да инсталираме през .ZIP файлове други Firmware, и каквото поискаме.
Отключения bootloader позволява само 1-2 неща, като смяната на Recovery, това е всичко.
Цитирай
Brick 

За тези който са отключили предварително от htcdev.com (но само ако имате CID от Европа-небрандирани):
По този начин ще се получили?
Цитирай

Ако първо изпълня стъпки от 9 до 18,след това изпълня стъпки 6 и 7, ще се получи ли s-off и root?
Цитирай

Направих го S-off обаче не мога да стигна до root защото на стъпка 11 ми дава грешен CID ... Как да оправя проблема намирам как се прави superCID но само за android 2... а моя е 4...
Цитирай

Чети тук след стъпка 21.

| Phone: Xiaomi Mi MIX 2S | ROM: MIUI Global 10.3.5.0 Stable | kernel: Stock 4.9.112 | Status: Stock | Recovery: Stock |
Цитирай

Здравейте, искам да попитам кой може да ми роотне телефона, и да направи синг офф и да ми сложи роом на сензацията, че много взе да ми лагва телефона. Разбира се и колко ще струва Smile
Поздрави !

hTC Sensation | ViperS 5.3.0 |  Android 4.1.2 | Sense 5 | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.4 | S-OFF | ------ | hTC ONE M9 | Android 6.0 | Sense 7 | Kernel: 3.10.84-Perf |
Цитирай

@met0di, мен ако ме питаш, това си е чиста обида към колегите, които са се постарали да обяснят толкова подробно кое как се прави. Прочети пак първия пост много внимателно и изпълнявай всичко както е написано. Ако някъде зациклиш, насреща сме Wink

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Има хора, които просто нямат време за това, а искат нормално работещ телефон.Точно при него, проблема е в липсата на време.Телефона му вече е s-off и е с vipersSmile.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2015-12-14, 19:02:33)vlaf написа:  Има хора, които просто нямат време  за това, а искат нормално работещ телефон.Точно при него, проблема е в липсата на време.Телефона му вече е s-off и е с vipersSmile.

Специални благодарности vlaf.
Не съм искал да обиждам никого, ако съм го направил неволно, нека да бъда извинен Smile

hTC Sensation | ViperS 5.3.0 |  Android 4.1.2 | Sense 5 | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.4 | S-OFF | ------ | hTC ONE M9 | Android 6.0 | Sense 7 | Kernel: 3.10.84-Perf |
Цитирай

Offtopic Съжалявам колега (@met0d), моя грешка. Не се сетих, че има и такъв вариант Visslar ! Евала на @vlaf, че ти е направил телефончето! Smile

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Здравейте, имам HTC Sensation със сток ром и всичко стандартно:
андроид версия 4.0.3
Ивелин Тенев: Сенс 3.6
software number 3.33.401.53
kernel: 3.0.16-g31a4fc7
htc-kernel@u18000-build-144#1
SMP PREEMPT
Baseband version 11.76A.3504.00U_11.24A.3504.31_M
и след внимателното прочитане на първия пост няколко пъти и опит около 10-на пъти с "жичката" успях да си направя S-OFF но не и ROOT. ( с приложения препоръчани тук успях да разбера че не съм направил ROOT)... та да си споделя мъката много бавен телефон...лагват приложения, при затварянето им повечето пъти се появява белия екран и "HTC" надписа ... все едно го карам кой знае какво да прави... Прочетох почти всички коментари в тази тема и останах с впечатлението да се спра на ViperS_C2_5.3.0.zip. Обаче незная как да "преинсталирам този нов ром? Зациклих и моля за помощ. В състоянието което е телефона в момента след изчистване на почти всички приложения подобрение съвсем леко ... Винаги гледам да НЕ препълвам паметта на телефона поне 200MB free и 4-5GB max (8GB class 4) в картата.
Никак няма парички в момента за нов телефон, така че колкото успея да съживя старата "ютия" ще си я ползвам дълго (сега септември ще стане на 5 годинки) ако може още 1-2 да искара ще е благодарение на вашите коментари и споделен опит. И така да питам някак бихте ли ме насочили какъв ром (възможно лек и бърз) и  как бих го "сложил" на телефона. Направих бекъп от посочената  програмка и успях да го върна благополучно ... поне това работи. Успях да си инсталирам и SuperSU, но така и не разбрах какво да правя с него?!
Цитирай

Предполагам вече имаш къстъм рикавъри, в случая 4Ext, след като си успял да инсталираш SuperSU. Инсталацията на къстъм ром, било то Viper или някой друг, става по абсолютно същия начин. Това са стъпки от 13 до 17.
Разбира се преди това не трябва да забравяш да си направиш бекъп в 4Ext на настоящия ром.
Цитирай

Реално от root нямаш нужда. Ако имаш recovery слагаш един къстъм ром (доста сме го коментирали из темите) в него си има root и всичко друго. Слагаш подбираш кое ползваш и кое не и летиш. Все още съм с тази машинка и ако не ме предаде скоро няма да спра да я позлвам макар че имам m7 не го позлвам. Седи си в кутията...
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Така си е!!! Smile

HTC Sensation
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)