Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Как да инсталираме Custom Recovery и ROM на SONY Xperia S?
#1

Наличните рекавъри мениджъри за това устройство са:
FreeXperia CWM5.5
DooMRecovery
и стоково работещо рекавъри с допълнителни функции налично в Advanced Stock Kernel, на което няма да се спирам, понеже е част от ядро и го получавате след инсталирането на това ядро.


Ще разгледаме и двете от тях, а вие сами ще решите, кое е по подходящо и удобно за ваша лична употреба.

DooMRecovery
[justify]


DoomRecovery е рекавъри мениджър базиран на популярния clockwork recovery manager. Tози рекавъри мениджър в момента е добавен, като част от DooMKernel & Advanced Stock Kernel, тоест ако, имате инсталирано, някое от посочените ядра, няма нужда да качвате рекавъри мениджъра. Изискванията за инсталирането на това рекавъри са две: Да имате отключен bootloader и инсталирани fastbooт библиотеки на компютъра ви.(Kak се инсталират тези библиотеки можете да видите в темата ми "Как да инсталираме модифицирано андроид ядро") [/justify]
Начин на инсталиране:

1.За да инсталирате Рекавъри мениджъра изтеглете софтуера Rom managerr от маркета.
2. Стартирайте приложението ROM Manager.
3. Натиснете меню бутона, в случая при нас е капацитивния бутон в дясната час на телефона.
4. Изберете опцията Manual Flash Override, след което натискате ОК в появилото се контекстно меню.
5. Потвърждавате, че модела на телефона е LT26i.
6. Потвърждавате, че версията на рекавърито е "ClockworkMod 3.x+"
7. Натискате ОК от новопоявилото се контекстно меню.

Това е, сега ROM Manager е конфигуриран да използва този recovery manager.

[justify]За да влезете в новоинсталирания рекавъри мениджър, се използва бутона за увеличаване на звука. Когато включите телефона си гледайте за следното известие, което ще ви помогне да разберете, кога да натиснете vol up бутона и да влезете в рекавърито.
1. След като включите телефона LED светлината ще светне в синьо.
2. Устройството ще из вибрира за кратко.
3. Прозрачната лента ще бъде осветена.

Ако натиснете бутона за увеличаване на звука по времето на тези три нотификации, траещи около 3 секунди, телефонът ще влезе в рекавъри режим. [/justify]


[justify]1.За да се навигирате в мениджъра използвайте бутоните за намаляване и увеличаване на звука, като съответно ще ви местят нагоре и надолу в менюто.
2. Използвайте Home бутона(Къщичката) за да избирате нужната ви опция
3. Back бутона (стрелката сочеща назад), за да се връщате в предходните менюта.
[/justify]
Ако не ви харесва Old school метода посочен горе, можете просто да използвате тъч скрина, понеже автора е добавил и тази опция, която не е налична за използване в обикновения clockwork recovery manager
.


FreeXperia


Изискването за работа на този рекавъри мениджър отново е да имате отключен bootloader. Имайте напредвид, че с след инсталирането на това рекавъри няма да можете да стартирате андроид системата си, без след всяко рестартиране на телефона да трябва да инсталирате ядро от някакъв ром, отново и отново и отново. Автора твърди , че по късно ще се опита да оправи този проблем. За мен по рационално е да се използва далече по фунцкионалото doomrecovery, но ще ви предоставя и това просто информативно, може на някои разработчик, да му хареса да си играе с него ;).


Начин за инсталиране:


[justify]1. Изтеглете - http://eddy.uni-duisburg.de/bin4ry/recovery-nozomi.img
2. Флашнете го в телефона с написването на следния ред в командния прозорец на windows, след като телефона е бил пуснат и свързан с компютъра във fastboot режим(Задържате, бутона за увеличаване на звука, докато вкарватe USB кабела. ЛЕД светилната трябва да светне в зелено. Предполагам ще имате нужда и от fastboot драйвери и библиотеки инсталирани на компютъра ви. Moже та да видите, как се инсталират в тази тема.
[box]fastboot flash boot recovery-nozomi.img[/box]
3. От сега нататък телефона ви винаги ще стартира в рекавъри мениджъра. За да стартирате отново нормалния ром, трябва да флашвате стоковото СОНИ ядро на андроид системата. Може да бъде намерено във всеки един андроид ром и извлечено с архиватор.
4. Флашнете стоковия кернел. В командния прозорец напишете следния ред:
[box]fastboot flash boot kernel.sin[/box][/justify]

Инсталиране на Custom ROM:


[justify]След като сте си качили рекавъри мениджър е време да го вкарате в употреба, тоест да инсталирате Custom ROM или друга модификация по ваш избор. Инсталирането става в следния ред:[/justify]


1. Изтегляте желания от вас ром(най- вероятно файлът ще е във архив .zip или .rar формат) на компютъра ви.
2. Копирате изтегления файл на външната памет на телефона ви.
3. Рестартирайте телефона и влезте в рекавъри режим.
4. Отидете на опцията Install ZIP from SD card и се навигирайте до папката в която качихте рома.
5. Изберете файла на рома.
6. Рекавъри мениджъра ще започне да флашва рома, процеса не трае повече от минута.
8. Винаги след инсталация на ром давайте wipe cache.
9. След като флашването завърши, рестартирайте телефона си.

[justify]ВНИМАНИЕ!!! За стартирането на някои ромове се изисква инсталирането на специално ядро, разработено специално за тях. Хвърляйте по едно око на темата от която сте изтеглили желания ром, за да не се чудите след това защо не иска да стартира телефона ви. СЪщо така не забравяйте винаги след инсталация на нов ром да дадете wipe (dalvik) cache, за да могат да се изтрият приложенията от старият ви ром, които могат да създадат конфликт в софтуера и да попречат на рома да стартира.[/justify]

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
Аксесоари
#2

Поздравления за труда колега.Добре е да допълниш как след това може да се върне всичко във фабричен вид в случай че се наложи да се ползва гаранцията.Упътвания има много,но лично аз не намирам стоковия ром за нашия регион.Някой ако го има,нека го прикачи в темата.
Цитирай
#3

И каква ние ползата от тези теща... ? Че съм като 'индианец' по тези теми Tooth Че искам да инсталирам една програма (Cerberus) която трябвало да се направи чрез Recovery режим-за да ен може да се изтрива от тел-а ако се направи Hard Reset Wink

Sony Xperia S .....  Samsung J7.....Nokia 7.1.... Samsung A9 ... Samsung S22 plus 
Цитирай
#4

Ами ето ти една полза, сам я каза.
Цитирай
#5

Има начин за триене, но е чрез fastboot. С хард ресет не става.
Цитирай
#6

Или просто с root explorer примерно.
Цитирай
#7

Откъде да сваля DooMRecovery?
Цитирай
#8

NaSk0 написа:Откъде да сваля DooMRecovery?

Върви с кернел:

Стоков кернел: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1635582
Дуумкернел: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1557452
Цитирай
#9

Добре де,но аз като съм с ICS нема ли го със стоков кернел ? Big Grin
Цитирай
#10

Ако кернела е нов по-различен от на 2.3.7 то значи е въпрос на време да изкарат моднат стоков с рикавъри. Просто ще трябва да почакаш малко.
Цитирай
#11

Advanced Stock ICS Kernel for Xperia S (credits DooMLoRD)
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1729280
Цитирай
#12

не се получава при мен!!!направих всичко!, но не иска да влезе в режима. някакви идеи???
Цитирай
#13

Реално, аз бих ли могъл да инсталирам Doom рекавърито на моят телефон? За момента всичко е стоково. Само съм го руутнал.

2.45 С фабричен кернел

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#14

Мисля, че още няма рикавъри за заключен bl.
Цитирай
#15

На моето си дава Yes По рождение.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#16

Тогава чудесно. Отключваш БЛ и слагаш дуумкернела примерно'
Цитирай
#17

Знам че не му е тука мястото,но защо не направите ръководство за инсталиране на цианогенмод?

Samsung Z Fold 3
Цитирай
#18

Здравеѝте, ще съм ви много благодарен ако ми кажете накратко какво трябва да направя или по скоро да съм направил на телефона си(експериа С) за да мога да му сложа неофициален ром четох темите в раздела, но почти нищо не разбрах . Имам роот от скоро и съм решил да сменя рома, защото телефона ми е много бавен, въпреки че нямам много инсталирани приложения. Благодаря предварително!!! Confusedtupid: Cry :capitulation:
Цитирай
#19

Освен рут, ти трябва и CWM. И много четене, преди да правиш каквото и да е. Има значение дали ти е отключен буутлоадера или не. Има значение и кой къстъм ROM си избрал. За да ти е бавен телефона си има някаква причина. Може да нямаш много приложения, но и едно да имаш което е 'бъгливо', ще имаш този проблем По-добре си карай със сегашния андроид и като натрупаш повече знания тогава къстъм.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#20

Oтключих бутлодера DoomRecovery от къде да го взема и какво да направя с него за да го инсталирам. Фастбоот библиотеките съшто ги нямам. :wall:
Цитирай
#21

Дайте линк да драйверите и библиотеките.
Цитирай
#22

Здравейте!
Нещо ми е малко непонятна стъпка за влизане в recovery manager-a.
Отключен ми е bootload-ера, руутнат ми е телефона, но нещо инструкциите ми се разминават с това, което е при мен - след като съм задала на RomManager-a да използва ClockworkMod 3.x+, рестартирам телефона, но изобщо не светва в синьо, нито нищо от изброените, а просто си се включва по нормален начин. Бъркам ли нещо ?
Благодаря предварително за отделеното време.
Цитирай
#23

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1594828
ето ти темата,ако има пак нещо неясно,я прочети пак,явно някъде бъркаш

Samsung Z Fold 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)