Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Как да сложим къстъм РОМ
#76

Колеги, някои може ли да каже от къде да взема Финал версия на DOOMkernel, защото попадам, или на стар линк, или на бета версия. Ако имате други предложения за оверклокнат кернел споделете. Благодаря ви Smile Поздрави!

LG G ДВЕ
Цитирай
Аксесоари
#77

Ето и пълен списък с DooMKernel-лите.
Цитирай
#78

Здравейте..От няколко дни се боря с един упорит арк с .Руутвам го,слагам цм но до тук! Чета стъпките в темата и като стигна до -2. Трябва ви този архив(абсолютно същия, който използвате за отключване на БЛ). -Закъсвам!
Някой проверил ли е че ТОЗИ архив изобщо го няма там? От къде да го намеря за да опитам да кача нов РОМ на телефона? И изобщо има ли друг начин да се сложи ром като се правят други стъпки ?
Цитирай
#79

Е как да не е ТАМ, като току що пробвах и си е точно там и се сваля нормално.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#80

прати ми го моля щом е там!
2дни вече се опитваме да го свалим 2 души още! Нищо не се сваля !

Благодаря на колегата!
Цитирай
#81

Заповядай.
http://dox.bg/files/dw?a=4f1cc93fe0

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#82

Аз също нямам проблем с тегленето.
Цитирай
#83

Тази тема е най-близка до това което имам да питам(за да не отварям нова Smile ).
Ако има някой който е ползвал/ползва този ром може ли да сподели дали е имал някакви проблеми с него и как се държи батерията,ако може на лично да не спамим повече в темата.

LG G3
Цитирай
#84

Здравей аз съм от оня ден със този ROM + този кернел http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1867265 . Остнах изумен просто държа друг телефон в ръката си никакъв лаг и то на Real Racing 3 дето в маркета пише че не става за нашите телефони . Сблъсках се с два проблема първо докато инсталирах рома инсталцията беше на половин екран и за да натиснеш тикчетата там трябва да цъкаш така че все едно е на голям иначе не става и другото като се стартира за първи път тела след това му отне доста време 2-3 мин и wi-fi не работеше в началотто чак след като минах началното ръководство и reboot тогава си тръгна вече . Ако имаш още питания ми пиши на лично ще помагам Smile

Samsung Galaxy Note 4
Цитирай
#85

Mr.Rafael Nadal написа:Здравей аз съм от оня ден със този ROM + този кернел http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1867265 . Остнах изумен просто държа друг телефон в ръката си никакъв лаг и то на Real Racing 3 дето в маркета пише че не става за нашите телефони . Сблъсках се с два проблема първо докато инсталирах рома инсталцията беше на половин екран и за да натиснеш тикчетата там трябва да цъкаш така че все едно е на голям иначе не става и другото като се стартира за първи път тела след това му отне доста време 2-3 мин и wi-fi не работеше в началотто чак след като минах началното ръководство и reboot тогава си тръгна вече . Ако имаш още питания ми пиши на лично ще помагам Smile
можели да обясниш подробно какво си направил защото при мен се багясаха нещата аз инсталирах и кернела и рома,но след логото на лупус ми дава само черен екран.Ако може малко да помогнеш ще съм ти мн благодарен :bow:

Letv X500
Цитирай
#86

Влезнах в recovery обаче когато цъкна да направя бекъп или install from sd ми казва can't mount /sdcard/ какво да правя. Някой има ли решение.

Huawei p20
Цитирай
#87

Здравейте,
Харесал съм си този РОМ http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2340089 може ли някой да ми обясни като за новобранец как да го инсталирам понеже не съм много добър с англиийския.
Цитирай
#88

https://www.androidbg.com/forum/post535464.html#p535464

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#89

Отключих си Bootloader-а, след което използвах командата, която сте дали " fastboot flash boot името на кернела.img". Стартирах телефона и ми заби с екран "LegacyXperia powered by nAa kernel & CyanogenMod". Използвах файловете от тази тема: "https://www.androidbg.com/forum/topic762...arc-s.html" Как да си върна стандартната операциона система, или да продължа напред?

П.С. За първи път се занимавам с поставянето на РОМ.
Цитирай
#90

Като флашнеш кернела и стартираш телефона помпаш бутона БЕК докато влезеш в рековърито. По принцип ползвай флаштул за флаша на кернел (по лесно е). Иначе за връщане до стоков ром:
https://www.androidbg.com/forum/topic409...k-rom.html

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#91

За тези със заключение бутлоудъри кои ромове може да ползват ?
Гледам ги тук. Ако може споделете
от кои сте доволни. Като за начало бих казал, че UHD 3.0.2 и 5.0.1 са доста стабилни и добри !

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#92

С рома от подписа съм от около година. Инсталирал съм същия и на жена ми на Neo-то. Работи чудесно. Не съм пробвал 5-цата,че не ми се занимава с преинсталиране на около 120 приложения.

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > KitKat 4.4.4 {14.4.A.0.157} [CriskeloROM v7.6], Root, Deodex, Recovery, Xposed; SD-card 32GB/Class10
Цитирай
#93

Почти седмица съм с UHD 5.0.1
По-бърз или поне не по-бавен дайлър, темите и шарениите са по-хубаво. Като цяло показва
по-малко свободна памет, но приложенията работят по-плавно определено. За ежедневна употреба
мисля, че е много добър ром - wifi, батерия, екран, бт - всичко 6, няма забележки. Батерия два дена нормално
ползване, преди ден-ден и половина макс. Доволен съм, но скоро ще минавам на V или SP :-)

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#94

честно казано не ми харесва дизайна на UHD 5.0.1 аз съм с C-RoM 7.1 и съм много доволен както от функционалноста така и от анимирането Smile
Цитирай
#95

lo6o написа:честно казано не ми харесва дизайна на UHD 5.0.1 аз съм с C-RoM 7.1 и съм много доволен както от функционалноста така и от анимирането Smile

Скоро би трябвало да почне да ти бъгва,всички версии от 5.6 нагоре крият по някой друг бъг .

XPERIA XA
Цитирай
#96

Привет на всички ! Въпроса ми е дали мога да флашна къстъм руум или рекавъри, със заключен bootloader при  4.1.A.0.587 ?
Модела на телефона ми е arc s lt18i със 4.1.A.0.587 версия... Като напиша кода за проверка на състоянието на bootloadera пише: No.
Но със 4.1.A.0.562, нищо че е заключен мога да руутна (докато при 587 не става).... дори влизам в custom CWM, но като тръгна да флашвам руум и забива на логото Sony.

Samung Galaxy S2 I9100 Samsung Galaxy 5 I5500
ROM-Stock T-Mobile ROM - Cyanogen Mod 7 RC3
Цитирай
#97

Може да се флашне рекавъри разбира се, което така или иначе не е стоково, защото устройствата на Сони нямат такова вградено.
Под къстъм ром при заключен буутлоудър, може да се инсталира всеки, който обаче работи със стоков кернел, на база стоков, защото за къстъм кернел е необходим отключен буутлоудър, който при теб на този етап не е такъв, а и излиза, че не може да бъде отключен, пп данните, които си описал за него.
Относно руут, то при някои версии на Андроид има директен такъв, докато при други версии е необходимо да се свали кернел към предходна версия и след, руут и след това флашване на кернел за по-горна версия или компилация.
Можеше да споделиш източникът, чрез който си се опитал да свалиш и инсталираш ром, за да се видят подробностите около него и методите му за инсталиране.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#98

Просто успявам да сложа къстъм рекавъри, но като инсталирам ето този ром не иска ,а пък има опция в АРОМАТА че може със и без заключен bootloader.. Ето линк http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2433665, professional edition e.  Правя full wipe но пак не и не само до логото sony и до там... Искаше ми се cm12.1. но дава ерор 7 нещо си.. Ако може да ми дадеш някакъв съвет или руум който ще стане като за мен и ще е стабилен.... ако ми дадеш точни инструкции ще съм ти много благодарен. А между другото няма ли някакъв трик за отключване на тоя bootloader, като в configuration пише: Rooting status: Bootloader unlock allowed: No... Някак си немога ли да го оправя на Yes с едитор за /system или няма такова ?

Samung Galaxy S2 I9100 Samsung Galaxy 5 I5500
ROM-Stock T-Mobile ROM - Cyanogen Mod 7 RC3
Цитирай
#99

Няма причина да не може.
В изискванията за този ром пише, че трябва да си на билд . 587 или . 13
Ти обаче споменаваш, че си със друга компилация.
Флашваш 587 версия, руутваш с One click, инсталираш рекавъри и през него флашваш съответният ром, към който даде линк, като преди това правиш всички уайпове (формат на на система, формат на данни, триене на кеш, данни и т.н), както е описано в стъпките по инсталация.
Относно отключването на буутлоудъра, приеми, че няма шанс за такова, още повече, че търсиш стабилност в софтуера, вероятно и функционалност, като това при този модел си е стоковия софтуер или на база стоков.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Sad 

аз в момента съм с 587 но неможе да се руутне пробвах с flashtool, oneclickroot,androot,framaroot, не и не.... :Sad  а чрез one click нали прави 100% (от компа го правя)   след това рестарт на телефона и фреезва на 10%, над 10 пъти съм пробвал отново и отново не става.... от какво ли може да е ? А пък с 562 нямам проблеми с руута нищо че bootloadera е locked ....

Samung Galaxy S2 I9100 Samsung Galaxy 5 I5500
ROM-Stock T-Mobile ROM - Cyanogen Mod 7 RC3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)