Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ Въпроси / Проблеми / Насоки за HTC One S ¯´·.¸¸. -
#1

[Изображение: UP%20Thread%20Banner.png]
  • Ако имате въпроси, проблеми или решение на някой може да ползвайте тази тема, за да споделите!
  • Ако възникнат често срещани въпроси/проблеми, на които се намери отговор/решение ми пишете, за да ги синтезираме в #1 пост.
    Така ще спестим ровене и постване на сходни проблеми.
    [/*]


[h]
НАСОКИ ЗА ФОРУМА!
[/h]

Цитат: Ръководство за тези, които за пръв път са сблъскват с Android OS

Какво е Android OS?

Какво е ADB, shell, recovery, spl и всички тези страшни думички?!

F.A.Q.: Какво трябва да знаем преди да си закупим телефон с Андроид

Проблем с Маркета

Сайтове за програми, които не намирате в Андроид Маркет

Програми по категории

Кое е най-доброто приложение? ( по категории )

Как да си направя Backup?

Оптимизация на батерията

GPS

... още отговори на въпроси

Интернет настройки за трите ни оператора

[box]
Преди да попитате или пуснете нова тема винаги направете проверка с бутона
[h][/h]
и
[h][/h]
... или потърсете в
[Изображение: images?q=tbn:ANd9GcS56E2-9GZi5a5aPRnGqY2...YX6796mRFA]
[/box]


:capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation:

[Изображение: UP%20Thread%20Banner.png]

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
Аксесоари
#2

С риск да се изложа :confused: , но снощи забелязах една червена индикация на самия дисплеи горе над надписа HTC, малко в дясно о до нея има една синя едва забележима. Четох тук някъде, че това е сензора за близост, хубаво ама защо чак сега го виждам да свети това нещо, не е възможно досега да не ми е извадило очите, просто няма начин.
Та въпросът ми е, това сензора за близост ли е и защо досега не е светило? (той винаги ми е работил)



Относно горе написаното, от снощи, въпросното червено индикаторче за което питах, НЕ свети, (но синьото си го има).....
Някой дали има идея защо е така, какво е, защо светна рязко за няколко дена и пак го няма?

HTC One S, Z520e, 1.5 GHz
HTC 10 Topaz Gold
Цитирай
#3

1. Не пускай 2 поста един след друг! Използвай бутона "редактирай"!
2. Да не би да изпозлваш viber? Ако да сложи последната версия на viber и ще се оправи проблема.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Ами да ти кажа, сега като се замислих е точно така, мисля че се появи когато го инсталирах и изчезна когато го ъпдейтнах този "вибер" Rolleyes Благодаря :bow:
Но все пак би ли ми обяснил за какво е тази индикация, при какви други случаи би се задействала?


п.п. Сори за двата поста обаче си мислех, че ако просто редактирам предния, никой няма да ми го забележи Blush Оправено

HTC One S, Z520e, 1.5 GHz
HTC 10 Topaz Gold
Цитирай
#5

Привет Smile
Има възможност един приятел да ми донесе телефона от САЩ ако е на сметка. Та искам да попитам има ли нещо за което трябва да го предупредя. Интересува ме дали има някаква малоумна разновидност за техния пазар например или нещо такова?
Благодаря предварително Smile
Цитирай
#6

Не съм съвсем запознат,но този модел в САЩ май го предлагат ексклузивно T-mobile.Не знам дали ги заключват и дали мрежата им е на по-странни честоти от нашите.Добре е да проучиш предварително..
Успех!

HP Pre 3 ; Palm Pre
Цитирай
#7

Гледай само да не е брандиран, че са чешити.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#8

Здравейте,

Аз съм нов потребител, вчера си взех HTC One S. Но не е само това, това е и първият ми андроид телефон.
Идвам от iPhone 4S и доста работи ми се струват по-зле, но пък някак ми е приятен за работа телефона.

Както и да е.

Исках да задам няколко въпроса - какво е брандиран телефон ?

Коя навигация препоръчвате? Видях, че по-надолу си има тема за това, но там се обсъждат някакви работи, които са доста сложни за мен. Аз живея в Дания, но често пътувам из Европа, затова бих се радвал ако има карта на цяла европа, или най-добре ако можеш да си избираш за кои държави да сложиш карта.

От къде мога да изтегля навигацията и как се инсталира ?

Има ли начин да се показват процентите на батерията без да инсталирам нищо допълнително. Аз сега сложих една програмка - battery info и ми ги показва. Но няма ли начин да ги показва като на iPhone-a - вътре в батерията.

Използвате ли някакъв протектор за телефона или калъфче? Лесно ли се драска? Питам защото на iPhone 4S, както знаете е от gorilla glass и не се драска, та бях свикнал да ог нося без калъф и протектор и т.н. За сега и HTC-to е без, но...

Другото е, че от време на време като цъкна на Settings примерно и ми излиза една червена рамка отстрани за около секунда ? Това не значи ли, че има някаква грешка ? За сега съм теглил само безплатни application-и от Google Play, само един друг апп инсталирах - Tapatalk.

HTC One S поддържа ли допълнително слагане на карта с памет ? Пък и странното е, че телефона уж беше с 16ГБ памет, а показва че има само 9 и малко.

Малко дълго стана, затова спирам да пиша. Надявам се, че ще имате търпение да прочетете всичко.

Поздрави Smile
Цитирай
#9

Хубаво е да тестваш няколко навигации и да си харесаш. Всякаква информация за тях има тук - https://www.androidbg.com/forum/forum33-gps.html
За процентите може да си свалиш приложение от маркета - https://play.google.com/store/apps/detai...Y2F0b3IiXQ..
Червената линия се изкл. от developer options в settings.
Този телефон няма слод за SD карта.


Друг път ползвай търсачката!!!!!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#10

Благодаря за бързия отговор!

Ами по въпроса с калъфчетата ?
Цитирай
#11

Е, както решиш. Ако искаш да го пазиш - купи си!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#12

Относно паметта-налични за ползване са 9,щото останалите са за системата.А калъфа е спорен въпрос.Корпуса бил направен по технология на NASA ,с някакво хипер устойчиво керамично покритие.Аз обаче по-бих се доверил на един готин калъф,отколкото на тия приказки.

Относно навигацията-има си секция за тая работа.Хващаш IGO Primo,гледаш резолюцията да е като за наште екрани и четеш инструкциите.
Пиша два поста,щото през мобилното приложение няма edit.
Цитирай
#13

Mхм, ясно. Благодаря ви и на двамата! Питах за калъфчето, защото е друго да каже някой, който вече има опит с телефона. Иначе ясно, че е въпрос на мнение и вкус. За сега съм доволен от телефончето. Одеве ползвах тази навигация, която е в телефона и си беше екстра(минах около 200 и малко км и нямаше губене на сигнал или грешни пътища), но май работи с интернет. А и опцията за шофиране е много удобна като поставиш телефона на стойка. Smile


Поздрави.
Цитирай
#14

Здравейте въпроса ми е доста глупав, но все пак ще питам Huh Как да разбера дали телефона ми има скрийн протектор? Взех го от Глобул и в кутията нямаше протектор, затова реших че може би е залепен фабрично.

.:HTC ONE S:. .:Jelly Bean 4.1:. .:Sense 4+:.
Цитирай
#15

Не няма
Цитирай
#16

Мерси за бързия отговор колега :cheers:

.:HTC ONE S:. .:Jelly Bean 4.1:. .:Sense 4+:.
Цитирай
#17

krisko_pc написа:Здравейте въпроса ми е доста глупав, но все пак ще питам Huh Как да разбера дали телефона ми има скрийн протектор? Взех го от Глобул и в кутията нямаше протектор, затова реших че може би е залепен фабрично.
Единствено СОНИ дават в комплекта скрийн протектор и има фабрично залепен.
Цитирай
#18

Здравейте,
Имам следният проблем:
Имам си S3-ка. Бях тръгнал да си го рутвам със all-in-one tool-а, но се получи некъв проблем с рековърито му - излизаше червен надпис един дълъг и нямаше достъп до него. Тогава си сложих некво само-стартиращо се моднато рековъри и си рутнах телефона през него без проблем. Вчера обаче ми дойде OTA update до 4.04 и като натиснах да се ъпдейтва, си свали файла, рестартира се...но стигна до екрана с червения надпис. Какво да направя, за да си върна телефона към заводското му рековъри и да си направя ъпдейта?
Мерси предварително!

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos
Цитирай
#19

Заключваш телефона, сваляш си стоков от тук - https://www.androidbg.com/forum/topic438...one-s.html и го инсталираш.

После си пускаш ъпдейта и готово.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#20

Супер!
А само да питам при заключването на BL, отново ли изчезва всичко?

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos
Цитирай
#21

Всичко инсталирано
Папките си остават.Вече ако пуснеш фактъри ресет,изчезват и те Big Grin
Цитирай
#22

Luba6ky написа:Заключваш телефона, сваляш си стоков от тук - https://www.androidbg.com/forum/topic438...one-s.html и го инсталираш.

После си пускаш ъпдейта и готово.
Жив да си, бате!
:bow: :bow: :bow: :bow:

SAMSUNG Galaxy Note III -stock rom; SAMSUNG Galaxy S IV 9505 -stock rom; SAMSUNG Galaxy S Duos
Цитирай
#23

От 2 дена съм с One S и съм много доволен. Има едно нещо, което малко ме дразни. Когато говоря по телефона прекалено силно чувам говорещия. Намалил съм максимално speaker-а. По-големият проблем е, че се чува и един доста неприятен фонов шум когато човекът от другата страна говори. Когато няма говор, го няма. Явно има някаква компресия, която се включва когато засече говор, което е доста тъпо защото реално така може да се "изядат" част от буквите на говорещия, като заговори.
Някой да е имал подобен проблем? Освен с volume копчето може ли да се намали звука и от друго място. Телефона е S4, Android 4.0.4, Soft 2.38.111.10


HTC One S
Цитирай
#24

Пробвал ли си смяна ма мрежата и сим картата?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#25

Luba6ky написа:Пробвал ли си смяна ма мрежата и сим картата?

Не съм, но доста изчетох по форумите и се оказа, че доста хора имат подобен проблем. Повечето се оплакват от пукане и пращене на говорителя при wifi разговори. Не съм тествал с wifi разговори, защото не използвам. Повечето хора с шумене по време на разговори са с телефон от T Mobile. Въпреки, че моят е купен отключен, при стартиране ми се появява логото на T Mobile. Най-вероятно проблемът е софтуерен и се чудя дали да си рутна телефона или все пак да го дам в сервиза, докато му е валидна гаранцията.
Тъпото е, че много хора даже няма и да забележат това шумене, ама все пак като си в тиха стая е неприятно.


HTC One S
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)