Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Каква кола имате?!

Чистачките са на слука. От кауфланд взимам шампиона графитни и съм много доволен. От Тех Ко барнах едни бошчета на ГТИ - то и 4-та година са перфе. Как става това не знам. На френското смених сумати, докъде не купих от Кауфланд.

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Да докладвам, сложих кабели Беру, свещи денсо дуал платинум, въздушен филтър Шампион. Днес трябва да взема маслото Кастрол и маслен филтър шампион. Дори си купих филтър за купето, от който нямах нужда и сега се чудя дали да го слагам, че е с активен въглен

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Сложи го. На 2-3 смени на маслото сменяй и филтъра на купето.

Choosing...
Цитирай

*На всяка пролет. Улиците са ни ужасно мръсни и винаги оставам изумен какво може да се набута там. Последния път имаше половин бук, поне, набутан във филтъра на купето. А и струва между 20-40 лв.


Цитирай

Зависи от колата, на по-масовите може и за под 20 да се намери и е хубаво със всяка смяна на маслото или всяка пролет както каза @quovadis, все пак дишаме мизерията която влиза през него.
Цитирай

Ем да де, аз нали това казвам. На 2-3 смени по един път. Smile

Choosing...
Цитирай

Така е като въртиш 30к на година Big Grin Аз едвам удрям 10-12 колкото да сменя маслото точно.


Цитирай

Масло на кола 10+ години не е лошо да се сменя на 8к километра. Зависи и от маслото де. Ако сипваш някое тънко, сигурно и 8к ще са му много.

Choosing...
Цитирай

Филтъра си го сменям на всяка смяна на маслото, не е милиони все пак. Но за сметка на това може да ти докара много главоболия.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

Единствено горивния можа да се сменя през смяна.А за маслото, моято е 2002, карам я с 5w30 и го сменям на 15к.За тези 15к ми гори по-малко от литър.За всеки мотор е различно.
Цитирай

2002-ра ама на колко хилки е? Че с това масло да ти гори по-малко от литър, двигателя трябва да е много запазен. Smile
Офф аз говоря за горивен не на купето. Много зле... Горивен говоря да се сменя на 2-3 сменяния. На купе и маслен на всяка смяна. Извинявам се.

Choosing...
Цитирай

Божа работа на колко е Big Grin Километража беше на 167 000 като я взех преди 2-3 години, ама шанса да са реални е нищожен Smile Много зависи и от маслото, с други масла стигах до 1,5л за 15 000 км.Сега я карам с Тотал и е много добре.
Цитирай

И аз карам с Тотал, само че 15w40 и съм много доволен. При мен маслото не мърда въобще за 8-10к километра.

Choosing...
Цитирай

И аз колкото слагам толкова точа за 10к и на предишния ми дизел и на сегашния бензин. По принцип си слагам масло, което производителя препоръчва, но според мен в България рядко можеш да попаднеш на хубаво масло  Visslar
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)