Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да запазим всички показатели за роот на Galaxy S III занулени.
#1

Всички знаем, че ако в сервиза забележат показател , че телефона е/бил роотван гаранцията ще замине /по всяка вероятност/.

Ето как аз държа трите издайнически белези занулени. Всъшност трите са: бинари брояча, жълтия триъгълник и показанието в System->Settings->About device->Status -----> "Modified"

За целта ползвам: [root] Mobile ODIN Pro , TriangleAway и за роот : CF-Root


Така. След като имате някакъв не роотнат ром, теглите си цф роот и го флашвате през Один. Рестартирате и честито - телефона Ви на всякъде показва че е роотнат. Следва стъпката с програмата за брояча и триъгълника - TriangleAway. След като я инсталирате и стартирате тя ще поиска влизане в неин си режим. Съгласявате се и проверявате какво показва нейния брояч. След рестартирането вече няма да показва триъгълник, а бинари брояча ще е на нула.
Тъй като ромчетата от sammobile не са wipe ако искате веднага след рута може да флашнете с мобилния один и да направите статуса - Normal
От тук на сетне в момента в който флашнете ром или kernel с мобилния Один статуса в System->Settings->About device->Status ще показва normal, няма да има триъгълник и брояча ще е на нула, като същевременно ще имате запазени SU права и инжектиран Mobile Odin.

Знам че примера е елементарен, но пък защо да го няма? Wink



Не нося никаква отговорност за евентуални проблеми по телефона Ви. Отговорността за действията си е изцяло Ваша. :cheers:
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво, сигурен съм, че ще е полезно за много хора.

Човек може да живее без храна един месец, без вода един ден, без въздух една минута, а без акъл - цял живот.
Note 10+™ SM-N975F
Цитирай
#3

След два рестарта брояча си е на нула, но състоянието се променя от нормално на модифицирани.

Sony Xperia Z3 Compact.
Цитирай
#4

Много четох,търсих,писах но така и не намерих буутлоъдър за С3. Като стартирам програмата и не мога да видя моментното състояние. За С2 имах и новия и стария, но за С3 не мига да се справя. Ще бъда много благодарен ако някой даде линк за сваляне .

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
#5

Брояча се вижда в download mode, а състоянието в сеттингс... За какво ти е боотлоадер?
Цитирай
#6

А как и къде точно да видя този брояч в Download mode?

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#7

[Изображение: I9100-root-download-mode.jpg]

Третия ред. Нищо че е за сгс2 снимката
Цитирай
#8

Мерси :thumbup:

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#9

vladdark написа:Брояча се вижда в download mode, а състоянието в сеттингс... За какво ти е боотлоадер?
Ами защото ми изписва това на снимката. Нали навсякъде се казва,че трябва това ,което пише на телефона и това,което изписва програмката да е едно и също. Ако някъде бъркам,моля да бъда поправен.

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
#10

Бъркаш нещо май-това е скрийна на самата програма -цъкаш това меню под ограденото и влиза в нейния си режим,там има колко показвй брояча и да потвърдиш със звук нагоре изчистването му,а преди да я задействаш нея изключи телефона,влез в дънлоуд мод-звук надолу+централен бутон+бутона за включване,като ти излезе менюто с по-едрите букви цъкаш звук нагоре за да влезеш в самия дънлоуд и там ще видиш информацията за брояча,захомни колко ти показва,излез от този режим със задържане на бутона за включване и стартирай програмата-като стигнеш до нейния мод по описания по-горе начин сравняваш броячите и потвърждаваш нулирането.По-просто не можах да го опиша...

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#11

Мерси Деси. Наистина съм бъркал.Мислех,че трябва след като я стартирам в обграденото меню да ми покаже колко показва брояча. Не знаех,че трябва да вляза в менюто за нулиране за да ми покаже колко е брояча. Знам показанията в даунлоуд но ме беше страх,че може да има разминаване. Още един път благодаря. :bow:

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
#12

Правилно си проверил.А иначе в старата версия на програмата ги даваше в първия скрийн,на тази и аз се обърках първия път.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#13

А защо се занимавате ??? Освен ако няма да се ходи на сервиз не ви трябва ... ?? Имайки предвид че и те флашват през Один и да ви пише 1 - 2 ще кажете че сте го водили за упдате ... а през CWM не променя нищо ... така че след слагане на CF-root всичко друго през CWM и готово Smile :?
Цитирай
#14

Kато флашваш официален не върти на брояча.
Цитирай
#15

Току що открих нещо интересно-смяната на CSC прави статуса нормален-случайно го открих и не вярвах,но пробвах пак с цената на още един ресет и е така.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#16

Сложи btu, за да качиш последните ъпдейти от днес ли?

Sony Xperia Z3 Compact.
Цитирай
#17

Да и го качих през кийс,но да не спамим в тази тема,тя е само за запазване на показателите.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#18

Колеги може ли някой от вас да ми помогне и разясни следната ситуация направих всичко както колегата е обяснил в първи пост и се получи следното занули се брояча в Download mode но в състояние на телефона все още показва че е модифициран какво означава това нормално ли е това или съм направил работата наполовина моля помогнете ми благодаря предварително.

Samsung Galaxy S Samsung Galaxy S2 Samsung Galaxy S3 Samsung Galaxy S4 Samsung GalaxyS5 Samsung Galaxy S6 Edge Plus Samsung Galaxy S6/S6 Edge
Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S8/S8 Plus 
Samsung Galaxy S10 Plus Samsung Galaxy S20 Plus
Samsung Galaxy S20 Ultra Samsung Galaxy S21 Plus Samsung Galaxy Z Flip3 /My collection for the years/
Цитирай
#19

Най-лесно ще го оправиш като смениш CSC-то,но имай предвид,че ти прави ресет.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#20

Много се извинявам но не знам как става това ако префлашна рома на ново няма ли да стане.

Samsung Galaxy S Samsung Galaxy S2 Samsung Galaxy S3 Samsung Galaxy S4 Samsung GalaxyS5 Samsung Galaxy S6 Edge Plus Samsung Galaxy S6/S6 Edge
Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S8/S8 Plus 
Samsung Galaxy S10 Plus Samsung Galaxy S20 Plus
Samsung Galaxy S20 Ultra Samsung Galaxy S21 Plus Samsung Galaxy Z Flip3 /My collection for the years/
Цитирай
#21

Зареди друго CSC в съответното поле в Один.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#22

Благодаря ви и на двамата до тук сванах но от каде да го намеря това друго CSC бихте ли ми дали линк да го дръпна от някаде много се извинявам предварително за неудобството но тепарва се уча на тея работи.И да попитам като го сменя това гаранцията ще продъжи да ми е валидна при една проверка на састоянието на телефона нали или греша ако е така ме поправете ако обичате.

Samsung Galaxy S Samsung Galaxy S2 Samsung Galaxy S3 Samsung Galaxy S4 Samsung GalaxyS5 Samsung Galaxy S6 Edge Plus Samsung Galaxy S6/S6 Edge
Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S8/S8 Plus 
Samsung Galaxy S10 Plus Samsung Galaxy S20 Plus
Samsung Galaxy S20 Ultra Samsung Galaxy S21 Plus Samsung Galaxy Z Flip3 /My collection for the years/
Цитирай
#23

".....Тъй като ромчетата от sammobile не са wipe ако искате веднага след рута може да флашнете и да направите статуса - Normal
От тук на сетне в момента в който флашнете ром или kernel с мобилния Один статуса в System->Settings->About device->Status ще показва normal, няма да има триъгълник и брояча ще е на нула, като същевременно ще имате запазени SU права и инжектиран Mobile Odin...."
Цитирай
#24

В sammobile има един единствен ром за България LF2 тук във форума видях че колеги са качили стокови ъпдеити за Глобул до момента да флашна някои от тях не става ли в момента съм LFB стоков на Глобул съм благодаря на всички предварително за помоща.

Samsung Galaxy S Samsung Galaxy S2 Samsung Galaxy S3 Samsung Galaxy S4 Samsung GalaxyS5 Samsung Galaxy S6 Edge Plus Samsung Galaxy S6/S6 Edge
Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S8/S8 Plus 
Samsung Galaxy S10 Plus Samsung Galaxy S20 Plus
Samsung Galaxy S20 Ultra Samsung Galaxy S21 Plus Samsung Galaxy Z Flip3 /My collection for the years/
Цитирай
#25

Е ти си направил всички галимации, а стоиш със стари ромове. Защо? Ромчето, последното за англия е чудно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)