Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[NEW] Отключване и заключване на HBOOT с ***Wildfire S Utility*** без регистрация
#26

Аз пък не мога да го отключа, телефона е:
MARVEL PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.09.0099
MICROP-0451
RADIO-7.57.39.10M
Feb.8.2012, 18:29:31
Цял ден си играх докато накрая зацикли. Явно при мен действа поутъргайст 2012!
При всички опити се показваше само по веднъж червения триъгълник.
За сега съм на изчакване.
Цитирай
Аксесоари
#27

От 1 година бера ядове с малката памет на телефона. Днес спазвайки всички инструкции го отключих и рутнах и сега имам гигабайт и половина. Инсталирам на воля. Чак ме е яд, че съм чакал до днес Smile.

Wildfire S
Цитирай
#28

dichoal написа:Аз пък не мога да го отключа, телефона е:
MARVEL PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.09.0099
MICROP-0451
RADIO-7.57.39.10M
Feb.8.2012, 18:29:31
Цял ден си играх докато накрая зацикли. Явно при мен действа поутъргайст 2012!
При всички опити се показваше само по веднъж червения триъгълник.
За сега съм на изчакване.

Отключих го но на OS Windows XP, на Win 7 не искаше. И на двата компютъра бях спрял антивирусните но....
Цитирай
#29

Хелоу пичове. Имам проблем. След дълго мислене се навих да го рутвам тва чудо, ама като вляза в това Wildfire S Utility и му цъкна отключване на H-BOOT нищо не става. Телефона е в debugging режим, ама в Device manager-а няма нищо подобно на My HTC devices, както трябва да пише според изискванията на програмата. Май там ми е проблема, как да го изкарам това My HTC devices? :unknw: :huh2:

HTC One | 4.4.2 Sense 6 | Sixth sense ROM
Цитирай
#30

ruskoefc написа:Хелоу пичове. Имам проблем. След дълго мислене се навих да го рутвам тва чудо, ама като вляза в това Wildfire S Utility и му цъкна отключване на H-BOOT нищо не става. Телефона е в debugging режим, ама в Device manager-а няма нищо подобно на My HTC devices, както трябва да пише според изискванията на програмата. Май там ми е проблема, как да го изкарам това My HTC devices? :unknw: :huh2:
Виж в раздела "Полезни връзки" на WildfireSUtility. Има линк за драйвери. Инсталирай ги на компютъра и трябва да се появи My HTC.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#31

Искам само да уведомя че при мен всичко мина перфектно руут и прочие всички функции и наистина работи перфектно благодарности за труда :bow: проблема ми е с паметта разбирасе Lol и сега започвам да се боря с Link2SD Lock

Huawei U8110 , HTC Wildfire S , Alcatel OneTouch Scribe HD 8008
Цитирай
#32

Отключих го без проблем, както е описано в стъпките (windows 7)
Цитирай
#33

Благодарности!!! При мен всичко мина успешно. Искам да попитам след като вече съм го рутнал защо продължава да не ми дава да изтривам разни приложения, които ме дразнят и пълнят паметта. Зададох му да мога да ги местя на картата, но ми даде само няколко да преместя.
Цитирай
#34

kalcho написа:...Искам да попитам след като вече съм го рутнал защо продължава да не ми дава да изтривам разни приложения, които ме дразнят и пълнят паметта. Зададох му да мога да ги местя на картата, но ми даде само няколко да преместя.
Независимо, че имаш Root, системата при стартиране се монтва в режим само за четене (RO). Ако искаш да го промениш това за определена директория, във файловите мениджъри има опция или бутонче, с което се превключва в режим на четене и запис (RW). Най-лесния начин да изтриеш дразнещите те, е със SystemApp Remover от маркета. Само внимателно с триенето, за да не спре системата! Wink
Как се опитваш да ги местиш, че ти се опъват. Системните и уиджетите не се местят, а и няма смисъл.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#35

Благодаря! Разчистих сега имам цели 45 мб Smile.
Цитирай
#36

Здравейте ! Направих всико което е описано. 1во отключих hboot-a, мисля че стана от 2рия опит, но със инсталирането на рековърито , срещам затруднения. Пробвах и CWM recovery 5.0.2.8 и Mod Recovery 2012. Използвам версия 1.0.7а на Utility.
Когато избера на компютъра да инсталира recovery телефона се вкл за секунда във Hboot менюто и после сам си се рестартира.
Моля за предложения за решение на проблема.
Благодаря ви !

Siemens MC60 (Lost) , Nokia 6600 , Nokia 6210 Navigator , HTC Wildfire S,Alcatel Onetouch Idol 6030X (rooted), Lenovo P70 - A,Xiaomi Redmi Note 5pro , Xiaomi Redmi Note  8pro 128/6
Цитирай
#37

@Popov88
Изключи телефона и влез във fastboot. Включи го към компютъра.
Трябва да ти се смени надписа на телефона на [highlight=red] FASTBOOT USB [/highlight]. Стартирай WFSU 1.7a и ако телефона е модел от 2011 избери CWM recovery 5.0.2.8. Ако е от 2012 избери Mod Recovery 2012.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#38

Стана , но със WFSU 1.7. Интересното е че, на bootloader-а пише Февруари 2012, а с рековърито то същата година не стана ами със 5.0.2.8. Мерси opreator !

Siemens MC60 (Lost) , Nokia 6600 , Nokia 6210 Navigator , HTC Wildfire S,Alcatel Onetouch Idol 6030X (rooted), Lenovo P70 - A,Xiaomi Redmi Note 5pro , Xiaomi Redmi Note  8pro 128/6
Цитирай
#39

Popov88 написа:Стана , но със WFSU 1.7. Интересното е че, на bootloader-а пише Февруари 2012, а с рековърито то същата година не стана ами със 5.0.2.8. Мерси opreator !
Принципно, разликата между двете е в добавената версия на CWM за 2012.
А ти пише Февруари 2012, защото версията на бутлоадера е от тогава.
Ако искаш да разбереш кога е произведен телефона, дръпни си Phone Info, включи USB debugging и стартирай Phone Info.exe.
Срещу INFOserialno: е серийния номер. Първата цифра е годината, втората е месеца на производство,
1- за 2011 и 2 за 2012.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#40

operator написа:
Popov88 написа:Стана , но със WFSU 1.7. Интересното е че, на bootloader-а пише Февруари 2012, а с рековърито то същата година не стана ами със 5.0.2.8. Мерси opreator !
Принципно, разликата между двете е в добавената версия на CWM за 2012.
А ти пише Февруари 2012, защото версията на бутлоадера е от тогава.
Ако искаш да разбереш кога е произведен телефона, дръпни си Phone Info, включи USB debugging и стартирай Phone Info.exe.
Срещу INFOserialno: е серийния номер. Първата цифра е годината, втората е месеца на производство,
1- за 2011 и 2 за 2012.


Имам едно запитване към тебе. Можеш ли да ми препоръчаш къстъм ром, но такъв който да ми намали потреблението на батерията. Защото слагах днес един Paranoid Android, скъса ми нервичките. 1во, setings menu-то (ако мога така да го нареча) беше направено като за таблет, със това се примирих. После ми изгуби драйвърите на камерата, или ги прецака нз кое от двете беше.След което, като слушам музика на handsfree (с кабел) в момента в който приключих раговора телефона заби тотално. Имаше някакав оверклок в настройките , който след бууст на процесора да стигне на 780mhz и долна граница на 122 , стана по-зле отколкото преди интервенцията и го нормализирах пак. Не си спомням коя версия на ROMa беше , и немога да видя защото го разкарах. А консумацията на батерия... аз не съм вярвал че има някакав ROM който да дърпа повече ток от заводския... не и като заводския на този телефон.


Ето ти инфо за телефончето: Loop-ски Widfire S: hboot-1.09.0099 microp- 0451 radio-7.57.39.10m

Благодаря ти предварително, и се надявам да се отзовеш бързо. :cheers:

Ааа , забравих да допълна. Да е съвместим с app2sd Smile

Siemens MC60 (Lost) , Nokia 6600 , Nokia 6210 Navigator , HTC Wildfire S,Alcatel Onetouch Idol 6030X (rooted), Lenovo P70 - A,Xiaomi Redmi Note 5pro , Xiaomi Redmi Note  8pro 128/6
Цитирай
#41

Здравейте,
имам малък проблем с инсталирането на CWM Recovery и от там съответно с root-а Sad цял ден се мъча но безрезултатно, а като пробвам със самоисталиращ се зип ми изписва parsing и си забива... а rom manager ми дава грешки след даунлоад на нужния файл

OnePlus 3T 64GB
Цитирай
#42

jd87 написа:Здравейте,
имам малък проблем с инсталирането на CWM Recovery...
Има няколко дребни условия, които трябва, да са изпълнени:
1. Телефона да е с отключен hboot.
2. На компютъра да са инсталирани HTC драйвери и да работят.
3. В телефона да е сложена отметка на USB debugging.
Тогава ползваш инструмента от темата.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#43

телефона е отключен и usb debugging-а е отметнат, а що се отнася до драйвърите предполагам прблема е в тях тъй като htc sync не разпознава телефона а в device manager-а показва следното когато телефона е в bootloader... но когато опитам да ъпдейтна драйвърите ми изписва че са последните за устройството. Затова и опитах със самоинсталиращия се зип и от ром мениджъра, но пак греда... По-интересното за мен е че всъщност когато в инструмента избера cwm recovery то телефона ми излиза в bootloader а при избиране на root ме изкарва в екранчето с червеното триъгълниче и удивителната...

OnePlus 3T 64GB
Цитирай
#44

jd87 написа:телефона е отключен и usb debugging-а е отметнат, а що се отнася до драйвърите предполагам прблема е в тях тъй като htc sync не разпознава телефона а в device manager-а показва следното когато телефона е в bootloader... но когато опитам да ъпдейтна драйвърите ми изписва че са последните за устройството. Затова и опитах със самоинсталиращия се зип и от ром мениджъра, но пак греда... По-интересното за мен е че всъщност когато в инструмента избера cwm recovery то телефона ми излиза в bootloader а при избиране на root ме изкарва в екранчето с червеното триъгълниче и удивителната...
Като начало деинсталирай HTC Sync и драйверите. След това си качи последната версия на HTC Sync. Обикновенно драйверите към него са достатъчни. Пак провери в device manager дали открива устройството, когато си boot менюто.
Трябва да се индекира и от самия телефон.
Банера [highlight=red] FASTBOOT [/highlight] се променя на [highlight=red] FASTBOOT USB [/highlight] - това означава, че драйверите са правилно инсталирани и работят коректно. В помощ при инсталацията на драйверите може да ти е тази тема.

По втория ти въпрос.
При избор на CWM, инсталацията се извършва в fastboot и затова влиза в boot менюто.
При избор на Root, инсталацията се извършва в CWM. Ако още не е инсталиран CWM, устройството се рестартира в стоковото рекавъри и виждаш "екранчето с червеното триъгълниче и удивителната". За да влезеш в него, натискаш VolUp и Power. Smile

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#45

Какъв шрифт е ползван за кирилицата на тая програма(Wildfire S Utility), че само маймуни ми излизат по менюто?
Цитирай
#46

extel написа:Какъв шрифт е ползван за кирилицата на тая програма(Wildfire S Utility), че само маймуни ми излизат по менюто?
Само стандартни шрифтове са ползвани. За наименованието Comic Sans и Tahoma за менютата. Освен това шрифтовете са embed.
Струва ми се, че трябва да погледнеш в Region and Linguage настройките на Windows. Language for non-Unicode programs да бъде на Bulgarian (Bulgaria)

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#47

operator написа:Само стандартни шрифтове са ползвани. За наименованието Comic Sans и Tahoma за менютата. Освен това шрифтовете са embed.
Струва ми се, че трябва да погледнеш в Region and Linguage настройките на Windows. Language for non-Unicode programs да бъде на Bulgarian (Bulgaria)

:facepalm: ....точно така, прав си.... нещо съм се отнесъл :thumbup:
Е сега почвам и телефона и дано стане без проблеми!
Цитирай
#48

при първоначално вкючване на зареждане всичко с драйвърите на телефона е ок, но щом започна CMW Recovery инсталацията и излезе във фастбоот-а ми изписва в device manager-а проблем с дравърите и в properties:
This device cannot start. (Code 10)
A request for the USB BOS descriptor failed.
преинсталирах няколко пъти htc sync-а и другите драйвъри, но все това се получава. Проблема е във Windows 8 или някъде другаде... например задклавиатурното устройство? Smile

OnePlus 3T 64GB
Цитирай
#49

jd87 написа:при първоначално вкючване на зареждане всичко с драйвърите на телефона е ок, но щом започна CMW Recovery инсталацията и излезе във фастбоот-а ми изписва в device manager-а проблем с дравърите и в properties:
This device cannot start. (Code 10)
A request for the USB BOS descriptor failed.
преинсталирах няколко пъти htc sync-а и другите драйвъри, но все това се получава. Проблема е във Windows 8 или някъде другаде... например задклавиатурното устройство? Smile
Пробвай с прикачените файлове, според версията на Win8, ръчно инсталиране.
- Разархивираш ги в папка по избор.
- Включи телефона към компютъра и го вкарай в fastboot меню. Спираш го и го стартираш с натиснат Vol Down и Power.
- Отваряш device manager
- Десен клик на проблемното устройство. Обикновенно има удивителна.
- Даваш му да обнови драйверите.
- Избираш да търси на твоя компютър и посочваш папката с разархивираните драйвери.
- След потвърждение трябва, да се появи My HTC в device manager-а.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#50

мерси за файловете, но и след тяхната инсталация положението е същото - при включване във fastboot има my htc в device manager-а но с удивителната и съответно същата грешка

OnePlus 3T 64GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)