Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod 7 for the HTC Tattoo :: V7.2.0 (10 Jan 2012)
#1

[ROM] CyanogenMod 7.1.0.1-Stable Release-- 2.3.7 Gingerbread

CyanogenMod:

Latest version: update-cm-7.1.0.1-click
-----> Link
----->Mirror
___________________________________________________________________________________________
New Latest version is CyanogenMod 7.2.0 -> Download

___________________________________________________________________________________________
Google Apps addon:

Version: gapps-gb-20110828
----->Link
----->Mirror
___________________________________________________________________________________________
Version: Google Talk with video addon
----->Link
----->Mirror

___________________________________________________________________________________________
-----> Recovery3.2


Благодарности на KalimochoAz, CyanogenMod Team, Arne Cucheron ( arco68 ), HTC Mania Team ( Newza, Chuckycrx, filipeferraz, phychoRS, Elzuk, dev2010, nick85, jorge_kai, satyr, chusen... ), Fyodor и всички заинтересовани от прогреса, както и благодарности и на https://www.androidbg.com/ Be6i4, tso4ev, Krumata и Ant0n!!!

Щях да забравя. Инсталирайте си програма за backup и си направете backup на инсталираните програми. Ако нямате root - ползвайте Mybackup (Маркета), ако имате root -> Mybackup Root или Titanium Backup.
След като инсталирате Recovery-то, направете си един backup през Recovery (за да можете да се върнете, по желание, към оригиналният ви ROM (текущият))


1 Как се Root-ва HTC TATTOO
Ако някой е Root-нал телефона по друг начин - ОК. В този guide, има като бонус Gold Card (В текущият ROM, Gold card не ви трябва.)
*Ако преди сте били на друг ром е препоръчително да си ресетнете телефона преди следващите стъпки!!!
*Ако флашвате от оригиналния 1.6 не е нужно да ресетвате телефона!!!
2 Слагате си последния(Recovery3.0.2.7) [Със старо recovery, няма да сработи]
*1. Сваляте архива който прилагам(В архива съм заменил с новия recovery)
*2. Разархивирате го в C:/ в папка rtattoo
*3. Свързвате телефона в режим PC важното е да сте избрали Settings - Applications - Development - USB debugging ако нещо не се получи пробваите с изкл. фаеруол и антивирусна
*4. Отваряте папката rtatto намираш RecoveryTattoo.bat и и го стартирате (не цъкайте никъде другаде освен в прозореца на Cmd to)

Ако ви се появи следната грешка:
[Изображение: 92238d867733bcd5.jpg]

Инсталирайте отново Android SDK (Подробности как има в темата за root )
*5. Следвайте изискванията на програмата (всичко на всичко ще поиска да натиснеш някои бутон)
*6. Телефона ще се рестартира и сте готови.

3 Флашване на [ROM] CyanogenMod update-cm-V7.1.0.1-click 2.3.7
(Слагат се и 3-те zip файла/ROM-а;Google Apps/ на картата (не е нужно да триете нищо от картата)
През recovery(Включете телефона, като задържaте HOME и POWER докато не влезете в recovery):
* Clear all system -Изчистване на системата
* Format cache -Формат кеш
* Format system -Формат система
* Format data -Формат на данни
* Install my ROM -Инсталирайте ROM-а update-cm-V7.1.0.1-click(избира се пътя до ROM-a през Recovery-то (install a zip from SD card))
* Install gapps -Инсталирайте Google Apps (пак пътя до zip)
* Рестартирай (Със стрелката back ще се върнето до главното Menu, където има опция Reboot)
4 Ако сте били преди това на същия [ROM] и искате само да UPDATE само трябва да флашнете новия от рекавърито и рестартирайте!


Първият път зарежда повече време. След като зареди, следвай всички стъпки за регистрация (хубаво е да имате интернет (заради gmail)). Ако някъде ви даде FC (Force Close) - дайте му wait.

P.S. Ако зарежда повече от 15 мин -рестартирайте повторете всичко отначало:
* Clear all system -Изчистване на системата
* Format cache -Формат кеш
* Format system -Формат система
* Format data -Формат на данни
* Install ROM -Инсталирайте ми ROM-а
* Install gapps -Инсталирайте Google Apps
* Рестартирай

Уверете се, че сте направили папка в SD в директориятаBig GrinCIM/Camera

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай
Аксесоари
#2

Току-що го видях и аз. Утре мисля да го слагам, че сега нямам батерия... Нищо не разбирам от този испански, нито от преводача, ама ще го сложа, пък каквото ще да става. :thumbup:
Цитирай
#3

Ето това може да ти помогне http://translate.google.com/translate?js...t%3D169524 разгледай хубаво има няколко специфиции, за да можеш да го сложиш! За това искам някой способен да напише дословен гайд!

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай
#4

Съвет - при новорилийснати ромове изчаквайте 1-2 седмици да им минат "детските болести"

current:SGS i9000 : [IMM76L][4.0.4][AOSP] ICS333 2.0.1
ex:CyanogenMod-7 for HTC Tattoo V7.0.2 Stable Release Android 2.3.3
Цитирай
#5

ако не се лъжа това е новина че ще има нов официален ром за Tattoo?или не
Цитирай
#6

Официален няма да има. Това е custom ROM

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Ако има версия на английски (не съм минавал през страниците там), някой да даде линк, ще пробвам да я преведа довечера или утре сутрин. Знам, че има Google Translate, но друго си е превод Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Има вече и KalimGingerAz 10.9 Gingerbread 2.3.2 ( JpeG FindeR ) Dance
И до колкото можах да разбера от http://roms.htcmania.com/filtro.php?r=300 има и превод на български език!!!!
Крайния формат на снимките бил RAW следвало със собствен софт да си ги конвертнем на JPEG!!!!
Ще се опитам да изкрънкам превод на английски :thumbup:

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай
#9

Само да питам има ли някъде упътване как да флашна clockworkmode-a на български.
Цитирай
#10

Дами и Господа има ГОЛЯМА НОВИНА! - не можах да инсталирам този РОМ. :rofl:
Пише ми "E:Error in /sdcard/update.zip (Status 7) Installation aborted", точно когато трябва да ми даде "Welcome to Kalim...." Сега се връщам на 2.2.1. Sad Някой, ако знае как се оправя ще е супер, щото много ми се иска да го сложа... :unknw:
Цитирай
#11

Ама ако знаеш испански - направо го превеждай Big Grin

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

Дано в xda да пуснат тема, че там поне е на английски...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

Вече има програмка за конвертиране на снимките от Raw на Jpeg. Работи само за 3 MB-ови снимки.
цък.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

Ant0n написа:Дами и Господа има ГОЛЯМА НОВИНА! - не можах да инсталирам този РОМ. :rofl:
Пише ми "E:Error in /sdcard/update.zip (Status 7) Installation aborted", точно когато трябва да ми даде "Welcome to Kalim...." Сега се връщам на 2.2.1. Sad Някой, ако знае как се оправя ще е супер, щото много ми се иска да го сложа... :unknw:

При мен същите ла.на :/

Sony Xperia S White ICS 4.0.4.......Asus Infinity Silver TF700T JB 4.2.1....
..........Samsung S 3 Blue JB 4.1.2.....Smasung S 4 Black JB 4.2.2
Цитирай
#15

Be6i4 написа:Дано в xda да пуснат тема, че там поне е на английски...
Снощи пуснах ЛС на калим в хда да го пусне там на английски!

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай
#16

Искате да кажете, че на този ром камерата работи и прави снимките в RAW формат!? Никой ли не знае, защо излиза надписът "Installation aborted" (Status 7) :confused:
П.П. Давам 5 ръчички, ако някой реши проблема. Cool
Цитирай
#17

Ant0n написа:Искате да кажете, че на този ром камерата работи и прави снимките в RAW формат!? Никой ли не знае, защо излиза надписът "Installation aborted" (Status 7) :confused:
П.П. Давам 5 ръчички, ако някой реши проблема. Cool


Тази сутрин видях че е излезнала версия 10.10 на рома но и там дава грешката гадната мисля че проблема е в рековарито с клокмод ли си или амон ра ?

Sony Xperia S White ICS 4.0.4.......Asus Infinity Silver TF700T JB 4.2.1....
..........Samsung S 3 Blue JB 4.1.2.....Smasung S 4 Black JB 4.2.2
Цитирай
#18

нито с клок нито с рамон ра оспях да го подкарам а следвах всичко стъпка по стъпка.. май ставам преварженик на идеята ако искаш телефон с 2.х по добре си купи някои с оригинален ром Smile

Sony Xperia S White ICS 4.0.4.......Asus Infinity Silver TF700T JB 4.2.1....
..........Samsung S 3 Blue JB 4.1.2.....Smasung S 4 Black JB 4.2.2
Цитирай
#19

Иска наи новия clockworkmode иначе не става трябва да го помолим да го направи с амонра да става.
Цитирай
#20

-Shadow- написа:Иска наи новия clockworkmode иначе не става трябва да го помолим да го направи с амонра да става.
Ето ти clockworkmode v3.0.0.5http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=854152 с обяснение как става!
Понеже не съм много на ти каква е разликата между АмонРа и клокуоркмод?

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай
#21

Разлика мисля че някои ромове искат clockworkmode а с АмонРа не става дава Installation aborted" (Status 7)
Цитирай
#22

Някой може ли да каже стъпка по стъпка как да сложим този ром (ако е възможно :thumbup: )... Smile
Цитирай
#23

Абеееееееееееее Dance Dance Dance Dance Dance Dance Dance Dance
Това да ви говори нещо ------> Gingerbread 10.1os KalimGingerAz 2.3.2 (Jpeg Found) Confusedtupid:
Мада фака ето ви на НОВИНА :rofl:
:cheers:

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай
#24

Ето но иска clockworkmode v3.0.0.5 recovery.
It's my first 2.x, I have not previously installed any.
The SD has to be the first FAT32 partition.
Make Wipe wipe 2 times + cache.
Format + data + cahce Sustem
Flash ROM.
If you want Google Apps (I imagine that if), flashing the GAPPS.
install the "Market patch" if you will, that has the new version of the market.
Restart

I come from another 2.x.
The SD has to be the first FAT32 partition.
Remove the direcctorios SD ". Android_secure CMTheme data Donlan Android"
Make Wipe wipe 2 times + cache.
Format + data + cahce Sustem
Flash ROM.
If you want Google Apps (I imagine that if), flashing the GAPPS.
Restart

I come from another version of this ROM.
Flash ROM.
Restart
Цитирай
#25

До колкото разбрах ще се интегрират промените и в [ROM] nFinityGB
Все пак на мен ми се иска да си сложа Gingerbread 10.1os KalimGingerAz 2.3.2 (Jpeg Found), но това обясанение на -Shadow- мисля че не е достатъчно, за да се сложи ромчето както трябва!
Мисля че гайда който ни е нужен за иснталиране на Gingerbread 10.1os KalimGingerAz 2.3.2 (Jpeg Found) е много близък нато този http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=872668

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)