Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Предложения за сайта и за форума

Колеги това с минусчетата ми прилича малко на връщане на другия,особенно ако са ни издразнили . Big Grin


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари

Ами на 4PDA по същия начин се отбелязва репутацията и доста по-трудно ти я повишават, отколкото тук, но оплаквания от такъв род досега там не прочетох.

 
Цитирай

(2015-01-08, 20:49:08)NoMaD написа:  Ами на 4PDA по същия начин се отбелязва репутацията и доста по-трудно ти я повишават, отколкото тук, но оплаквания от такъв род досега там не прочетох.

Колега изказвам мнението си и съм много далеч от оплакване. Ако ще гледаме другите-в XDA има Thanks Meter. Ако искаш да кажеш благодаря на някой за инфото или рома или за каквото и да е го правиш. А не ако някой те дразни да му праснеш минус. Както и да е просто изказвам мнение.  Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

(2015-01-08, 19:02:58)vladdark написа:  
(2015-01-08, 08:19:35)clubzendo написа:  Здравейте колеги, е ли възможно да се направи по-ясно непрочетените теми.
В момента много трудно се разбира новите теми и мнения

Различават се идеално.

Благодаря за отговора.
В никакъв случай не желая да се оплаквам или нещо такова, но все пак може да затворите/ заключите темите за проблеми и предложения, не за друго, ами почти на всеки по-конкретен въпрос/предложение към сайта, отговаряте по този ще го нарека не на място , по темата и безпардонен начин начин.
Задавам втори въпрос, като първият бе за мобилното приложение, което бе много удобно за ползване на мен, а както разбирам и на доста други потребители, където ме препращате към Тапаталк, което приложение пробвах за сайта и не е добро, както и някой други хора изразиха мнение че не е удачен вариант.
Посещавам и други форуми и там много ясно се виждат новите теми, тези дето вече са отворени и прочетени и тези дето не са прочетени, виждам огромната разлика и когато влезна в този форум, особено през мобилен апарат, не си личи, както забелязвам, иконката на темата е мааалко по-бледа, преди в сайта нямаше никакво съмнение за прочетена и не прочетена тема, сега не е ясно толкова, на което отново отговаряте ще го нарека "не адекватно", защото "Различават се идеално" няма нищо общо с това, което се вижда.
Някакъв колега Ви обясни че има доста трески в новият форум, което може да доведе до отлив на потребители, и Вие веднага му обяснихте че "ако иска да влиза", с две думи не се интересувате толкова от потребителите на иначе прекрасният сайт.
За това, просто заключете темите за предложения и проблеми в сайта, защото очевидно няма смисъл от тях.
Иначе като изключим тези неща, новият дизайн на сайта е доста добър и е крачка (една) в правилна посока.
Поздрави и без никакви лоши чувства.

Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy S7 edge
"Само идиот може да си помисли че пътува,когато се вози на въртележка"-Е.Д.
Cam
Цитирай

Не мисля че трябва да бъдат затваряни темите, както предлагаш, колега. Всеки един влиза и в други форуми, предполагам ти е ясно това, та няма нужда да се изтъква този факт.
Относно отличаването на прочетени и непрочетени, всичко е въпрос на свикване. Както ти си изразил мнение, така и аз съм изразил и не виждам никакъв проблем в начина по който съм го направил. Аз идеално различавам както по дебелия шрифт, стрелката преди заглавието на темите с нови мнения така и изключително променената иконка преди заглавието на раздел с нови мнения. Разхождайки се и аз като теб в други форуми, откривам че именно това са отличителните неща и там.
В крайна сметка всички сме потребители, и както ти, така и аз, имаме право да изразим мнение.

ПС. Крачките които се направиха за тези няколко дни, да много повече от една. Жалко за теб, че не можеш да ги оцениш.
Цитирай

Тая рейтинг система/репутация не може ли да се изключва? Още явно сме недорасли деца в българските форуми и не виждам реална оценка на потребителите. Което го прави напълно ненужно и безсмислено. Преди като се даваше оценка на конкретни постове или теми ми се струваше по-добре. Но това с профилите ми идват в повечко.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай

Ето отговора  Smile

Всяко едно решение се взима от Модераторския екип, следим темите от такова естество и в последствие се взима решение. По тази причина се бавят отговорите или липсват такива.

Когато някой има предложение, примерно му липсва старото мобилно приложение, много други скачат от радост,че ще си имат Тапаталк . На някой не му харесва, че горе може да си натисне Нови публикации, много други казват Супер е така. Иска се време да сумираме точно такива различия и в крайна сметка се взима решение винаги в полза на потребителите. За нас Модераторите няма никакво значение как ще изглежда Форума, искаме само повечето да са доволни, не мога да кажа всички, защото няма как да се получи  Smile

По тази причина са отворени такъв вид теми и се приемат такъв вид дискусии за да се прецени кое и как се харесва на потребителите.

Благодаря от името на екипа, че изказвате мнения и ни помагате във взимането на решения.

Добавка :

Не искам да отговарям еднозначно на колегата disrespectful по въпроса за рейтинга, по простата причина, че не е взето решение все още от екипа.

Има много голям смисъл от самия рейтинг за придобиване на точната представа за това, кой потребител дава съвет и може ли да му се вярва, а при грешен съвет има физически последствия от материална гледна точка и се нарушава много важна точка от Правилата на сайта, а именно Всички съобщения изразяват мнението на автора и той е отговорен за тяхното съдържание.

В този ред на мисли някои се опитват да си "повдигнат" така наречения рейтинг с "просене" от други потребители. Самия смисъл се губи по този начин и ние се опитваме даже и в този момент да вземем правилно решение на така наречения проблем.

Надявам се разбирате, че нашия екип се стреми да си поддържаме Форума в една форма общоприета от всички още от самото регистриране на потребителя и тя е Взаимопомощ !

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Темата естествено е разчистена.
Ако има засегнати, ще ги насоча към тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=52113
Цитирай

(2015-01-09, 10:18:14)rado__8 написа:  Ето отговора  Smile

Всяко едно решение се взима от Модераторския екип, следим темите от такова естество и в последствие се взима решение. По тази причина се бавят отговорите или липсват такива.

Когато някой има предложение, примерно му липсва старото мобилно приложение, много други скачат от радост,че ще си имат Тапаталк . На някой не му харесва, че горе може да си натисне Нови публикации, много други казват Супер е така. Иска се време да сумираме точно такива различия и в крайна сметка се взима решение винаги в полза на потребителите. За нас Модераторите няма никакво значение как ще изглежда Форума, искаме само повечето да са доволни, не мога да кажа всички, защото няма как да се получи  Smile

По тази причина са отворени такъв вид теми и се приемат такъв вид дискусии за да се прецени кое и как се харесва на потребителите.

Благодаря от името на екипа, че изказвате мнения и ни помагате във взимането на решения.

Добавка :

Не искам да отговарям еднозначно на колегата disrespectful по въпроса за рейтинга, по простата причина, че не е взето решение все още от екипа.

Има много голям смисъл от самия рейтинг за придобиване на точната представа за това, кой потребител дава съвет и може ли да му се вярва, а при грешен съвет има физически последствия от материална гледна точка и се нарушава много важна точка от Правилата на сайта, а именно Всички съобщения изразяват мнението на автора и той е отговорен за тяхното съдържание.

В този ред на мисли някои се опитват да си "повдигнат" така наречения рейтинг с "просене" от други потребители. Самия смисъл се губи по този начин и ние се опитваме даже и в този момент да вземем правилно решение на така наречения проблем.

Надявам се разбирате, че нашия екип се стреми да си поддържаме Форума в една форма общоприета от всички още от самото регистриране на потребителя и тя е Взаимопомощ !

Колега това няма да е показателно. Убеден съм. Значи ти слагаш пост и аз не съм съгласен и ти праскам минус. Или днес съм станал на криво и започвам да праскам минуси просто за спорта. В България хейта е професия,нека не се забравя това нещо. Аз и сега знам и се ориентирам кой адекватно помага. Колехи като jorrddan,degman,dpchuchumishev и много други,просто за тези се сетих на прима виста. Или го направете да е позитивен. Не сме дорасли за такова оценяване. Мое мнение,в никакъв случай не го налагам на никой. Но на XDA метода също е удачен някак си е насочен в положителна посока.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Абсолютно съм съгласен рейтинга да бъде, като този в xda, иначе очаквам да се отвори доста работа за модераторите.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Благодарим за отговорите, бъдете сигурни, че се съобразяваме с всичко писано до тук Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Ако не е предлагано или ако е да подкрепя, да се клонира дървовидната структура от горната част и в долната на всяка страница.
Да вкарате няколко нюанса сиво във фона на темите, че тормозът над зрението е епичен в момента.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Възможно ли е да се промени нещо по индикацията за нови съобщения? Много е незабележимо.
Може ли да се направи да свети в жълто както беше в стария форум?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

От няколко години пиша и чета във форума...сега вече ми е много трудно,и най-вероятно ще се откажа...на намирам не прочетенеите теми,не намирам последните коментари по темите...нищо не намирам,и и вида според мен е УЖАСЕН.

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай

Разпознаването на непрочетени теми или мнения, не би следвало да е проблем.

Непрочетени мнения, като стрелката те изпраща на първото непрочетено такова.

Непрочетени теми или мнения от тях, отбелязани с черната точка пред съответния форум..

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2015-01-10, 19:38:47)todorki написа:  От няколко години пиша и чета във форума...сега вече ми е много трудно,и най-вероятно ще се откажа...на намирам не прочетенеите теми,не намирам последните коментари по темите...нищо не намирам,и и вида според мен е УЖАСЕН.

Въпрос на навик.


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай

Здравейте, имам едно предложение за форума, за което не мисля, че сега на модераторите ще им е до него, все пак сега имат доста по важни неща за доизкосуряване на форума, но реших все пак да го споделя. Та предложението ми е звездите под името и ранга на потребителя да се направят на андроидчета. Мисля, че дизайна е доста важно нещо за форумите и не само, това е доста малка час от дизайна, но малките неща привличат погледа най - много. Прикачвам и screenshot  да се види точно за какво става въпрос.
   
Да идеята ми хрумна, след като го видях в Subaru форума. Big Grin
Цитирай

(2015-01-10, 19:55:27)Monipeev написа:  Разпознаването на непрочетени теми или мнения, не би следвало да е проблем.

Непрочетени мнения, като стрелката те изпраща на първото непрочетено такова.

Непрочетени теми или мнения от тях, отбелязани с черната точка пред съответния форум..

Благодаря за поясненият...предполагам,че ще свикнем...както каза някой,"въпрос на навик"...за мен в навиците няма нищо лошо...традиционалист съм...

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай

Здравейте , бих искал да предложа нещо интересно и същевремнно полезно, за по лесното общуване между хората тук.Може да направите чат в всяка една рубрика или по важните рубрики и така когато някой има конкретен въпрос за нещо той ще види кой е на линия и може да попита човека за по бързото отговаряне на въпроса. Докато сега оставяш съобщение или постваш въпроса и чакаш отговор , а ти се налага бързо да действаш за съответното нещо. Може и да се направи един общ чат за целия форум , което пак не е лошо .Според мен с чата , много по бързо ще има коренспонденция . Това е моето предложение за развитието на форума .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай

В старата платформа имаше. Не мисля че някой е влизал там. Не мисля че се е изписало и едно изречение в него. Все пак това е форум.
Цитирай

Искам да предложа бутон "Благодаря" за дадено мнение. Това с репутацията е много общо.
Цитирай

не ми хареса, че натикахте двата nexus 7 в една тема (или незнам какво е), но сега вместо да скролна страницата и да си отворя раздела за желания таблет, трябва да отворя google tab, че чак след това Nexus 7, че чак след това тема, която искам. Каква ви е ползата, да спестите един ред място? Цяла графа за 2 таблета. изкарайте ги двата таблета от там и си ги оставете в категорията Google, то си е ясно, че са таблети... Иначе нямам нищо против премахването на категорията Google Tab, но не я правете както е сега...
Цитирай

Всички таблети са си в раздела на марката си като само Google са отделени като общ форум без значение производителя. Ако толкова искаш си сложи отметка на адреса на таблета.
Цитирай

Има ли вариант бутона оцени да се раздели на 3 различни съответно:
+ (Зелен)
- (Червен)  Big Grin
и трети бутон за добавяне на аргумент към оценяването.
Всичко това с цел съкратяване на стъпките за оценяване от 3 на 1 и ако искаш да добавиш коментар вече отново стават 3.
Или ако прецените че е до тук изписаното е ненужно поне да отстраните информативното съобщение че рейтингът е обновен.   Stolt

[Изображение: EFMKWqh.png]

А също така да се махне маската при добавяне на изображение, видео клип или адрес, защото поне при мен с нея не ми ги изкарва правилно.

[Изображение: GGQGKjv.png]

в единия и в другия случай:

[Изображение: hUsRc5k.png]

[Изображение: DAO67Co.png]

http://http://i.imgur.com/EFMKWqh.png
http://i.imgur.com/EFMKWqh.png

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай

Хора наистина това зелено което сте сложили е много гадно .В смисъл такъв ти взима очите с една дума, взираш се много и са малки буквичките .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)